جستجو در سایت

سنت پترزبورگ

logo

موقعیت جغرافیایی سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو محسوب می گردد. این شهر در مجاورت رود نوا در نواحی شرقی خلیج فنلاند در دریای بالتیک واقع گردیده است. شهر سنت پترزبورگ در سال 1703 به فرمان پتر کبیر ساخته شده است. این شهر در میان مردمان روس با عنوان پنجره ای به اروپا شهرت دارد. علت این نامگذاری قرارگیری در غربی ترین ناحیه روسیه می باشد.

سنت پترزبورگ

ویژگی های سنت پترزبورگ

شهر سن پترزبورگ در طول 350 سال حیاتش بیش از هر نقطه ی دیگر در دنیا انقلاب را تجربه نموده است. تاریخ در هر نقطه از شهر قابل مشاده است، و برای دیدن تمامی جاذبه های شهر، میانگین به 2-3 روز زمان نیاز است. سن پترزبورگ شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است و به سبب موقعیت جغرافیایی اش در اوایل تابستان طولانی شدن تابش آفتاب مانع از تاریکی هوا می شود و اغلب اوقات شبانه روز هوا روشن یا نیمه روشن می باشد. به همین جهت این شب ها را شب های سفید در روسیه می نامند که از ویژگی های جذاب این شهر به حساب می آید.

شهر سنت پترزبورگ

جمعیت و مساحت سنت پترزبورگ

مساحت شهر سنت پترزبورگ برابر با 1439 کیلومتر مربع و طبق اخرین سرشماری ها دارای جمعیت 5323300 نفر می باشد. سن پترزبورگ بعد مسکو دومین شهر و بندر مهم روسیه محسوب می گردد.

جمعیت شهر سنت پترزبورگ

آب و هوای سنت پترزبورگ

سن پترزبورگ دارای آب و هوای مرطوب قاره ای اما تحت تاثیر گردباد های دریای بالتیک دارای تابستان های گرم، مرطوب و کوتاه و زمستان های سرد و مرطوب و طولانی را دارا می باشد.

آب و هوای شهر سنت پترزبورگ

بهترین زمان برای سفر به سنت پترزبروگ

تابستان از شلوغ ترین فصل های این شهر محسوب می گردد و تعداد زیادی گردشگر در سطح شهر دیده می شود. فصل پاییز در این شهر بسیار شگفت انگیز می باشد و از آب و هوای نسبتا مطلوبی برخوردار می باشد. ماه خرداد از بهترین زمان های سفر به این شهر است به خصوص برای علاقه مندانی که خواهان رویت شب های سفید در سنت پترزبورگ می باشند.

سفر به سنت پترزبورگ

زبان مردم سنت پترزبورگ

زبان رسمی در شهر سنت پترزبورگ، زبان روسی می باشد. اما زبان انگلیسی هم در میان مردم و اکثریت جوان ها مور استفاده قرار می گیرد.

سفر به شهر سنت پترزبورگ

محله های معروف سنت پترزبورگ

تمامی خیابان های این شهر دیدنی است. فانتزی پتر کبیر در زمان بنیاد نهادن سنت پترزبورگ ساخت کانال های باریک آبی در سطح شهر به جای خیابان ها بوده است تا تردد مردم بوسیله قایق صورت گیرد. این شهر مملو از خیابان های دیدنی است که در زیر به معرفی تعدادی از مهم ترین ها می پردازیم.

  • خیابان نوسکی (Nevsky)
  • خیابان بولشوی (Bolshoy)
  • خیابان گوروکخوایا (Gorokhovaya)
  • خیابان کامنوستروفسکی (Kamennoostrovsky)
  • خیابان لیگوفسکی (Ligofsky)
  • خیابان لیتینی (Liteyny)
  • خیابان مالایا سادووایا (Malaya Sadovaya)
  • خیابان مسکوسکی (Moskovsky)
  • خیابان سادووایا (Sadovaya)

تصاویر سنت پترزبورگ

[caption id="attachment_8488" align="aligncenter" width="800"]خیابان نوسکی

خیابان نوسکی[/caption] [caption id="attachment_8490" align="aligncenter" width="800"]تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی[/caption] [caption id="attachment_8491" align="aligncenter" width="800"]کاخ زمستانی هرمیتاژ

کاخ زمستانی هرمیتاژ[/caption] [caption id="attachment_8489" align="aligncenter" width="800"]قلعه پیتر و پل

قلعه پیتر و پل[/caption]

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان