بلیط داخلی شرکت های هواپیمایی ایران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
ایران ایر

معرفی ایرلاین‌های ایرانی

آشنایی با شرکت‌های هواپیمایی مختلف در ایران و خرید بلیط داخلی

خرید بلیط داخلی و پروازهای داخلی برای اولین بار در سال 1340 بود که با تائسیس اولین ایرلاین ایرانی صادر شد.در حال حاضر ایرلاین های ایرانی در سه حوزه‌ی خصوصی، نظامی و دولتی مشغول به خدمت هستند.

آشنایی با شرکت‌های هواپیمایی مختلف باعث می‌شود تا در هنگام تهیه‌ی بلیط داخلی هواپیما انتخاب بهتری داشته باشید.

هواپیمایی هما

هواپیمایی هما یا ایران ایر اولین ایرلاین ایرانی بود که در پنجم اسفندماه سال 1340 با نام هواپیمایی ملی ایران یا به اختصار “هما” شروع به فعالیت کرد و تا سال 1360 با همین نام به فعالیت خود ادامه داد؛

اما پس‌از آن با نام هواپیمایی جمهوری ‌اسلامی ایران یا همان ایران ایر فعالیتش را ادامه داد.

هواپیمایی ایران ایر که هم‌اکنون با پروازهای داخلی و خارجی‌اش سهم بسیاری در جابجایی بار و مسافر دارد؛

در تمامی این سال‌ها با چهار سانحه‌ی فوتی و 20 سانحه‌ی غیر فوتی مواجه شده است.

یکی از مهم‌ترین نقش‌های این شرکت هواپیمایی در هر سال جابجایی حجاج از ایران به عربستان و بازگرداندن آن‌ها به خاک کشورمان است.

برای خرید بلیط داخلی هواپیمایی ایران ایر به سایت سبزینه مراجعه نمایید.

ایران ایر
هواپیمایی ایران ایر (هما) هم‌اکنون با 44 فروند ناوگان فعال در حال خدمات‌رسانی است.

هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان در سال 1371 و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، به عنوان شرکتی خصوصی تاسیس شد و یک سال پس از آن، یعنی در سال 1372، شروع به فعالیت کرد.

در ابتدا پروازهای داخلی ماهان ، محدود به مسیرهای کرمان و مشهد بود و پروازهای خارجی ماهان هم به مسیر مشهد به دمشق خلاصه می‌شد.

در حال حاضر ناوگان هواپیمایی ماهان، در حال حاضر از 56 فروند هواپیمای مسافربری و باری تشکیل شده است و روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد. ایرلاین ماهان به مسیرهای داخلی و خارجی پرواز دارد.

بلیط داخلی ماهان
هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ایران ایرتور

هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر تأسیس شد.

این شرکت هواپیمایی تا سال 1389 به عنوان یک شرکت دولتی ارائه‌ی خدمت کرد و نهایتاً به شرکت هصایار واگذار شد؛ اما به دلیل مشکلات پیش آمده از جانب شرکت هصایار در پرداخت چک‌ها، ایرلاین ایران ایرتور در تاریخ 5 دی‌ماه سال 1394 در طی یک مزایده به بخش خصوصی منتقل شد.

هواپیمایی ایران ایرتور که به دلیل انجام پروازهای چارتری و توریستی تأسیس‌شده بود؛ اکنون تنها پروازهایی به مقاصد ایران، عراق و عربستان را انجام می‌دهد. پروازهای خارجی این ایرلاین بسیار محدود بوده و اکثر پروازهایش بر فراز آسمان کشورمان صورت می‌پذیرد. و ارائه دهنده بلیط داخلی می باشد.

بلیط داخلی هواپیما
هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تاکنون با 3 سانحه‌ی فوتی و 4 سانحه‌ی غیر فوتی مواجه شده است.

برای دیدن قیمت‌های بلیط داخلی هواپیمایی و خرید بلیط داخلی ایران ایرتور این‌جا کلیک کنید.

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1354 از ادغام شدن چهار ایرلاین ایرانی پدید آمد. ایرلاین ایر تاکسی، ایر سرویس، پارس ایر و هور آسمان 4 شرکت هواپیمایی بودند که در پی تأسیس شرکت هواپیمایی آسمان مختل شدند.

این ایرلاین در سال 1381 به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شد و در طول این سال‌ها به 55 مقصد خارجی و داخلی پرواز انجام داده است. ایرلاین آسمان تاکنون با دو سانحه‌ی فوتی و 8 سانحه‌ی غیر فوتی مواجه شده است.

بلیط داخلی
هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آتا

در 27 آذر 1387 شانزدهمین شرکت هواپیمایی ایران با نام آتا تأسیس و راه‌اندازی شد.

این شرکت هواپیمایی در دی‌ماه سال 1388 اولین پرواز خود را به مقصد مشهد مقدس انجام داد.

هواپیمایی آتا اکنون پروازهایی به مقاصد بحرین، گرجستان، عراق، ترکیه، کویت، عربستان و ایران را در برنامه‌ی پروازی خود گنجانده است و با 13 فروند ناوگان هوایی فعال به جابجایی مسافر می‌پردازد.

بلیط داخلی
شرکت هواپیمایی آتا تاکنون با هیچ سانحه‌ی فوتی روبرو نشده است.

هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در سال 1384 در منطقه‌ی اروند تأسیس شد و از سال 1387 اقدام به انجام پروازهای بین‌المللی نمود.

اولین پرواز بین‌المللی این شرکت هواپیمایی در خاک دمشق به زمین نشست و از آن ‌پس روز به روز به تعداد پروازهای خارجی این ایرلاین افزوده شد.

هم‌اکنون ناوگان‌های این شرکت‌ هواپیمایی بر فراز کشورهای چون ایران، عراق، کویت، بحرین، ترکیه و امارات متحده‌ی عربی به پرواز در می‌آید. شرکت هواپیمایی زاگرس تاکنون هیچ سانحه‌ی فوتی را تجربه نکرده و تنها با چند سانحه‌ی ساده مواجه شده است.

بلیط داخلی هواپیمایی زاگرس
هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airlines) یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی خصوصی ایران است. مرکز این شرکت در شهر مشهد است.

این شرکت در سال ۱۳۸۴ موفق به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال ۱۳۸۵ پروازهای خود را به طور رسمی آغاز کرد.

در مهر ماه ۱۳۸۵ اولین فروند هواپیمای این شرکت از نوع Bae۱۴۶-۳۰۰ با مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری وارد فضای کشور و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست.

هواپیماهای بعدی در آبان ماه از بدو تاسیس و شروع پروازها تمامی فعالان پروازهای این شرکت توانستند زمینه پروازهای داخلی و خارجی را با قید رضایت مشتریان فراهم کنند؛

در ۳ بهمن ۱۳۸۸ یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ با ۱۵۷ مسافر و ۱۳ خدمه که از آبادان عازم مشهد بود در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار آتش‌سوزی شد.این حادثه ۴۷ مصدوم داشت ولی کسی در آن کشته نشد.

خرید بلیط داخلی تابان ایر
هواپیمایی تابان

هواپیمایی کیش ایر

کیش ایر با هدف توسعه فعالیتهای جزیره زیبای کیش، از طریق برقراری ارتباط با مراکز استان های کشور و اتصال به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال 1370 تأسیس شد.

این شرکت پس از ثبت و دریافت مجوزهای قانونی به عنوان یکی از شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش و در قالب یک شرکت سهامی خاص، فعالیت خود را از خردادماه همان سال با دو فروند هواپیمای اجاره ای شروع کرد.

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر ۱۲ فروند هواپیمای فعال در اختیار دارد. از این تعداد ۳ فروند هواپیما از کمپانی فوکر و ما بقی مربوط به هواپیمایی مک‌دانل داگلاس هستند.

بلیط داخلی کیش ایر
هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی قشم ایر

هواپیمایی قشم در حال حاضر یک ایرلاین دولتی متعلق به وزارت نفت است که با ۱۳ فروند هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود پروازهای داخلی و خارجی خود را توسعه بخشیده است

از سال ۱۳۷۵ با انعقاد قرارداد اجاره با مالکین هواپیماهای مسافری پهن پیکر پروازهای خود را در مسیرهای تهران- قشم، تهران- دبی و دیگر شهرهای ایران انجام داده است.

در ابتدا پروازهای مسافری قشم ایر با دو فروند هواپیما آغاز شد و این ایرلاین توانست تا سال ۱۳۷۹ تعداد ۷ فروند هواپیما را در اختیار خود بگیرد.

در تاریخ ۹۱/۱۰/۱۸ نام شرکت از هواپیمایی فراز قشم به هواپیمایی قشم تغییر یافت. نهایتا این شرکت در سال ۱۳۹۳ به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار گردید.

مقاصد داخلی هواپیمایی قشم ایر:

مشهد، ساری، شیراز، رشت، کیش، قشم، بندرعباس، شهرکرد، تهران، اهواز، ابوموسی، ماهشهر، اصفهان

برای خرید بلیط داخلی با هواپیمای قشم ایر به سایت سبزینه مراجعه نمایید.

بلیط داخلی قشم ایر
هواپیمایی قشم ایر

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *