جستجو در سایت

پرتغال

logo

معرفی پرتغال

پرتغال کشور واقع در ناحیه جنوب غربی اروپا می باشد، در واقع غربی ترین کشور سرزمین اصلی اروپا محسوب می گردد. خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا،شبه جزیره ایبری را تشکیل می دهند. پرتغال جزء کشورهای توسعه یافته در جهان می باشد. کشور پرتغال متشکل از دو منطقه کلان شهری می باشد که یکی کلان شهر لیسبون در نواحی جنوبی و دیگری کلان شهر پورتو در شمال می باشد. پورتو-کاله بوده به معنای بندر کال ها (نام قومی سلتی) است.

چگونه ویزای پرتغال بگیریم؟

چگونه وقت سفارت پرتغال VFS بگیریم؟

پرتغال

موقعیت جغرافیایی پرتغال

کشور پرتغال دارای موقعیت جغرافیایی بسیارعالی می باشد، این کشور مهم ترین مسیر های بین الملل را شامل می شود زیرا در میان سه قاره آفریقا، آمریکا و اروپا واقع شده است. در تمامی نواحی این کشور حتی شهر های کوچک فرودگاه بین المللی وجود دارد. شهرهایی نظیر لیسبون، پورتو و فارو به طور مرتب با تمامی شهرهای بزرگ دنیا دارای ارتباط می باشد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده و مجمع الجزایرهای آزور و مادیرا واقع در اقیانوس جزئی از خاک پرتغال به حساب می آید.

سفر به کشور پرتغال

آب و هوای پرتغال

کشور پرتغال در نواحی مختلف دارای آب و هوای متفاوت می باشد. در نواحی شمال غرب پرتغال نسبت به نواحی شمال شرقی دارای آب و هوای معتدل تری است، همچنین بخش شمال شرقی پرتغال زمستان های نسبتا سردتر و طولانی تر دارد و در مقابل تابستان هایی گرم در این ناحیه حکم فرما است. بخش های جنوبی پرتغال شامل گرمای بسیار زیاد می باشد تا جایی که برف های زمستانه هم به سرعت آب می شوند.

فرهنگ و آداب و رسوم پرتغال

فرهنگ پرتغال تاسیر گرفته از سلطه ی کلیسای کاتولیک و ارزش های سنتی مسیحی گرفته شده است که این تاثی در جامعه ی مدرن اروپا دیده می شود. مردم این کشور بسیار سنتی هستند و انعطاف پذیری زیادی در سنت ها و پذیرش آداب جدید ندارند. خانواده و روابط خانوادگی در الویت نسبت به تمام امور قرار دارد. پرتغالی ها افرادی صمیمی و خوش برخورد هستند و در عین حال بسیار رک و صریح و با رعایت ادب صحبت می نمایند. در میان مردم پرتغال رسم هدیه دادن وجود دارد، بدین صورت که هنگامی که به مهمانی دعوت می شوند هدیه ای نظیر گل یا شکلات به همراه دارند.

شهرهای پرتغال

زبان رسمی، دین و مذهب در پرتغال

پرتغالی زبان رسمی کشور پرتغال می باشد. همچنین این زبان یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا، سازمان کشورهای آمریکایی، اتحادیه آفریقا و انجمن کشورهای پرتغالی زبان می باشد. زبان پرتغالی ششمین زبان پرکاربرد جهان است. این زبان در کشورهای برزیل، آنگولا، کیپ ورد، تیمور شرقی، گینه بیسائو، ماکائو، پرتغال، سائوتومه و تعدادی دیگر، مورد استفاده قرار گرفته است.

پایتخت پرتغال

لیسبون پایتخت و بزرگترین شهر در پرتغال می باشد. ترکیب سنت و مدرنیته همراه با ظاهری قدیمی و زیبا، شهری زیبا بوجود آورده که بسیار دیدنی می باشد. وجود فروشگاه ها، رستوران های خوب همگی از زیبایی های این شهر می باشد.

آب و هوای پرتغال

شهرهای مهم پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای در جهان است که گردشگران زیادی سالیانه از آن دیدن می کنند. مهم ترین شهر های آن عبارتند از :

شهر ویزئو، کویمبرا، فارو، آویرو، براگا، پورتو، لیسبون

جمعیت پرتغال

پرتغال با مساحت 92.120 مترمربع دارای جمعیت حدود 10.5 میلیون نفر برآورد شده است. جمعیت پرتغال 0.13 درصد جمعیت کل جهان را تشکیل داده و در رده بندی از لحاظ جمعیت رتبه 88 را دارد.

جمعیت پرتغال

واحد پول پرتغال

واحد پول رسمی کشور پرتغال یورو می باشد. یورو یکای پول کشورهای منطقه یورو می باشد. هر یورو معادل 100 سنت است. امروزه این واحد پولی در 19 کشور از 28 عضو اتحادیه اروپا به طور رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

سفر به پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای توریستی و پرطرفدار در دنیا می باشد. کشور پرتغال آب و هوای مدیترانه ای دارد و گرم ترین کشور قاره اروپا محسوب می شود. کشور پرتغال جاذبه های گردشگری متنوعی دارد از سواحل زیبا تا شهرهایی با معماری بی نظیر و دیدنی را شامل می شود. عوامل زیادی از جمله قیمت های مناسب، غذاهای لذیذ، آب و هوای مطبوع همگی سبب جذب گردشگران به این کشور می شود. بهترین زمان سفر به پرتغال فصول بهار و پائیز می باشد، این فصول از آب و هوای مناسبی برخوردار است.

شهرهای مهم پرتغال
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان