جستجو در سایت
 شنبه 18 اردیبهشت 1400

مزایای زندگی در یونان

logo

مزایای زندگی در یونان برای ایرانیان

 • فرصت های اقتصادی و واحد پولی یورو
 • سبک زندگی و فرهنگ مشابه با ایرانیان و مردمانی خون گرم
 • آب و هوای معتدل، و نه سرد مانند کشورهای دیگر اروپا
 • طبیعت زیبا، میراث باستانی و فرصت های گردشگری
 • سیستم درمانی استاندارد مانند سایر کشورهای اروپا
 • سیستم آموزشی استاندارد مانند سایر کشورهای اروپا
 • امنیت در جامعه و سیاست
 • ویزای طلایی و اعتبار بالای کشور
 • نزدیکی به ایران و سایر کشورهای مهم
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • فرصت سرمایه گذاری و خرید ملک با قیمت مناسب تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی

مزایای یونان در اقتصاد، کار و واحد پولی یورو

شاید حضور نام یونان در بین کشورهای حوزه یورو و واحد پولی یورو یک مزیت به حساب بیاید. اما از رکود اقتصادی و عدم وجود شغل و نرخ بیکاری بالا نمی توان چشم پوشی کرد. اگر از دسته افراد جویای کار  و اخذ اقامت یونان از طریق ویزای کاری هستید، شرایط برای شما کمی دشوار است.

چنانچه قصد شما دریافت اقامت می باشد، می توانید جهت مشاوره با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

خوبی های زندگی در یونان

اما اگر خواهان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و به واسطه آن بهره مندی از مزایای اقامت یک کشور اروپایی هستید، با انتخاب درست ملک در منطقه های دارای نرخ رشد سالانه و یا حتی کسب درآمد از اجاره ملک می توانید حتی در رکود اقتصادی هم نیز منفعت کسب نمایید. در اینجا هدف از سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است و اقامت یونان سبزینه با تیم حرفه ای و مشاوران و وکلای خود راه های قانونی با حداقل ریسک را به شما پیشنهاد می دهد.

مزایای یونان در سبک زندگی و فرهنگ

مردمان یونان دارای فرهنگ و سبک زندگی بسیار نزدیکی به ما هستند و به سبک زندگی سازگار و صلح آمیز شهرت دارند. خونگرمی مردمان یونان، باعث می شود در تعاملات اجتماعی احساس رضایت داشته باشید که البته یادگیری زبان آن ها در این میان بسیار حائز اهمیت است. همچنین سبک غذایی موجود در یونان نیز با طبع و مزاج ما سازگار می باشد و خوشمزه و ارزان است.

به طور کلی سازگاری سبک زندگی و فرهنگ کشور مقصد یک نکته ی بسیار مهم در مهاجرت محسوب می شود.

مزایای یونان

مزایای یونان در آب و هوا

یونان دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای و بسیار دلچسب می باشد و دارای یکی از پاک ترین هواها در بین کشورهای مختلف است. آب و هوا در بهار و پاییز بسیار مناسب، و زمستان هم در اگثر نقاط کشور دارای هوای مناسب است، گرمای تابستان با نسیم خنک از سمت دریا معتدل می شود.

مزایای یونان در زیبایی طبیعت، میراث باستانی و گردشگری

یونان دارای قدمت تاریخی و میراث باستانی فراوان می باشد و در هر نقطه از این کشور بناها، ویرانه ها و مکان های تاریخی به چشم می خورد که برای افراد دوستدار تاریخ بسیار جذاب است. همچنین وجود هزاران ساحل زیبا و طبیعتی مملو از کوه و دره، دوستداران طبیعت را هم نیز شیفته خود می نماید.

مزایای یونان در استانداردهای سیستم درمانی و اجتماعی

سیستم خدمات درمانی یونان شامل خدمات درمانی ملی، بیمه اجتماعی که اجباری است و خدمات درمانی خصوصی می باشد. خدمات درمانی ملی و بیمه تامین اجتماعی تمام جمعیت را به طور کامل پوشش می دهد و حدود 15 درصد از مردم نیز تحت پوشش خدمات درمانی خصوصی می باشند که حدود نیمی از خدمات درمانی را نیز پوشش می دهد.

لازم به ذکر است که سیستم خدمات درمانی و بهداشتی دولتی وضعیت چندان مناسبی ندارد و برای مهاجران که شرایط بسیار بدتر و نامناسب است. بنابراین بهره مندی از بیمه و خدمات درمانی خصوصی بسیار حائز اهمیت و مهم است.

از لحاظ حمل و نقل درصورتی که در مرکز شهر سکونت داشته باشید نیازی به خرید خودرو نیست و می توان از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نمایید.

مزایای یونان در استانداردهای سیستم آموزشی

سیستم آموزشی یونان از سطح متوسطی برخوردار است برای شهروندان در تمامی مقاطع تحصیلی رایگان می باشد. تحصیل در مقطع پایه برای کودکان 6-15 سال در این کشور الزامی می باشد.

افرادی که دارای تابعیت خارجی هستند جهت تحصیل می بایست با توجه به مقطع تحصیلی هزینه پرداخت نمایند اما به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در یونان به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر می باشد.

مزایای یونان در امنیت

کشور یونان یکی از امن ترین کشورهای اروپایی می باشد، اما این موضوع به این معنا نیست که در مناطق شلوغ و توریستی از جیب بری در امان باشید و معمولا به افراد مسن توریست و خارجی توصیه می شود که در ساعات پایانی شب در مناطق توریستی تردد نکنند تا متوجه خطری نگردند.

مزایای یونان در ویزای طلایی و اعتبار کشور

ویزای طلایی نوعی روش اخذ اقامت کشورهای اروپایی نظیر یونان است که بواسطه سرمایه گذاری در کشور مقصد از حقوق و مزایای شهروندی نیز برخوردار می گردید.

در یونان بواسطه خرید ملک و سرمایه گذاری امکان دریافت ویزای طلایی وجود دارد.

اعتبار کشور یونان در اروپا

مزایای ویزای طلایی یونان شامل:

 • برخورداری از حقوق شهروندی
 • اقامت 5 ساله و درصورت حفظ ملک و سرمایه امکان تمدید
 • امکان دریافت پاسپورت یونان
 • سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه شینگن و انگلستان
 • شهروندان یونان حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را دارند
 • حق تحصیل رایگان و یا با هزینه پایین
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • بهره مندی از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی
 • اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال ( فرزندان زیر 18 سال تا 21سالگی می توانند اقامتشان را تمدید نمایند)
 • عدم نیاز به تسلط زبان یونانی

مزایای یونان در نزدیکی به ایران

یکی از مزایای دریافت اقامت یونان، نزدیکی به ایران می باشد و از آنجایی که حضور در خاک یونان جهت دریافت اقامت الزامی نیست و محدودیتی ندارد و تنها با سرمایه گذاری و خرید ملک انجام پذیر است، فرد می تواند علاوه بر دریافت اقامت یونان به سبب نزدیکی به ایران به راحتی و سرعت رفت و آمد نماید و یا در ایران سکونت داشته باشد و از مزایای اقامت یک کشور اروپایی بهره مند باشد.

مزایای یونان و اقامت آن در سفر به سایر کشورهای اروپایی

با دریافت اقامت یونان تا زمان اعتبار کارت اقامت، امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا فراهم می باشد.

بهترین شهرهای یونان برای زندگی کدامند؟

بسته به معیار و هدف شما از مهاجرت، بهترین شهر یونان برای زندگی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال:

شهر آتن پایتخت یونان به واسطه نزدیکی به جزایر یونان و دیگر کشورهای اروپا و پوشش دهی مناسب تر خدمات درمانی و اجتماعی یکی از گزینه های مناسب مهاجرت می باشد.

اگر به دنبال مناظر زیبا و آب و هوای عالی هستید، یونان جزایر زیبایی دارد مانند: کورفو، کرت، رودوس، لفکادا، سانتورینی و میکونوس. که در این میان کورفو جزیره ای است که مهاجران بیشتری در انواع ملیت انگلیسی، روس و آلمانی در خود جای داده است. جهت زندگی در جزایر یونان روش اقامت از طریق تمکن مالی می تواند گزینه مناسبی باشد.

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف یونان متفاوت می باشد. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهرهای کالامانتا و پلوپونیز به نسبت جزایری همچون رودوس، سانتورینی و...  پایین تر است و یا هزینه زندگی در آتن به سبب موقعیت جغرافیایی و پایتخت بودنش بالاتر است.

معایب زندگی در یونان

جهت مطالعه معایب زندگی در یونان، به مقاله معایب زندگی در یونان مراجعه نمایید.

شرایط و هزینه زندگی در یونان

جهت آگاهی از شرایط و هزینه های زندگی در یونان و همچنین درآمد در یونان و آتن، به صفحه شرایط و هزینه زندگی در یونان مراجعه نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 116  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان