جستجو در سایت

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی استرالیا (مهاجرت به استرالیا از طریق تمکن مالی)

logo

آیا می‌دانستید که فقط با تمکن مالی می‌توانید اقامت دائم استرالیا را بگیرید؟ اقامت خود حمایتی استرالیا این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید حتی بدون نیاز به سرمایه‌گذاری، مجوز زندگی در این کشور را کسب کنید. طبق گزارش رسمی، دولت این کشور در سال 2022 اعلام کرد که در سال مالی جاری، به تعداد زیادی از مهاجران، مجوز اقامت خواهد داد. اقامت خود حمایتی در استرالیا به این معنی است که فرد توانایی مالی لازم را دارد تا در طول اقامتش بدون اتکا به هیچ‌گونه کمک مالیِ خارجی، زندگی کند. اگر شما نیز مخاطب این روش اخذ اقامت در کشور استرالیا هستید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

مزایای اخذ اقامت تمکن مالی استرالیا

 اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی مزایای متعددی دارد که در ادامه آنها را معرفی و سپس بررسی می‌کنیم:

 • استاندارد بالای زندگی: استرالیا به دلیل استاندارد بالای زندگی، در سطح جهان شناخته شده است که یکی از دلایل اصلی مهاجرت افراد به این کشور محسوب می‌شود. ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی: استرالیا، کشوری با ثباتِ سیاسی و اقتصاد قوی است که آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند.
 • نتایج قابل‌پیش‌بینی: سیستم مهاجرت استرالیا کاملاً عینی و مبتنی بر شایستگی است، به این معنی که باتوجه‌به معیارهای موجود و شرایط شما، نتایج روند مهاجرت و اخذ اقامت تا حد بسیار زیادی قابل‌پیش‌بینی خواهد بود.
 • توانایی کار، زندگی یا تحصیل در استرالیا: اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی به افراد امکان کار، زندگی یا تحصیل می‌دهد.
 • محیط زندگی امن: یکی دیگر از مزایای سکونت در کشور استرالیا، داشتن محیط زندگی امن است و امنیت، عاملی بسیار مهم برای انتخاب مقصد مهاجرت محسوب می‌شود.
 • سیستم آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی با استاندارد بالا: استرالیا دارای سیستم آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی با استاندارد بالاست که عموماً برای همه ساکنان در دسترس است.
 • تسهیل مسیراخذ شهروندی: اقامت تمکن مالی استرالیا می‌تواند پس از یک دوره زمانی معین به شهروندی این کشور منجر شود.

عدم الزام برای انتقال سرمایه؛ امکان اخذ اقامت برای همراهان و اعضای خانواده؛ امکان سفر به کشورهای دیگر؛ تسهیل اخذ ویزا برای بسیاری از کشورها از جمله کانادا و آمریکا از دیگر مزایای شهروندی این کشور است. به‌طورکلی، اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی، طیف وسیعی از مزایا را برای افراد فراهم می‌کند، از جمله توانایی زندگی، کار و تحصیل در یک محیط امن، باثبات، با استاندارد بالای زندگی و دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت.

اقامت تمکن مالی استرالیا

معایب مهاجرت به استرالیا از طریق تمکن مالی

 همانند هر برنامه مهاجرتی دیگری، اقامت تمکن مالی استرالیا نیز معایب خود را دارد. برخی از معایب احتمالی این روش به شرح زیر هستند:

 • نداشتن اجازه کار: شاید بزرگ‌ترین عیب مهاجرت به استرالیا از طریق تمکن مالی، نداشتن اجازه کار باشد. شما باید پس از اخذ اقامت خود حمایتی این کشور به‌صورت جداگانه برای دریافت اجازه کار معتبر، اقدام و تلاش کنید. الزام حضور حداقل شش ماه: شما باید حداقل یک دوره 6 ماهه در این کشور حضور داشته باشید.
 • نابرابری مالی: وضعیت رفاه مالی در استرالیا با بسیاری از کشورهای مبدأ برابر نیست و حتی در سطح بسیار بالاتری قرار دارد؛ بنابراین برای برخی افراد ممکن است دستیابی به توانایی مالی لازم برای اخذ اقامت تمکن مالی، امری دشوار باشد.
 • طرد اجتماعی: فشار مالی وارد شده بر افراد برای کسب صلاحیت این روش مهاجرتی و همچنین متفاوت‌بودن معیارهای مالی در این کشور، ممکن است در ادامه سکونتشان آسیب‌های اجتماعی به آنها وارد کند. تجربه طرد اجتماعی، آن هم در یک فرهنگ جدید، می‌تواند تأثیرات منفی بر سلامت روان و رفاه فرد داشته باشد.
 • گزینه‌های سرمایه‌گذاری محدود: برخی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری مانند Significant Investor Stream نیاز به سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی دارند که ممکن است برای همه افراد امکان‌پذیر نباشد.
 • خطر ازدست‌دادن سرمایه: سرمایه‌گذاری در استرالیا مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری با خطر ازدست‌دادن پول همراه است و شما باید همواره این احتمال را در نظر بگیرید.
 • دسترسی محدود به خدمات اجتماعی: برخی از روش‌های اخذ ویزا مانند جریان سرمایه‌گذاری، دسترسی به برخی خدمات اجتماعی مانند بیمه سلامت مدیکر (Medicare) را فراهم نمی‌کنند.
 • محدود بودن ظرفیت اقامت تمکن مالی استرالیا: به‌طورکلی، درحالی‌که اخذ اقامت تمکن مالی استرالیا دارای مزایای متعددی است، برخی از معایب بالقوه فوق نیز وجود دارند که باید در نظر بگیرید.
اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی

هزینه اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی

 هزینه‌های اخذ اقامت استرالیا از طریق توانایی مالی بسته به جریان ویزای استرالیا و شرایط فردی، متفاوت خواهد بود. در این بخش، برخی از هزینه‌های مربوط به این نوع اقامت، در برنامه‌های مهاجرتی مختلف آورده شده است:

 • بدون سرمایه‌گذاری در استرالیا: باید با ارائه مدارک لازم ثابت کنید صاحب بخشی از یک بیزینس در کشور خود هستید. اگر درآمد این بیزینس کمتر از 400.000 دلار باشد، باید نشان دهید که حداقل مالک 51% از سهام آن هستید.
 • ویزای سرمایه‌گذار: جریان سرمایه‌گذاری، حداقل به سرمایه‌گذاری 1.5 میلیون دلار استرالیا نیاز دارد، درحالی‌که جریان سرمایه‌گذاری قابل‌توجه به حداقل سرمایه‌گذاری 5 میلیون دلار استرالیا نیاز دارد.
 • ویزای کارآفرین: برنامه مهاجرتی کارآفرین به حداقل بودجه 200000 دلار استرالیا از یک منبع مالی مشخص و تأییدشده نیاز دارد.
 • ویزای دانشجویی: از 1 اکتبر 2023، متقاضیان ویزای دانشجویی باید نشان دهند که حداقل 24505 دلار استرالیا پس‌انداز دارند تا هزینه‌های سالانه زندگی در این کشور را پوشش دهد. علاوه بر این، متقاضیان ویزای دانشجویی باید مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش هزینه سفر به این کشور، هزینه دوره‌های آموزشی و هزینه‌های تحصیل برای اعضای محصل در خانواده خود، ارائه دهند.
 • سایر هزینه‌ها: در مسیر اخذ اقامت تمکن مالی استرالیا هزینه‌های رایج دیگری مانند هزینه درخواست ویزا، بیمه درمانی و هزینه بلیت هواپیما نیز باید در نظر گرفته شوند.

در نهایت، توصیه می‌کنیم برای تعیین دقیق هزینه‌های مربوط به اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی، از یک مشاور تخصصی در این زمینه کمک بگیرید.


مطالعه بیشتر: اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری


تفاوت اقامت تمکن مالی استرالیا با برنامه تمکن مالی سایر کشورها

 برنامه اقامت تمکن مالی استرالیا در مقایسه با برنامه‌های تمکن مالی سایر کشورها ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. در ادامه، برخی از این تفاوت‌های احتمالی را ارائه کرده‌ایم:

 • الزام تمکن مالی ویزای دانشجویی: استرالیا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهد تا مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش هزینه سفر به استرالیا، هزینه دوره‌های آموزشی و هزینه‌های زندگی در طول مدت اقامت خود در استرالیا ارائه دهند.
 • پس‌انداز خصوصی اجباری: استرالیا یک قانون پس‌انداز خصوصی اجباری در سیستم درآمد بازنشستگی خود دارد که در برنامه‌های تمکن مالی بسیاری از کشورهای دیگر وجود ندارد.
 • دسترسی به کمک‌های اورژانسی: استرالیا دسترسی به امداد اضطراری را برای همه ساکنان، صرف‌نظر از وضعیت شهروندی، اقامت یا تمکن مالی آنها فراهم می‌کند.
 • برنامه‌های بین‌المللی توانمندسازی مالی: استرالیا برنامه‌های توانمندسازی مالی در سطح بین‌المللی ارائه می‌دهد. این امکانات در بسیاری از کشورهای دیگر در جهت ایجاد تمکن مالی افراد وجود ندارد.
 • سرمایه‌گذاری‌های مالی: وضعیت خالص بدهی خارجی استرالیا از دیرباز بخش عمده کسری درآمد خالص را به همراه داشته است که منعکس‌کننده سرمایه‌گذاری‌های مالی گسترده این کشور است. این وضعیت برای مهاجرت و اخذ اقامت از روش‌های سرمایه‌گذاری و تمکن مالی بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

مطالعه بیشتر: شرایط تحصیل در استرالیا


اخذ اقامت دائم از طریق اقامت خود حمایتی استرالیا

 در این بخش برخی از شرایط و مراحل اخذ اقامت خود حمایتی استرالیا را بررسی می‌کنیم:

 • تعیین صلاحیت: معیارهای واجد شرایط بودن برای روش اخذ ویزایی که به آن علاقه دارید را بررسی کنید. روش‌هایی مانند جریان سرمایه‌گذار یا جریان سرمایه‌گذاری قابل‌توجه
 • الزامات مالی را برآورده کنید: با نشان‌دادن صورت‌حساب‌های بانکی، سرمایه‌گذاری در استرالیا یا ارائه گواهی توانایی مالی از طریق ارزیابی دارایی‌ها، تمکن مالی خود را برای اقامت در این کشور نشان دهید.
 • درخواست ویزا: درخواست ویزای خود را ارسال کنید و هزینه درخواست را بپردازید.
 • منتظر رسیدگی به درخواستتان باشید: منتظر بمانید تا درخواست ویزای شما بررسی شود. زمان پردازش بسته به روش اخذ ویزا و شرایط فردی متفاوت است.
 • دریافت ویزا: اگر درخواست ویزای شما تایید شود، ویزای خود را دریافت خواهید کرد و می‌توانید وارد استرالیا شوید.
 • حفظ اقامت: برای حفظ وضعیت اقامت خود، باید حداقل 2 سال در یک دوره 5 ساله در استرالیا زندگی کنید یا روابط و شبکه‌های اجتماعی قابل‌توجهی را در این کشور ایجاد کنید.
 • درخواست شهروندی: وقتی مدت معینی از اقامت تمکن مالی استرالیا بگذرد، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی این کشور شوید. جهت واجد شرایط بودن برای شهروندی، باید معیارهای خاصی مانند قبولی در آزمون شهروندی، برآورده‌کردن شرایط اقامت و داشتن شخصیتی خوب و سالم را داشته باشد.
مهاجرت به استرالیا از طریق تمکن مالی

جمع‌بندی

 امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات خوب و مفیدی درباره شرایط اخذ اقامت تمکن مالی استرالیا کسب کرده باشید و بتوانید قدم‌گذاشتن در این مسیر را به‌درستی ارزیابی کنید. تیم سبزینه، متشکل از مشاوران و متخصصان مجرب در زمینه مهاجرت، در خدمت شما هستند تا به هرگونه سؤال، ابهام یا نیازمندی شما برای اخذ اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی پاسخ دهند و در این مسیر کنار شما باشند. کافی است با پل‌های ارتباطی درج‌شده در سایت، تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 166  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان