جستجو در سایت

پاریس

logo

موقعیت جغرافیایی پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه و در مرکز کمان رود سن قرار گرفته و 2 بخش جزیره مانند را شامل می شود. ایل سن لویی بخش کوچکتر و ایل دولا سیته قسمت بزرگتر را تشکیل داده و شامل بخش قدیمی شهر می شود. پاریس در زمینی صاف و هموار قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 35 متر می باشد. پاریس یکی از شهرهای معروف و پیشرو جهان در زمینه های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، مد و علم می باشد.

پاریس

ویژگی های پاریس

پاریس تحت عنوان شهر چراغ ها شناخته می شود، پاریس جزو نخستین شهرهای اروپایی بود که خیابان هایش را با چراغ های گازی روشن کرد و حدود 50 هزار لامپ گازی برای روشن نمودن کل شهر به کار گرفته شد.

موزه هرمی شکل لوور پاریس که جزو پربازدیدترین موزه های جهان شناخته می شود حدودا 666 سال پیش به منظور یک قصر احداث گردید و نزدیک به 35 هزار اثر هنری و 380 شی گوناگون در آن نگهداری می شود و جالب است بدانید  برای بازدید از تمامی آن ها  نزدیک به 10 ماه زمان لازم است.

برج ایفل، یکی از پربازدیدترین بنای تاریخی جهان در پاریس محسوب می شود، جالب است بدانید که هر 7 سال یکبار برای جلوگیری از زنگ زدگی رنگ می شود و هر مرتبه حدود 50-60 تن رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ی جالب در مورد برج ایفل تغییر ارتفاع آن حدود 15 سانتیمتر در طول فصل های مختلف است.

تعداد زیادی از آثار دیدنی، موسسات و پارک‌های مشهور جهان در این شهر قرار دارند. پاریـس همچنین با دارا بودن ۴۷۸٬۰۰۰ درخت سرسبزترین پایتخت اروپا شناخته شده‌است.

سفر به پاریس

جمعیت و مساحت پاریس

جمعیت پاریس حدود 2،164،994 نفر می باشد. جمعیت منطقه شهری پاریس حدود 9.93 میلیون نفر بوده و جمعیت این شهر همراه حومه ی آن 12 میلیون نفر است. پاریس یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اروپا به شمار می رود. مساحت هستهی اصلی شهر پاریس 105 کیلومتر مربع می باشد و مجموع منطقهی شهری و حومه آن حدود 1457 کیلومتر مربع می باشد.

آب و هوای پاریس

آب و هوای شهر پاریس اقیانوسی است و تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس اطلس می باشد. متوسط دمای سالیانه در پاریس 15 درجه سانتیگراد است. میانگین دمای سالیانه در پاریس 15 درجه سانتیگراد است. بالاترین دمای ثبت شده در پاریس 40 درجه سانتیگراد و پایین ترین دمای ثبت شده 23.9- درجه سانتیگراد می باشد.

آب و هوای پاریس

بهترین زمان برای سفر به پاریس

بهترین زمان سفر به پاریس ماه های ژوئن تا آگوست و سپتامبر تا اکتبر یا به عبارتی دیگر تابستان و اوایل پاییز می باشد. فاصله زمانی ژوئن تا آگوست از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار می باشد. و این بازه ی زمانی از شلوغ ترین و گران ترین زمان ها است.

زبان مردم پاریس

زبان رسمی مردم پاریس فرانسوی می باشد. در پاریس ممکن است مردم با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند اما چندان رغبتی نسبت به استفاده از آن ندارند و بیشتر ترجیح می دهند با زبان فرانسوی ارتباط برقرار کنند.

محله های معروف پاریس

محله های معروف پاریس

پاریس یکی از زیباترین شهرهای قاره اروپا است. خیابان های پاریس نقطه ی شروع بسیاری از جریانات در جهان بوده است. معروف ترین محله های پاریس عبارتند از :

 • خیابان شانزه لیزه  (Avenue des Champs-Élysées)
 • خیابان ریوولی (Rue de Rivoli)
 • خیابان سوفلو (Rue Soufflot)
 • خیابان سن (Rue de Seine)
 • خیابان آبره ووار (Rue l’Abreuvoir)
 • خیابان ویکتور هوگو (Victor Hugo)
 • خیابان Cremieux
 • خیابان مونتانیه (Avenue Montaigne)
 • خیابان رزیه (Rue des Rosiers)
 • خیابان وینستون چرچیل (Winston Churchill)
 • خیابان سنت دومنیک (Saint Dominique)

تصاویر پاریس

[caption id="attachment_7255" align="aligncenter" width="800"]موزه لوور Louvre Museum

موزه لوور Louvre Museum[/caption] [caption id="attachment_7256" align="aligncenter" width="800"]خیابان شانزه لیزه (Avenue des Champs-Élysées)

خیابان شانزه لیزه (Avenue des Champs-Élysées)[/caption] [caption id="attachment_7257" align="aligncenter" width="800"]خیابان ریوولی (Rue de Rivoli)

خیابان ریوولی (Rue de Rivoli)[/caption]

 

جهت خرید بلیط هواپیما خارجی آنلاین کلیه خطوط هواپیمایی بین المللی از طریق سایت آژانس سبزینه اقدام نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان