جستجو در سایت
 دوشنبه 8 مرداد 1397

حمل مایعات در هواپیما با اسکنرهای سه بعدی مجاز میشوند

logo

حمل مایعات در هواپیما

اسکنر های سه بعدی، حمل مایعات را در هواپیما مجاز میکنند.
تکنولوژی اسکنر های سه بعدی می تواند به این معنی باشد که مسافران دیگر نیازی به حذف اقلامی مانند عطر، کرم،آبمیوه و ... از چمدان دستی برای غربالگری ندارند.

اسکنرهای کامپیوتری (CT)، به طور گسترده ای در بیمارستان ها برای اسکن کردن بیماران استفاده می شود، می تواند تصویر دقیق از داخل چمدان را ارائه دهد.
اسکنر های سه بعدی امکان حمل مایعات تا 100 میلیمتر در ساک های دستی را به مسافران میدهد در حال حاضر این اسکنر ها در فرودگاه اسکپهلوم آمستردام و فرودگاه جان فرید کندی در شهر نیویورک مورد آزمایش قرار گرفته است.


وزارت حمل و نقل این فرودگاهها اعلام کرد که با استفاده از تکنولوژی تشخیص اتوماتیک انفجار و چندین تست اسکنر ، در تعداد کمی از خطوط امنیتی در Heathrow آزمایشات 6 تا 12 ماه به کار گرفته می شود.

اگر این تست ها موفقیت آمیز باشد، در آینده ممکن است مسافران دیگر نیازی به حذف اقلام از چمدان دستی برای غربالگری نداشته باشند.
بنابراین، برخی از مسافران با استفاده از این خطوط، نیازی به حذف لپ تاپ ها و یا مایعات از چمدان خود نخواهند داشت، زیرا اسکنر اجازه می دهد تا پرسنل امنیتی به طور سه بعدی دقیق وسایل مسافرین را بررسی نمایند.


طبق گزارش وزارت حمل و نقل انگلستان، این اسکنر همچنین می تواند مواد منفجره پنهان را شناسایی کند.
طبق گزارش CNN، اسکنرهای مشابه در فرودگاه نیویورک جان اف کندی و فرودگاه شیمپه اسمیت مورد آزمایش قرار گرفته اند. و با احتمال موفقیت تست ها تا یک سال آینده تمامی فرودگاههای بین المللی با این اسکنر ها مجهز خواهند شد.

 

منبع : travelandleisure.com

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 51  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان