جستجو در سایت

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

logo

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، ارزش بالایی برای اتباع خارجی دارد. برای رسیدن به این هدف فرد باید حداقل شرایط لازم را داشته باشد که در این مقاله به طور کامل درباره انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا را توضیح خواهیم داد، پس با سبزینه همراه باشید.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اگر متقاضی بتواند از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا مهاجرت کند، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شود:

سفر بدون ویزا به سراسر جهان

با اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، فرد می‌تواند به‌راحتی به 181 کشور دنیا سفر کند که این کشورها شامل کشورهای منطقه شنگن، کانادا و آمریکا می‌شوند.

سیستم مالیاتی مطلوب

 یکی از نکات جذاب درباره این سرزمین، سیستم مالیاتی آن است که هیچ مالیاتی روی دارایی‌ها و سرمایه خالص شما لحاظ نمی‌شود.

استاندارد بالای زندگی

اقتصاد استرالیا از توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای جهانی است که باعث ایجاد ثبات مالی و امنیت اجتماعی برای شهروندان خود می‌شود.

دسترسی به بازارهای جهانی

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، به شما اجاره می‌دهد تا به‌راحتی با شرکت‌های بین‌المللی دادوستد کنید.

خدمات مناسب اجتماعی

مراقبت‌های بهداشتی در این کشور در سطح بالایی قرار دارند و همین‌طور شهروندان این کشور می‌توانند در بهترین مؤسسات آموزشی تحصیل کنند.

تابعیت برای اعضای خانواده

دریافت شهروندی استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت هم زمان برای همسر و فرزندان خود هم پاسپورت دریافت کنید.

معایب مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری معایب چندانی ندارد و شاید بتوان اصلی‌ترین مشکل آن را دوربودن این کشور از ایران به شمار آورد. همچنین با اینکه شما نیازی به مدرک زبان برای گرفتن این ویزا ندارید، اما از آن جا که استرالیا کشوری انگلیسی‌زبان است، بهتر است تا دانش کافی در این زمینه داشته باشید.

بهترین روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا

 هنگام شروع سرمایه‌گذاری، درک گزینه‌های مختلف مهم است تا بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری را انجام دهید، به همین دلیل در ادامه چندین روش مختلف را به شما معرفی می‌کنیم:

 • سرمایه‌‌گذاری از طریق خرید سهام استرالیایی: خرید سهام به معنی مالکیت بخشی از یک شرکت است. هنگامی که یک سهم استرالیایی در یک شرکت معامله شده در بورس اوراق بهادار استرالیا را خریداری می‌کنید، قادر به دریافت سود سهام شرکت خواهید بود. اگر قیمت سهام در طول زمان افزایش یابد، ممکن است از رشد سرمایه نیز بهره‌مند شوید.
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک: امکان خرید ملک در استرالیا در قالب ملک مسکونی، تجاری و صنعتی امکان‌پذیر است. همین‌طور امکان خرید ساختمان‌های اداری و مراکز خرید هم وجود دارد. به این صورت با اجاره آن‌ها به سود مناسبی دست خواهید یافت.
 • سرمایه‌گذاری از طریق اوراق: امکان خرید اوراق بهادر شرکت‌ها یا حتی دولت وجود دارد. در این حالت، خرید اوراق بهادار با بهره ثابت، به سرمایه‌گذاران این حق را می‌دهد که سود و بازپرداخت اصل سرمایه را در تاریخ معین دریافت کنند. اوراق‌قرضه نیز مانند سهام در بازارهای اوراق‌قرضه در سطح جهانی معامله می‌شوند.
 • سرمایه‌گذاری از طریق طلا: همواره خرید طلا راهی مناسب برای سرمایه‌گذاری بوده است و یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا هم به شمار می‌رود.
 • سرمایه‌گذاری از طریق ارز دیجیتال: اگر دانش کافی درباره بازارهای ارز دارید، می‌توانید با یک سرمایه‌گذاری مناسب به سود زیادی دست یابید. بااین‌حال چنانچه در این زمینه تازه‌وارد هستید این روش را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم، زیرا قیمت کریپتو می‌تواند، بسیار نوسان کند.
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت: ثبت شرکت راهی مناسب برای سرمایه‌گذاری است که برای اینکار ضروری است تا شرکت خود را به ثبت برسانید. همین‌طور امکان خرید یک شرکت استرالیایی هم وجود دارد.
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی: کسانی که در امر کارآفرینی مهارت دارند، می‌توانند شانس خود را در این زمینه در استرالیا امتحان کنند و دولت هم روش‌های مختلفی برای حمایت از آن‌ها در نظر گرفته است.
روش های سرمایه گذاری در استرالیا

مراحل اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری انتخاب گزینه سرمایه‌ گذاری

در این بخش در مورد مراحل اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم:

 • مشخص کردن نوع سرمایه‌گذاری: برای درخواست شهروندی استرالیا باید در ابتدا نوع سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید.
 • دریافت تأییدیه از سمت دولت: دولت یا ایالت مربوطه باید به متقاضی یک تأییدیه ارائه بدهد و همین‌طور متقاضی باید حداقل 65 امتیاز در آزمون SkillSelect که توسط بخش اداره مهاجرت برگزار می‌شود، دریافت کند.
 • دریافت ویزای موقت: بعد از گذراندن آزمون SkillSelect و بررسی دقیق شرایط، یک دعوت‌نامه از طرف دولت استرالیا به متقاضی داده می‌شود. برای دریافت ویزای استرالیا نیز پرکردن پرسش‌نامه‌ها و فرم‌های خاص و دریافت پوشش خدمات درمانی ضروری است.
 • دریافت اجازه اقامت: هنگامی که ویزا را دریافت کردید، یک مجوز اقامت به موقت به‌صورت مولتی و به مدت 4 سال به شخص داده می‌شود. برای دریافت مجوز اقامت دائم، شخص باید سرمایه‌گذاری خود در این کشور را حفظ کند و به اعضای خانواده وی هم اجازه اقامت داده می‌شود.
 • اعطای تابعیت: یک سال پیش از درخواست شهروندی استرالیا متقاضی باید در ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت کند، سپس بعد از چهار سال می‌تواند برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند. هر متقاضی باید مصاحبه، آزمون مهارت زبان، آزمون تاریخ ایالتی و همچنین سوگند وفاداری را برای دریافت پاسپورت یک شهروند استرالیایی بگذراند.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

 مدارک موردنیاز برای اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مدارک شناسایی
 • دو قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک مربوط به تأیید صلاحیت فرد
 • مدارک مالی اسناد مربوط به دارایی‌های شخصی
 • اسناد مربوط به کسب‌وکار متقاضی
 • مدارک مربوط به فعالیت‌های تجاری
 • بیانیه‌های تجاری
 • نشان‌دادن موقعیت مدیریتی فرد
 • اسناد مربوط به امتیاز آزمون
 • شماره کسب‌وکار فرد در استرالیا
 • اسناد مربوط به استخدام کارمندان

برای اعضای خانواده باید این مدارک را تهیه کرد:

 • گواهی ازدواج
 • گواهی طلاق در صورت وجود
 • شناسنامه
 • اسناد ازدواج
 • مدارک مربوط به فرزندان
 • اثبات رابطه
 • اثبات مدارک وابستگی

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برای اینکه بتوانید درباره روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای استرالیا اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه شما را با انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری آشنا خواهیم کرد:

ویزای نوآوری و سرمایه‌ گذاری تجاری

 این ویزا خود شامل 5 زیر کلاس می‌شود و از طریق وزارت امور داخلی می‌توان برای اخذ آن اقدام کرد که به‌صورت زیر هستند:

 1. جریان نوآوری تجاری
 2. جریان سرمایه‌گذار
 3. جریان سرمایه‌گذار قابل‌توجه
 4. جریان کارآفرین
 5. جریان گسترش ویزای کسب‌وکار

 اگر به مدت دو سال در این کشور یک شرکت داشته‌اید و دولت یا ایالت از کار شما حمایت می‌کرده است، می‌توانید برای گرفتن این ویزا که زیر کلاس ویزای 892 است، اقدام کنید.

ویزای سرمایه‌ گذاری

 کسانی که به مدت 4 سال در استرالیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند و دولت از آن‌ها حمایت می‌کند، می‌توانند ویزای ساب کلاس 893 را دریافت کنند.

ویزای نوآوری و سرمایه‌ گذاری تجاری (دائمی)

 این ویزا که به نام 888 شناخته می‌شود یک ویزای موقتی است که به‌وسیله آن می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری انجام دهید یا کسب‌وکار خود را شروع کنید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان

 حداقل نمره زبان برای کسب این ویزا آیلتس 4 یا 4.5 است، اما خوشبختانه کسانی که مدرک زبان ندارند، می‌توانند با پرداخت هزینه اضافی این ویزا را دریافت کنند.

امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

امتیاز‌بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا براساس موارد مختلفی است که در ادامه به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

امتیاز سن

سن

امتیاز

18 الی 24

25

25 الی 32

30

33 الی 39

25

40 الی 44

15

45 الی 49

0

امتیاز مدرک زبان

نمره آیلتس

امتیاز

عالی

20

خوب

10

متوسط

0

امتیاز مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی

امتیاز

دکتری

20

لیسانس یا فوق لیسانس

15

فوق دیپلم

10

دیپلم

10

امتیاز سابقه کار در خارج استرالیا

سال

امتیاز

کمتر از سه سال

0

3 الی 4

5

5 الی 7

10

8 الی 10

15

امتیاز سابقه کار در داخل استرالیا

سال

امتیاز

0 الی 1

0

1 الی 2

5

3 الی 4

10

5 الی 7

15

قوانین مالیاتی استرالیا

میزان مالیات در استرالیا برای موارد مختلف متفاوت است که بهتر است از آن اطلاع داشته باشید، پس برای اطلاع شما جدولی از انواع مالیات در این کشور آماده کرده‌ایم:

انواع مالیات

میزان مالیات

اشخاص حقوقی

30 درصد

شرکت

30 درصد

کالا و خدمات

10 درصد

مالیات بر درآمد

0 – 15 – 20 درصد

هزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به صورت زیر است:

نوع برنامه

حداقل دارایی

جریان سرمایه‌گذار

2.5 میلیون دلار استرالیا

جریان سرمایه‌گذار ویژه

5 میلیون دلار استرالیا

 مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

به طور معمول می‌توان گفت که اقامت استرالیا از طریق سرمایه ‌گذاری تقریبا 10 سال طول می‌کشد. البته آماده‌سازی مدارک و اسناد دیگر زمان زیادی لازم ندارد؛ بلکه بعد از اینکه شما مدارک را ارسال کردید، باید صبر کنید تا دعوت‌نامه از اداره مهاجرت به شما ارسال شود. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، شانس شما بیشتر خواهد بود.

جمع‌بندی

اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا، راهی تقریبا آسان و بدون دردسر برای مهاجرت به یک کشور پیشرفته با وضعیت اقتصادی مناسب است و به این صورت شما آینده خود و خانواده‌تان را تامین خواهید کرد. به همین دلیل در این مطلب به طور کامل راه‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور را برای شما به همراه هزینه‌ها و مدارک لازم شرح دادیم.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 78  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان