جستجو در سایت

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان (اقامت خود حمایتی مجارستان)

logo

برای مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی، نیاز است توانایی مالی خود را اثبات کنید. دولت این کشور از افرادی که با این روش قصد ورود به این سرزمین را دارند، می‌خواهد تا نشان دهند که دارای منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های خود و خانواده خود هستند. میزان توانایی مالی موردنیاز برای دریافت ویزای مجارستان بسته به نوع آن ممکن است متغیر باشد. در این مقاله به‌تفصیل به اقامت تمکن مالی مجارستان می‌پردازیم. برای مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت، می‌توانید با تیم مشاوران ما در سبزینه تماس بگیرید.

تمکن مالی مجارستان

مزایای اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان

افرادی که توانایی مالی کافی برای تأمین هزینه‌های خود و افراد تحت تکفل خود در این کشور را دارند، می‌توانند برای دریافت اقامت تمکن مالی مجارستان در این کشور اقدام کنند. در صورت تأیید درخواست، اجازه اقامت به مدت یک سال به شما اعطا می‌شود و با انقضای این مهلت، امکان تمدید آن وجود دارد. همچنین یکی از مزایای اصلی اقامت مجارستان از طریق تمکن مالی، این است که افراد می‌توانند به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند. این امر باعث می‌شود که مهاجران به‌راحتی و بدون مشکلات ویزا به کشورهای دیگر اروپایی سفر کنند و نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هزینه‌های مرتبط با دریافت اقامت تمکن مالی مجارستان کمتر است. این اقامت نسبت به برنامه‌های دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا هزینه کمتری به مهاجران ایجاد می‌کند.

همانطور که می‌دانید، مجارستان کشوری است در قاره اروپا که خدمات عالی در زمینه آموزش و بهداشت ارائه می‌دهد. با اخذ اقامت تمکن مالی این کشور، می‌توانید به زندگی در محیطی با کیفیت اروپایی دست پیدا کنید و درعین‌حال هزینه‌های زندگی خود را کنترل کنید. با دریافت اقامت خود حمایتی این کشور، شما می‌توانید به‌صورت معمول همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به این کشور دعوت کنید و برای آن‌ها نیز اقامت درخواست کنید. به طور خلاصه، اخذ اقامت تمکن مالی در مجارستان به مهاجران امکان مهاجرت به یک کشور اروپایی با سطح بالای زندگی و هزینه کمتر نسبت به سایر کشورهای قاره سبز را می‌دهد و این مزایا به آن‌ها امکان می‌دهد که به‌راحتی در اروپا زندگی کنند.

معایب مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

علاوه بر مزایایی که مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی می‌تواند داشته باشد، معایبی هم دارد. برای مثال برای دریافت اقامت تمکن مالی مجارستان، شما باید دارای مقدار معینی از درآمد و دارایی‌ها باشید. همچنین فرایند دریافت اقامت مبتنی بر توانایی مالی ممکن است مدت طولانی طول بکشد و نیاز به صبر دارد.

تا زمان دریافت اقامت دائم، ممکن است محدودیت‌های کاری داشته باشید و اجازه کار در مجارستان نداشته باشید و متقاضی ممکن است مشمول پرداخت مالیات شود. در مجارستان به طور گسترده از زبان مجاری استفاده می‌شود و برای افرادی که زبان مجاری را نمی‌فهمند، ممکن است ایجاد مشکل کند. همچنین شما باید با سیستم اجتماعی و فرهنگ محلی آشنا شوید و به آن تطابق پیدا کنید و برای حفظ وضعیت اقامتی خود، باید به مسائل مالی و مالیاتی دقت کنید و تعهدات مالی را برآورده کنید.

باتوجه‌به این معایب و چالش‌ها، مهاجران باید به‌دقت برنامه‌ریزی کنند و امکانات و توانایی‌های مالی لازم را داشته باشند تا موفقیت‌آمیز در این مسیر حرکت کنند.


مطالعه بیشتر: جاهای دیدنی مجارستان


مدارک لازم جهت مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

برای اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان، نیاز به ارائه مدارک متعدد دارید. این مدارک بسته به نوع اقامتی که درخواست می‌دهید و شرایط فردی شما ممکن است متغیر باشد. در ادامه، می‌توانید فهرستی از مدارک موردنیاز برای انواع مختلف اقامت در مجارستان را مشاهده کنید.

 • برای اقامت مبتنی بر توانایی مالی؛ باید پاسپورت معتبر باشد.
 • مدارکی لازم است که توانایی مالی شما را تأیید می‌کند (کپی فیش حقوقی سه ماه اخیر و کپی اظهارنامه مالیات‌بردرآمد سه سال اخیر)
 • باید فرم درخواست اقامت تکمیل شود
 • لازم است گواهی عدم سابقه کیفری از کشور اصلی داشته باشید
 • ارائه گواهی پزشکی و مدرک بیمه درمانی الزامی است

 لطفاً توجه داشته باشید که این فهرست مدارک ممکن است بسته به نوع اقامت و شرایط شما تغییر کند.

افراد مناسب برای اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان

یکی از مهم‌ترین شروط برای دریافت اقامت خود حمایتی مجارستان، اثبات توانایی مالی است. این مسیر برای افرادی مناسب است که در کشور مبدأ، دارای درآمد قابل‌توجهی هستند و می‌توانند به‌راحتی هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را در این کشور تأمین کنند. این درآمد می‌تواند از منابع مختلفی مانند اجاره ملک‌ها و مستغلات محلی، سود از سرمایه‌گذاری‌ها یا درآمد حاصل از تجارت محلی به دست آید. تنها نکته مهم این است که این درآمد باید به‌صورت منظم و ماهیانه قابل‌دستیابی باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

همانطور که توضیح دادیم، افرادی که دارای توانایی مالی مناسب هستند و در کشور مبدأ درآمد بالایی دارند، می‌توانند اقامت تمکن مالی مجارستان را کسب کنند. این نوع اقامت به آن‌ها امکان می‌دهد در مجارستان زندگی کنند و مشمول پرداخت مالیات در این کشور شوند. افرادی که معمولاً از این مسیر بهره‌مند می‌شوند، شامل کارمندانی هستند که در شرکت‌های خارج از اتحادیه اروپا به‌صورت دورکاری مشغول به کار هستند، کارآفرینان بازنشسته با درآمد بالا، بازنشستگان ثروتمند، و تاجرانی که تجارت خود را از راه دور اداره می‌کنند.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان عبارت‌اند از:

 • داشتن مقدار حداقلی پول در حساب بانکی خود، بیمه سلامت بین‌المللی
 • پرداخت هزینه‌های مرتبط با اقامت و ویزا
 • توانایی تأمین هزینه‌های زندگی در مجارستان
 • نداشتن سوابق کیفری و بدهی در کشور مبدأ و داشتن مدارک اثبات هویت و تحصیلات (اختیاری)

 برای اطمینان از تصمیم به مهاجرت به مجارستان، پیشنهاد می‌شود با دریافت ویزای توریستی به این کشور سفر کرده و با شرایط زندگی در مجارستان آشنا شوید. در نهایت، دریافت مشاوره از متخصصین سبزینه می‌تواند به شما در این فرایند کمک کند.


مطالعه بیشتر: راهنمای اخذ وقت سفارت مجارستان


هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

هزینه‌های مرتبط با اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان متنوع بوده و بسته به نوع اقامتی که انتخاب می‌کنید و شرایط شما می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر برای اخذ مجوز کار درخواست می‌کنید، ممکن است علاوه بر هزینه مجوز کار، باید هزینه‌های مرتبط با معاینات پزشکی ضروری یا ترجمه مدارک را نیز پردازید. همچنین، اگر قصد دارید اقامت بلندمدت در مجارستان داشته باشید، ممکن است نیاز به ارائه مدارکی دارید که توانایی مالی برای هزینه‌های زندگی در این کشور را اثبات کنند.

ویزای مجارستان به دودسته ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت تقسیم می‌شود و تمکن مالی موردنیاز برای هر نوع ویزا ممکن است متغیر باشد. همچنین، ویزاهای بلندمدت به تمکن مالی بیشتری نیاز دارند، زیرا شما قصد دارید مدت طولانی‌تری در مجارستان اقامت داشته باشید. هزینه‌های مرتبط با ویزاها نیز متفاوت بوده و بسته به نوع و مدت‌زمان ویزا متغیر است؛ لذا، هزینه‌های مرتبط با اقامت و ویزا در مجارستان بسته به شرایط و نوع اقامت شما متغیر است. تمکن مالی موردنیاز برای انواع مختلف ویزاها در مجارستان را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 1. نوع ویزا: تمکن مالی موردنیاز بسته به نوع ویزایی که می‌خواهید دریافت کنید (مثلاً ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای کاری و غیره) متغیر است.
 2. تمکن مالی برای ویزای تحصیلی: در صورت درخواست ویزای تحصیلی، شما باید توانایی تأمین هزینه‌های تحصیل خود را نشان دهید. این ممکن است از طریق بورسیه تحصیلی یا مدارک مالی ارائه شده توسط حامی شما انجام شود.
 3. تمکن مالی برای ویزای توریستی: برای ویزای توریستی، شما باید توانایی پوشش هزینه‌های اقامت به مدت حداقل ۱۲ ماه را اثبات کنید. این تمکن مالی حدود ۸ هزار یورو است.
 4. تمکن مالی برای ویزای کاری: برای ویزای کاری، شما باید تمکن مالی حدود ۳ هزار یورو به‌ازای هر ۶ ماه را اثبات کنید.
 5. تمکن مالی برای ویزای شنگن: تمکن مالی برای ویزای شنگن به‌ازای هر روز حضور در کشور تعیین می‌شود و باید توسط مدارک مالی ارائه شود.
 6.  تمکن مالی برای ویزای سرمایه‌گذاری: در مورد ویزای سرمایه‌گذاری، شما باید حداقل سرمایه موردنیاز برای انجام سرمایه‌گذاری در مجارستان را داشته باشید.
اخذ اقامت تمکن مالی مجارستان

جمع‌بندی

در این مقاله از سبزینه در مورد اقامت تمکن مالی مجارستان و شرایط، مدارک موردنیاز و معایب و مزایای این روش مهاجرتی صحبت کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاوران ما از طریق پل‌های ارتباطی درج‌شده در سایت تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
ContantUs مشاوره رایگان