جستجو در سایت

وین

logo

موقعیت جغرافیایی وین

شهر وین در ناحیه شمال شرقی کشور اتریش و مجاورت رود دانوب واقع گردیده است. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا می باشد. وین از همه طرف به خشکی محصور شده است و به راحتی به ایتالیا، اسلوونی، مجارستان و آلمان با ماشین یا قطار قابل دسترسی هستند.

وین

ویژگی های وین

قدمت شهرنشینی در وین به 5 قرن پیش از میلاد مسیح باز می گردد. وین سومین شهر در دنیا است که دفتر سازمان ملل در آن استقرار دارد و دفاتر مهم دیگری مانند اوپک و سازمان انرزی اتمی در این شهر قرار گرفته است. القاب شهر رویاها به سبب تاثیرات زیگموند فروید روانشناس معروف متولد این شهر و شهر موسیقی به وین نسبت داده شده. وین شهریست که موسیقی دانان  بزرگ بسیاری در آن متولد شده و یا زندگی کرده اند و همچنین مهم ترین مدارس و دانشگاه های موسیقی در این شهر استقرار دارند، به همین سبب آن را پایتخت موسیقی یا شهر موسیقی می نامند. وجود باغ وحش وین که قدیمی ترین باغ وحش جهان شناخته می شود در این شهر از دیگر ویژگی های این شهر محسوب می شوند، این باغ وحش در میراث یونسکو ثبت گردیده و حدود 700 گونه جانوری در این مکان نگهداری می شود.

سفر به وین

جمعیت و مساحت وین

وین با مساحت 415 کیلومتر مربع جمعیتی برابر با 1،700،000 نفر را دارا می باشد. جالب است که حدود 70،000 نفر ایرانی در این شهر زندگی می کنند.

محله های معروف وین

آب و هوای وین

وین دارای آب و هوای اقیانوسی می باشد، بدین معنا که در فصل تابستان آب و هوا گرم و خشک و زمستان های بسیار سردی دارد و در فصول بهار و پاییز آب و هوا بسیار معمولی می باشد.

شهر وین

بهترین زمان برای سفر به وین

دمای هوا در فصل تابستان تا بالای 25 درجه سانتی گراد می رسد، همین امر سبب می گردد که فصل های بهار و تابستان بهترین فصول برای سفر به این شهر باشد. در جمع بندی کلی دمای هوا در بیشتر روزهای سال معمولی می باشد. فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر بوده وامکان لذت از تمامی جاذبه ها و طبیعت شهر موجود می باشد.

جمعیت وین

زبان مردم وین

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی می باشد. تفاوت های زبان آلمانی و اتریشی در شهر وین به بیشترین حد خود می رسد. طوریکه یک نوع لهجه با نام لهجه وینی برای آن ابداع شده است. البته مردم وین با لهجه آلمانی اصلی هم آشنایی دارند.

آب و هوای وین

محله های معروف وین

خیابان های وین مملو از ساختمان ها و معماری های مختلفی می باشد که انعکاس دهنده تاریخ غنی آن می باشد. محله های معروف وین عبارتند از :

  • مولکر باستای (Molker Bastei)
  • آلتگاسه (Altgasse)
  • کرنتنر اشتراسه (Karntnerstrasse)
  • اوپرن گاسه (Operngasse)
  • فلایش مارکت (Fleischmarkt) 
  • بلومن اشتوگ گاسه (Blumenstockgasse)
  • خیابان ماریا هیلفر (Mariahilfer Strasse)
  • کول مارکت (Kohlmarkt)

تصاویر وین

[caption id="attachment_7224" align="aligncenter" width="800"]کلیسای سن استفان

کلیسای سن استفان در وین[/caption] [caption id="attachment_7225" align="aligncenter" width="800"]فلایش مارکت

فلایش مارکت (Fleischmarkt)[/caption] [caption id="attachment_7226" align="aligncenter" width="800"]بلومن اشتوگ گاسه

بلومن اشتوگ گاسه (Blumenstockgasse)[/caption]

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان