جستجو در سایت

جاذبه های گردشگری ایتالیا

logo

ایتالیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی در قسمت جنوب اروپا قرار گرفته است. این کشور با پیشینه ی تاریخی، مهد تمدن و فرهنگ و هنر است. بزرگترین هنرمندان جهان در این کشور زیبا آثار شگفت انگیز خود را خلق کرده اند. کشوری مملو از بنای تاریخی و شهرهای هنری که همراه با متنوع ترین تفریحات و غذاهای فوق العاده می باشد. به گزارش یونسکو بیشترین ثبت میراث فرهنگی مطعلق به ایتالیا می باشد. همسایگان مرزی شمالی عبارتند از فرانسه، سوئیس، اسلوانی واتریش هستند. پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است. مساحت ایتالیا 301،338 کیلومتر مربع و واحد پول آن یورو می باشد. 

 کلیک کنید: اخذ ویزای ایتالیا

 

دیدنی های ایتالیا

 

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی ایتالیا

آب و هوای ایتالیا در قسمت شمال به دلیل وجود کوه های آلپ سرد و در قسمت جنوبی آب و هوای خشک و گرمی دارد. رم، ونیز، میلان و فلورانس از بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری ایتالیا می باشند که مشروحی از آن را در زیر مطالعه می فرمائید.

 

کانال بزرگ ونیز (Venice Grand Canals)

شهر ونیز در قسمت شمالی ایتالیا واقع شده است. مسیر ارتباطی مردم این شهر رویایی و رومانتیک کانال های بزرگ و کوچکی است که این شهر زیبا را مزین کرده است. اطراف کانال بزرگ را بناهای تاریخی پوشانده است.

کانال بزرگ ونیز

 

برج کج پیزا (Leaning Tower Of Pisa)

برج کج پیزا یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی ایتالیا می باشد که ساخت آن نزدیک به دو صده در بازه ی زمانی سال 1100 میلادی تا 1990 میلادی به طول انجامیده است. این بنای جذاب تاریخی به دلیل پی ریزی کج و و معماری عجیب و نا مرسوم آن معروف می باشد.

برج کج پیزا

 

کولوسئوم رم

کولوسئوم رم آمفی تئاتری با گنجایش تقریبی 80000 هزار نفر و 80 درب ورودی می باشد. این آمفی تئاتر که امروزه میزبان تعداد زیادی از گردشگران از تمامی نقاط جهان است روزگاری بستر نبرد میان گلادیاتورها با حیوانات وحشی بوده است.

کولوسئوم رم

 

کلیسای سنت مارک (St Marks Basilica)

کلیسای سنت مارک با معماری ترکیبی بی نظیر جایگاه گنجینه های ارزشمند هنری مکانی پر بازدید و پرطرفدار واقع در میدان پیازا سان مارکو ونیز می باشد. این کلیسا تاریخی در قرن یازده ساخته شده است.

کلیسای سنت مارک

 

شهر واتیکان (Vatican City)

شهر واتیکان به عنوان کوچکترین شهر جهان معروف است با مساحت 500 متر مربع که توسط دیوارهای واتیکان احاطه شده است. کلیسا، کاخ واتیکان در قلب این دیوارها قرار گرفته است. آثارهنرمندان بزرگ نظیر میکلانژ، پیتا، برنیتی و بسیاری دیگر در کلسیای سنت پیتر قرار دارد.

شهر واتیکان

 

کلیسای سنت پیتر رم (saint peter)

یکی از جذاب ترین بناهای تاریخی هنری واتیکان کلیسای سنت پیتر می باشد با گنبد بسیار زیبا که توسط میکل آنژ رنگ آمیزی شده است. این بنای تاریخی در قرن شانزدهم ساخته شده است.

کلیسای سنت پیتر رم

 

شهر پمپی (Pompeii)

پمپی یکی از قدیمی ترین شهرهای رم می باشد. سرتاسر شهر را بناهای 2000 ساله پوشانده است. بازمانده های آتشفشانی وزوویو (Vesuvius) که شامل مجسمه ها و خرابه هایی میباشد که توسط باستان شناسان آماده و به دید عموم رسید.

