جستجو در سایت

آلمان

logo

معرفی آلمان

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، در قاره اروپا واقع گردیده است و به عنوان پرجمعیت ترین کشور اروپا شناخته می شود. رمی ها اولین گروه از انسان های متمدن بودند که در آلمان ساکن شدند. تا سال 8000 میلادی آلمان حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه ها بود. در این سال شارلمانی توانست کشورهای رم را متحد کند، اما این اتحاد کوتاه مدت بود. از سرزمین های متعلق به وی سه پادشاهی شکل گرفت، که یکی از آن ها به آلمان امروزی ختم می شود. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. کشور آلمان یکی از تاثیرگذارترین کشورها در فرهنگ اروپایی و یکی از قدرت های اقتصادی جهانی می باشد که در سرتاسر دنیا به واسطه مهندسین دقیق و کیفیت بالای محصولات صنعتی اش مشهور است و همچنین جاذبه های گردشگری آلمان از عوامل جذب گردشگران به این کشور می باشد. 

 

کشور آلمان

 

موقعیت جغرافیایی آلمان

آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد و همچنین به آب های آزاد از طریق دریای شمال و دریای بالتیک دسترسی دارد. طولانی ترین رودهای آلمان راین، الب، دانوب هستند. کشور آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان وجمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.

 

آب و هوای آلمان

آلمان به عنوان کشوری چهار فصل مملو از جاذبه های گردشگری بسیار زیاد شناخته می شود. آب ‌و هوای آلمان، معتدل قاره‌ای است و بادهای آلمان غالبا از سمت غرب می‌وزند. به طور کلی آب و هوای آلمان را با تابستان های نسبتا گرم و زمستان های نسبتا سرد می توان توصیف نمود طوریکه دمای هوا در سردترین روزها تا 10- درجه سانتی گراد و در گرم ترین روزها از36 درجه سانتی گراد پیشروی نمی کند.

آلمان

 

فرهنگ و آداب و رسوم آلمان

آلمانی ها بسیار دقیق و رک هستند و برای مدیریت زمان، حفظ حریم خصوصی، محیط زیست اهمیت ویژه ای قائل هستند. مدیریت زمان و ارزش آن در کشور آلمان به وضوح دیده می شود حتی در برنامه حرکتی اتوبوس و قطارها کوچکترین تاخیری بوجود نمی آید و برای تمامی فعالیت هایشان زمانبندی دقیقی دارند. احوالپرسی در آلمان بسیار رسمی انجام می شود و القاب و عنوان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حتما برای فراخواندن افراد می بایست از آن استفاده نمود و تنها در صورتی مجاز به استفاده از نام کوچک افراد هستید که آن ها این مجوز را صادر کرده باشند. به طور کلی دارای چهارچوب رفتاری هستند و سخت به آن پایبند می باشند. آلمان با موسیقی کلاسیک خود، دنیا را متحول نمود و آهنگ‌سازان بزرگ آلمانی مانند باخ، موتزارت، بتهوون، برامس، واگنر و ماهلر دارای شهرت جهانی می باشند.

سفر به کشور آلمان

 

زبان رسمی، دین و مذهب در آلمان

زبان رسمی کشور آلمان زبان آلمانی می باشد که توسط 95 درصد مردم این کشور استفاده می شود. زبان آلمانی مشتمل بر دو گویش آلمانی معیار (آلمانی بالا) و آلمانی پایین می باشد. زبان آلمانی بالا در جنوب آلمان و آلمانی پایین در شمال آلمان مورد استفاده قرار می گیرد. در آلمان آزادی دینی وجود دارد و مذاهب مختلفی از جمله مسیحیت، یهودیت و اسلام رواج دارد و تمامی افراد با هر نوع دینی موظفند برای قوانین کشور احترام قائل باشند.

شهرهای آلمان

 

پایتخت آلمان

شهر برلین پایتخت کشور آلمان و همچنین بزرگترین شهر از لحاظ وسعت و جمعیت در این کشور محسوب می شود و در اتحادیه اروپا مقام دوم دارد. برلین جزء شهرهای ایالتی نیز محسوب می شود، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده ‌گانه آلمان می باشد.

 

شهرهای مهم آلمان

کشور آلمان مملو از شهرهای پیشرفته صنعتی، شهرها و روستاهای جذاب و کاخ های زیبای خارج شهر که گردشگران دوستدار طبیعت و تاریخ را سالیانه به خود جذب می نماید. مهم ترین شهرهای آلمان عبارتند از: مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ، درسدن.

شهرهای مهم آلمان

 

جمعیت آلمان

آلمان پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا می باشد که حدود جمعیت آن برابر با 83 میلیون نفر است، همچنین آلمان رتبه 17 پرجمعیت ترین کشورهای جهان را شامل می شود.

 

 

واحد پول آلمان

واحد پول کشور آلمان یورو می باشد که آلمانی ها آن را اویرو تلفظ می کنند. ارزی که در ۱۹ کشور عضور اتحادیه اروپا رایج است و با علامت اختصاری € شناخته می شود.

جمعیت آلمان

 

سفر به آلمان

آلمان کشوری مملو از جاذبه ها، بناهای تاریخی و طبیعت زیبا می باشد. فصل بهار آلمان بسیار زیباست و شاید یکی ازدیدنی ترین فصول این کشور باشد. فصل تابستان شلوغ ترین زمان آلمان از لحاظ گردشگری است. اگر در فصل پاییز به آلمان سفر کردید قطعا شاهد باران های زیادی خواهید بود و اگر دوستدار ورزش اسکی هستید فصل زمستان را برای سفر برگزینید. جهت اخذ ویزای آلمان، خریداری بلیط و دریافت مشاوره در خصوص سفر به آلمان با کارشناسان ما در سبزینه تماس حاصل فرمایید.

سفر به آلمان
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان