جستجو در سایت

آتن

logo

موقعیت جغرافیایی آتن

آتن به عنوان پایتخت کشور یونان دارای تمدن و تاریخ کهنی می باشد. نام این شهر از آتنا، ایزد بانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده است. شهر آتن در نواحی جنوبی جلگه مرکزی آتیک واقع شده است و رودهای کوهستانی کفیسوس و ایلیسووس در آن جریان دارد. آتن فضای سبز بسیار کمی دارد و آلودگی هوا و آلودگی صوتی در ان بسیار شدید می باشد.

آتن

ویژگی های آتن

آتن شهر فلاسفه و اساطیر تاریخی، مهد الهه ها و افسانه ها است و شهری که بسیاری آن را زادگاه هنر می دانند. علاوه بر ویژگی های تاریخی، آب های زلال و خوش رنگ مدیترانه ای که زیر تلائلو آفتاب طلایی همراه با خانه ها و بناهای تاریخی، زیبایی خیره کننده ای به شهر می بخشد. این شهر مملو از بنا های تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوان می باشد.

شهر آتن

جمعیت و مساحت آتن

شهر آتن مساحتی برابر با 2.929 کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن نزدیک با 700 هزار نفر می باشد و با در نظر گرفتن جمعیت حومه آن این عدد چندین برابر می گردد. شهر آتن پرجمعیت ترین شهر یونان می باشد و تراکم آن نسبت به مساحت این شهر، زیاد می باشد.

آب و هوای آتن

آب و هوای آتن

آب و هوای آتن غالبا گرم و معتدل مدیترانه ای می باشد. و در فصل پاییز و زمستان آب و هوا کمی رو به سرما و گاهی با  بارندگی همراه است اما با این وجود شامل سرمای شدید و بارش برف نمی باشد و فقط ممکن است دمای هوا مقداری سردتر از سایر مواقع باشد. گرم ترین ماه سال در این شهر مرداد است که دمای هوا به بیشترین حد خود می رسد.

جمعیت آتن

بهترین زمان برای سفر به آتن

آتن با توجه به موقعیت مدیترانه ای، به طور معمول در کل سال دارای آب و هوای گرمی می باشد. این امر سبب می گردد بازدید در تمام طی سال همراه با لذت میسر باشد. با این وجود در برخی از ماه های سال نظیر تابستان امکان این وجود دارد آب و هوا بسیار گرم باشد و دمای هوا تا 32 درجه سانتیگراد پیشروی کند. به طور کلی مناسب ترین زمان سفر به آتن فصول بهار و پاییز است، آب و هوا در این دو فصل معتدل و مناسب می باشد و علاوه بر این، جمعیت کم وهزینه های پایین از مزیت های این فصول می باشد.

سفر به شهر آتن

زبان مردم آتن

زبان رایج در یونان و اکثر مناطق آن یونانی می باشد. بیشترین زبان های خارجی که توسط یونانی ها مورد استفاده قرار می گیرد شامل زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی است.

سفر به آتن

محله های معروف آتن

آتن همواره یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری در دنیا به شمار می رود. خیابان ها، موزه ها و بناهای تاریخی همراه با سواحل زیبا همگی دلیل این امر بوده است. معروف ترین محله های آتن عبارتند ار :

  • خیابان ارمو (Ermou)
  • خیابان آدریانو (Adrianou)
  • خیابان پانتیسپیمیو (Panepistimiou)
  • خیابان دیونیسیو آرئوپاگیتو (Dionysiou Areopagitou)
  • خیابان آیولو (Aiolou)
  • خیابان آکادیمیاس (Akadimias)
  • خیابان استادیو

تصاویر آتن

[caption id="attachment_8458" align="aligncenter" width="800"]منطقه پلاکا آتن منطقه پلاکا آتن[/caption] [caption id="attachment_7305" align="aligncenter" width="800"]معبد پارتنون آتن معبد پارتنون آتن[/caption] [caption id="attachment_7306" align="aligncenter" width="800"]موزه ملی باستان شناسی آتن موزه ملی باستان شناسی آتن[/caption] [caption id="attachment_7307" align="aligncenter" width="800"]خیابان آدریانو آتن خیابان آدریانو آتن[/caption]
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان