جستجو در سایت

آشنایی با شرایط مهاجرت به مجارستان (اخذ اقامت مجارستان)

logo

مجارستان یکی از کشورهای زیبا و منحصربه‌فرد اروپاست که در آن هزینه‌های زندگی پایین و کیفیت زندگی بالاست. هم‌جواری مجارستان با کشورهایی مانند آلمان، رومانی، کرواسی و اتریش و همچنین داشتن ارتباطات حمل‌ونقل جاده‌ای و هوایی، مواردی هستند که باعث شده‌ است فرصت‌های خوبی برای کار و زندگی برای مردم ایجاد شود. در این مطلب قصد داریم راهنمای جامعی را در خصوص مهاجرت به مجارستان و روش‌های اخذ اقامت مجارستان در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه شوید.

اقامت مجارستان

آشنایی با مزایای مهاجرت به مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که شرایط مناسبی را برای متقاضیان بین‌المللی برای مهاجرت و زندگی فراهم می‌کند. طی سال‌های گذشته درخواست دریافت ویزای مجارستان در این کشور افزایش یافته است. از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده است متقاضیان زیادی خواستار اقامت مجارستان باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن هزینه‌ های زندگی: مجارستان یکی از گزینه‌های مناسب در بین کشورهای اتحادیه اروپا برای کار و زندگی است. اگرچه این کشور مالیات برارزش افزوده تقریبا بالایی دارد، اما پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی، تاثیر این موضوع را کمرنگ کرده است.  
 • پایین بودن هزینه ‌های اجاره: اقامت در خانه‌ها و آپارتمان‌های مبله این کشور، هزینه‌های پایینی را به دنبال دارد.
 • دسترسی راحت به سیستم حمل ‌و نقل عمومی: دسترسی به سیستم حمل‌ونقل کشور مجارستان، راحت و کم‌هزینه است و از این طریق می‌توان با هزینه پایین به کشورهای اروپایی مهم دسترسی پیدا کرد.
 • پایین بودن سطح مالیات شرکتی: به دلیل مالیات پایین شرکتی، امکان راه‌اندازی کسب‌وکار تجاری پرسود و دسترسی راحت به بازارهای اروپا برای متقاضیان فراهم است.
 • کیفیت بالای زندگی: یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به مجارستان، بالابودن سطح کیفیت زندگی و همچنین وجود استانداردهای لازم برای زندگی است.
 • دانشگاه‌ های معتبر و مطرح: دانشگاه‌های معتبری در سطح جهانی در این کشور فعال هستند که باعث شده است مجارستان یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی برای متقاضیان بین‌المللی و ایرانی باشد.

روش‌ های مهاجرت به مجارستان کدامند؟

متقاضیان به روش‌های مختلفی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. شرایط مهاجرت به مجارستان با سایر کشورهای اروپایی متفاوت است. متداول‌ترین روشی که با استفاده از آن می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. در ادامه قصد داریم در خصوص روش‌های مهاجرت به این کشور صحبت کنیم و در هر روش خلاصه‌وار شرایط اخذ اقامت دائم را نیز توضیح دهیم.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

کشور مجارستان یکی از مقاصد تحصیلی برای متقاضیان بین‌المللی است و دلیل آن نیز پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی این کشور و فراهم‌بودن بستر کار بعد از فارغ‌التحصیلی به‌ویژه برای کسانی است که قصد دارند پس از تحصیل در این کشور بمانند و کار کنند. از مهم‌ترین مزایایی که باعث می‌شود متقاضیان، به اقامت از طریق تحصیل در مجارستان فکر کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نظام آموزشی دانشگاهی بر اساس سیستم بولونیاست و دانشجو بعد از اینکه چند ترم را گذراند، می‌تواند درخواست انتقال به دانشگاه‌های دیگر کشورهای اروپایی را بدهد.
 • سیستم آموزشی این کشور از برنامه‌های اراسموس و مبادله دانشجویی تبعیت می‌کند.
 • مجارستان دانشگاه‌های مطرحی مانند دانشگاه پچ، دانشگاه سگد و دانشگاه میسکولک دارد.
 • بعد از فارغ‌التحصیلی در مجارستان می‌توان نسبت به اخذ ویزای کاری و پیداکردن کار مناسب طی یک سال تا 15 ماه اقدام کرد.

در دانشگاه‌های مجارستان امکان تحصیل در دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری و همچنین رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد. دولت مجارستان برای پذیرش دانشجویان شرایط اقامت تحصیلی راحت‌تری را نسبت به دیگر کشورها در نظر گرفته است.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

 

مطالعه بیشتر: چگونه وقت سفارت مجارستان بگیریم؟

اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به مجارستان، اخذ اقامت مجارستان از طریق کار است. متقاضیان برای اینکه بتوانند این نوع ویزا را دریافت کنند، باید از یک کارفرمای مجارستانی پیشنهاد کار بگیرند. کارفرما باید فرصت شغلی را که به دنبالش می‌گردد، برای مدت 3 ماه در کشور مجارستان و 3 ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر طی این مدت، نیروی بومی مناسب را پیدا نکرد، می‌تواند با متقاضیان بین‌المللی قرارداد کاری ببندد.

جهت دریافت ویزای کار مجارستان، متقاضیان باید در مشاغلی مانند مدیریت منابع انسانی، مدیریت شبکه‌های کامپیوتری و توسعه نرم‌افزار، مهندس IT و مدیر امور مالی، حرفه‌ای و رزومه کاری قوی داشته باشند.

برای اخذ این نوع ویزا به مدارکی نیاز است؛ بعد از اینکه متقاضی مدارک مورد نظر را ارائه داد، ظرف 30 روز کاری در صورت تکمیل مدارک و داشتن شرایط لازم، می‌تواند مجوز کار مجارستان را بگیرد. مدارک لازم جهت اخذ اقامت مجارستان از طریق کار شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ارائه جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از طریق کارفرمای مجارستانی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزای کار
 • ارائه رزومه کار حرفه‌ای مرتبط با کار مورد نظر
 • ارائه عکس‌هایی از متقاضی که اخیرا گرفته شده است و همچنین فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه کپی از مدارک تحصیلی
 • ارائه قرارداد کاری رسمی و امضا شده
 • ارائه رسیدی که نشان دهد محلی برای اقامت در مجارستان اجاره شده است

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

از آنجا که مالیات بردرآمد شرکت‌ها و مالیات بر درآمد شخصی در مجارستان پایین است، یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. از طرف دیگر به دلیل اینکه هزینه‌های خرید املاک و مستغلات پایین است، مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری راحت خواهد بود.

مجارستان دارای شرایط مالی و اقتصادی بهتری نسبت به اعضای جنوبی اتحادیه اروپاست و امنیت و ثبات شغلی و اقتصادی مناسبی در آن وجود دارد. متقاضیان از طریق روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری که شامل ثبت شرکت تجاری، خرید املاک و مستغلات، خرید اوراق قرضه، کارآفرینی و خود حمایتی می‌شود، می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم و همچنین تابعیت و شهروندی آن اقدام کنند.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت، یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور است. از آنجا که مجارستان شرایط اقتصادی باثباتی دارد، یکی از کشورهای ایدئال برای راه‌اندازی کسب‌وکار تجاری محسوب می‌شود. در واقع یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا، همین ثبت شرکت است. مدت‌زمان ثبت شرکت حدود 4 تا 5 روز طول می‌کشد و متقاضی باید اعتبار کافی و سرمایه لازم را داشته باشد. مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در کشور مجارستان شامل موارد زیر می‌شود:

 • مقدار سرمایه‌ای که برای ثبت شرکت نیاز است حدود 10 هزار یورو است.
 • متقاضی قبل از اینکه نسبت به ثبت شرکت اقدام کند، باید در حساب بانکی‌اش حداقل 30 هزار یورو داشته باشد.
 • متقاضیان با اثبات اینکه شرکت تجاری سودآور است، درآمد ثابتی دارد و گردش مالی‌اش مطلوب است و همچنین بعد از استخدام حداقل یک کارمند مجارستانی که ماهیانه 15 هزار تا 35 هزار یورو حقوقش باشد، می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائمی مجارستان اقدام کنند.

مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

متقاضیانی که مشکلی از نظر مالی ندارند و می‌توانند خودشان و افراد تحت تکلفشان را پوشش دهند، می‌توانند نسبت به مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی اقدام کنند. برای اخذ اقامت از این طریق، متقاضیان باید بتوانند مدارکی همچون حساب بانکی را برای اثبات وضعیت مالی خود ارائه دهند. بعد از اینکه تمامی مدارک لازم به سفارت یا کنسولگری مجارستان فرستاده شد و متقاضی مصاحبه‌اش را انجام داد، باید منتظر تصمیم دولت مجارستان بماند. اگر با درخواستش موافقت شود، متقاضی اجازه اقامت را برای مدت یک سال دریافت خواهد کرد و بعد از این مدت می‌تواند آن را تمدید کند.

مهاجرت به مجارستان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از راحت‌ترین روش‌های مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک است. برنامه خرید ملک در این کشور مانند برنامه سرمایه‌گذاری در کشورهایی مانند اسپانیا و پرتغال است، با این تفاوت که در مجارستان هزینه خرید ملک پایین‌تر است.

برای اینکه متقاضیان بتوانند نسبت برای اقامت مجارستان از طریق خرید ملک اقدام کنند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 220 هزار یورو برای خرید ملک، سرمایه‌گذاری کنند.
 • بعد از خرید ملک می‌توانند از طریق اجاره آن به سود برسند و در کنار آن مجوز اقامت مجارستان را هم دریافت کنند.
 • ویزای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در این کشور 2 سال اعتبار دارد و بعد از این مدت می‌توان نسبت به تمدید آن اقدام کرد.
 • با خرید ملک در مجارستان می‌توان نسبت به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان اقدام کرد و همچنین از خدمات مراقبت‌های بهداشتی و آموزش در مدارس دولتی این کشور بهره‌مند شد.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به مجارستان است. در این روش، متقاضی می‌تواند از طریق ازدواج با یک شهروند و تبعه مجارستانی و در صورت داشتن همه شرایط لازم جهت اخذ اقامت، تابعیت مجارستان را دریافت کند. به طور کلی دریافت اقامت مجارستان از طریق ازدواج دارای شرایط زیر است:

 • ازدواج متقاضی با شهروند مجارستان باید واقعی و قانونی باشد و به هدف اخذ مجوز اقامت، انجام نشده باشد.
 • شهروند یا تبعه مجارستانی باید مجوز اقامت دائم یا شهروندی مجارستان را داشته باشد. اگر مجوز اقامت او از نوع موقت باشد، نمی‌تواند نسبت به ازدواج با متقاضی بین‌المللی اقدام کند.
 • ازدواج باید به صورت رسمی و قانونی و مطابق با قوانین کشور مجارستان ثبت شود.
 • اگر زندگی مشترک متقاضی و شهروند مجارستانی برای مدت 10 سال دوام بیاورد، متقاضی می‌تواند نسبت به اخذ اقامت دائم مجارستان و همچنین تابعیت این کشور اقدام کند.
 • اگر در طول مدت ازدواج فرزندی به دنیا بیاید، شرط اخذ تابعیت مجارستان به 5 سال کاهش پیدا می‌کند.
 • برای اینکه متقاضیان بتوانند تابعیت مجارستان را از طریق ازدواج به دست بیاورند، باید گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهند و به طور کامل به زبان رسمی مجارستان مسلط باشند.
 • اگر فرد متقاضی ازدواج مرد است، باید برای مدت 2 سال تمامی هزینه‌های زندگی مشترک را در مجارستان تامین کند تا بتواند واجد شرایط اخذ اقامت دائم باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق تولد فرزند

مجارستان نیز مانند سایر کشورهای جهان بر اساس دو قانون خون و خاک، به کودکان متولد شده در این کشور تابعیت می‌دهد. مطابق با قانون خاک، اگر کودکی در خاک یک کشور خارجی متولد شود، صرف نظر از اینکه پدر و مادرش تابعیت کجا را دارند، تابعیت آن کشور را دریافت خواهد کرد. مطابق با قانون خون، کودک در هر کشور خارجی که متولد شود، وضعیت تابعیت پدر و مادرش تابعیت او را تعیین خواهد کرد. به طور کلی، شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تولد فرزند شامل موارد زیر می‌شود:

 • اگر کودک از پدر و مادری متولد شود که هر دو تابعیت مجارستان را دارند، او نیز تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد.
 • اگر کودک در خاک مجارستان از پدر و مادری متولد شود که تابعیت مجارستان را ندارند، نمی‌تواند تابعیت مجارستان را داشته باشد. ولی می‌تواند پس از 5 سال زندگی در این کشور، برای دریافت تابعیت اقدام کند.
 • در صورتی کودک متولد شده در خاک مجارستان می‌تواند تابعیت مجارستان را دریافت کند که پدر و مادرش ناشناخته باشند (هویت والدین مشخص نباشد) یا اینکه هنوز وضعیت تابعیت آن‌ها مشخص نشده باشد.
 • اگر کودک، توسط یک والدین مجارستانی به فرزندخواندگی گرفته شود، می‌تواند پس از گذشت چند سال از تولد، نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی مجارستان اقدام کند.

اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی

اخذ اقامت مجارستان از طریق پناهندگی آخرین روش این لیست است که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. این روش بسیار پرخطر و ناامن است و بعد از اینکه متقاضیان از این طریق وارد مجارستان شدند، باید تمامی مدارک شناسایی و هویتی خود را به افسر مربوطه بدهند. در صورتی که با پناهندگی آن‌ها موافقت شود، دولت مجارستان حداقل امکانات لازم زندگی آن‌ها را فراهم خواهد کرد.

بهترین شهرها برای مهاجرت به مجارستان کدامند؟

5 مورد از بهترین شهرها برای مهاجرت به مجارستان شامل موارد زیر می‌شوند:

شهر بوداپست (Budapest)

بوداپست پایتخت مجارستان است و یکی از زیباترین و بهترین شهرهای اروپا محسوب می‌شود. این شهر دارای دو قسمت به نام‌های Buda و Pest است که در دو طرف رودخانه دانوب قرار گرفته‌اند. بوداپست یکی از برجسته‌ترین مناطق شهری است که به دلیل ارزش تاریخی معماری خود، در لیست میراث تاریخی یونسکو قرار گرفته است.

این شهر زیبا، یک مکان خوب برای زندگی دانشجویی است و امکانات تفریحی زیادی ازجمله گالری‌های هنر، کافه و رستوران‌هایی که در شب و روز باز هستند و موسیقی کلاسیک برای ساکنان آن فراهم شده است. سه مورد از بهترین دانشگاه‌های بوداپست که دارای رتبه جهانی هستند شامل دانشگاه Eotvos Lorand، دانشگاه Corvinus و دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست می‌شوند.

شهر دبرسن (Debrecen)

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان است که برای 2 دوره کوتاه پایتخت این کشور بوده است. در دبرسن مراکز آموزشی، علمی، فرهنگی و اقتصادی شناخته شده‌ای وجود دارد و مانند هر شهر مدرن دیگری دارای مراکز تفریحی بسیاری ازجمله تئاتر، موسیقی زنده و رستوران‌های عالی است. این شهر چشمه‌های آب گرم طبیعی و زیبایی دارد و به خاطر جشنواره سالیانه گل و گیاهی که در آن برگزار می‌شود، بسیار معروف است. علاوه بر این، برای دانشجویانی که به دنبال یک شهر خوب برای تحصیل و زندگی می‌گردند، ایده‌آل به نظر می‌رسد. دو مورد از معروف‌ترین دانشگاه‌های این شهر شامل دانشگاه دبرسن و دانشگاه معارف دبرسن می‌شوند.

اخذ اقامت مجارستان

شهر سگد (Szeged)

سگد سومین شهر بزرگ مجارستان است که در منطقه جنوبی این کشور واقع شده است. به دلیل وجود آب‌وهوای گرم و روزهای آفتابی، «شهر آفتاب» هم نامیده می‌شود. در تابستان‌های این شهر می‌توانید تئاترهای خیابانی ببینید یا شاهد برگزاری جشنواره سالیانه هوای آزاد باشید.

سگد که به عنوان قطب فرهنگی مجارستان نیز شناخته می‌شود، کافه‌ها و رستوران‌های زیادی دارد که انواع غذاهای خوشمزه محلی را سرو می‌کنند. این شهر نیز میزبان دانشگاه‌های خوب و برتر مجارستان ازجمله دانشگاه سگد و کالج Eotvos JoZSEF است.

شهر پچ (Pecs)

پچ یکی از شهرهای جنوبی مجارستان است که نزدیک به مرز کرواسی قرار گرفته است. وجود مسجد قاضی پاشا که ساخته قرن 16 است، باعث شهرت بیشتر این شهر شده است. علاوه بر این، چهارمین شهر دانشجویی مجارستان است که نه تنها سبک زندگی خوبی دارد، بلکه دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی نیز هست. دانشگاه پچ یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور مجارستان است که رتبه 150 تا 250 بهترین دانشگاه‌های دنیا را در رشته‌های پزشکی و تاریخ و ادبیات زبان انگلیسی دارد.

شهر میسکلک (Miskolc)

از دیگر بهترین شهرهای مجارستان برای تحصیل و زندگی می‌توان میسکلک (میشکولتس) را نام برد که ارزش فرهنگی و تجاری بسیاری دارد. این شهر مناسب دانشجویانی است که علاقه زیادی به مناطق کم رفت‌وآمد دارند. میسکلک که پنجمین شهر برتر مجارستان است، دانشگاه میسکلک را در خود جای داده است که رشته‌های مهندسی، حقوق، مواد، اقتصاد و هنرهای زیبا را ارائه می‌دهد.

مهاجرت به مجارستان بدون نیاز به مدرک زبان

زبان ملی کشور مجارستان، زبان مجارستانی و سیزدهمین زبان پرگویش اروپا است. حدود 99.6 درصد مردم در این کشور به زبان مجارستانی صحبت می‌کنند؛ اما به دلیل اینکه هدف دولت مجارستان این است که تعداد دانشجویان بین‌المللی را افزایش دهد، امکان تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان و به زبان‌های مجارستانی، انگلیسی یا آلمانی در این کشور وجود دارد.

اگر متقاضی، تحصیلات قبلی‌اش را به زبان انگلیسی گذرانده باشد و بتواند با گرفتن گواهینامه زبان از آن دانشگاه یا موسسه این موضوع را اثبات کند، برای تحصیل در مجارستان اجباری به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل برای او وجود نخواهد داشت. همچنین در صورتی که امکان ارائه مدرک زبان یا تسلط کامل و کافی برای تحصیل به زبان انگلیسی را نداشته باشد، می‌تواند از دانشگاه‌هایی که به ارائه مدرک زبان نیازی ندارند، پذیرش بگیرد و در دوره‌های زبان که بین 6 ماه تا یک سال طول می‌کشد، شرکت و بعد از آشنایی با زبان، دوره تحصیلی جدیدش را شروع کند.

برخی از دانشگاه‌هایی که به ارائه مدرک زبان نیازی ندارند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه سملویز
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه پکس
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه میسکولک
 • دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه کاتولیک پازمانی پیتر
 • دانشگاه اوبودا
 • دانشگاه اروپای مرکزی

هزینه اخذ اقامت مجارستان و زندگی در این کشور

از آنجا که کشور مجارستان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی حوزه شینگن محسوب می‌شود، هزینه مهاجرت به مجارستان پایین است. هزینه اخذ اقامت مجارستان به نوع اقامتی که متقاضی برایش درخواست می‌دهد و همچنین شرایط فردی او بستگی دارد. به عنوان مثال اگر درخواست مجوز کار داشته باشید، ممکن است نیاز باشد در کنار هزینه‌های خود مجوز، هزینه‌هایی را هم برای معاینات پزشکی ضروری یا ترجمه مدارک پرداخت کنید.

وجود دانشگاه‌هایی با شهریه‌های کم در این کشور باعث شده است یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویان بین‌المللی باشد. از طرف دیگر، به دلیل هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی، افرادی که تمایل به کار و تحصیل در کشورهایی مانند اتریش و آلمان را دارند، می‌توانند ابتدا در مجارستان دوره‌های پیش‌نیاز اصلی را بگذرانند و سپس برای مقصد نهایی خود اقدام کنند.

مهم‌ترین هزینه‌هایی که متقاضی هنگام زندگی در مجارستان با آن‌ها روبرو خواهد شد، خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، انرژی، رفت و آمد، سلامت و تفریحات است. درمجموع می‌توان گفت هزینه زندگی در مجارستان به سبک زندگی و الگوی مصرف هر فرد بستگی دارد؛ اما به طور میانگین بدون احتساب اجاره باید ماهیانه 600 یورو هزینه شود. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 400 یورو و در خارج شهر حدود 280 یورو است این مبلغ برای آپارتمان‌های 3 خوابه به 700 یورو در مرکز شهر و حدود 500 یورو در خارج شهر افزایش می‌یابد.

شرایط مهاجرت به مجارستان

شرایط اخذ تابعیت پس از مهاجرت به مجارستان

بعد از اینکه متقاضیان از طریق یکی از روش‌های مهاجرتی توانستند ویزای مجارستان را بگیرند، می‌توانند نسبت به اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند. متقاضی بعد از 5 سال اقامت موقت در مجارستان و در صورت نداشتن هیچگونه سابقه کیفری، می‌تواند درخواست اخذ اقامت دائم داشته باشد. علاوه بر این، بعد از اینکه 8 سال از اقامت متقاضی در خاک مجارستان گذشت، می‌تواند نسبت به اخذ پاسپورت با ملیت مجارستانی اقدام کند.

جمع‌بندی

همانطور که در این مطلب توضیح داده شد، یکی از مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان مهاجرت به مجارستان باید در نظر بگیرند، انتخاب بهترین شهر برای تحصیل و زندگی است. محل تحصیل و زندگی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در آرامش و آسایش دانشجویان داشته باشد. منظور از شهر خوب، شهری است که دانشگاه‌های برتری داشته باشد، دارای امکانات تفریحی و فرهنگی باشد و هزینه‌هایش مقرون‌به‌صرفه و کیفیت زندگی در آن خوب باشد. به نظر شما بهترین روش مهاجرت به کشور مجارستان کدام است؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 44  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان