جستجو در سایت

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی انگلستان (اقامت خود حمایتی انگلستان)

logo

اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار در انگلستان راه‌اندازی کنید یا اگر می‌خواهید کسب‌وکار کنونی خود را به داخل این کشور منتقل کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که مسیر خودحمایتی، روشی ایده‌آلی برای کار و زندگی در این سرزمین است. البته هیچ ویزای رسمی به نام ویزای خود حمایتی وجود ندارد؛ بلکه مسیری برای ورود به انگلستان تحت دسته ویزای کارگر ماهر Skilled Worker  وجود دارد. در واقع ویزای خود حمایتی، این امکان را می‌دهد تا با راه‌اندازی یک شرکت در این کشور، بتوانید اقامت تمکن مالی را بگیرید.

اگر شما هم به دنبال مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی هستید، در این مقاله از سبزینه همراه ما باشید؛ چراکه در ادامه به طور کامل شرایط اقامت تمکن مالی انگلستان را تشریح کرده‌ایم؛ ویژگی‌ها و مزایای دریافت این اقامت را نیز توضیح داده‌ایم و مدارک و مراحلی را که لازم است آماده و طی کنید را نیز معرفی کرده‌ایم. لطفا تا آخر مطلب همراه ما باشید.

اقامت تمکن مالی انگلستان

ویژگی‌ ها و مزایای اخذ اقامت تمکن مالی انگلستان

هنگامی‌که قصد خود حمایتی در ویزای کارگر ماهر را دارید، باید توجه داشته باشید که این مسیر ممکن است برای همه کارساز نباشد. در این شرایط باید بااحتیاط به این نوع اقامت، نزدیک شوید و قبل از شروع فرایند، شرایط کامل خودتان را با جزئیات ارزیابی کنید. چراکه باید الزام‌های خاصی رعایت شود و برای پوشش هزینه‌های مختلف به بودجه قابل‌توجهی نیاز خواهید داشت.

کسانی که مایل به زندگی در انگلستان هستند و هیچ گزینه ویزا دیگری ندارند، احتمالاً به دنبال ویزای خود حمایتی و اقامت دائم در این کشور هستند. اگرچه این روش ممکن است برای برخی از متقاضیان در ویزای کارگر ماهر کارساز باشد؛ اما احتمالاً برای برخی دیگر، مسیر به‌راحتی طی نشود. برای دریافت اقامت این کشور به روش خود حمایتی، باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

 • بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • یک شرکت انگلستانی با مدیر مقیم این کشور داشته باشید.
 • شرکت باید مجوز حامی داشته باشد.
 • شغل فرد در فهرست مشاغل واجد شرایط باشد.
 • شغل شما در انگلستان باید حداقل حقوق و دستمزد را باتوجه‌به موقعیت شغلی که دارید، به شما بپردازد.
 • در یک آزمون زبان انگلیسی شرکت و مدرک آن را دریافت کنید.
 • یک گواهی معتبر آزمایش سالانه ارائه دهید.

مزیت اخذ اقامت تمکن مالی انگلیس نسبت به روش سرمایه‌گذاری

همان‌طور که می‌دانید یکی از روش‌های اقامت در کشور انگلستان، سرمایه‌گذاری است. این کشور به‌عنوان ششمین اقتصاد برتر دنیا و یکی از کشورهای پیشرفته شناخته می‌شود و ازآنجایی‌که اقتصاد با ثباتی دارد، شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. انواع مختلف روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد؛ پس شخص باتوجه‌به شرایط خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. در ادامه به‌صورت مختصر به انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در این سرزمین پرداخته‌ایم:

 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی: روش اول جهت سرمایه‌گذاری در انگلیس از طریق کارآفرینی و ارائه طراح تجاری است. در این روش، شخص می‌تواند یک طرح تجاری نوآورانه را ارائه دهد و باید اثبات کنید که تأثیر مناسبی بر اقتصاد انگلستان دارد.
 • سرمایه‌گذاری از مسیر بعد از تحصیل: در واقع این روش برای کسانی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، ارائه می‌شود. در این روش، فرد از طریق یک سیستم امتیازبندی می‌تواند با گرفتن امتیاز 95، ویزای سرمایه‌گذاری را به مدت 5 سال دریافت کند.
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک: گرفتن اقامت انگلیس با خرید ملک به‌سادگی امکان‌پذیر نیست و کسانی قصد دارند ملکی در این کشور بخرند، باید حداقل 2 سال در آنجا اقامت داشته باشند. پس اگر مایل به این کار هستید، از طریق روش‌های دیگر، اقامت خودتان را دریافت کنید؛ سپس خرید ملک را انجام دهید.
 • سرمایه‌گذاری با خرید اوراق‌قرضه: یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلیس، سرمایه‌گذاری از طریق بورس و خرید سهام است. این امکان از سال 2008 وجود دارد تا سرمایه‌گذاران خارجی برای خود و اعضای خانواده‌شان، بتوانند در بورس اوراق‌قرضه را تهیه کنند.

اما اقامت تمکن مالی انگلیس از مسیر خود حمایتی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. اگر به چند مورد از این مزیت‌ها اشاره کنیم، می‌توان موارد زیر نام برد:

 • شما می‌توانید مدیر و سهام‌دار 100درصدی شرکت خودتان باشید.
 • هر کسب‌وکاری می‌تواند واجد شرایط مسیر خودحمایتی باشد.
 • منحصربه‌فرد بودن ایده، ضروری نیست.
 • به نامه تأییدیه نیازی ندارد.
 • امکان فسخ ویزا وجود ندارد؛ چراکه شما اسپانسر خودتان خواهید بود.
 • طبق شرایط، ویزای Skilled Worker انگلستان به مدت 4 سال معتبر است.
 • اگر یک تاجر موفق هستید و یک فرصت تجاری در انگلستان شناسایی کرده‌اید، می‌توانید درخواست خودتان دهید.
اقامت تمکن مالی انگلیس

مدارک لازم برای اخذ اقامت خود حمایتی انگلستان

قبل از درخواست برای ویزا باید از طریق مسیر راه‌اندازی شرکت، مدارک خاصی را به‌عنوان بخشی از درخواست برای مجوز حامی، به وزارت کشور انگلستان ارائه دهید. اسناد ارائه‌شده به وضعیت و شرایط شرکت شما در انگلستان بستگی دارد. نمونه‌هایی از این اسناد ممکن است شامل آخرین صورت‌حساب بانک تجاری، گواهی ثبت مالیات بر ارزش‌افزوده، و شواهدی مبنی بر اینکه سازمان شما به‌عنوان کارفرما در HMRC ثبت ‌شده است، باشد.

هنگامی که شرکت شما برای مجوز حامی توسط وزارت کشور تایید شد، مدارک بیشتری برای درخواست شما برای ویزای Skilled Worker موردنیاز خواهد بود که شامل موارد زیر است:

 • شماره مرجع گواهی حمایت
 • اثبات دانش زبان انگلیسی شما
 • پاسپورت معتبر یا مدرک دیگری برای نشان‌دادن هویت شما
 • عنوان شغلی و حقوق سالانه شما
 • کد شغلی برای شغل شما
 • نام شرکت انگلستانی و شماره مجوز حامی (هر دوی این جزئیات در گواهی حمایت درج خواهد شد).

البته این فهرست قطعی نیست؛ چراکه ممکن است باتوجه‌به موقعیت شغلی خود به مدارک بیشتری نیاز داشته باشید. در برخی موارد وزارت کشور احتمالاً اسنادی مانند موارد زیر را درخواست کند:

 • صورت‌حساب‌های بانکی یا شواهد دیگری مبنی بر اینکه شما پس‌انداز شخصی کافی برای حمایت مالی از خود در انگلستان دارید.
 • در صورت درخواست اضافه‌شدن خانواده به شما، باید رابطه خودتان با شریک زندگی و فرزندانتان را اثبات کنید.
 • برای برخی از کشورها باید گواهی آزمایش سل را هم ارائه دهید.

مراحل مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی

به طور خلاصه، مهاجرت به انگلیس از طریق تمکن مالی به این صورت است که یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنید و برای کسب‌وکار خود درخواست مجوز حامی می‌دهید؛ سپس به‌عنوان یک شخص ماهر از خودتان حمایت مالی می‌کنید. برای اقامت این کشور از طریق تمکن مالی، می‌توانید راهنمای گام‌به‌گام تیم سبزینه را به‌صورت زیر دنبال کنید.

 1. یک کسب‌وکار در انگلستان تأسیس کنید: شما می‌توانید با کمک یک ذیحساب ثبت شده در انگلستان، شرکت خودتان را ثبت کنید.
 2. برای مجوز حامی درخواست دهید

مدارک خاصی برای درخواست مجوز حامی وجود دارد که شما به حداقل 4 مورد از موارد زیر نیاز دارید:

 • حداقل صورت‌حساب بانک تجاری یک‌ماهه را ارائه دهید.
 • کپی قرارداد اجاره‌نامه را ارائه دهید.
 • گواهی بیمه مسئولیت کارفرما (حداقل پوشش کارکنان 5 میلیون پوند) را ارائه دهید.
 • نامه پیش‌پرداخت مشتری از سفارت انگلستان را ارائه دهید.
 • کپی تأییدیه نظارتی، به‌عنوان‌مثال، رتبه‌بندی ستاره سلامت و ایمنی برای تجارت مواد غذایی، ACCA، SRA را آماده و ارائه دهید.
 • گواهی مالیات بر ارزش‌افزوده (در صورت ثبت‌نام) را ارائه دهید.
 • حساب‌های سالانه امضاشده (اگر کسب‌وکار بیش از 18 ماه سابقه دارد) را آماده و ارائه دهید.
 1. یک نماینده مقیم تعیین کنید: شما باید در مرحله درخواست، یک افسر مجاز AO  را تعیین کنید. این فرد باید کارمند شما باشد که وزارت کشور دررابطه‌با درخواستتان با او تماس خواهد گرفت. در این شرایط می‌توانید کارمندی با مهارت‌های ارتباطی خوب که دانش این کار را داشته باشد، انتخاب کنید. همچنین بهتر است فردی را منصوب کنید که شهروند انگلستان است یا اقامت دائم این کشور را دارد تا به‌عنوان افسر مجاز شما عمل کند.
 2. مرحله یک سیستم منابع انسانی قوی داشته باشید: به‌عنوان یک الزام اجباری برای درخواست‌های مجوز حامی، باید یک سیستم منابع انسانی قوی داشته باشید تا ثابت کنید که از وظایف مالی برای کارگران ماهر خود پیروی کنید.
 3. مجوز حامی خود را دریافت کنید: معمولاً حدود 8 هفته طول می‌کشد تا وزارت کشور تصمیم بگیرید. اما اگر وزارت کشور بخواهد بررسی‌های بیشتری در مورد کسب‌وکار شما انجام دهد یا بخواهد از شرکت شما بازدید کند، احتمالاً دریافت مجوز، زمان بیشتری طول بکشد.
 4. گواهی حمایت (CoS) به یک کارگر ماهر اختصاص دهید: پس از اعطای مجوز، می‌توانید یک گواهی حمایت را به یکی از کارمندان شرکتی که می‌خواهید حمایت مالی کنید، اختصاص دهید.
 5. درخواست ویزای اقامت خود حمایتی انگلستان را بدهید: پس از اینکه گواهی حمایت به یک کارگر ماهر، می‌توانید از CoS برای درخواست ویزای کارگر ماهر "Skilled Worker" استفاده کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت قانونی در انگلستان کار کنید.
مهاجرت به انگلیس

گزینه‌های گوناگون اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی

تا این قسمت از مقاله با اخذ اقامت خود حمایتی انگلستان آشنا شدید؛ اما برای دریافت آن، گزینه‌های بیشتری هم وجود دارد. معمولاً برای بررسی درخواست متقاضیان اقامت تمکن مالی انگلستان به 3 الی 4 هفته زمان نیاز است. در ابتدا ویزا با اعتبار 3 سال و 4 ماه به شخص اعطا می‌شود. بعد از گذشت این زمان، فرد می‌تواند با اثبات‌کردن صلاحیت‌های خود می‌تواند به مدت 2 سال دیگر تمدید کند. افرادی که بتوانند در مجموع 5 سال در انگلستان بمانند، می‌توانند اقامت دائم ILR) ) در این کشور اروپایی برسند. این یک گزینه عادی برای دستیابی به اقامت این کشور از طریق تمکن مالی است. البته دو گزینه دیگر هم وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید مدت‌زمان اقامت در این کشور را کاهش دهید.

در واقع این دو گزینه را به‌عنوان برنامه‌ها یا مسیرهای سریع برای دریافت اقامت دائم در انگلستان معرفی می‌کنند. در گزینه اول شخص می‌تواند با اثبات تمکن مالی در حدود 5 میلیون پوندی، می‌تواند در بازه زمانی ۳ساله به اقامت دائمی کشور انگلستان دست پیدا کند. در گزینه بعدی، رسیدن به اقامت این کشور کوتاه است؛ چراکه در آن شما باید تمکن مالی خودتان یعنی حدود 10 میلیون را اثبات کنید. البته در این سه گزینه مهارت زبان انگلیسی جزء شرایط اصلی به‌حساب نمی‌آید.

جمع‌بندی

اقامت خود حمایتی انگلستان به درخواستی اطلاق می‌شود که شخص می‌تواند بدون نیاز به داشتن حامی مالی در این کشور برای کسب‌وکار خود در این سرزمین کار کند. این روش می‌تواند منجر به اقامت دائم و شهروندی برای خود شما و خانواده‌تان شود.

اگر یک تاجر موفق هستید و یک فرصت تجاری را در این کشور شناسایی کرده‌اید، یا یک ایده تجاری عالی دارید و می‌خواهید فرصت تجاری خود را در انگلستان کشف کنید، این گزینه از اقامت تمکن مالی انگلستان برای شما مناسب است. در این مقاله ضمن بررسی شرایط انجام این کار، به مزیت و مراحل آن پرداخته شد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 71  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان