جستجو در سایت

ونکوور

logo

موقعیت جغرافیایی ونکوور

ونکوور شهری ساحلی در ایالت بریتیش کلمبیا (British Columbia) در کشور کانادا است، همچنین بزرگترین شهر ایالت بریتیش در ساحل غربی اقیانوس آرام محسوب می شود. این شهر بین خلیجک بوراد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب واقع گردیده است. ونکوور به سبب موقعیت جغرافیایی و صادرات به آسیا و سواحل غربی آمریکا بندر بسیار مهمی محسوب می شود.

ونکوور

ویژگی های ونکوور

ونکوور به دلایل بسیاری در دنیا شهرت دارد که در ادامه به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت. یکی از دلایل شهرت ونکوور، زیبایی های طبیعی آن، کوه های پوشیده از برف و دریای عمیق آبی آن می باشد. همچنین این شهر زیبا در دسته ی قابل زندگی ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. وجود استنلی پارک معروف در مرکز ونکوور از دیگر ویژگی های این شهر می باشد که امکان استفاده از مسیر پیاده روی در نوار ساحلی وجود دارد. باران ونکوور بسیار شهرت فراوانی دارد، به طور تقریبی نزدیک به نیمی از سال شاهد بارش باران خواهید بود.

سفر به شهر ونکوور

جمعیت و مساحت ونکوور

ونکوور با مساحت 115 کیلومتر مربع جمعیتی برابر با 675،218 نفر را شامل می شود. ونکوور سومین کلان شهر پرجمعیت کانادا است.

آب و هوای ونکوور

آب و هوای ونکوور

ونکوور دارای آب و هوای معتدل می باشد. میانگین حداکثر دما در گرم ترین ماه (اوت) به 22 درجه و حداقل دما در سردترین ماه (ژانویه) به 0.5 درجه سانتیگراد می رسد. نکته ی جالب در مورد آب آشامیدنی ونکوور خالص بودن آن می باشد، که جزو بهترین و خالص تری آب های دنیا محسوب می شود.

شهر ونکوور

 

مطالعه بیشتر: وقت سفارت کانادا

 

بهترین زمان برای سفر به ونکوور

یکی از مهم ترین مسائلی که گردشگران قبل از سفر به هر کشوری باید از آن اطلاع داشته باشند بهترین و مناسب ترین زمان سفر به آن منطقه می باشد. بهترین زمان سفر به ونکوور فصل بهار می باشد، در این فصل به سبب برخورداری از آب و هوای مناسب امکان تفریحات قایق سواری و دیگر موارد مهیا می باشد. همچنین این فصل از طبیعت زیباتری برخوردار است.

شهر ونکوور دارای آب و هوای اقیانوسی و معتدل می باشد. همین امر سبب بارانی بودن هوا در تمام طول سال بجز تابستان ها شده است و فصل تابستان آب و هوای شهر گرم خشک است. جولای و آگوست گرم ترین ماه های سال می باشند و در ماه های اکتبر و مارس بارش باران در ونکوور شدت می گیرد.

فصل پاییز در ونکوور هوا کمی سرد است و همچنین در این فصل هزینه ها در بسیار پایین تر می باشد. در فصل پاییز فستیوال ها و جشن های زیادی نظیر فستیوال بین المللی فیلم، رژه هالوین و جشن نویسندگان در این شهر برگزار می شود

ونکوور زمستان های بسیار سردی دارد و یکی از بهترین فصل ها برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی مانند اسکی می باشد.

در فصل تابستان به سبب کاهش بارندگی، تعداد گردشگرانی که به مقصد ونکوور سفر می نمایند زیاد می باشد و ماسب ترین و بهترین فصل برای علاقه مندان به تفریحات آبی می باشد.

محله های معروف ونکوور

زبان مردم ونکوور

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد. حدود 50 درصد از ساکنین شهر ونکوور از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی خود استفاده نمی نمایند که نشان دهنده تنوع جمعیتی بالا در این شهر است.

سفر به ونکوور

محله های معروف ونکوور

ونکوور شهری است که برای هر نوع سلیقه ای گزینه ای برای عرضه دارد. طبیعت خارج از شهر برای علاقه مندان خود گزینه مناسبی می باشد و سطح شهر هم دیدنی های فراوانی برای علاقه مندان گشت شهری دارد. محله های معروف ونکوور عبارتند از :

  • خیابان رابسن (Robson)
  • خیابان گرانویل (Granville)
  • کامرشال درایو (Commercial Drive)
  • خیابان دنمان (Denman)
  • خیابان برادوی (Broadway)
  • خیابان جرجیا (Georgia)
  • مین استریت (Main Street)
  • خیابان هیستینگز (Hastings)
  • اوک استریت (Oak Street)

تصاویر ونکوور

[caption id="attachment_7247" align="aligncenter" width="800"]پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو[/caption] [caption id="attachment_7248" align="aligncenter" width="800"](Gastown) گاس تاون

(Gastown) گاس تاون[/caption] [caption id="attachment_7249" align="aligncenter" width="800"]خیابان گرانویل (Granville)

خیابان گرانویل (Granville)[/caption]

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان