جستجو در سایت

مسکو

logo

موقعیت جغرافیایی مسکو

مسکو به عنوان پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه در دو قاره آسیا و اروپا واقع گردیده است. این شهر در نواحی غرب روسیه برروی محل اتصال سه فلات زمین شناسی و در حاشیه رودخانه موسکوا که با طول بیش از 500 کیلومتر از میان جلگه اروپای شرقی در روسیه مرکزی عبور می کند واقع شده است.

مسکو

ویژگی های مسکو

مسکو از مهم ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا محسوب می شود. کاخ کرملین، قلعه باستانی در این شهر است که محل زندگی ریاست جمهوری روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود. مسکو از حیث دارا بودن موسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است. به طوری که بیشترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده است.

شهر مسکو

جمعیت و مساحت مسکو

مسکو با مساحت 2511 کیلومتر مربع جمعیتی برابر با 12.19 میلیون نفر را دارا می باشد و به عنوان ششمین شهر بزرگ جهان و پرجمعیت ترین شهر روسیه شناخته می شود.

آب و هوای مسکو

آب و هوای مسکو

مسکو دارای آب و هوای مرطوب قاره ای همراه با تابستان های معتدل و تا اندکی شرجی و زمستان هایی سرد و طولانی می باشد. بیشترین دمای ثبت شده تا کنون 36.8 درجه سانتیگراد و پایین ترین دمای ثبت شده منفی 42 درجه سانتیگراد می باشد. هوای مسکو در تابستان 2010 با گرمای بی سابقه ای مواجه شد که سبب آن آتش سوزی وسیع جنگل های اطراف آن بوده است.

جمعیت مسکو

بهترین زمان برای سفر به مسکو

بهترین زمان سفر به مسکو ماه های آوریل و می که برابر با نیمی دوم فروردین تا تا نیمه اول خرداد می باشد، در این زمان دمای هوا در شرایط ایده آل قرار دارد و از لحاظ قیمت هم هتل ها از رنج مناسبی برخوردار می باشند. شلوغ ترین و طلایی ترین زمان سفر به این شهر فصل تابستان می باشد البته هزینه های سفر در این فصل به مراتب بالاتر از فصول دیگر می باشد. اما اگر در کنار زمان سفر، هزینه هم از اهمیت ویژه ای برخوردار بود، فصول بهار و اوایل پاییز را برگزینید. فصل بهار از آب و هوای مناسب تری برخوردار است و فصل پاییز در کنار آب و هوای مناسب با بارندگی همراه می باشد.

سفر به مسکو

زبان مردم مسکو

زبان رسمی در کشور روسیه و همچنین شهر مسکو زبان روسی می باشد. اما از آنجایی که 160 گروه قومی مختلف در این کشور زندگی می کنند بیش از 100 نوع زبان مختلف در این کشور وجود دارد که بعد از زبان روسی به عنوان زبان اصلی، زبان تاتاری رتبه دوم را دارد.

سفر به شهر مسکو

محله های معروف مسکو

مسکو به عنوان پایتخت روسیه سرشار از خیابان ها و مراکز دیدنی می باشد. در ادامه به معرفی برخی از محله های معروف مسکو می پردازیم.

  • خیابان تورسکایا (Tverskaya Street)
  • خیابان آربات (Arbat street)
  • خیابان نیکولسکایا (Nikolskaya stree)
  • خیابان کوزنیتسکی موست (Kuznetsky Most)
  • خیابان سادوونیچسکایا (Sadovnicheskaya Street)
  • خیابان لنینسکی (Leninsky Avenue)
  • خیابان پتروفتکا (Petrovka Street)

خیابان های معروف مسکو

تصاویر مسکو

[caption id="attachment_8320" align="aligncenter" width="800"]کلیسای سنت باسیل (Saint Basils Cathedral) کلیسای سنت باسیل (Saint Basil's Cathedral)[/caption] [caption id="attachment_8321" align="aligncenter" width="800"]کلیسای جامع مسیح منجی (Cathedral of Christ the Saviour) کلیسای جامع مسیح منجی (Cathedral of Christ the Saviour)[/caption] [caption id="attachment_8322" align="aligncenter" width="800"]خیابان آربات (Arbat street) خیابان آربات (Arbat street)[/caption] [caption id="attachment_8323" align="aligncenter" width="800"]خیابان پتروفتکا (Petrovka Street) خیابان پتروفتکا (Petrovka Street)[/caption] [caption id="attachment_8324" align="aligncenter" width="800"]خیابان نیکولسکایا (Nikolskaya stree) خیابان نیکولسکایا (Nikolskaya stree)[/caption]
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 3.71   از   5/00   از تعداد   7   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان