جستجو در سایت

سوئیس

logo

معرفی سوئیس

کشور سوئیس بدون شک یکی از زیباترین کشورهای جهان به شمار می رود. جاذبه های گردشگری سوئیس از رشته کوه های آلپ و پارک ملی سوئیس تا دریاچه ژنو و شهردو هزار ساله زوریخ همگی دارای زیبایی بی نهایت می باشد. حاکمیت این کشور به صورت فدرال می باشد. سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شناخته می شود. تأسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است. فوتبال، هاکی روی یخ و تنیس از ورزش‌های مورد توجه و علاقه‌ی مردم است. دو بازیکن مطرح تنیس راجر فدرر و مارتینا هینگیس از این کشور هستند. مرتفع‌ترین ایستگاه قطار اروپا  Jungfraujoch  با ارتفاع ۱۱,۳۳۰ پا در این کشور قرار دارد. مقر اروپایی سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان بهداشت جهانی، کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد، مجمع جهانی اقتصاد، سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO)، اتحادیه‌ی بین المللی فرودگاه‌ها و کتابخانه مجازی شبکه جهانی وب در ژنو قرار دارند.

چگونه ویزای سوئیس بگیریم؟

کشور سوئیس

موقعیت جغرافیایی سوئیس

سوئیس در غرب و مرکز اروپا واقع گردیده است و این کشور از غرب با فرانسه، از جنوب با ایتالیا، از شرق با لیختنشتاین و اتریش و از شمال با آلمان دارای مرز مشترک می باشد.

آب و هوای سوئیس

آب و هوای سوئیس در مناطق مختلف متفاوت می باشد. آب و هوای غالب در کشور معتدل همراه تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی می باشد.

آب و هوای سوئیس

فرهنگ و آداب و رسوم سوئیس

در گذشته فرهنگ مردم سوئیس تحت تاثیر همسایگان خود بود اما در سال های اخیر خود را متمایز نموده و تکامل یافته است. در میان سوئدی ها خانواده از ارزش بالایی برخوردار است. کشور سوئیس به سبب ماهیت بشر دوستانه اش در دنیا شهرت یافته است. جالب است بدانید که کشور سوئیس پس از سوئد دومین رتبه در نرخ امید به زندگی در جهان را دارد. سوئیس کشوری دارای نظم و انظباط می باشد و تمامی امور از جمله امور اداری، حمل و نقل، ساعات اداری، در آن با دقت انجام می پذیرد. مردم این کشور برای قوانین ارزش بسیار زیادی قائل هستند و پایبند به قوانین و مقررات می باشند.

جمعیت سوئیس

زبان رسمی، دین و مذهب در سوئیس

مردم سوئیس به زبان های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی و رومانش صحبت می کنند و تنها کشور دنیا است که 4 زبان رسمی در آن صحبت می شود. زبان آلمانی بیشترین سهم از زبان های رایج در این کشور را تشکیل می دهد اما با گویشی متفاوت از گویش رایج در آلمان می باشد. زبان رومانش کمترین سهم را در کشور سوئیس دارا می باشد به همین جهت قوانین و متون اداری به این زبان نگارش نمی شود و تنها به 3 زبان دیگر نگهداری می شود. نکته مهم این است که دولت سوئیس موظف است با این سه زبان ارتباط برقرار کند و تمامی قوانین و مکاتبات دولتی به هر سه زبان ترجمه و نگهداری می‌شود. در کشور سوئیس آزادی دینی وجود دارد و همه طبق قوانین کشور موظف هستند، برای اعتقادات دیگران احترام قائل شوند. مسیحیت در این کشور در راس تمامی مذاهب قرار دارد و حجم بالایی از مردم پیرو این مذهب می باشند. از میان شاخه های این دین، کاتولیک در ابتدا و پس از آن پروتستان و ارتودوکس در رده های بعدی قرار دارند.

پایتخت سوئیس

پایتخت کشور سوئیس، شهر برن می باشد. شهر برن با جمعیت 123.466 نفر رتبه چهارمین شهر پرجمعیت سوئیس را دارد. محل قرارگیری این شهر در ناحیه برن ایلت برن است. این شهر در سال 2010 جزو ده شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی معرفی شده است.

سوئیس زیبا

شهرهای مهم سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشورهای پیشرفته دنیا می باشد اما با این وجود دارای منابع طبیعی بک و دست نخورده ای می باشد. شهر های مهم سوئیس شامل : بازل، زوریخ، ژنو، برن، لوزان، زرمات، لوسرن

جمعیت سوئیس

طبق آخرین آمار جمعیت کشور سوئیس 8.42 میلیون نفر جمعیت  را شامل می شود. سوئیس کشوری است که از 26 ایالت تشکیل شده است که کانتون خوانده می شود.

سفر به سوئیس

واحد پول سوئیس

واحد پول سوئیس فرانک می باشد. ارزش آن تقریبا برابر 1 دلار آمریکا و همانند پول آمریکا هر فرانک برابر با 100 سانتیم می باشد. فرانک نام یکی از واحد های پول در جهان است که چندین کشور از آن استفاده می کنند. مهم ترین نوع از واحد پولی فرانک ، مربوط به سوئیس می باشد. در حال حاضر 22 کشور از این واحد استفاده می نماید.

سفر به سوئیس

سفر به سوئیس زیبا بدون شک یکی از بهترین تجربه های سفر می باشد. کشور سوئیس یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان به شمار می رود و رتبه ی دوم را در رفاه اجتماعی میان تمام کشورهای جهان دارد. این کشور بهترین مکان برای تجربه‌ی لذت‌بخش قایق‌سواری، کوهنوردی، اسکی و گلف است. مژده به علاقه‌مندان گلف که به سوئیس سفر می کنند؛ این کشور یکی از بهترین زمین‌های گلف کل اروپا را در اختیار دارد. با وجود اینکه سوئیس در تمام طول سال زیبایی خود را حفظ نموده اما بهترین زمان های سفر برای افرادی که علاقه مند به تفریحات ورزشی و طبیعت گردی هستند تابستان بین ماه های ژوئن تا سپتامبر می باشد. همچنین بین ماه های جولای و آگوست بیشترین تعداد توریست به این کشور سفر می کنند.

سفر به کشور سوئیس
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان