جستجو در سایت

بوداپست

logo

موقعیت جغرافیایی بوداپست

بوداپست بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر مجارستان و همچنین پایتخت فرهنگی،اقتصادی، تجاری و صنعتی این کشور می باشد. گاهی با نام پاریس شرق شناخته می شود. این شهر از دو بخش بودا و پست متشکل گردیده که بودا در کرانه ی باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع گردیده است. بوداپست شهری دارای معماری بی نظیر و تاریخ پر فراز و نشیب و غذاهای لذیذ می باشد. رود زیبای دانوب که از وسط شهر می گذرد زیبایی شهر را چندین برابر کرده است.

شهر بوداپست

ویژگی های بوداپست

شهر بوداپست مملو از چشمه های معدنی می باشد. این شهر از زمان های دور، از دوران روم، مقصدی ایده آل برای دوستداران استفاده از خواص آب معدنی بوده است. یکی از معروف ترین آب معدنی های موجود در این شهر Szechenyi معروف می باشد. این مکان همچون یک کاخ متعلق به دوران باروک می باشد. بهترین مکان برای شنا در آب های شفا بخش و شیرجه در استخرها که از جاذبه های مهم این شهر محسوب می گردد.

محله های معروف بوداپست

جمعیت و مساحت بوداپست

بوداپست با مساحت 525 کیلومتر مربع، طبق آخرین آمارهای گزارش شده جمعیتی برابر با 1.759.407 میلیون نفر را شامل می شود.

سفر به شهر بوداپست

آب و هوای بوداپست

بوداپست با توجه به موقعیت جغرافیایی، همواره قاره ای و مرطوب می باشد. این شهر زمستان های بسیار سردی را تجربه می کند و غالبا همراه با بارش برف است. ماه های دیگر سال به نسبت از آب و هوای مطلوبی برخوردار می باشد. در جمع بندی کلی آب و هوای شهر بوداپست ملایم و معتدل است.

بوداپست

بهترین زمان برای سفر به بوداپست

بهترین زمان برای سفر به بوداپست از ماه مارس تا مه و از سپتامبر تا نوامبر است. در فاصله زمانی ماه مارچ تا می یا بهار این شهر بسیار دلپذیر می باشد و کمتر گردشگری در شهر دیده می شود، و هزینه ها به نسبت تابستان پایین تر می باشد. تابستان ها معمولا شهر مملو از گردشگر می باشد و پاییز تعداد گردشگران کمتر می شود. هر فصل در این شهر جاذبه های مخصوص خود را برای گردشگران دارد و انتخاب زمان سفر کاملا مربوط به روحیات گردشگران می باشد. در فصول بهار و پاییز فستیوال ها یکی از جاذبه های بوداپست هستند. در فصل زمستان بازارهای کریسمس بسیار پرطرفدار هستند.

سفر به بوداپست

زبان مردم بوداپست

زبان رسمی در بوداپست همانند زبان رسمی مجارستان می باشد و مردم بوداپست با استفاده از زبان مجاری ارتباط برقرار می نمایند.

محله های معروف بوداپست

بوداپست پایتخت زیبای مجارستان خیابان ها و مکان های دیدنی زیادی دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از مهم ترین ها می پردازیم :

  • خیابان واتسی (Vaci)
  • خیابان آندراشی (Andrassy)
  • خیابان هالر (Haller)
  • خیابان راکوتسی (Rakoczi)
  • کرالی
  • بارتوک بلا
  • پارک سیتی وودلند (City Woodland)
  • جزیره مارگات
  • قصر سلطنتی St.Stephen
  • پل زنجیری

تصاویر بوداپست

[caption id="attachment_7265" align="aligncenter" width="800"]قصر سلطنتی St.Stephen

قصر سلطنتی St.Stephen[/caption] [caption id="attachment_7266" align="aligncenter" width="800"]پارک سیتی وودلند (City Woodland)

پارک سیتی وودلند (City Woodland)[/caption] [caption id="attachment_7267" align="aligncenter" width="800"]Chain bridge پل زنجیری

Chain bridge پل زنجیری[/caption]

 

جهت خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی از آژانس هواپیمایی سبزینه از طریق سایت سبزینه اقدام نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 238  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان