جستجو در سایت

بلغارستان

logo

معرفی بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهای بالکان با کوه هایی بی نظیر که در گذشته بخشی از امپراتوری عثمانی محسوب می شد، به همین منظور فرهنگ آن ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی می باشد. بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت در جهان را دارد.

کشور بلغارستان

موقعیت جغرافیایی بلغارستان

بلغارستان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا می باشد که از شمال با رومانی، ازجنوب با ترکیه و قبرس و از شرق با دریای سیاه و از غرب با مقدونیه و صربستان همسایه می باشد.

آب و هوای بلغارستان

کشور بلغارستان آب و هوای متنوعی دارد، شمال کشور تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است. بیشتر اقلیم بلغارستان دارای دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است. نواحی ساحلی دریای سیاه نیز آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد.

سفر به بلغارستان

فرهنگ و آداب و رسوم بلغارستان

بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی است که همچنان آداب و رسوم و مراسم های ناشناخته بسیار زیادی دارد. این کشور دارای آداب و رسوم بسیار جذابی می باشد که از نیاکان آن ها برگرفته شده است. آداب و رسوم بلغارستان شامل رقص ها و جشن های جذاب و دیدنی می باشد. چند مورد از مراسم ها و آداب بلغاری ها شامل : رقص دیوها، رقص برروی آتش برافروخته، مراسم صبح جولای، جشنواره موسیقی در کوهستان، جشنواره نی انبان نوازی و بسیاری مراسم دیگر.

زبان رسمی، دین و مذهب در بلغارستان

زبان رسمی بلغارستان، بلغاری می باشد که از الفبای سیریلیک در آن استفاده می شود. برخی از مردم این کشور به زبان ترکی صحبت می کنند و همچنین آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و روسی از جمله زبان هایی هستند که گردشگران در این کشور صحبت می کنند. حدود 85 درصد از مردم بلغارستان بلغاری هستند و مابقی ترک و کولی هستند. مذهب اکثریت مردم در بلغارستان مسیحی می باشد. حدود 83 درصد پیروان کلیسای ارتودوکس می باشند و حدود 13 درصد مسلمان و تعداد محدودی هم یهودی هستند.

شهرهای مهم بلغارستان

پایتخت بلغارستان

پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان، صوفیه می باشد. صوفیه از قدیمی ترین پایتخت های اروپا است. شهر صوفیه در غرب بلغارستان و در کنار ناحیه ای کوهستانی قرار گرفته است. این شهر 1،27میلیون نفر جمعیت دارد.

شهرهای مهم بلغارستان

کشور بلغارستان شامل شهرهای مختلفی می باشد که به دلیل وجود اماکن دیدنی متعدد در برخی از آن ها ، مورد توجه گردشگران زیادی قرار می گیرد. یکی از شهرهای مهم و بزرگ این کشور، شهر پلودیو می باشد که شامل دو بخش قدیمی و مدرن است و گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می نماید. دیگر شهرهای مهم بلغارستان شامل : صوفیه پایتخت بلغارستان، وارنا، بورگاس، بلگراد، پلودیف می شود.

شهرهای بلغارستان

جمعیت بلغارستان

بلغارستان ۱۱0،۹۹۴ کیلومتر مربع مساحت  و جمعیتی برابر با 7،364،570 میلیون نفر دارد که هر ساله یک درصد از آن کاسته می شود و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا محسوب می شود. 

واحد پول بلغارستان

واحد پول بلغارستان لو (Lev) یا لوا می باشد و واحد کوچکتر از لو، استونیکی است که هر100 استونیکی برابر با یک لو می باشد. 

سفر به بلغارستان

بلغارستان کشوری زیبا با جاذبه های دیدنی فراوان و متنوع و سواحل فوق العاده زیبا که در مرکز شبه جزیره بالکان واقع گردیده است. ساحل دریای سیاه، دریای آبی، تپه های پوشیده از درخت در کنار ساحل، از مهم ترین جاذبه های گردشگری منطقه آلبنا است. منطقه امباسادور با آب و هوای بسیارعالی، استخرهای سرپوشیده و سرباز که در طول سال فعال هستند، از دیگر فضاهای توریستی بلغارستان به شمار می آید. منطقه تفریحی شن های طلایی، تلفیق بسیار زیبایی از دریای آرام با جنگل های سرسبز در کنار ساحل و آب های معدنی است. عمق این ساحل شنی در بعضی قسمت ها به 100 متر می رسد. وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده است و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان به شمار می رود. این شهر در 470 کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد. در مجموع بلغارستان سرشار از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشکری می باشد.

سفر به کشور بلغارستان
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 3.75   از   5/00   از تعداد   4   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان