جستجو در سایت

جاذبه های گردشگری آلمان

logo

معرفی بهترین و زیباترین جاهای دیدنی آلمان

آلمان یکی از کشورهای زیبا و مدرن اروپا است که قلب صنعتی اروپا محسوب می شود. آلمان با وجود جاذبه های گردشگری فراوان یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران از سراسر دنیا می باشد. معروف ترین مقصد توریستی در آلمان شهر برلین است که یکی از زیباترین پایتخت ها در جهان به شمار می رود. تاریخ و فرهنگ و طبیعت همگی از ویژگی های این کشور به حساب می آید. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان می پردازیم.

 

دیدنی های آلمان

کلیسای جامع آخن آلمان

کلیسای جامع آخن واقع در مرز هلند و بلژیک، از قدیمی ترین کلیساهای شمال اروپا می باشد. طراحی این کلیسا ترکیبی از سبک های گوتیک و کارولینجی است، شامل درهای برنزی و کاشیکاری های زیبای طلایی رنگ می باشد. این کلیسا به فرمان پادشاه شارلمان ساخته شد.

کلیسای جامع آخن

بنای تاریخی نبرد ملت ها در لایپزیک آلمان

لایپزیک یکی از مهم ترین شهرها و مرکز قرارگیری بنای تاریخی نبرد ملت ها می باشد، این بنا از مهم ترین بناهای تاریخی اروپا به شمار می رود و به منظور یادبود نبرد لایپزیک در جنگ های ناپلئون بنا نهاده شده. در طول این جنگ حدود صد هزار سرباز جان خود را از دست دادند. این بنا در سال 1913 حدود 100 سال بعد از تاریخ وقوع رونمایی گشت. در حال حاضر این بنا تبدیل به موزه شده و در داخل موزه آثاری در ارتباط با نبردهای ناپلئون نگهداری می شود.

بنانی تاریخی نبرد ملت ها

کوه های هارز

کوه های هارز از بلندترین رشته کوه های آلمان با منظره ای بی نظیر همراه با خانه های قدیمی و زیبا، قله های برفی و رودخانه های آرام می باشد. به جهت اینکه تعدادی محدود توریست ها به این منطقه می آیند مسیرهای دسترسی و رفت و آمد بسیار بکر است که مکان مناسبی برای کوه نوردی و یا سوار بر قطار و عبور از میان کوه ها و دره ها و زیبایی های طبیعت می باشد.

رشته کوه های هارز

تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان

بامبرگ شهری تاریخی در استان باواریا که تعدادی از بناهاب تاریخی با معماری های زیبا در این مکان واقع گردیده است. از مهم ترین بناها در این مکان می توان به آلتس رایتوس یا تالار قدیمی شهر (Old Town Hall) اشاره نمود. طبق روایات به ساکنین شهر اجازه ساخت سالن شهرداری را نمی دادند بنابراین ساکنین تصمیم گرفتند در مکانی خارج از تصور این بنا را برپا سازند. فضای داخلی این سازه با نقاشی های برجسته دیوار مزین گشته است.

شهر بامبرگ

شهر ویسبادن

شهر ویسبادن پس از جنگ جهانی دوم مجددا بازسازی شد، این شهر امروزه یکی از قدیمی ترین شهرهای اسپا در کل کشور می باشد و همچنین سرشار از معماری های نئو کلاسیک است.

شهر ویسبادن

دوسلدورف آلمان

یکی از ثروتمندترین شهر ها در آلمان شهر دوسلدورف می باشد. این شهر سرشار از بناهای بازسازی شده تاریخی بوده و هم از فناوری و سبک های نوآورانه و خلاقانه بهره برده است.

دوسلدورف آلمان

شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت مملو از رستوران های مختلف، مکان های تاریخی و جاذبه های فراوان می باشد. سالن های نمایش خیلی بزرگ و همچنین چندین موزه علمی در این شهر واقع گردیده، فرانکفورت از جمله شهرهای ارزان آلمان به حساب می آید و دارای فرودگاهی بزرگ همراه با تجهیزات است.

شهر فرانکفورت

جزیره سیلت آلمان

در انتهایی ترین و دورترین سواحل شمالی آلمان، جزایری با نام جزایر فریزی شمالی قرار گرفته است. سلیت از معروف ترین این جزایر می باشد که با وجود موقعیت قرارگیری آن، از جاذبه های طبیعی توریستی آلمان محسوب می شود. جزیره سلیت دارای سواحل بیکران ، تپه های شنی و فانوس های دریایی می باشد. در این جزیره زیبا پس از عبور از کلبه های کاهگلی به ساحل خواهید رسید. امکان اجاره دوچرخه و گشت زنی در اطراف جزیره از جذابیت های آن به شمار می رود.

جزیره سیلت آلمان

پارک ملی ساکسون

پارک ملی ساکسون، پارکی وسیع در نزدیکی کوه های آلپ می باشد. این پارک تا جمهوری چک امتداد پیدا می کند. این پارک با نام پارک ملی سوئیس بوهمیا هم شناخته می شود. از جذابیت های این منطقه می توان به رودخانه آلپ و صخره های سنگی زیبا، دره ها و مسیرهای بی نظیر برای قدم زدن اشاره نمود.

پارک ملی ساکسون

شهر زیبای ادینبورگ آلمان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و مکان های زیبای دیدنی در آلمان شهر ادینبورگ است. هزاران خانه نیمه چوبی در این شهر به چشم میخورد . شهر ادینورگ از جمله شهرهایی در آلمان است که سبک تاریخی خود را حفظ کرده است. موزه های مختلفی در ادینبورگ در رابطه با معماری محلی، تاریخ و هنروجود دارد. ادینبورگ دارای یک کلیسای جامع رومانیایی آلمانی به نام DOM یا خانه است که جز جاذبه های این شهر محسوب می شود.

شهر زیبای ادینبورگ آلمان

دروازه براندنبورگ آلمان

این دروازه در سال 1791 به فرمان فردریک ویلیامز دوم بنا نهاده شد که نخستین سازه نئوکلاسیک شهر بوده. ارتفاع این دروازه 26 متر و دارای عرض 11 متر می باشد. در هر سمت 6 ستون و جمعا شامل 12 ستون است. 4 ارابه اسب با زرق و برق فراوان در پشت دروازه قرار گرفته که جلوه ای بی نظیر به دروازه بخشیده است. براندنبورگ طی چندین دهه نماد تقسیم برلین به شرق و غرب محسوب می شده است.

دروازه براندنبورگ آلمان

کلیسای جامع کلن

از مهم ترین و زیباترین بناهای شهر کلن می توان به کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری اشاره نمود. ساخت این کلیسای زیبا با معماری گوتیک که جز بزرگترین کلیساهای اروپا محسوب می شود در سال 1248 آغاز گردید. از جمله دلایل معروفیت کلیسای جامع کلن می توان به شیشه های رنگی مربوط به قرن 12 و 13 ، اسکلت های سه پادشاه مقدس و موبدان اشکانی و خزانه داری با اشیا ارزشمند و همچنین نمایشگاه های پانورامااز برج ها جنوبی اشاره نمود.

کلیسای جامع کلن

جنگل سیاه

جنگل سیاه یکی از جاذبه های پرطرفدار مناطق اروپایی می باشد. محل قرار گیری این جنگل در نواحی جنوب غربی آلمان با وسعت 160 کیلومتر است. این جنگل از بزرگترین ذخایر طبیعی آلمان محسوب می شود که شامل زیباترین چشم اندازها می باشد. امتداد این جنگل به دره راین می رسد. علت رنگ تیره جنگل وجود ماسه سنگ های gneiss و granites می باشد که سطح جنگل را پوشانده است.

جنگل سیاه

قلعه نئوشوانشتاین

یکی از شناخته ترین قلعه های سلطنتی اروپا، نئوشوانشتاین است. این قلعه توسط پادشاه لودویک دوم ساخته شده است. نئوشوانشتاین فضای اختصاصی برای استراحت پادشاه بوده که بعدها برای عموم آزاد شد و از معروفترین جاذبه های آلمان محسوب می شود.

قلعه نئوشوانشتاین

جزیره موزه برلین

جزیره موزه برلین کانالی 400 متری در مجاورت رودخانه که قدیمی ترین و مهم ترین موزه های برلین در این مکان قرار گرفته است که شامل موزه های پرگامون، موزه آلتز، موزه ی بود، گالری ملی آلتی و موزه ی نویزه می باشد.

جزیره موزه برلین

جزیره روگن

روگن از بزرگترین جزایر آلمانی بالتیک است که توسط استراسلاند از سرزمین اصلی جدا و با یک جاده به شهر اصلی راه دارد. از دلایل محبوبیت این جزیره می توان به چشم اندازها و زیبایی های بی نظیر آن که شامل : زمین های مسکونی و تپه های جنگلی تا سواحل شنی گسترده، تالاب ها و شبه جزیره های زیبا اشاره نمود. این منطقه از دیدنی ترین جاذبه های آلمان محسوب می شود.

جزیره روگن

پارک و کاخ سانسوسی پوتسدام

پارکی زیبا و باشکوه با بیش از سه هزار گونه درخت میوه و گلخانه های متعدد است. تعدادی ساختمان در در این پارک واقع شده که از مهم ترین آن ها کاخ سانسوسی که کاخی ویلایی و یک طبقه شامل ده اتاق می باشد. این مکان یکی از دیدنی ترین جاهای آلمان به شمار می رود.

پارک و کاخ سانسوسی پوتسدام

دیوار برلین

یکی از پر بازدیدترین اماکن و جاذبه های آلمان دیوار برلین می باشد. این دیوار در سال 1961 برای جدایی آلمان شرق و غرب بنا نهاده شد و 155 کیلومتر امتداد یافت ولی نهایتا در سال 1989 این دیوار توسط مردم تخریب شد و امروزه تنها قسمت هایی از ان به جا مانده است که با نقاشی های دیواری پوشانده شده است.

دیوار برلین

کوه تسوگ اشپیتسه

کوه هایی درشمال گارمیش که به عنوان مرتفع ترین رشته کوه های آلمان شناخته می شود.برای اسکی بازهای حرفه ای کوه تسوگ بسیار معروف و محبوب است که در تمامی فصول سال امکان اسکی مهیا می باشد. از ارتفاعات قله کوه چشم اندازی از چهار کشور قابل مشاهده است.

کوه تسوگ اشپیتسه
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 492  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان