جستجو در سایت

معرفی کشور مجارستان

logo

کشور مجارستان واقع در مرکز اروپا دارای طبیعت سبز و بسیار زیبا می باشد. کشور مجارستان با قدمت 1100 سال که حدود 150 سال پیش از کشور اتریش مستقل گردید. مجارستان در اکتبر 1989 به جمهوری پارلمانی دموکراتیک تبدیل شد و امروزه در رده کشور های توسعه یافته قرار گرفته است. مجارستان از جمله کشورهای توریستی است که سالیانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می نماید. قسمت های زیادی از شهر بوداپست (پایتخت مجارستان) جزء میراث فرهنگی جهان بوده و توسط سازمان یونسکو محافظت می گردند. همچنین بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی (Lake Balaton) در مجارستان واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی مجارستان

کشور مجارستان کشوری مسطح با دشت های سرسبز زیبا می باشد که توسط رود معروف دانوب که از شناخته ترین و زیباترین رودها در اروپا می باشد به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. کشور مجارستان در شمال با جمهوری اسلواکی، در نواحی شرقی با کشور رومانی و در شمال شرقی با جمهوری اوکراین و در جنوب با جمهوری پیشین یوگسلاوی ( صربستان، کرواسی، اسلوونی) و در نهیت از نواحی غربی با کشور اتریش دارای مرز مشترک می باشد.

سفر به کشور مجارستان

آب و هوای مجارستان

آب و هوای مجارستان مانند بسیاری از کشورهای اروپایی شامل تابستان های گرم و آفتابی و زمستان های سرد می باشد. در فصول بهار و پاییز هوا معتدل بوده و در زمستان ها که هوا سرد است دما تا زیر 10 درجه هم کاهش پیدا می کند.

فرهنگ و آداب و رسوم مجارستان

کشور مجارستان از جمله قدیمی ترین کشورهای استقلال یافته است که همواره با فرهنگ و تاریخ خاص خود همراه بوده است که سعی مردم آن در تمام شرایط تاریخی بر این بوده که فرهنگ خود را حفظ و مراقبت نمایند. دو بخش مهم و جدانشدنی از فرهنگ مجارستان، سوارکاری و موسیقی می باشد. کشور مجارستان همواره مهد هنرمندان و مخترعین بسیار بزرگی بوده است.

آب و هوای مجارستان

زبان رسمی، دین و مذهب در مجارستان

زبان رسمی کشور مجارستان، مجاری است  که بخشی از خانواده زبان فینوگرافی محسوب می شود. با وجود اینکه مجارستان در اروپای مرکزی واقع گردیده زبان رسمی آن ارتباطی با هیچ یک از کشور های همسایه ندارد. در کشور مجارستان آزادی دینی وجود دارد و طبق آمار گرفته شده حدود نیمی از جمعیت دارای مذهب مسیحیت هستند و مابقی ادیان رایج شامل بودیسم، یهودیت و اسلام می باشد. البته نکته قابل توجه این است که تمامی ادیان در این کشور مورد احترام هستند.

پایتخت مجارستان

پایتخت مجارستان

پایتخت مجارستان شهر بوداپست است، که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر مجارستان هم محسوب می شود. این شهر مرکز سیاسی، فرهنگی، تجاری، صنعتی و ترابری این کشور می باشد. این شهر بی نظیر که توسط رود دانوب به دو بخش تاریخی به نام بودا (Buda) و بخش مدرن (Pest) با نام پست تقسیم شده است.

سفر به مجارستان

شهرهای مهم مجارستان

مجارستان واقع در اروپای مرکزی با طبیعتی زیبا یکی از جذاب ترین مقاصد بزای گردشگران به حساب می آید. شهرهای مهم مجارستان عبارتند از :

بوداپست، دبرسن، سگد، میشکولتس، پچ، گیور، کاپشوار، نیرگهزا

جمعیت مجارستان

کشور مجارستان با مساحت 93030 کیلومتر مربع جمعیتی برابر با 10.000.000 یکی از کشور های زیبای عضو اتحادیه اروپا می باشد که در قلب اروپای مرکزی واقع گردیده است.

شهر های مجارستان

واحد پول مجارستان

واحد پول کشور مجارستان فورینت (Hungarian forint) است و با نشان FT شناخته می شود. به طور تقریبی هر 190 فورینت برابر با یک دلار می باشد. اسکناس ها شامل 500 FT, 1000 FT, 2000 FT, 5000 FT, 10000 FT, 20000 FT و سکه ها شامل 5 FT, 10 FT, 20 FT,50 FT,100 FT,200 FT است.

سفر به مجارستان

کشور مجارستان برای علاقه مندان هنر و معماری و تاریخ مقصدی بسیار ایده آل می باشد. بارندگی در کشور مجارستان بسیار زیاد می باشد، به همین سبب باغ های سرسبز و طبیعت بسیار زیبایی را در سفر به مجارستان نظاره گر خواهید بود. بهترین زمان سفر به این کشور بین ماه های اردیبهشت تا اواخر شهریور ماه می باشد. دمای هوا در این بازه زمانی بسیار مناسب بوده و در بیشترین حالت به 21 درجه می رسد. در نتیجه فصل تابستان بهترین زمان سفر می باشد. در فصول بهار و تابستان بیشترین تعداد توریست از سراسر دنیا جذب این کشور زیبا می شوند.

کشور مجارستان
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 782  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان