جستجو در سایت

اوکراین

logo

معرفی اوکراین

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی می باشد. حدود 4500 سال قبل از میلاد مسیح در این کشور سکونت وجود داشته است. طبق آمار حدود 78 درصد از جمعیت این کشور را نژاد اوکراینی و بقیه را نژادهای بلاروسی، روسی، مولداوی، بلغارها، مجارستانی، لهستانی، یونانی ها، تاتارها و ... تشکیل می دهند. اکراین از لحاظ تعداد گردشگران جایگاه هشتم را در میان کشورها دارد. نوع حکومت اوکراین جمهوری می باشد که از 24 استان متشکل شده است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز می باشد.

اوکراین

موقعیت جغرافیایی اوکراین

اوکراین از کشورهای اروپای غربی محسوب می شود. این کشور از نواحی شرقی با روسیه، از شمال با بلاروس و از نواحی غربی با لهستان، اسلوواکی و مجارستان، از سمت جنوب غربی با رومانی و مولداری دارای مرز مشترک می باشد و همچنین در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد.

جمعیت اوکراین

آب و هوای اکراین

کشور اوکراین دارای آب و هوای قاره ای همراه با تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد. آب و هوای کشور اکراین در شمال سرد و در نواحی جنوبی معتدل می باشد.

فرهنگ و آداب و رسوم اوکراین

در فرهنگ مردم اکراین، رقص و بازی های سنتی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده است. در طول سال در کشور اوکراین جشن های زیادی از جمله کریسمس، عید پاک، عید گلریزان و عید ایوانا برگزار می شود و همچنین در فصل پائیز هرساله یک جشنواره طولانی برپا می شود. مهمان در نزد اوکراینی ها از ارزش بالایی برخوردار است و با تمام وجود از مهمان ها پذیرایی می کنند و تمام زمان خود را صرف آن ها می نمایند. موسیقی بخشی از فرهنگ این کشور محسوب می شود و موسیقی دانان بزرگی را در سطح بین المللی به جامعه جهانی معرفی نموده است.

آب و هوای اوکراین

زبان رسمی، دین و مذهب در اوکراین

زبان رسمی کشور اوکراین زبان اوکراینی است که شباهت بسیاری به زبان روسی دارد. بسیاری از لغات مورد استفاده در زبان اوکراینی از زبان لهستانی برگرفته شده است اما دستور زبان آن مانند زبان روسی می باشد. در زبان های رایج اوکراین، زبان روسی در رتبه دوم بعد از زبان اکراینی قرار گرفته است. تا سال 988 میلادی کشور اکراین هم مانند سایر کشورهای اروپا بت پرست بودند. اما بعد ها به مسیحیت روی آوردند. در نهایت در سال 1054 مذهب ارتدوکس توسط پاتریک بیزانس به وجود آمد و اوکراین هم مانند بسیاری از کشورها ارتدوکس گردید. علاوه بر ارتدوکس ها و کاتولیک ها، برخی از فرقه های مسیحیت نظیر پروتستان در اوکراین وجود دارد.

پایتخت اوکراین

کیف پایتخت اوکراین و بزرگترین شهر کشور اوکراین می باشد. این شهر با عبور رودخانه دنیپر از میان آن به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می شود. کیف مرکز فرهنگی، هنری، اقتصادی، علمی، سیاسی کشور اوکراین می باشد و زادگاه بزرگان زیادی بوده است.

سفر به اوکراین

شهرهای مهم اوکراین

اکراین کشوری سرشار از سواحل زیبا و طبیعت سرسبز و کوه های مرتفع می باشد. شهر های مهم اوکراین عبارتند از:

شهر کیو، شهر اودسا، شهر دنیپروپترووسک، پولتاوا، چرنهیف، میرهورود، باکوتا، چرنیوتسی، لووف یا لویو، یالتا

جمعیت اوکراین

کشور اوکراین مساحتی برابر با 603 هزار و 628 کیلومتر مربع، چهل و پنجمین کشور بزرگ جهان شناخته شده و جمعیتی حدود 45 میلیون نفر را شامل می شود.

شهرهای اکراین

واحد پول اوکراین

واحد پوا اوکراین گریونی یا گریونا Hryvnia می باشد. برای واحد های پول کمتر از کاپک استفاده می شود. هر 100 کاپک برابر با یک گریونا می باشد.

سفر به اوکراین

اوکراین کشوری واقع در اروپای شرقی با طبیعتی زیبا و آثار تاریخی شگفت آور می باشد. اکراین با قدمتی طولانی به واسطه جاذبه های زیبا و طبیعی مورد توجه گردشگران بی شماری قرار گرفته است. این کشور در میان پر توریست ترین کشورهای جهان رتبه هشتم را دارد و به سبب دارا بودن طبیعتی چشم نواز و بکر و آثار تاریخی افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

شهرهای مهم اوکراین
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 5.00   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان