جستجو در سایت

روسیه

logo

معرفی روسیه

کشور روسیه با نام رسمی فدراسیون روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان شناخته می شود که مساحت آن کمتر از دوبرابر مساحت کانادا و چین و یا آمریکا می باشد و بیشتر از یک دوم مساحت قاره آفریقا است.

روسیه

موقعیت جغرافیایی روسیه

روسیه در قسمت شرقی اروپا و شمال آسیا واقع گردیده است، این کشور در عرض های بالای جغرافیایی واقع شده است و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش می باشد. به همین عمده مناطق این کشور( بویژه سرزمین بزرگ سیبری) خالی از سکنه است و کشاورزی در این مناطق امکان پذیر نمی باشد. روسیه با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرز آبی دارد.

آب و هوای روسیه

آب و هوای کشور روسیه به دلیل وسعت این کشور دارای تنوع بالایی می باشد. در مناطق شمالی این کشور هوا به شدت سرد می باشد، به گونه ای که خاک زمین هم یخ می زند اما مناطق جنوبی کشور همیشه سرسبز می باشد. این مناطق زمستان های طولانی و بسیار سرد و تابستان های کوتاه و گرم و خشکی دارد و مناطق مرکزی آب و هوای اروپایی دارد.

شهرهای روسیه

فرهنگ و آداب و رسوم روسیه

فرهنگ روسیه فرهنگیست پر بار و با قدمت طولانی که در نقاشی، باله، موسیقی کلاسیک و ادبیات متجلی می باشد. در روسیه اکثر خانواده ها در آپارتمان های کوچک و گاها همراه با دو سه نسل به صورت مشترک زندگی می کنند. خانواده های روس به دلیل مشغله کاری خانم ها خارج از خانه اکثرا دارای یک فرزند هستند. روس ها مردمانی هستند که به کشور خود بسیار افتخار می کنند و به فرهنگ خود مغرور هستند.

زبان رسمی، دین و مذهب در روسیه

زبان روسی پنجمین زبان دنیا بعد از انگلیسی، چینی، اسپانیایی، عربی محسوب می شود و به عنوان زبان  مادری 117 میلیون نفر و زبان دوم 113 میلیون نفر شناخته می شود. کشورهایی نظیر بلاروس، قزاقستان، اکراین به زبان روسی صحبت می کنند. حدود 27 زبان دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. زبان روسی جز 6 زبان رسمی سازمان ملل می باشد. دین رسمی روسیه مسیحیت ارتدوکس می باشد و دومین دین رسمی این کشور اسلام است.

کشور روسیه

پایتخت روسیه

مسکو پایتخت کشور روسیه  که در باختر و بخش اروپایی کشور واقع گردیده و بزرگترین شهر اروپا است و پرجمعیت ترین شهر روسیه می باشد. مسکو یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا و همچنین یکی از مهم ترین پایتخت های سیاسی جهان محسوب می شود.

شهرهای مهم روسیه

روسیه به عنوان بزرگترین کشور دنیا سرشار از کاخ های زیبا، آثار دوره شوروی، شهرهای معروف می باشد که از جمله شهرهای معروف آن عبارتند از : شهر مسکو، سنت پترزبورگ، پسکوف و پچوری، نووگورود، یکاترینبورگ، سوزدال، ولادیمیر، کارلیا

سفر به کشور روسیه

 

جمعیت روسیه

روسیه با حدود 5،144 میلیون نفر (در سال 2017) جمعیت، نهمین کشور پرجمعیت دنیا می باشد. تراکم جمعیت روسیه 8،4 نفر در هر کیلومتر مربع است که از پایین ترین نرخ های تراکم جمعیت در جهان است. بیشتر جمعیت روسیه در غرب این کشور (بخش اروپایی) زندگی می کنند. بر اساس سرشماری سال 2010 حدود 81 درصد از مردم این کشور از قومیت روس هستند و در مجموع 160 گروه قومی در این کشور زندگی می کنند. تاتارها 3.99 درصد جمعیت روسیه را تشکیل می دهند و بزرگترین اقلیت قومی این کشور محسوب می شوند. اقوام اوکراینی، چوواش، باشقیر، چچلی و ارمنی نیز هریک بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند. آوارهای قفقازی، بلاروسی ها، آسی ها، آذربایجانی ها و قزاق ها از دیگر اقوام پرجمعیت روسیه هستند.

واحد پول روسیه

روبل روسیه یا روبل واحد پول روسیه (فدراسیون روسیه) است. هر روبل برابر با 100 کپک می باشد. روبل واحد پول اتحادیه جماهیر شوروی بوده اما امروزه فقط روسیه، بلاروس، ترانزیستریا از این واحد پولی استفاده می کنند.

جمعیت روسیه

سفر به روسیه

روسیه پهناورترین کشور دنیا و در همسایگی ایران قرار گرفته است. کشور روسیه جذابیت بسیار زیادی برای علاقه مندان به آثار تاریخی و فرهنگی و یا مجذوبان طبیعت های وحشی دارد. در واقع روسیه یک مقصد گردشگری پهناور با جاذبه های زیاد می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می نماید. نکته قابل توجه در روسیه برای گردشکران امنیت بالای این کشور می باشد.

سفر به روسیه
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 4.40   از   5/00   از تعداد   5   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

لویزانی پنج شنبه 3 فروردین 1402

همه چیز راجع به روسیه نوشته بودید به جز اینکه روسیه قطب شمال هم داره و دسترسی به قطب شمال از انجا امکان داره

پاسخ
Admin در پاسخ به لویزانی پنج شنبه 10 فروردین 1402

خیلی ممنون از دقت نظر شما.

پاسخ مشاهده پاسخ ها (1)
ContantUs مشاوره رایگان