شهر پمپی

 

دریاچه کومو (Lake Como)

دریاچه کومو یکی از مراکز جذابی است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند، ویلا ها و کاخ های مجللی اطراف آن را احاطه کرده است. این منطقه از آب و هوای بسیار معتدل و خوبی برخوردار است.

دریاچه کومو

 

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره (فلورانس)

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره یا به عبارتی کلیسای مریم مقدس شناخته می شود که معماری آن به سبک گوتیک است. گنبد آجری این کلیسا بزرگترین گنبد جهان میباشد و نمای داخلی این کلیسا از سنگ مرمر سفید است. همچنین این کلیسا یکی از بزرگترین کلیسا های ایتالیا محسوب می شود.

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

 

جزیره کاپری

جزیره کاپری در قسمت جنوبی ایتالیا در مجاورت شهر ناپل قرار گرفته است. این جزیره زیبا درهالیوود بسیار پر طرفدار می باشد و لوکیشن بسیاری از فیلم های هالیوودی است. طول این دریاچه 6 کیلومتر و عرض آن برابر با 2.5 کیلومتر می باشد.

جزیره کاپری

 

غار آبی

غار کاپری از لحاظ موقعیت جغرافیایی در ناحیه شمال غربی کاپری واقع شده است. یکی از ویژگی های جالب این غار که آن را متمایز نموده ورودی ان با ارتفاع کمتر از یک متر میباشد، که برای عبور از آن باید با قامت خمیده وارد گشت.

غار آبی

 

شهر ساحلی آمالفی (َAmalfi Coast)

شهری قدیمی و ساحلی که یکی از مراکز ثبت شده در سازمان یونسکو می باشد. این شهر زیبا در در امتداد خط ساحلی شبه جزیره سورنتین و در قسمت دامنه رشته کوه های ایتالیا واقع شده است و سالیانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می نماید.

شهر ساحلی آمالفی

 

معبد پانتئون (Pantheon)

معبد پانتئون با قدمت بیش از 2000 سال مربوط به دوران رم باستان میباشد، این بنای تاریخی با کمترین تغییر همچنان پابرجاست. کاشیکاری های سقف این کلیسا در دوره های مختلف شامل تغییراتی بوده است که به دستور پاپ گرگوری سوم و پاپ اوربان هشتم این تغییرات ایجاد و اعمال شده است.

معبد پانتئون

 

فروم رومی ها (Roman Forum)

این مکان تاریخی روزگاری مرکز امپراتوری رم باستان بوده است که سرتاسر آن را ساختمان ها، پیاده روها، معابد و بازارها  پوشانده بوده اما کمتر اثری از آن دیده می شود. گرچه نشان زیادی از آن دوره باقی نمانده اما بزرگی و شکوه پنهان آن را نمی توان کتمان نمود.

فروم رومی ها

 

چینکو تره (Cinque Terre)

در ناحیه غرب ایتالیا منطقه چینکوتره واقع گشته است که از مجموع 5 روستا با نام های مانورلا (Manarola)، ریوماگیرو (Riomaggiore)، ورنازا (Vernazza)، مونته روسه آل ماره (Monterosso al Mare)، کرونیجیلیا (Corniglia) متشکل شده است. این روستاها از مسیرهای مختلفی قابل دسترسی هستند. اما مسیر ارتباطی بین آنها فقط جاده های خاکی است که میبایست به صورت پیاده پیموده شوند.

چینکو تره

 

شهر ورونا (Verona City)

آوازه ی این شهر تاریخی برمیگردد به داستان رومئو و ژولیت که متولد و ساخته این شهر زیبا است، در صورتی که قدمت ورونا به خیلی قبل تر از آن باز میگردد. بنای تاریخی مشهور ورونا آمفی تئاتری با ظرفیت 30 هزار نفر میباشد که قدمت 2000 ساله دارد که امروزه مکانی برای اجرای موسیقی زنده شده و گردشگران زیادی را به سمت خود فرا میخواند.

شهر ورونا

 

هرکولانیوم (Herculaneum)

شهر قدیمی هرکولیوم با قدمت 2000 ساله در قسمت پایه ای رشته کوه وزوو واقع شده است. شهر باستانی وزوو بر اثر آتشفشان از بین رفته و تنها فسیل ها و ساختمان های بازسازی شده و کاشیکاری های قدیمی برای مشاهده گردشگران باقی مانده است.

هرکولانیوم

 

آب نمای تروی رم (Fountain of Troy)

یکی از پربازدیدترین و جذاب ترین اماکن دیدنی رم، آبنمای تروی میباشد. این آبنمای زیبا تصور مجسمه هرکول است که در حال نبرد با موجوداتی که سر از آب بیرون آورده اند می باشد. آبشار تروی معروف به چشمه ی عشاق است.  گردشگران زیادی هر ساله به این مکان می روند. شب ها نورپردازی آب نما روشن می شود و تصویری فوق العاده را می سازد.

آب نمای تروی

 

آبشار کاسکاتا دل مارمور (Cascata-delle-marmore)

ترنی یکی از شهرهای باستانی ایتالیا می باشد. آبشار کاسکاتا دل مارمور در ابتدای رودخانه ولینو قرار گرفته و ارتفاعی برابر 165 متر دارد. از فشار آب این آبشار بخشی از برق منطقه تولید می شود.

آبشار کاستا دل مارمور

 

جزیره سیسیل

جزیره سیسیل مجموعه ای از چند جزیره کوچک به عنوان بزرگترین جزیره دریای مدیترانه شناخته می شود. جزیره سیسیل از لحاظ هنری بسیارغنی می باشد، دره معابد آلنجینو و کلیساهای بارک پالرمو در این جزیره واقع شده است. همچنین بزرگترین کوه آتشفشانی فعال اروپا در این جزیره قرار گرفته است.

جزیره سیسیل

 

میلان (Milan)

میلان پایتخت مد جهان واقع در ایتالیا می باشد و امروزه یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا محسوب می گردد. میلان زیبا، شهر هنر، گنجینه های هنری زیادی را در دل خود جای داده است از جمله نقاشی ها ی لئوناردو داوینچی، شام آخر، خانه اپری لا اسکلا و همچنین یکی از بزرگترین کلیساهای گوتیک در این مکان واقع شده است. معماری این شهر برخلاف شهرهای دیگر ایتالیا مدرن می باشد.

میلان

 

رم (Rome)

پایتخت ایتالیا شهر باستانی توام با مدرنیته رم می باشد. رم با فرهنگ  2500 ساله سرشار از اماکن دیدنی است. این شهر زیبا به مکانی جذاب برای گردشگران مبدل شده است.

رم

 

ناحیه دریاچه ای ایتالیا

منطقه دریاچه ای ایتالیا واقع در شمال ایتالیا می باشد. این منطقه بسیار خوش آب و هوا و دلنشین است. بزرگترین دریاچه این ناحیه گاردا با چشم اندازی بی نظیر است.

ناحیه دریاچه ایتالیا

 

ناپل

شهر ناپل یکی از بزرگترین شهرهای ایتالیا واقع شده در قسمت جنوبی این کشور است. ناپل مملو از مراکز تاریخی و دیدنی و همچنین رستوران های با غذاهای بی نظیر می باشد. غذاهای پرطرفدار این منطقه پیتزا و اسپاگتی که به بهترین شکل و حساسیت بالا طبخ می شوند.

شهر ناپل

 

قصر دوک ونیز (Palazzo Ducale)

قصر دوک ونیز محل زندگی بالا رتبه ترین مقام جمهوری ونیز بوده که امروزه تبدیل به موزه برای بازدید شده است.

قصر دوک

 

مانارولا (سینکیوتر)

مانارولا از قدیمی ترین شهرهای سینکیوتر که از مجموع 5 روستا تشکیل شده به دلیل قرارگیری در ارتفاعات راه های ارتباطی و دسترسی از طریق قایق و قطار و یا به صورت پیاده می باشد. به دلیل عدم توسعه در این منطقه همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است و چشم اندازی بی نظیری از دریای مدیترانه دارد.

شهر مانارولا

 

پونته وکیو (ponte vecchio)

پونته وکیو پل قوسی شکل سنگی مربوط به قرون وسطی که برروی رود آرنو واقع گشته است. دلیل شهرت این شهر بازارچه قدیمی است که در گذشته محل کسب و کار قصاب ها و امروزه محل کسب صنف جواهر فروشان می باشد.

پونته وکیو

 

کلیسای دئومو، میلان (Piazza del Duomo)

قدمت این کلیسا برابر شش قرن می باشد. کلیسا دئومو بعد از کلیسای سنت پیتر واقع در واتیکان، بزرگترین کلیسای ایتالیا و پنجمین کلیسای بزرگ جهان محسوب میگردد.

کلیسای دئومو میلان

 

جزیره سالینا، جزایر آیولین (Salina Island)

جزیره سالینا یکی از مجموعه جزایر آیولین و به عبارتی بزرگترین جزیره اقیانوس آرام می باشد. دو آتشفشان غیر فعال این منطقه به نام آتشفشان مونته دای پوری با ارتفاع برابر با 562 متر و آتشفشان مونته فسا دل فلکی با ارتفاع 960 متر در این منطقه واقع شده اند.

جزیره سالینا

 

روستای سن جیمی جانو (San Gimignano)

روستای سن جیمی جانو معروف به مانهاتن در منطقه توسکانی ایتالیا واقع گردیده است. دلیل شهرت این روستا 14 برج سنگی  آن می باشد. به دلیل ثروت و قدرتمندی این روستا 70 برج برای دفاع از در مقابله دشمنان ساخته شده بود که هم اکنون در سن جیمی جانو قابل مشاهده هستند.

روستای سن جیمی جانو

 

پارک ملی سیرسئو، لاتینا (Parco Nazionale del Circeo)

پارک مل سیرسئو منتهی به ساحل آنزویو در 100 کیلومتری جنوب شرقی رم واقع گردیده است. جزیره زانونه در این مکان قرار گرفته است.

پارک ملی سیرسئو

 

پارک باستان شناسی سلینوته، سیسیل (Selinunte)

سلینوته یکی از زیباترین پارک های باستان شناسی سیسیل می باشد. پنج معبد از جمله معبد هرا در این روستا واقع گردیده است.

پارک باستان شناسی سلینوته

 

توسکانی (Tuscany)

یکی از معروف ترین منطقه های ایتالیا طبیعت زیبا و بکر توسکانی است. منظره ای بی نظیر از تپه ها و درخت های زیبا و باغ انگور که طبیعت به تصویر کشیده است. البا به عنوان بزرگترین جزیره توسکانی شناخته می شود که دارای سواحل بی مانندی است. این شهر تاریخی گردشگران زیادی را مجذوب خود کرده است.

منطقه توسکانی ایتالیا

 

بولتسانو (Bolzano)

بولتسانو در شمال ایتالیا واقع در رشته کوه های آلپ در میانه اتریش و ایتالیا واقع گردیده است. این شهر به دلیل نرخ اشتغال زایی بالا به عنوان بهترین شهر ایتالیا برای سکونت شناخته شده است.

بولتسانو

 

دریاچه ایسو، لومباردی

دریاچه ایسو یکی از زیباترین دریاچه های ایتالیا می باشد. این دریاچه چهارمین دریاچه بزرگ لومباردی است که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال ایتالیا قرار گرفته است.

دریاچه ایسو

 

ترویزو، ونتو (Treviso)

از جاذبه ها و دیدنی های شهر تزویزو نمای قرون وسطی و کلیسا های قدیمی می باشد. این شهر در منطقه ونتو واقع در شهر ایتالیا قرار گرفته است. بافت قدیمی این شهر بسیار زیبا و خیره کننده است.

ترویزو

 

لانگه، پیمونت (pimonte)

پیمونت یکی از چندین اماکن دیدنی ایتالیا با مساحتی برابر 25400 کیلومتر مربع و جمعیت 4.4 میلیون نفر می باشد. لانگه بخشی از پیمونت که به قارچ های سفیدش شناخته می شود.

پیمونت

 

کالاسابینا، جزیره آسینارا

جزیره آسینارا جزیره ای متفاوت با مساحت 50 کیلومتر مربع در شمال غربی سادرینا واقع گردیده است. صخره های آسینارا از مهم ترین منابع استخراج مواد معدنی و از ذخایر طبیعی ایتالیا محسوب می گردد. امروزه این جزیره میزبان بسیاری از توریست ها از سراسر جهان می باشد.

جزیره آسینارا
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان