جستجو در سایت
 شنبه 18 اردیبهشت 1400

معایب زندگی در یونان

logo

مشکلات زندگی در یونان برای ایرانیان

نرخ مهاجرت ایرانیان به کشور یونان در سال های اخیر به واسطه شرایط دریافت اقامت و هزینه زندگی کمتر به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار زیاد بوده اما همواره امر مهاجرت دارای مزایا و معایب گوناگونی می باشد که در این مقاله به معایب مهاجرت به یونان خواهیم پرداخت، به طور کلی مهم ترین معایب مهاجرت به یونان شامل:

  • نرخ بیکاری بالا
  • نیاز به پیشنهاد کاری برای اقدام به دریافت ویزای کاری
  • نیاز به یادگیری زبان یونانی جهت تعاملات اجتماعی و تحصیل و کار
  • رایگان نبودن تحصیل برای افراد خارجی
  • وجود فساد مالی و کلاهبرداری (جهت خرید ملک و سرمایه گذاری حتما از راه های قانونی و مشاوره با وکلا و کارشناسان اقدام نمایید، کارشناسان ما در سبزینه شما را در این مسیر راهنمایی می نمایند)
مشکلات در یونان

مشکلات زندگی در یونان در بازار کار

یونان کشوری با جمعیت حدود یازده میلیون نفر دارای عضویت حوزه اروپا می باشد و داشتن تابعیت و اقامت یک کشور اروپایی می تواند امتیازهای خوبی به همراه داشته باشد، اما نکته بسیار مهم نرخ بیکاری بالا در این کشور است و با وجود عدم امنیت شغلی و وجود شغل مناسب حتی برای خود یونانی ها، وضعیت شغل را برای افراد خارجی می تواند نامناسب دید.

بنابراین چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را دارید می بایست از توانایی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود، حداقل در سال های اولیه برخوردار باشید، و از دیگر طریق روش های دریافت اقامت یونان اقدام نمایید.

جهت مشاوره تلفنی در خصوص اقامت یونان می توانید با شماره 09121717717 تماس حاصل نمایید.

معایب زندگی در یونان در بازار کار

 

مشکلات زندگی در یونان در قدرت خرید

در حال حاضر حتی با عدم وجود تورم در یونان، به دلیل وجود شرایط رکود، اقتصاد کشور و کسب درآمد اوضاع چندان ایده آلی ندارد. البته هزینه های زندگی در این کشور هم به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است اما گزینه درآمد را هم نیز باید در نظر داشت که در سایر کشورها بالاتر می باشد.

لازم به ذکر است افراد دارای شغل در یونان از کیفیت زندگی مناسبی برخوردار هستند و تناسب بین درآمد و مخارج برقرار می باشد.

معایب زندگی در یونان در قدرت خرید

مشکلات زندگی در یونان در خرید ملک و محدودیت ها

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک می باشد که متقاضی با برخورداری از عدم سابقه کیفری و محکومیتی در ایران و یونان و برخورداری از تمکن مالی مناسب به راحتی می تواند اقدام به خرید ملک و دریافت اقامت یونان نماید.

با توجه به نرخ پایین املاک به نسبت سایر کشورهای اروپایی، هدف از خرید ملک(دریافت اقامت، سرمایه گذاری و اجاره) می تواند متفاوت باشد و وابسته به هدف می بایست به دنبال ملک با مشخصات و موقعیت مکانی متفاوت باشید. البته محدودیتی در خصوص عدم تمایل به واگذاری ملک در برخی از مناطق کشور به اتباع خارجی نیز وجود دارد.

هزینه های جانبی خرید ملک در یونان شامل:

  • پرداخت 3 درصد از مبلغ ارزش ملک به عنوان مالیات
  • پرداخت 2 درصد از مبلغ ارزش ملک به عنوان حق کارشناسی معاملات ملکی
  • مبلغی حدود 2000 یورو بابت درخواست صدور اقامت
  • هزینه های جانبی نظیر بیمه و...

مزایای زندگی در یونان

جهت آگاهی از مزایای زندگی در یونان، به صفحه مزایای زندگی در یونان مراجعه نمایید.

شرایط و هزینه زندگی در یونان

جهت مطالعه شرایط و هزینه های زندگی در یونان و همچنین درآمد در یونان و آتن، به مقاله شرایط و هزینه زندگی در یونان مراجعه نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 435  |
 4.75   از   5/00   از تعداد   4   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان