جستجو در سایت

جاذبه های گردشگری مجارستان

logo

شهرهای کوچک و بزرگ مجارستان، همگی ظاهر کلاسیک و تاریخی خود را حفظ نموده و بسیار از آنها از فرهنگ‌های دیگری نیز تأثیر پذیرفته‌اند؛ مانند مهاجمان ترک و طراحان رنسانس ایتالیایی. همچنین مناطق روستایی مجارستان دارای یکی از بهترین و دل‌انگیزترین مناظر طبیعی است که می‌توانید در اروپای شرقی پیدا کرده و با استفاده از تور مجارستان، از آنها بازدید نمائید.

از بوداپست زیبا، شهر چراغ‌ها (The city of lights) گرفته تا روستا و مناظر طبیعی خیره‌کننده، در هر نقطه‌ای می‌توانید تاریخ و فرهنگ غنی مجارستان را در جاذبه‌های گردشگری این کشور مشاهده نمائید. بزرگترین جاذبه گردشگری تور مجارستان، شهر بوداپست، پایتخت این کشور است که با شهرهایی مانند پراگ (پایتخت جمهوری چک) و حتی پاریس (پایتخت فرانسه) مقایسه می‌شود. بنابراین هنگام استفاده از تور مجارستان، بازدید از شهر بوداپست را نباید از دست داد.

درواقع در هر بخشی از مجارستان که قرار داشته باشید، می‌توانید به کوهستان‌های باشکوه، دریاچه و رودهای دلنشین (مانند رود دانوب که از مجارستان عبور می‌کند) و دره‌های سرسبز دسترسی داشته باشید که سفر با تور مجارستان را به تجربه‌ای هیجان‌انگیز و جذاب برای شما تبدیل می‌کند. سفر به مجارستان بدون قایق‌سواری روی رود دانوب تکمیل نخواهد شد.

  • دریاچه بالاتون (Lake Balaton)

اگر استراحت در فضای آزاد و دنج را به پیاده‌روی در سنگ‌فرش‌های شهر و دیدن بناهای قرون وسطایی ترجیح می‌دهد، بدون شک دریاچه بالاتون مناسب شماست. اینجا بزرگترین دریاچه آب شیرین اروپا و محبوب‌ترین استراحتگاه تابستانی میان مسافران تور مجارستان است.

این دریاچه آنقدر بزرگ است که گاهی اوقات آن را دریای مجارستان (Hungarian Sea) می‌نامند. برای کشوری که دسترسی به آب‌های آزاد ندارد، این دریاچه یکی از نعمت‌های خدادای آن محسوب می‌شود.

ساحل این دریاچه از علف پوشیده شده و در بعضی نقاط نیز برای القای حس واقعی ساحل‌های دریایی، ساحل‌های شنی مصنوعی ساخته شده‌اند. اغلب مسافران تور مجارستان ناحیه‌ی شیوفُک (Siofok) را برای خوشگذرانی ترجیح می‌‎دهد و از طرف دیگر کشتی‌های مسافربری، مسافران را از فونید (Fonyod) به ناحیه باداکشُنی (Badacsony) که شراب‌های آن بسیار معروف است، می‌برند. ناحیه دریاچه بالاتون دارای تاکستان، شهرک‌های دارای چشمه آب و گرم و قلعه‌های متعددی نیز هست. یکی از استراحتگاه‌های معروف دریاچه بالاتون، تیهانی (Tihany) است.

دریاچه بالاتون (Lake Balaton) در تور مجارستان
  • قلعه بودا (Buda Castle)

وقتی برای اولین بار چشمتان به کاخ باشکوه بودا برخورد کند، متوجه‌ خواهید شد چرا مسافران تور مجارستان بوداپست را "پاریس شرق" می‌نامند. این ساختمان بزرگ و تاریخی که در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد، از لحاظ بازدید و طراحی فوق‌العاده در کنار کاخ ورسای پاریس قرار می‌گیرد.

بنای اولیه این کاخ هنگام محاصره سال 1686 از بین رفت و در قرن هجدهم، هنگام حکومت هابزبورگ، بنای جدیدی در این مکان ساخته شد و دارای 200 اتاق بود. قلعه بودا امروزی، همان بنای ساخته در دوران حکومت هابزبورگ است. برخی از قسمت‌های کاخ نیز مانند قبل بازسازی شدند، مانند برج بوزوگانی (Buzogány Tower) و برج جنوبی (South Tower). منظره‌ی فوق‌العاده‌ای از رود دانوب در طبقه بالای این کاخ وجود دارد.

قلعه بودا (Buda Castle) در سفر مجارستان
  • شهر اِگر (Eger)

شهر اِگر که در شمال مجارستان قرار داشته و دومین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌رود، به دلایل متعددی از شهرت بالایی برخوردار است. از آنجایی که این شهر در قرن دهم توسط اولین پادشاه مسیحی، یعنی سنت اشتفن (Saint Stephen) ساخته شده، اگر دارای تعداد زیادی ساختمان‌های متلعق به دوران باروک است.

پادشاه کلیسا جامع اپیسکوپال (Episcopal cathedral) را بنا نهاد و امروزه نیز اِگر بعنوان یک شهر مذهبی شناخته می‌شود. این کلیسای جامع روی یک تپه ساخته شد و شهر در اطراف آن شروع به رشد نمود. این کلیسا و کاخ سلطنتی اگر، به همراه دره زنان (Valley of the Women)، به یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری تور مجارستان تبدیل شدند.

تور مجارستان و شهر اِگر (Eger)

 

  • سوپرون (Sopron)

شهر سوپرون که در دوران امپراطوری رم بنا نهاده شده، در طی زمان هم یکی از شهرهای اتریش و هم از شهرهای مجارستان بوده است. در یک رأی‌گیری در سال 1921، مردم شهر سوپرون تصمیم گرفتند به مجارستان بپیوندند و لقب "وفادارترین شهر" را به خود گرفت.

شهر سوپرون در 64 کیلومتری وین قرار داشته، تنها هشت کیلومتر با مرز اتریش، در نزدیکی دامنه کوه‌های شرقی آلپ، فاصله دارد و یکی از مقاصد پرطرفدار در تور مجارستان است. شهر سوپرون در جنگ جهانی دوم تا مرز نابودی پیش رفت، اما بسیاری از بناهای قرون وسطای آن از آسیب در امان ماندند.

بطور کلی این شهر دارای 115 آثار باستانی ثبت شده و بیش از 240 بنای محافظت‌شده است که یکی از بزرگترین کلکسیون‌های تاریخی در اروپا به شمار می‌رود. امروزه شهر سوپرون یکی از تولیدکننده‌های اصلی شراب قرمز و سفید مجارستان بوده و دارای مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیزی در میان کوه‌های آلپ است.

سوپرون (Sopron) شهر دیدنی مجارستان
  • پارک ملی آگتلک (Aggtelek National Park)

اگر به غار و غارشناسی علاقه دارید، بازدید از پارک ملی آگتلک را در تور مجارستان از دست ندهید. پارک ملی آگلتک دارای بزرگترین غار استالاکتیک در اروپا است. این پارک ملی در شمال مجارستان قرار داشته و حدود سه ساعت از بوداپست فاصله دارد. برای پیشگیری از خطرات احتمالی در این غار، راهنماهای تور هنگام ورود به غار توضیحات و تجهیزات لازم را به شما خواهند داد. پارک آگلتک یک پارک محافظت شده است و بخش‌هایی از آن برای استفاده مسافران تور مجارستان، مجاز نمی‌باشد. هنگام بازدید از این پارک می‌توانید گیاهان و حیوانات متنوعی را مشاهده  نمودهو از زیبایی روستاهای اطراف آن، لذت ببرید.

  • دبرِسن (Debrecen)

شهر دبرسن (با تلفظ دبرچن) که در طول تاریخ، بارها بعنوان پایتخت مجارستان انتخاب شده بود، یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در اروپای شرقی است. با ساخت دانشگاه کالوینیست (Calvinist College) در سال 1538، دبرچن به قطب فرهنگی و دانش در کشور تبدیل شد، هرچند در جنگ جهانی دوم، این شهر به سوی نابودی کامل پیش رفت، اما پس از سالها، دوباره بازسازی گردید.

امروزه این دانشگاه را دانشگاه دبرسن (University of Debrecen) می‌نامند و بخاطر معماری‌اش بسیار معروف است. این شهر مهد موسیقی نیز به شمار رفته و هرساله مسابقه بین‌المللی بلا بارتوک (Bela Bartok) برای گروه‌های کُر در آن برگزار می‌شود.

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبرسن در تور مجارستان شامل کلیسای بزرگ (Reformed Great Church)؛ بزرگترین کلیسای پروتستان در مجارستان و موزه دری (Deri Museum) است که صنایع مصری بسیاری در آن وجود دارند. همچنین به مسافران تور مجارستان توصیه می‌شود هنگامی از دبرچن دیدن نمایند که کارناوال گل (Flower Carnival) برگزار می‌شود، زیرا شما را محصور خود خواهد کرد.

دبرِسن (Debrecen) در تور بوداپست تور ویژه مجارستان
  • شهر پِچ (Pecs)

پچ یک شهر چندفرهنگی در مجارستان است که نژادهای گوناگون با نهایت آرامش و صلح درکنار یکدیگر زندگی می‌کنند و پناهندگان را با آغوش باز می‌پذیرد. از این رو شهر پچ در لیست شهرهای صلح یونسکو (UNESCO’s Cities of Peace) به ثبت رسیده است.

قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان در شهر پچ قرار دارد که تاسیس آن به سال 1367 بازمی‌گردد. پچ در گذر زمان تحت حکومت‌های رومی، مسیحی و عثمانی بوده است.

این شهر دارای آب و هوایی معتدل، موزه‌های بزرگ، بناهای قرون وسطایی و شراب درجه یک است که پچ را به یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگردی تور مجارستان تبدیل می‌کند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر پچ، بناهای مذهبی مانند کلیسای جامع پچ (Pecs Cathedral)، مسجد پاشا قاضی کاظم (Pasha Gazzi Kassim) و غیره است.

شهر پِچ (Pecs) سفر به شهر های مجارستان
  • دریاچه هِویز (Heviz)

اگر آرامش را با شنا در دریاچه‌های آب گرم پیدا می‌کنید، هویز را در تور مجارستان از دست ندهید. این ناحیه میزبان بزرگترین دریاچه‌های آب گرم در جهان است. دمای آب دریاچه‌ها از 24 تا 37 درجه سانتی‌گراد است که شنا در آن را به فعالیتی بسیار لذت‌بخش تبدیل می‌کند.

جریان آب آنقدر سریع و مطلوب است که آب دریاچه هر سه روز و نیم، بطور کامل عوض شده و همیشه تمیز می‌ماند. هویز که نزدیکی دریاچه بالاتون قرار دارد، بخاطر دریاچه‌های آب گرم زیبا و استراحتگاه‌های درجه یکش بسیار معروف است.

پس از شنا در این آب‌های معدنی، شاید بخواهید در جنگل‌های اطراف آن پیاده‌روی کرده و یا در فستیوال و کنسرت‌های متنوع شرکت نمائید. هویز با آب و هوای شبه مدیترانه‌ای که دارد، هرساله گردشکران زیادی به آن جذب شده و از مکان‌های محبوب در میان مسافران تور مجارستان است.

دریاچه هِویز (Heviz) در کشور مجارستان زیبا
  • پارک ملی هورتوباگ (Hortobagy National Park)

پارک ملی هورتوباگ بعنوان اولین پارک ملی مجارستان در سال 1373 تأسیس شد. پارک کلی هورتوباگ بزرگترین منطقه محافظت‌شده در مجارستان بوده و بزرگترین استپ قلیایی و نیمه‌طبیعی در اروپا را داراست که قدمت آن به ده هزار سال پیش باز می‌گردد.

حیوانات بسیاری مانند اسب‌های وحشی از زمان عصر یخبندان در این استپ می‌زیستند. همچنان علاوه بر اسب‌ها، گاو و گاومیش‌هایی در این منطقه به چرا مشغول هستند.

از آنجاییکه 342 نوع پرنده در این پارک زندگی می‌کنند برای آن دسته از مسافران تور مجارستان که به تماشای پرنده‌ها علاقه دارند، مکان فوق‌العاده‌ایست. از مهم‌ترین جاذبه گردشگری پارک ملی هورتوباگ در تور مجارستان، می‌توان پل 9 طاق (Nine-Arch Bridge) که اواسط قرن 19 ساخته شد و آسیاب بادی کارئاگ (Kareag Windmill) که تقریباً در همان دوران ساخته شد، اشاره کرد.

پارک ملی هورتوباگ (Hortobagy National Park) در مسافرت بوداپست
  • شهر گیور (Gyor)

شهر گیور که ریشه‌های آن در دوران سلتی‌ها و رومی‌ها شکل گرفت، طی تاریخ توسط اقوام مختلف مغول، مجاری، چکی و عثمانی اداره میشد. گرچه پیش از غارت این شهر توسط عثمانی‌ها، پدران شهر، گیور را به آتش کشیدند تا به دست آنها نیوفتد.

شهر گیور که موقعیت آن بین بوداپست و وین است، شهر بسیار زیبا و دلنشینی است که می‌توان ساعت‌ها در خیابان‌های آن به گشت و گذار پرداخت. تقریباً در هر خیابانی به یک مجسمه یا بنای باشکوه باستانی برخورد می‌کنید.

یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر گیور در تور مجارستان، کلیسای سنت ایگناتسیوس لویولا (St. Ignatius of Loyola)، یک کلیسای جامع بندیکتی است که مسافران تور مجارستان آن را بعنوان "غذایی برای روح" توصیف کرده‌اند.

شهر گیور (Gyor) تور توریستی مجارستان
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 133  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان