جستجو در سایت

مهاجرت به اروپا

logo

مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت قانونی اتحادیه اروپا

مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت قانونی اتحادیه اروپا از طرق مختلف که در ذیل به شرح آن ها پرداخته ایم امکان پذیر می باشد. اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از قوانین مشابه جهت اخذ اقامت اروپا برخوردار هستند، و تفاوت آن ها بیشتر در سخت گیری کشورهای مختلف می باشد.

 

 

 

مزایای اخذ اقامت اروپا

مزایای اخذ اقامت اروپا شامل موارد ذیل می باشد:

 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان تحصیل رایگان
 • امکان کار در اروپا
 • امکان خرید خودرو و ملک
 • امکان درخواست اقامت سایر کشورهای اروپایی پس از دریافت اقامت کشور اول
 • امکان ارسال دعوتنامه به سایرین جهت اخذ ویزای شینگن
 • امکان سفر در کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا
 • درصد بالاتر اخذ ویزای آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا
 • نزدیکی قاره اروپا به ایران و وجود پروازهای مستقیم و روزانه
 • آسان تر بودن اخذ اقامت اروپا نسبت به اخذ اقامت کانادا و آمریکا

انواع روش های مهاجرت به اروپا چیست؟

انواع روش های مهاجرت به اروپا شامل موارد ذیل می باشد:

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در سایت های مختلف می تواند به معنی سرمایه گذاری ملکی، سرمایه گذاری تمکن مالی، سرمایه گذاری ثبت شرکت (به معنی راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی) باشد. در ادامه به تعریف هر یک از این سه روش سرمایه گذاری در اروپا و اخذ اقامت خواهیم پرداخت.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی به معنی خود حمایتی می باشد. منظور از خود حمایتی این است که متقاضی با تمکن مالی خود بتواند هزینه های زندگی در اروپا را تأمین نماید. بسته به کشور مورد تقاضا مقدار تمکن مالی مورد نیاز از 2000 یورو تا 25000 یورو در ماه متفاوت می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با مشاوران آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایید.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت شامل مراحل ذیل می باشد:

 1. مشاوره با کارشناسان و وکلای ما جهت بررسی مدارک موجود و تهیه مدارک بیشتر در صورت نیاز
 2. ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مورد نظر و ثبت درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت
 3. تأیید مدارک متقاضی در سفارت و سپس ارسال مدارک و طرح توجیهی به آلمان
 4. ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی
 5. اخذ ویزای شینگن و سفر متقاضی به اروپا جهت تکمیل مراحل اداری

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا از طریق خرید ملک در اکثر کشورهای اروپایی امکان پذیر می باشد. قیمت ملک خریداری شده در اکثر کشورها به مبلغ 500،000 یورو می باشد. مزیت این روش در این است که پس از اخذ تابعیت و پاسپورت کشور مورد نظر می توانید ملک خود را به فروش برسانید و سرمایه خود را به ایران بازگردانید.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

اقامت اروپا از طریق ازدواج همانطور که از نامش پیدا است به معنی ازدواج با یک فرد با تابعیت کشور مورد نظر و در نتیجه اخذ اقامت و پس از آن تابعیت و پاسپورت آن کشور می باشد.

نیروی متخصص (ویزای کار نیروی ماهر)

ویزای کار نیروی ماهر تنها زمانی صادر می گردد که کشورهای اروپایی پس از آگهی استخدام نیروی مد نظر خود را از میان شهروندان اروپایی در سراسر اروپا یافت نکرده، و به دنبال نیروی کار در خارج از کشور باشند. لذا این نوع از ویزا تنها مختص افراد متخصص دارای نبوغ و استعداد می باشد.

اقامت اروپا از طریق ویزای کار

همانطور که در پاراگراف بالا ذکر شد، ویزای کار اروپا تنها مختص افراد متخصص دارای نبوغ و استعداد است و تنها زمانی امکان پذیر می باشد که پس از آگهی استخدام در سراسر اروپا نیروی مد نظر از میان شهروندان اروپایی یافت نشود. اقامت اروپا نیز پس از دریافت این نوع از ویزا تحت شرایط خاص اخذ می گردد. پس از گذر زمان مشخص (بسته به قوانین کشور)، تابعیت و پاسپورت آن کشور نیز اخذ می گردد. به علت تغییر قوانین و شرایط از یک ماه به ماه دیگر، توصیه می شود جهت آگاهی از قوانین مربوط به اخذ ویزای کار، اخذ اقامت و اخذ تابعیت و پاسپورت کشور مد نظر، به سایت های معتبر همان کشور مراجعه نمایید.

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل کم هزینه ترین گزینه اخذ اقامت و پاسپورت اروپا می باشد. لکن لازمه اخذ ویزای تحصیلی اروپا ، اخذ پذیرش تحصیلی از کشور مورد نظر می باشد. لذا جهت اخذ پذیرش تحصیلی از اروپا متقاضی می بایست از نمرات بالا و کارنامه مناسبی برخوردار باشد. مراحل دریافت پاسپورت اروپا از طریق تحصیل به ترتیب شامل موارد ذیل می باشد:

 1. اخذ پذیرش تحصیلی از اروپا
 2. اخذ ویزای شینگن و سفر به اروپا
 3. دریافت مجوز اقامت موقت اروپا و تحصیل در اروپا
 4. تمدید سالیانه یا هر دو سال اقامت موقت بسته به قوانین کشور مورد نظر
 5. دریافت مجوز اقامت دائم اروپا پس از فارغ التحصیلی و آغاز به کار در رشته مرتبط
 6. دریافت تابعیت و پاسپورت کشور مورد نظر 5 سال پس از دریافت اقامت دائم

اقامت اروپا از طریق پناهندگی

اقامت اروپا از طریق پناهندگی تنها مختص افراد با شرایط خاص می باشد که به دلایل خاص قادر به زندگی در کشور خود نمی باشند و به کشور دیگری پناه می برند. جهت دریافت پناهندگی اروپا متقاضی می بایست مدارک معتبر و توجیه کننده ای که نشان دهنده خطر در زندگی وی و نیاز به پناهندگی باشد به اداره مهاجرت کشور مورد نظر ارائه شود.

بهترین روش اخذ اقامت اروپا

بهترین روش اخذ اقامت اروپا، چنانچه منظور از آن ارزان ترین روش اخذ اقامت اروپا باشد، اقامت از طریق تحصیل می باشد که لازمه آن نمرات و کارنامه مناسب و دریافت پذیرش تحصیلی از اروپا می باشد. پر هزینه ترین روش اخذ اقامت نیز دریافت اقامت از طریق خرید ملک می باشد. یک روش میانه از لحاظ هزینه، دریافت اقامت از طریق تمکن مالی می باشد. در این روش متقاضی می بایست دارای درآمد ماهیانه به مبلغ 2000 یورو در ایران باشد.

 

 

راحت ترین روش گرفتن اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا

راحت ترین روش اخذ اقامت اروپا بستگی به مدارک موجود و شرایط مالی متقاضی دارد. هر روش نیازمند مدارک مورد نیاز و شرایط مالی مشخصی می باشد، و در صورت دارا بودن شرایط و مدارک لازم دریافت اقامت اروپا تضمینی خواهد بود. با توجه به تغییر قوانین کشورهای اروپایی و نیاز به تحلیل و بررسی مدارک متقاضی، توصیه می شود جهت انتخاب مناسب ترین روش دریافت اقامت و انتخاب راحت ترین کشور با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

اقامت اروپا با کمترین هزینه

اقامت اروپا با کمترین هزینه در درجه اول از طریق تحصیل، و سپس از طریق تمکن مالی می باشد. به علت گسترده بودن قوانین و همچنین تغییر قوانین کشورهای اروپایی از یک ماه به ماه دیگر، توصیه می شود جهت تحلیل و بررسی مدارک و شرایط مالی و انتخاب مناسب ترین روش و راحت ترین کشور جهت اخذ اقامت با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز اقامت اروپا

مدارک مورد نیاز اقامت اروپا بسته به نوع روش دریافت اقامت متفاوت می باشد. در اکثر روش ها توانایی مالی یکی از مهم ترین شرایطی است که متقاضی می بایست از آن برخوردار باشد. روش های ازدواج، ویزای کار و پناهندگی از کم هزینه ترین روش های موجود می باشد. شرایط مورد نیاز برای هر روش به شرح ذیل می باشد.

روش تمکن مالی

درآمد ماهیانه 2000 یورو در ایران

روش خرید ملک

مبلغ ملک خریداری شده در اکثر کشورهای اروپایی 500،000 یورو می باشد، لکن در برخی از کشورها این مبلغ کمتر می باشد.

روش ثبت شرکت

در این روش متقاضی نیازمند مدارک شغلی و مدارکی مبنی بر اثبات توانایی تأمین هزینه ها و مالیات یک سال شرکت در اروپا می باشد. در این روش نیز مدارک مورد نیاز از یک کشور به کشور دیگر متفاوت می باشد.

روش ازدواج

در این روش متقاضی می بایست مراحل اداری مربوط به ازدواج در ایران را طی نموده، و مدارک خود را به سفارت تحویل دهد. پس از اخذ ویزا و سفر به کشور مورد نظر، متقاضی می بایست مراحل اداری مربوط به ازدواج در کشور هدف را نیز طی نموده و نسبت به دریافت اقامت اقدام نماید.

روش ویزای کار

در این روش متقاضی می بایست دارای تخصص مورد نیاز در اروپا باشد، و تنها زمانی امکان پذیر می باشد که کشور مورد نظر پس از آگهی استخدام از میان شهروندان اروپایی در سراسر اروپا نیروی مد نظر خود را نیابد.

روش تحصیل

در این روش متقاضی می بایست دارای نمرات و کارنامه مورد قبولی باشد و همچنین مدارکی مبنی بر اثبات توانایی مالی جهت تأمین هزینه های زندگی در اروپا به سفارت کشور مورد نظر در ایران ارائه نماید.

روش پناهندگی

در این روش متقاضی می بایست مدارکی مبنی بر خطر در زندگی در کشور خود و نیاز به پناه بردن به کشور دیگر به اداره مهاجرت کشور مورد نظر ارائه نماید.

 

با توجه به تغییر قوانین کشورهای اروپایی و نیاز به تحلیل و بررسی شرایط متقاضی جهت انتخاب مناسب ترین روش اخذ اقامت و راحت ترین کشور، توصیه می شود با کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به اروپا توسط آژانس سبزینه

به علت تغییر قوانین کشورهای اروپایی و نواسانات شرایط کشور این شرکت از تدوین جزئیات ریز جهت اخذ اقامت در سایت خودداری نموده است. کارشناسان مجرب آژانس سبزینه با تحلیل و بررسی مدارک موجود و شرایط متقاضی، در انتخاب مناسب ترین روش و آسان ترین کشور به متقاضیان گرامی یاری می رساند. جهت مشاوره رایگان جهت دریافت اقامت اروپا با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 146  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان