جستجو در سایت

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی یونان

logo

یونان با مرکزیت کشوری با فرهنگ و تمدن واقع در جنوب شرقی اروپا از جمله کشورهای محبوب گردشگران می باشد. این کشور جاذبه های گردشگری فراوانی از مکان های تاریخی فرهنگی گرفته تا سواحل و طبیعت را شامل می شود. یونان خاستگاه هنر تئاتر می باشد. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری یونان می پردازیم.

 کلیک کنید: وقت سفارت یونان

کلیک کنید: اخذ ویزای یونان

 

دیدنی های یونان

 

معبد آکروپولیس واقع در شهر آتن

یکی از مراکز جذاب و دیدنی یونان معبد آکروپولیس، بر روی تپه های شهر آتن در ارتفاع 150 متری از سطح دریا واقع گردیده که به دلیل قرارگیری روی ارتفاع از تمامی نقاط شهر قابل رویت می باشد. این بنای تاریخی با معماری بسیار متفاوت متشکل از سه معبد می باشد. از جاذبه های این مکان تاریخی می توان به تئاتر روباز دیونی سوس با معماری بی نظیر اشاره نمود.

معبد آکروپولیس

 

موزه آکروپولیس

موزه آکروپولیس با طراحی ترکیب فلز و شیشه در مجاورت آکروپولیس واقع گردیده است. آثار باستانی از جمله تمامی مجسمه های کشف شده از آکروپولیس در این موزه نگهداری می شود که بسیار دیدنی و جذاب است.

موزه آکروپولیس

 

جزیره سانتورینی

در لیست جاذبه های گردشگری یونان می توان به جزیره زیبا و بکر سانتورینی اشاره نمود که هر ساله سیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود جذب می نماید. جزیره سانتورینی با خانه های مکعبی زیبا میزبان گردشگرانی که طرفدار سفری خاص هستند می باشد. سواحل شنی این جزیره مکانی دل پذیر با چشم اندازی بی نظیر که گردشگران می توانند لحظات خوشی را در این مکان سپری کنند. سانتورینی به دلیل محبوبیت بالا و پر رفت و آمد بودن امکاناتی نظیر فرودگاه، کشتی و قایق را شامل می شود.

جزیره سانتورینی

 

جزیره میکونوس

یکی از جاهای دیدنی یونان جزیره زیبای میکونوس واقع در دریای مدیترانه می باشد. سواحل شنی این جزیره از جاذبه های گردشگری آن محسوب می شود که هرساله افراد مشهوری را به سمت خود جذب می نماید. سالن اجرای موسیقی زنده از دیگر جاذبه های جزیره میکونوس می باشد.

جزیره میکونوس

 

معبد دلفی

از جمله مراکز ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو، معبد دلفی می باشد. معبد آپولو یکی از خدایان یونان باستان در مجموعه تاریخی دلفی واقع شده است و از اماکن مقدس و جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود. معبد دلفی با دارا بودن تئاتر و استادیوم از وسیع ترین جاهای دیدنی یونان محسوب می شود.

معبد دلفی

 

شهر کورفو

در سواحل غربی یونان شهر زیبای کورفو واقع گردیده که از جمله مکان های دیدنی یونان محسوب می گردد. این شهر زیبا به سبب معماری بی نظیر و خاص خود در یونسکو ثبت گردیده است. پیاده روی در کوچه های قدیمی و کافه های سنتی آن از جاذبه های کورفو به شمار می رود. قلعه های باستانی و قایق های گردشگری در این شهر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مسیرهای دسترسی و رفت وآمد به شهر کورفو از طریق هوایی و دریایی امکان پذیر می باشد.

شهر کورفو

 

صومعه متئورا

صومعه متئورا یکی از شگفت آورترین جاذبه های دیدنی یونان می باشد. مکان قرارگیری آن در میان دشت تسالی بر فراز صخره های مرتفع می باشد که اخیرا ثبت سازمان یونسکو شده است. به سبب ارتفاع قرارگیری آن مسیر دسترسی از طریق هلیکوپترهای مخصوص گردشگران میسر می باشد.

صومعه متورا

 

شهر رودس

یکی از اماکن دیدنی یونان شهر رودس با جاذبه گردشگری بالا می باشد. برج هایی متعلق به قرن 14 که در شهر رودس به چشم می خورد به جلوه ی زیبایی شهر افزوده است. نکته جالب در مورد این مکان جذاب، نبود هیچ  وسیله ی نقلیه در خیابان ها و کوچه های شهر می باشد. مسیر دسترسی به شهر رودوس از طریق هوایی و دریایی میسر می باشد.

شهر رودس

 

معبد زئوس

معبد زئوس زمانی یکی از بزرگترین و مهم ترین معبدهای یونان به شمار می رفت. دلیل شهرت این معبد تندیس زئوس با ارتفاع 12 متر و ساخته شده از عاج فیل می باشد و در قسمت ریش و لباس از ورقه های طلا استفاده شده است.

معبد زئوس

 

محله ی پلاکا

کوچه ای سنگ فرش شده و خانه هایی با سقف قرمز که از دیوارهای آن گل های رنگی آویران است تصویری از کوچه ای در محله پلاکا می باشد. خانه های قدیمی، خیابان های باریک و کافه های قدیمی و دنج از زیبایی این شهر و جاذبه گردشگری آن محسوب می شود. تردد ماشین در پلاکا ممنوع می باشد و وسیله نقلیه شامل موتور و دوچرخه است. علاوه بر این محله زیبا، چندین موزه و همچنین مغازه هایی که محلی برای خرید سوغاتی و عتیقه جات و صنایع دستی می باشد.

محله ی پلاکا

 

ساماریا جورج

ساماریا جورج مکانی بی نظیر با طبیعت زیبا که 16 کیلومتر طول و در باریکترین حالت 4 متر عرض دارد. این منطقه مکانی محبوب برای دوستداران طبیعت می باشد.

ساماریا جورج

 

نافپلیو

نافپلیو یکی از زیباترین جاذبه های یونان می باشد مکانی برای تفریحات قشر مرفح آتن که آخر هفته را در این مکان سپری می کنند. نافپلیو در شبه جزیره ای کوچک در سواحل شرقی پلوپونز ساخته شده و روزگاری به عنوان اولین پایتخت یونان به شمار می رفته است. عمارت ها و کلیسا هایی در نافپلیو واقع گردیده است و همچنین هیچ ماشینی در این مکان تردد ندارد.

نافپلیو

 

میدان سینتاگما

میدانی اصلی شهر و مکانی برای تجمع آتنی های امروزی که روبروی آن قصر سلطنتی واقع گردیده و در طرف دیگرش ساختمان پارلمان یونان قرار گرفته است. این میدان به مراسم تعویض گارد پارلمان شهرت دارد، راس ساعت 11 که گارد سربازهای ریاست جمهوری طی مراسم تشریفاتی تعویض پست می کنند، گردشگران زیادی برای تماشای این مراسم حضور پیدا می کنند.

میدان سینتاگما

 

بیزانس و موزه مسیحیت (Christian Museum)

یکی از مهم ترین جاهای دیدنی آتن، موزه مسیحیت می باشد. این موزه مجموعه ای از آثار تاریخی در دوره های مختلف آتن را شامل می شود. آثار کمیابی نظیر دست نوشته ها و کوزه ها در این موزه نگهداری می شود.

 

بیزانس و موزه مسیحیت آتن

 

بازار رمی (Roman Agura)

ساخت بازار رم  مربوط به اوایل مسیحیت می باشد. بازاری بزرگ در فضای باز که ستون های بلندی اطراف آن را احاطه کرده بوده است.

بازار رمی

 

بازار باستانی (Ancient Agora)

بازار باستانی در قسمت شمال غربی آکروپولیس واقع شده است و روزگاری بازارپر رفت و آمد آتن بوده و همچنین مکانی برای تجمع و بحث در مورد موضوعات اجتماعی تجاری بوده است.

بازار باستانی یونان

 

 

موزه باستان شناسی (National Archaeological Museum)

موزه باستان شناسی یکی از جاذبه های گردشگری آتن محسوب می شود. در این موزه آثار باستانی فراوانی برای نمایش وجود دارد و همچنین صنایع دستی مربوط به نئولیتیک در این موزه موجود می باشد.

موزه باستان شناسی آتن

 

سازه آتن (Athena Nike)

سازه ای که ساخت آن به سال 420 قبل از میلاد باز می گردد. سازه آتن مکانی بوده که آتنی ها برای پیروزی در جنگ ها به دعا می پرداختند. علت نامگذاری آن هم به همین دلیل می باشد. سازه آتن از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد که پس از تخریب در قرن هفدهم بازسازی شد.

سازه آتن

 

ارختئوم (Erechhteum)

سازه بینهایت زیبا واقع در آکروپولیس که از مرمر ساخته شده است. معماری این سازه بسیار خارق العاده می باشد با نمایی از شش زن که گویی بنا را استوار نگه داشته اند.

ارختئوم یونان

 

تپه لیکابتوس

در میان آتن تپه ای با چشم انداز به کل شهر قرار گرفته که به وسیله آسانسورهای ریلی می توان به سمت ارتفاعات آن حرکت نمود. در برخی زمان ها گردشگران می توانند شاهد اجرای زنده موسیقی و نمایش هایی در بالای تپه باشند.

تپه لیکابتوس

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان