جستجو در سایت

معرفی کشور ایتالیا

logo

 

ایتالیا کشوری واقع در نواحی جنوبی اروپا می باشد. این کشور متشکل از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنیا واقع در دریای مدیترانه می باشد. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتـالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود. ایتالیا مهد بسیاری از سبک های معماری از جمله معماری کلاسیک رومی، رنسانس، باروک و نئوکلاسیک است. سبک معماری ایتالیا از سبک های قدیمی اتروسک و یونانی آغاز می شود و بعدها پیشرفت کرده و سبک کلاسیک رومی را نیز در برمی گیرد و به مرور زمان دوران رنسانس و باروک نیز بر معماری ایتالیا تاثیر می گذارد.  ساخت کلیسا در ایتالیا با بنای کلیسای قدیمی سنت پیتر در دوران مسیحیت اولیه آغاز شد، در واقع این کلیسا اولین نمونه ی قابل توجه کلیسای مسیحی در ایتالیا است. به دلیل شباهت نقشه کشور ایتالیا به چکمه به نام کشور چکمه ای شهرت دارد. جاذبه های گردشگری ایتالیا سالیانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

 

ایتالیا

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

ایتالیا در جنوب اروپا با مختصات جغرافیایی تقریبی ۵۰ ۲۲ شمالی , ۳۰ ۱۲ شرقی قرار دارد. این کشور مساحتی به اندازه تقریباً یک پنجم ایران دارد. ایتالیا مرز مشترک با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)، سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)، اسلوونی و سوئیس دارد.

آب و هوای ایتالیا

آب و هوای ایتالیا مانند سایر کشورهای مدیترانه ای می باشد که شامل تابستان های گرم و خشک است. نواحی شمال کشور زمستان های سردی دارد که غالبا با برف همراه می باشد اما در جنوب متفاوت است و زمستان ها شامل آب و هوای ملایمی می باشد. برخی از مناطق جنوبی تا پایان فصل بارشی دیده نمی شود.

شهرهای ایتالیا

فرهنگ و آداب و رسوم ایتالیا

در فرهنگ ایتالیا خانواده از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، و دورهمی های خانوادگی نزد آن ها بسیار ارزشمند است. ایتالیایی ها اکثر تعطیلات مذهبی و مراسم های خود را جشن می گیرند و به پایکوبی می پردازند. لازم به ذکر است که ایتالیا کشور لذیذترین و معروفترین غذاهای دنیا می باشد، سرزمین های سبز، باغ های انگور، قایق های کانال ونیز و باشکوه ترین بناهای تاریخی در جهان می باشد. همچنین سنت ها، آداب و رسوم و فرهنگ ایتالیا در هر منطقه متفاوت است.

زبان رسمی، دین و مذهب در ایتالیا

زبان رسمی کشور ایتالیا، ایتالیایی می باشد که حدود 94 درصد از مردم به همین زبان صحبت می کنند. این زبان گویش های متفاوتی دارد که در هر منطقه متفاوت است. کاتولیک رمی بزرگترین مذهب رایج در کشور است، گرچه این دین، دین رسمی ایتالیا نیست اما طبق آمار درصد بالایی از مردم پیرو این مذهب می باشند.

شهرهای مهم ایتالیا

پایتخت ایتالیا

رم پایتخت کشور ایتالیا با مساحت 136،287 کیلومتر مربع بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور می باشد. رم شهری است که به مدت 2500 سال کانون پرقدرت سیاسی و اقتصادی جهان بوده است.

سفر به ایتالیا

شهرهای مهم ایتالیا

کشور ایتالیا سرشار از مناطق سرسبز و دیدنی، موزه ها، بناهای تاریخی با عظمت می باشد. شهرهای مهم ایتالیا عبارتند از :

شهر رم پایتخت ایتالیا، شهر میلان، ناپل، تورین، ونیز، جنوا، فلورانس، برگامو، فرارا

جمعیت ایتالیا

ایتالـیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است.جمعیت کشور ایتالیا طبق آخرین آمار حدود 61 میلیون نفر گزارش شده است. توزیع جمعیت در تمامی مناطق یکسان نیست و بسیار پراکنده می باشد. پرجمعیت ترین نواحی ایتالیا مربوط به شهر ها و روستاهای اطراف دره پو می باشد که تقریبا نیمی از جمعیت ایتالیا را در بر می گیرد. مابقی جمعیت در شهرهای مهم نظیر رم، میلان، ناپل سکونت دارند.

جمعیت ایتالیا

واحد پول ایتالیا

واحد پول کشور ایتالیا در گذشته لیره بوده اما در سال 2002 یورو جایگزین این واحد پولی شده و پس از آن واحد پول ایتالیا یورو با نماد € شناخته می شود، هر یورو برابر 100 سنت می باشد.

سفر به ایتالیا

ایتالیا کشور زیبایی است که به معماری بی‌نظیر، فرهنگ غذایی غنی و سبک زندگی پرزرق و برقش شهرت دارد.بهترین زمان سفر به ایتالیا، بین آوریل تا ژوئن (اواسط فروردین تا اواخر خرداد) است. در این زمان هوا آفتابی بوده و گرمای زیادی هم ندارد و اطراف شهرها را پر از گل‌های بهاری پوشانده است. در ماه‌های ژوییه و آگوست (تیر و مرداد)  ترجیحا زمان مناسبی برای سفر نمی باشد زیرا علاوه بر شلوغی جاده ها، آب و هوا بسیار گرم می باشد.

سفر به کشور ایتالیا
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 5.00   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان