جستجو در سایت

هند

logo

معرفی هند

کشور هند با تمدن هند 5000 ساله هفتمین کشور پهناور جهان می باشد. هند کشوری با تنوع بسیاربالا در زمینه فرهنگی، آب و هوایی، جغرافیایی، زبانی و قومی می باشد. هند به کشور 72 ملت معروف است و علت این نامگذاری وجود حزب ها و قومیت های مختلف می باشد. هندی هایی که خارج از شهر زندگی می کنند شکل سنتی خود را همچنان حفظ کرده اند. هندی ها با ساخت تاج محل در پیشرفت معماری و با اختراع عدد صفر در پیشرفت ریاضی نقش به سزایی داشته است.

کشور هند

موقعیت جغرافیایی هند

کشور هند از پرجمعیت ترین کشورهای آسیایی محسوب می شود. مرزهای شمالی هند عبارتند از چین، نپال و بوتان از شمال شرق به میانمار یا برمه و بنگلادش و از نواحی شرق و جنوب و غرب با اقیانوس هند و از سمت شمال غربی با پاکستان مرز مشترک دارد.

آب و هوای هند

آب و هوای کشور هند دارای آب و هوای بسیار متنوعی می باشد طوری که از سرمای کوهستان های هیمالیا و مناطق گرمسیری در جنوب و میانه را در بر می گیرد. کشور هند به طور کلی دارای 4 فصل می باشد که این فصول به ترتیب شامل فصل خشک و سرد از ماه آذر تا بهمن و فصل گرم و خشک از اواخر اسفند آغاز شده و تا میانه خرداد ادامه دارد و فصل بارندگی که در بازه ی اواخر خرداد و تا میانه مهر را در بر می گیرد و فصل معتدل که از اواخر مهر تا میانه آذر را در بر می گیرد.

شهرهای هند

فرهنگ و آداب و رسوم هند

در میان هندی ها احترام از ارزش بالایی برخوردار است. هندی ها شیوه ی سلام کردن مخصوص خود را دارند. در هند چهار طبقه اجتماعی اصلی وجود دارد که هر طبقه با هم رده ی خود فقط ازدواج می کنند. بزرگترین و با اهمیت ترین مراسم و جشن هند دیوالی می باشد این مراسم به شیوه ای است که طی 5 روز در تمام مناطق چراغ هایی را روشن می کنند که نماد روشنایی درونشان است بدین معنی که در برابر تاریکی ها از آن ها محافظت می کند و جشن بعدی هولی نام دارد یا به همان جشن رنگ ها و جشن عشق شناخته می شود. و از روز جمهوری هند که روز تولد گاندی و به روز استقلال شناخته می شود می توان نام برد که مردم هند این روز را جشن می گیرند.

سفر به کشور هند

زبان رسمی، دین و مذهب هند

این ذهنیت به اشتباه بین اکثر افراد وجود دارد تمامیت مردم هند به زبان هندی صحبت می کنند در صورتی که چنین تفکری نادرست می باشد و 60 درصد مردم هند به زبان های دیگر همچون اردو، تامیلی، تلوگو، بنگالی و مراتی صحبت می کنند. اکثریت هندی ها از خط دیواناگری برای نوشتن استفاده می نمایند. کشور هند مهد آئین بودایی و هندو می باشد که جز سومین و چهارمین مذهب بزرگ دنیا است. حدود بیش از 80 درصد مردم این کشور پیرو آئین هندو و 13 درصد مسلمان هستند و مذهب های دیگرس همچون مسیحی و بودایی در میان آن ها وجود دارد.

شهرهای کشور هند

پایتخت هند

دهلی نو پایتخت هند می باشد و در واقع دهلی نو بخشی از دهلی محسوب می شود،  دهلی کلان شهری در هند می باشد. از این رو بر خلاف تصور عموم بین دهلی و دهلی نو تفاوت وجود دارد.

شهرهای مهم هند

هند مملو از مراکز دیدنی و بناهای بسیار زیبا می باشدف از شهرهای مهمی که بسیاری از این دیدنی ها در آن جا واقع گردیده و گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید می توان به بمبئی، آگرا، کلکته، میسور، چنای اشاره نمود.

هند

جمعیت هند

جمعیت هند بر طبق آخرین آمار به حدود یک و نیم میلیون نفر می رسد. که پس از چین رتبه دومین کشور پرجمعیت جهان را به خود اختصاص داده است و از لحاظ وسعت رتبه 7 را کسب نموده است. و شهر بمبئی با جمعیت 12.7 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر هند می باشد. و در ادامه به ترتیب شهر دهلی با 11 میلیون نفر در رتبه دوم و در نهایت شهر بنگالورو در رتبه سوم قرار دارد.

جمعیت هند

واحد پول هند

واحد پول هند روپیه می باشد و هر روپیه برابر با 100 پیسه است. پول رایج بین مردم هند همانند دیگر کشورها شامل سکه و اسکناس می باشد. سکه های با ارزش 1، 2، 5، 10 روپیه معمولا برای هزینه های پایین مصرف می شود. در این میان اسکناس ها از تنوع بیشتری برخوردار است به عنوان مثال علاوه بر سکه، اسکناس های 1، 5، 10 روپیه هم موجود می باشند و  مابقی اسکناس ها با ارزش 20، 50، 100، 200، 500، 2000 روپیه می باشند.

سفر به هند

هند با فرهنگ متفاوت، غذاهای بی نظیر، بناهای باشکوه و دیدنی و مراکز دیدنی شناخته می شود. از این جهت  سالیانه گردشگرا بسیار زیادی را به خود مجذوب می نماید. سفر به هند سفری خاطره انگیز و بسیار جذاب خواهد بود. در هند وسایل نقلیه از تنوع بالایی برخوردار است و تجربه هر کدام از آن ها بسیار هیجان انگیز می باشد.

ادیان هند
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان