جستجو در سایت

رودس جزیره یونانی

logo

رودس جزیره یونانی

شهر رودس یونان در امتداد دریای اژه، در نزدیکی ترکیه، یکی از بزرگترین جزایر دودکانیز و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی یونان باستان می باشد..

جزیره زیبای رودس ، جزیره ای بسیار زیبا در یونان میباشد که در دریاره اژه واقع شده است . شهر رودس یونان به لحاظ جمعیت از جزیره های دیگر واقع در دریای اژه شرقی و جزایر دود کانیز ، جمعیت بیشتری را در خود جای داده است . این جزیره زیبا از لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی شهر آتن و جنوب غربی سواحل زیبای آنتالیا قرار گرفته است .

جزیره رودس یونان یکی از بزرگترین جزایر یونان و پایتخت فرهنگی به شمار می رود.شهر اصلی و محل استقرار شهرداری در رودس قرار گرفته است.. طبق آمارگیری سال 2011 ، شهر رودس بیش از 50000 تفر جمعیت دارد..

رودس از لحاظ تاریخی به دلیل وجود غول رودس یعنی کلوسوس، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، در دنیا به شهرت رسیده است.. شهر رودس، یک شهر قدیمی قرون وسطی به عنوان میراث جهانی شناخته شده است.. امروزه به یکی از زیباترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری یونان باستان تبدیل شده است..

شهر قدیمی رودس قدیمی ترین شهر اروپا

شهر قدیمی رودس، شگفت انگیزترین و نیز زیباترین قسمت رودس می باشد. کوچه های باریک و ساختمان هایی که از زمان های بسیار دور در این شهر وجود دارند همچنان از شکوه و زیبایی خاصی برخوردارند. این خیابان ها و کوچه ها هیچ نامی ندارند که این نکته بسیار جالب توجه است.

با تور یونان سفر کنید و از دیدنی های یونان و مکان های دیدنی اروپاست ، لذت ببرید. 

دروازه های متعددی برای ورود به شهر قدیمی رودس که از جاهای دیدنی یونان است ، وجود دارد. یکی از این دروازه ها، دروازه آزادی است که تحت عنوان الفتِریا نیز شناخته می شود. پس از گذشتن از این دروازه، به میدان سیمی می رسید.

خرابه های معبد ونوس در این مکان قابل مشاهده است. همچنین گالری هنری شهر رودس نیز در این میدان واقع شده است. امروزه شهر قدیمی رودس تا شهر جدید بسط یافته است.

آب و هوای رودس

فصل گرم در این شهر بیشتر طول میکشد بع عبارت دیگر فصل تابستان در این جزیره زیبا ار آوریل شروه و تا نوامبر ادامه می یابد . به لحاظ آب و هوایی دارای آب و هوای معتدل است و مقدار بسیار مناسب در این شهر در سطح سال باران میبارد .پوشش گیاهی بسیار زیبایی دارد که علت آن بارانهای زیبای فصلی است.

شهر جدید رودس یونان

خارج از دیوار های شهر قدیمی، شهر جدید با ساختمان های بسیار زیبا و مدرن و نئوکلاسیک قرارگرفته است.در بین ساختمان های مشهوری که از زمان اشغال شهر توسط ایتالیایی ها به جا مانده است، ساختمان معروف اداره پست که توسط معمار ایتالیایی فلورستانو دیفاستو طراحی شده قرار دارد.

کلیسای Evangelismos  که به عنوان مرکز شهر و تئاتر ملی شناخته می شود در این منطقه قرار دارد.

گشتن به دور Mandráki و دیدن مجسمه شمایل گوزن که بیانگر ارتش در آن زمان بوده خالی از لطف نیست.چندفرهنگی بودن رودس در خارج از دیوار های شهر نیز دیده میشود چرا که یک مکان دیدنی دیگر به نام مسجد Murat Reis با معماری شگفت انگیزش در این منطقه وجود دارد.

تماشای آکواریوم که یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی دریایی در یونان است و یک غار زیرزمینی محسوب می شود شمارا با گونه های مختلف موجودات دریایی آشنا می کند.

یکی از مهم ترین مکان هایی که باید از آن دیدن کنید تپه ی فوق العاده زیبای سنت استافونوس در اکروپلیس است که یک پرستشگاه و محلی برای تحصیل در زمان رودس باستان بوده است.در بالای تپه بقایای معبد اپولو قرار گرفته که استادیومی بسیار زیبا بوده است.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان