جستجو در سایت

ویتنام

logo

معرفی ویتنام

ویتنام یکی از بی نظیرترین کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد. کشوری با هزاران سال تاریخ شکوهمند و به پیروزی های بزرگی که در مقابل استعمارگران داشتند معروف شده اند. ویتنام دیدنی های زیادی شامل پارک های ملی و همچنین شهر ممنوعه که از ویژگی های آن اجرای موسیقی و رقص های سنتی که ویژه پادشاهان هر سلسله فقط اجرا می شد می باشد.

ویتنام

موقعیت جغرافیایی ویتنام

ویتنام با مساحت 330362 کیلومتر مربع در نواحی شبه جزیره هند و چین  و در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع گردیده است. ویتنام در شمال با جمهوری چین همسایه بوده و در شرق به دریای چین جنوبی و خلیج Tonkin محدود است. از سمت غرب با کشور لائوس و از قسمت جنوب غرب با کشور کامبوج هم مرز می باشد و از قسمت جنوبی با دریای چین جنوبی احاطه شده است. طول سواحا ویتنام 3444 کیلومتر مربع می باشد.

آب و هوای ویتنام

ویتنام در دو منطقه معتدل و گرمسیری واقع گردیده است. آب و هوای ویتنام غالبا تحت تاثیر بادهای موسمی قوی است. و شرایط آب و هوایی با تابش نور خورشید، بارندگی و رطوبت بالا همواه می باشد.

کشور ویتنام

فرهنگ و آداب و رسوم ویتنام

فرهنگ مردم ویتنام یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها در دنیا به حساب می آید و تا حدی متاثر از فرهنگ کشور همسایه اش چین می باشد. کشور چین در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری شده است اما با این وجود بسیاری از فرهنگ های سنتی خود را فراموش نکرده همانند احترام به خانواده و ارزش و اهمیت تحصیل و تکریم نیاکان که در این مورد بسیار جدی هستند تا آنجا که محراب نیاکانشان را در منزل یا محل کار خود قرار می دهند و آن را همواره ستایش می کنند.

زبان رسمی، دین و مذهب ویتنام

ویتنامی زبان رسمی مردم ویتنام می باشد. سه مذهب رایج در ویتنام شامل مذهب بودایی، کنفسیوس گرایی، تائوئیسم می باشد و مذهب کاتولیک هم رو به پیشروی است.

پایتخت ویتنام

هانوی پایتخت کشور ویتنام و دومین شهر بزرگ این کشور می باشد. هانوی در بازه زمانی سال های 1010-1802 مهم ترین مرکز سیاسی کشور است.

سفر به کشور ویتنام

شهرهای مهم ویتنام

ویتنام کشوری باریک و طویل و دارای خط ساحلی بسیار طویلی است. هنوی پایتخت ویتنام، هوشی مین و هایفونگ از شهرهای مهم ویتنام می باشد.

جمعیت ویتنام

بیشتر ساکنان ویتنام که جمعیت 90 میلیون نفری را تشکیل داده اند ویتنامی هستند. در این کشور تعداد زیادی از اقوام چینی به چشم می خورند. اکثریت مردم ویتنام را گروه‌های قومی کین یا ویت تشکیل داده اند.

جمعیت ویتنام

واحد پول ویتنام

واحد پول کشور ویتنام دانگ ویتنام می باشد.واحد دونگ کوچک‌ترین جزء یکای پول ویتنام است، در حالی که در گذشته هر دونگ به ۱۰ هائو (hào) و هر هائو به ۱۰ خو (xu) تقسیم می‌شد. یکاهای هائو و خو امروز دیگر کاربردی ندارند.

سفر به ویتنام

بهترین زمان های سفر به ویتنام فصول بهار و پاییز است زیرا در این فصول آب و هوا متعادل تر و میزان بارندگی مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. البته اگر قصد سفر به تمامی نقاط این کشور پهناور باشد، تعیین کردن فصل مناسب بسیار دشوار می باشد زیرا ویتنام کشوری پهناور و دارای آب و هوای متفاوت است. ویتنام کشوری 4 فصل است و در تمامی فصول مناطقی خوش آب و هوا برای سفر کردن وجود دارد.

سفر به ویتنام

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2.50   از   5/00   از تعداد   6   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان