جستجو در سایت

استانبول

logo

موقعیت جغرافیایی استانبول

استانبول بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر در کشور ترکیه و همچنین مرکز فرهنگی و اقتصادی می باشد. جاذبه های گردشگری استانبول از تنوع بالایی برخوردار است. این شهر در مجاورت تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است. تنگه بسفر جدا کننده دو قاره اروپا و آسیا می باشد. نکته ی جالب در مورد این شهر قرارگیری در دو قاره است، که استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که دارای این ویژگی می باشد. پس از برقراری جمهوری در ترکیه، آنکارا به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شد، ولی استانبول همچنان اهمیت خود را در اقتصاد، تجارت و گردشگری کشور حفظ کرد و به تدریج نوسازی های بسیاری در آن انجام شد.

سفر به شهر استانبول

ویژگی های شهر استانبول

استانبول از مشهورترین شهرهای توریستی جهان می باشد و تورهای آن از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. طبیعت زیبا، آب و هوای مناسب، مکان های دیدنی فراوان، هتل هایی با تنوع بالا و بسیاری موارد دیگر از ویژگی های اصلی استانبول است که سبب جذب گردشگران بی شمار شده است.

آب و هوای استانبول

جمعیت و مساحت استانبول

استانبول با مساحت هزارو پانصدو سی و نه کیلومتر مربع دارای جمعیت 15.07 میلیون نفر می باشد و هچنین یکی از بزرگترین شهرهای جهان و ترکیه محسوب می گردد.

آب و هوای استانبول

شهر استانبول دارای آب و هوای گرم و معتدل می باشد. مسزان بارندگی در این شهر در ماه جولای در کمترین حالت و در ماه دسامبر به بیشترین حد خود می رسد. گرم ترین ماه استانبول آگوست با متوسط دمای 23 درجه سانتیگراد و سردترین ماه این شهر ژانویه با متوسط دمای 5.7 درجه سانتیگراد می باشد.

سفر به استانبول

بهترین زمان برای سفر به استانبول

بهترین زمان برای سفر به استانبول آخرین ماه از فصل بهار و اولین ماه پاییز می باشد. آب و هوای شهر استانبول در فصول بهار و پاییز بسیار مطلوب می باشد و در طول این ماه ها گردشگران بی شماری به استانبول سفر می کنند.

جمعیت استانبول

زبان مردم استانبول

زبان مردم استانبول ترکی استانبولی می باشد که یکی از زبان های شاخه جنوب غربی یا ارغوز است و نزدیک به هشتادو هشت میلیون نفر در جهان این زبان را به عنوان زبان اول یا دوم خود مورد استفاده قرار می دهند.

بهترین زمان سفر به استانبول

 

محله های معروف استانبول

استانبول به سبب امکانات رفاهی و مراکز دیدنی فراوان دربین گردشگران ایرانی و خارجی از محبوبیت فراوانی برخوردار می باشد. معروف ترین محله های استانبول عبارتند از :

  • میدان تکسیم استانبول (Taksim)
  • منطقه سلطان احمد استانبول (Sultan Ahmed)
  • محله گالاتا استانبول (Galata)
  • بشیکتاش استانبول (Besiktas)
  • محله فاتح استانبول (Fatih)
  • محله آرناووت کوی استانبول (Arnavutkoy)
  • محله آسمالی میسکت استانبول (Asmali mescit)
  • محله کاراکوی استانبول (Karakoy)
  • محله شیشلی استانبول (Sisli)
  • محله چوکورکوما (Cukurcuma)

تصاویر استانبول

[caption id="attachment_7200" align="aligncenter" width="800"]میدان تکسیم شهر استانبول

میدان تکسیم[/caption] [caption id="attachment_7194" align="aligncenter" width="800"]استانبول

مسجد آبی[/caption] [caption id="attachment_7204" align="aligncenter" width="800"]بازار استانبول

بازار استانبول[/caption]

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان