جستجو در سایت

مهاجرت به فرانسه؛ راهنمای دریافت اقامت فرانسه

logo

اقامت فرانسه برای ایرانیان با روش‌های مختلفی نظیر ثبت شرکت، استارتاپ، تمکن مالی، تحصیل و... امکان پذیر است. هر یک از راهکارهای نام برده شده، شرایط ویژه‌ای دارد که حتما باید واجد آن باشید تا در نهایت، موفق به اخذ اقامت فرانسه شوید. پس اگر رویای مهاجرت به این کشور را در سر می‌پرورانید و قصد دارید معلومات خود را در این باره افزایش دهید، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مطلب از سبزینه همراه ما باشید و اطلاعات ارزشمندی پیرامون آن به دست آورید.

 کلیک کنید: وقت سفارت فرانسه 

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای فرانسه

مزایای اخذ اقامت فرانسه کدامند؟

اخذ اقامت فرانسه با برنامه‌های مختلف مهاجرتی امکان پذیر است و شما می‌توانید از طریق یک طرح که تقریباً تمام شرایط آن را دارا هستید، نسبت به دریافت اقامت اقدام کنید و در نهایت از مزایای یک زندگی سالم در کشوری پیشرفته بهره‌مند شوید. در ادامه چند مورد از برجسته‌ترین مزایای مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت آن را معرفی کرده‌ایم.

 1. در کشور فرانسه، پس از ۵ سال کار و اشتغال پیوسته می‌توانید نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی اقدام کنید.
 2. شما می‌توانید از با کیفیت‌ترین خدمات درمانی و پزشکی در کشوری که مهد فرهنگ جهان است، برخوردار شوید.
 3. امکان زندگی در سرزمینی پیشرفته را خواهید داشت و مسلما درب رشد و توسعه فردی به رویتان باز خواهد شد.
 4. در این کشور شانس شما برای پیشرفت کاری و تحصیلی به میزان قابل توجهی بالاست و فرصت‌های شغلی متعددی به سراغتان خواهد آمد.
 5. فرانسه از نظر رتبه علمی، جزو کشورهای برتر جهان است و شما با تحصیل در این سرزمین، از بهترین خدمات آموزشی در یک سیستم استاندارد برخوردار می‌شوید.
 6. پس از مدتی کار و تحصیل در این کشور، امکان ارائه درخواست اخذ اقامت ۱۰ ساله را خواهید داشت.
 7. فرانسه یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست و تورم و رکود اقتصادی در آن به شدت پایین است، به همین خاطر اگر موفق به اخذ اقامت در این کشور شدید، باید بدانید که گام بزرگی برداشتید و عملا با این کار، شانس خود را برای موفقیت در زندگی بالاتر بردید.
 8. اگر مدتی در این کشور زندگی کنید، به خوبی با آداب و رسوم مردمان آن آشنا می‌شوید و فرصت فراگیری هر چه بهتر زبان فرانسوی را هم خواهید داشت.
مزایای اخذ اقامت فرانسه

روش های اخذ اقامت فرانسه کدامند؟

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت فرانسه وجود دارد و شما عزیزان بدین منظور می‌توانید با توجه به شرایط خود بهترین برنامه را انتخاب کنید. طی یک نظر سنجی در سال‌های اخیر، براساس نظرات و تجربیات متقاضیان ایرانی، گویا گران‌ترین روش مهاجرت به فرانسه، برنامه سرمایه‌گذاری است و متداول‌ترین روش هم به دلیل راحتی آن، مهاجرت از طریق تحصیل است. با این حال راهکارهای مختلف دیگری هم وجود دارد که دست شما را در انتخاب بازتر می‌کند. بنابراین در ادامه تمام این برنامه‌ها را معرفی کرده و شرایط اصلی هر یک را توضیح خواهیم داد.

 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق کار
 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت
 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تمکن مالی
 • اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق استارتاپ
اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برنامه مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری به منظور جذب متقاضیانی که سرمایه و دارایی زیادی دارند، برگزار می‌شود. در این روش باید حداقل میزان سرمایه مورد نیاز را دارا باشید تا شما و همسر و فرزندانتان اجازه ۱۰ سال اقامت در فرانسه را داشته باشید. این روش مزایای جالبی دارد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره خواهیم داشت:

 • در این روش، مدت زمان بررسی درخواست شما برای اخذ اقامت فرانسه نسبت به سایر روش‌ها کمتر است و حداکثر ۲ ماه به طول می‌انجامد.
 • مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه می‌تواند به تنهایی یا به همراه شرکا انجام شود.
 • در روش سرمایه‌گذاری داشتن تخصص یا مدرک زبان نسبت به سایر از اهمیت کمتری برخوردار است و ملاک اصلی سرمایه و ارزش خالص دارایی شما خواهد بود‌.
 • با سرمایه‌گذاری شما در این کشور، همسر و فرزندانتان هم بدون نیاز به سرمایه اضافه، ویزای فرانسه و اقامت ۱۰ ساله را دریافت خواهند کرد.
 • پس از ۳ سال اقامت در این کشور می‌توانید نسبت به اخذ شهروندی و تابعیت اقدام کنید.

برای آنکه بتوانید به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری مهاجرت کنید باید شرایط مهاجرت به فرانسه به عنوان یک سرمایه‌گذار را فراهم کنید که عبارت‌اند از:  

 • باید از سلامت کامل برخوردار باشید و پرونده پزشکی و گواهی سلامت خود را همراه سایر مدارک به اداره مهاجرت بفرستید.
 • عدم سوء پیشینه هم از جمله مهم‌ترین شرایط پذیرش درخواست شما خواهد بود.
 • هزینه اقامت فرانسه در برنامه سرمایه‌گذاری حدود ۱۰ میلیون یورو است که باید به مدت طولانی در حوزه‌های صنعتی و تجاری کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید.
 • سرمایه‌گذاری شما در فرانسه می‌تواند بهصورت شخصی انجام گیرد یا حداقل حدود ۳۰ درصد از سهام یک شرکت معتبر را خریداری کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

یکی دیگر از روش‌‌های مهاجرت به فرانسه از طریق کار است که از این طریق مشاغل مختلف می‌توانند اقدام کنند. در این طرح تنها عده‌ای از افراد نظیر متخصصان ماهر در رشته‌ای خاص یا اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و سوئیس، بدون ویزای کار مجاز به اشتغال در فرانسه خواهند بود. سایر گروه‌ها باید نسبت به دریافت ویزای فرانسه از نوع کاری اقدام کنند. بدین منظور نیاز به یک جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای فرانسوی خواهید داشت. بنابراین شما باید ابتدا یک کارفرمای فرانسوی پیدا کنید و پس از عقد قرارداد و دریافت جاب آفر از سوی او، نسبت به دریافت ویزای کار اقدام کنید.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چطور می‌توان از ایران در کشور فرانسه کار پیدا کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های کاریابی، تبلیغات آنلاین یا حتی آخرین مجلات و روزنامه‌های این کشور، به دنبال کار باشید. اگر یک کارفرما بخواهد برای شما جاب آفر بفرستد، باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت فرانسه ارائه کند:

 • شرحی از وظایف شما‌ و کاری که قرار است برای او انجام دهید.
 • سوابق کاری و رزومه شما
 • تخصص کاری و مدرک تحصیلی شما به عنوان متقاضی جاب افر
 • کپی کارت شناسایی و پاسپورت به همراه فرم درخواست ویزای کار

نکته مهم دیگری که پیش از مهاجرت به فرانسه از طریق کار باید بدانید، این است که چه مشاغلی در فرانسه (سال ۲۰۲۳) نیاز است؟ از جمله مشاغلی که در این کشور نیاز است و هر ساله مهاجران بسیاری با دریافت جاب آفر در این حوزه‌ها می‌توانند به فرانسه مهاجرت کنند، عبارت‌اند از:

 • صنعت چوب و مواد غذایی
 • حوزه بهداشت و درمان
 • حقوق و مشاوره
 • بانکداری و اقتصاد
 • مهندسی رشته‌های مختلف
 • متخصصان IT و ICT

 بیشتر بخوانید: راهنمای سفر به فرانسه

اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت هم یکی دیگر از روش‌های نسبتا رایج برای مهاجرت به این کشور است که اگر به خوبی پیگیر کارها شوید و فرایند مربوطه را به نحو احسن طی کنید، در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم در این کشور خواهید شد. این روش معمولا مورد استقبال کارآفرینانی قرار می‌گیرد که قصد دارند با ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کشور مقصد، اشتغال‌زایی کنند. اقامت در فرانسه با ثبت شرکت هم مزایای خاص خود را دارد که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 1. در ۵ سال اول راه‌اندازی کسب‌وکار و تاسیس شرکت خود می‌توانید از تسهیلات مالیات بر درآمد بهره‌مند شوید.
 2. با مهاجرت به فرانسه و راه‌اندازی یک شرکت جدید در این کشور، به بازارهای جهانی راه پیدا می‌کنید و فرصت این را خواهید داشت تا کسب‌وکار خود را رونق دهید.
 3. پس از ثبت شرکت و اخذ ویزا امکان بهره‌مندی از وام‌های کم بهره تا سقف ۵ میلیون یورو را خواهید داشت.
 4. می‌توانید برای افزایش راندمان کار و بهبود بازده شرکت خود، نیروی کار فرانسوی هم استخدام کنید.
 5. دولت فرانسه سعی می‌کند که مسیر را برایتان هموارتر سازد تا به راحتی کسب‌وکار خود را گسترش دهید و پیشرفت کنید، زیرا با اینکار تاثیر مثبتی بر رونق چرخ اقتصاد کشور خواهید داشت.
 6. در فرانسه به عنوان یک کشور پیشرفته، زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق فراهم است و نیازی به نگرانی از بابت تورم یا رکود اقتصادی و... نخواهد بود.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت، رویایی است که بسیاری از کارآفرینانِ سرتاسر دنیا در سر خود می‌پروانند و به خوبی می‌دانند که آغاز یک کسب‌وکار جدید در این کشور چه مزایای ویژه‌ای به همراه دارد. حال اگر شما هم از جمله افرادی هستید که چنین خواسته‌ای دارند، بهتر است پیش از هر اقدامی با شرایط اخذ اقامت از طریق این روش آشنا شوید که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ثبت رسمی شرکت و ارائه یک طرح تجاری و اقتصادی اساسی در زمینه فعالیتی خود؛
 • گردش مالی رضایت‌بخش و امکان پرداخت ماهانه حداقل ۲ هزار یورو برای حقوق کارکنان؛
 • اثبات تمکن مالی و ارائه حداقل ۴ هزار یورو سرمایه اولیه برای افتتاح حساب بانکی؛
 • داشتن سابقه کاری حرفه‌ای به مدت حداقل ۵ سال یا ارائه مدرک فوق‌لیسانس؛
 • اثبات مالکیت کل سهام و داشتن جایگاه نفر اول در شرکت؛

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

اقامت فرانسه از طریق تحصیل یکی دیگر از روش‌های آسان مهاجرت به این کشور است. با اقدام از این طریق شما می‌توانید در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم و ویزای شنگن شوید. دولت فرانسه از محصلان بین‌المللی و اتباع خود حمایت می‌کند و بخش عمده این حمایت‌ها از نظر مالی است. به همین خاطر یکی از مزایای مهاجرت به این سرزمین، تحصیل در بهترین مدارس دنیا با هزینه پایین و گاها رایگان است. برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های فرانسه عبارتند از:

 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه یا مدرسه مورد نظر
 • ارائه پاسپورت، گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • مدارک اثبات تمکن مالی و توان تأمین هزینه‌ها
 • گزارش ریز نمرات و کپی مدارک دیپلم یا مقاطع بالاتر
 • اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی را دارید، باید حداقل دو توصیه نامه از اساتید خود ارائه کنید.
 • اگر سابقه کار دارید، ارائه توصیه نامه از سوی کارفرما هم الزامی است.
 • کپی مدارک زبان و ۲ قطعه عکس ۳×۴
 • رزومه کاری و تحصیلی به همراه انگیزه نامه

هر ساله هزاران محصل به منظور اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل اقدام می‌کنند؛ زیرا هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته جهان نظیر آمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا و... بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است. از بین متقاضیان بین‌المللی، حدود ۳۰ هزار نفر پذیرفته می‌شود. بنابراین اگر کنجکاو هستید تا راجع به شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه بیشتر بدانید و شما هم جزو ۳۰ هزار پذیرفته شده بعدی باشید، در ادامه ما را همراهی کنید تا سیر تا پیاز شرایط تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور را برایتان شرح دهیم.

 

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه

که مراکز آموزش عالی این کشور هر ساله در ماه سپتامبر دانشجو می‌‌پذیرد. اگر به عنوان یک دانشجو بین‌المللی قصد تحصیل در فرانسه را داشته باشید، به همراهان شما ویزای همراه تعلق خواهد گرفت. در رابطه با اخذ اقامت فرانسه ابتدا لازم است تا در این کشور فارغ‌التحصیل شوید؛ سپس به مدت ۵ سال به طور مستمر در این کشور مشغول به کار شوید و در نهایت نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید.

داشتن مدرک زبان الزامی است و بدون آن احتمال رد درخواست شما در اداره مهاجرت بیشتر خواهد شد. در ضمن به یاد داشته باشید که فرانسه یک کشور مهاجر پذیر است و هزینه تحصیل در آن‌جا تقریبا به صورت نیمه رایگان است؛ بنابراین دور از انتظار نخواهد بود‌ که دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا قصد مهاجرت و تحصیل در این کشور را داشته باشند.

به همین خاطر باید به این نکته دقت فرمایید که رقابت بر سر تصاحب صندلی دانشگاه‌های این کشور بسیار تنگاتنگ است و شما باید تلاش خود را بکنید تا تمام شرایط و خواسته‌های اداره مهاجرت و دانشگاه مدنظرتان را برآورده سازید.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در مدارس فرانسه

اخذ اقامت فرانسه با تحصیل در مدارس این کشور پروسه چندان پیچیده‌ای نیست و نسبت به سایر روش‌ها راحت‌تر است. برای تحصیل در مدارس فرانسه نسبت به داشتن مدرک زبان سختگیری کمتری وجود دارد و اگر در مقاطع متوسطه (بالاتر از دبستان)، اقدام به تحصیل در این کشور کنید، باید مدارکی از قبیل ریز نمرات تحصیلی، کارنامه سال‌های گذشته و... را ارائه دهید.

برخی از مدارس فرانسه برای پذیرش محصلان، آزمون ورودی از دروس مختلفی نظیر ریاضی، کامپیوتر، زبان و... برگزار می‌کنند و متقاضی باید حداقل نمره قبولی را در این آزمون کسب کند تا مجاز به تحصیل در مدرسه مربوطه شود. اثبات تمکن مالی و توانایی تامین هزینه‌های زندگی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مدارس فرانسه است.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی به متقاضیانی که قادر به تامین هزینه‌های زندگی خود در فرانسه هستند، این امکان را می‌دهد تا با استفاده از این روش به کشور مذکور مهاجرت کنند. در این برنامه شما باید ثابت کنید که تمکن مالی دارید و قادر به تامین هزینه زندگی خود و همسر و فرزندانتان خواهید بود. اقامت در فرانسه با تمکن مالی شرایط خاص خود را دارد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • افتتاح حساب سپرده بانکی: ابتدا باید یک مبلغ اولیه در حساب خود داشته باشید که آزاد بوده و در گرو بدهی و مسائل مشابه نباشد. سپرده مالی برای فرد متقاضی ۴۰ هزار یورو، برای همسر ۲۰ هزار یورو و برای هر یک از فرزندان ۱۰ هزار یورو است.
 • داشتن شغل مناسب با درآمد مستمر و ماهانه: یک فرد متاهل که به همراه خانواده قصد مهاجرت به فرانسه را دارد، باید در ماه ۳ هزار یورو به ازای خود، ۱۴۰۰ یورو به ازای همسر و ۷۵۰ یورو به ازای هر یک از فرزندان درآمد داشته باشد.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیاد که چه منبع درآمدی از نظر دولت فرانسه قابل قبول است و مبلغ مذکور را می‌توان از طریق آن به دست آورد؟ برای پاسخ به این پرسش، در ادامه لیستی از منابع درآمد مورد تایید این کشور را ارائه خواهیم کرد:

 • درآمد از طریق مشاغل مورد تایید فرانسه (در بخش مهاجرت از طریق کار، مشاغل مربوطه را معرفی کردیم.)
 • درآمد از طریق حقوق بازنشستگی یا سود سهام
 • درامد از طریق سود سپرده بانکی یا اجاره ملکی که صاحب آن هستید.
 • درآمد از طریق دورکاری یا مشاغل آنلاین مورد تایید دولت

مهاجرت به فرانسه از طریق استارتاپ

مهاجرت به فرانسه از طریق استارتاپ زمانی ممکن خواهد شد که شما به عنوان یک بنیانگذار ایده نوین و پولساز، بخواهید کسب‌وکار جدیدی را در فرانسه راه‌اندازی کنید که برای اقتصاد این کشور سودآور باشد. همچنین طرحی که ارائه می‌دهید باید متناسب با الگوهای اقتصادی کشور فرانسه باشد و توسط شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران تایید شود.

شما به واسطه این روش می‌توانید اقامت ۴ ساله فرانسه را با کمترین هزینه دریافت کنید. بدون شک پس از مهاجرت به این کشور و راه‌اندازی استارتاپ خود، به خاطر فعالیت در یکی از سه بستر اقتصادی بزرگ اروپا، فرصت‌های زیادی پیش رویتان قرار خواهد گرفت و با تلاش و پشتکار مطلوب، قادر به گسترش کسب‌وکار خود خواهید بود.

شایان ذکر است که با این برنامه می‌توانید همراه با همسر و فرزندان خود نسبت به اخذ اقامت فرانسه اقدام کنید. اگر موفق به مهاجرت با این روش شدید، حتما تحت حمایت یکی از شتاب‌دهنده‌های مشهور دنیا نظیر Ecole 42 قرار خواهید گرفت. بنابراین اگر قصد شرکت در این برنامه را دارید، ابتدا باید از تمام شرایط آن مطلع شوید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید. از این‌رو در ادامه برخی از مهم‌ترین شرایط طرح استارتاپ را توضیح خواهیم داد.

برای شرکت در طرح مهاجرت استارتاپی فرانسه و اخذ اقامت این کشور باید واجد شرایط زیر باشید:

 • ابتدا باید ایده شما از طرف موسسات، شتاب‌دهنده‌ها و دولت فرانسه به تایید برسد.
 • از نظر سنی در زمان ارائه درخواست مهاجرت، حداکثر باید ۴۰ سال داشته باشید.
 • ایده و طرح درآمدزایی شما باید نوآورانه و سودآور باشد، به طوری‌که تأثیر مثبتی بر چرخ اقتصاد این کشور بگذارد.
 • اثبات تمکن مالی هم از جمله مهم‌ترین شرایطی این که حتما باید قادر واجد آن باشید.
 • از نظر سطح تحصیلات و داشتن مدرک زبان، سختگیری خاصی در این طرح وجود ندارد، اما اگر این موارد را هم داشته باشید یک پوئن مثبت در پرونده‌‌تان محسوب می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فرانسه

ازجمله مدارکی که به منظور اخذ اقامت فرانسه باید ارائه کنید، به شرح زیر است:

 • مدارک محل سکونت نظیر فیش واریز اجاره خانه، قبض آب، برق و...
 • مدرک اثبات تمکن مالی و توانایی تامین هزینه‌های زندگی
 • ارائه مدارکی از شغل فعلی خود در صورتی که شاغل هستید.
 • اگر بازنشسته یا بیکار هستید، مدرکی که این وضعیت شما را ثابت کند باید ارائه دهید.
 • سند ازدواج و شناسنامه همسر و فرزندان، در صورتی که ازدواج کرده باشید.
 • پاسپورت به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • دو قطعه عکس مناسب پرونده
 • برگه طلاق، اگر از همسر خود جدا شده باشید.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه

لطفا توجه کنید که تمام مدارک مذکور باید به زبان فرانسوی ترجمه شده باشند.

هزینه اخذ اقامت دائم فرانسه

در مورد هزینه اقامت دائم فرانسه باید بگوییم که ابتدا شما ملزم به پرداخت مبلغی معادل ۲۰۰ یورو بابت مالیات، به سازمان OFII خواهید بود. سپس برای صدور مجوز اقامت باید علاوه بر مبلغ مالیات، حدود ۲۵ یورو هم در ازای حق تمبر پرداخت کنید. علاوه بر این دو مورد، حدود ۹۹ یورو هم باید برای اخذ اقامت دائم بپردازید. پس به طور کلی هزینه اخذ اقامت دائم فرانسه تقریبا ۳۲۴ یورو است.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت فرانسه پرداختیم و دانستیم که بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت کدامند. هم‌چنین اطلاعات جالبی در مورد شرایط هر یک از روش‌ها (سرمایه‌گذاری، استارتاپ، تحصیل و...) خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. امیدواریم نهایت لذت را از مطالعه این مطلب برده و به پاسخ سوالات موجود در ذهن خود رسیده باشید. با این حال اگر همچنان نقطه نظر یا پرسشی در رابطه با شرایط مهاجرت به فرانسه دارید، حتما در بخش نظرات با ما و سایر همراهان سبزینه به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت بدان پاسخ دهیم. از اینکه تا پایان این بخش همراه ما بودید، صمیمانه سپاسگزاریم.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 152  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان