جستجو در سایت

تورنتو

logo

موقعیت جغرافیایی تورنتو

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. این شهر در منطقه ی جنوب انتاریو و در نواحی شمال غرب دریاچه انتاریو قرار دارد.

تورنتو

ویژگی های تورنتو

نام تورنتو از واژه ی سرخپوستی (tkaronto) به معنای محلی که درختان در آب می رویند گرفته شده است. تورنتو دارای 43 کیلومتر نوار ساحلی که حدود 10 میلیون درخت را در خود جای داده است. خیابان یانگ با 86 کیلومتر به عنوان طولانی ترین خیابان در جهان شناخته می شود، قدمت این خیابان به سال 1794 باز می گردد. حدود 160 آسمان خراش در این شهر بر فراز آسمان بر افراشته شده و حدود 112 برج دیگر در دست ساخت است. برج سی ان (CN Tower) با ارتفاع 553 به عنوان نماد این شهر شهرت دارد، این برج در سال 1976 افتتاح و تا سال 2007 به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می شد. باغ وحش تورنتو بزرگترین باغ وحش کانادا و سومین باغ وحش بزرگ جهان محسوب می شود.

شهر تورنتو

جمعیت و مساحت تورنتو

تورنتو با مساحت 630.2 کیلومتر مربع دارای جمعیت حدود 2.8 میلیون نفر می باشد. این شهر پنجمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می گردد و همچنین ناحیه شهری تورنتو با جمعیت بالای 5 میلیون نفر هفتمین ناحیه شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می شود.

جمعیت تورنتو

آب و هوای تورنتو

تورنتو دارای آب و هوای نیمه قاره ای است که شامل تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد می باشد، بیشترین میزان بارش برف در زمستان بین اواسط دسامبر و اواسط ماه مارس است. آب و هوای روزانه تورنتو متغییر می باشد.

بهترین زمان برای سفر به تورنتو

بهترین زمان سفر به تورنتو از اواخر ماه آوریل تا می ( اوایل اردیبهشت تا 10 خرداد ) و ماه های سپتامبر تا نوامبر ( 10 شهریور تا 9 آذر ) است. فصل تابستان این شهر شلوغ و مملو از گردشگر می باشد. فصل بهار از لحاظ آب و هوایی زمان مناسبی برای بازدید از تورنتو است. دمای هوا بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد می باشد و به دلیل کاهش میزان ورود گردشگران نسبت به فصل تابستان هزینه سفر به تورنتو کاهش می یابد.

سفر به تورنتو

زبان مردم تورنتو

کشور کانادا به عنوان یک کشور چند فرهنگی دارای بیش از یک زبان می باشد. به طور کلی تعداد کانادایی هایی که به دو زبان صحبت می کنند در حال افزایش است. زبان انگلیسی رایج ترین زبانی است که در کانادا مورد استفاده قرار می گیرد و دومین زبان رسمی رایج در این کشور فرانسوی می باشد.

محله های معروف تورنتو

محله های معروف تورنتو

خیابان های تورنتو مجموعه ای بی نظیر از معماری های زیبا می باشد و معروف ترین آن ها عبارتند از :

  • رزدیل ولی رود (Rosedale Valley Road)
  • بلوار پالمرستن (Palmerston)
  • بریملی رود (Brimley Road)
  • کینگ استریت (King Street)
  • کوئین استریت وست (Queen Street West)

تصاویر تورنتو

[caption id="attachment_8228" align="aligncenter" width="800"]بریملی رود (Brimley Road) بریملی رود (Brimley Road)[/caption] [caption id="attachment_8229" align="aligncenter" width="800"]رزدیل ولی رود (Rosedale Valley Road) رزدیل ولی رود (Rosedale Valley Road)[/caption] [caption id="attachment_8230" align="aligncenter" width="800"]بلوار والمرستن (Palmerston) بلوار والمرستن (Palmerston)[/caption] [caption id="attachment_8231" align="aligncenter" width="800"]کوئین استریت وست (Queen Street West) کوئین استریت وست (Queen Street West)[/caption]
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان