جستجو در سایت
logo

هر کشوری در منطقه شنگن شرایط مختص خود را جهت اخذ اقامت دارد، لذا شرایط برخی از آن ها آسان و برخی دیگر سخت می باشد. یونان یکی از کشورهایی است که دارای شرایط آسان و همچنین هزینه کمتر جهت اخذ اقامت نسبت به سایر کشورها می باشد. اخذ اقامت یونان از سه روش خرید ملک، راه اندازی کسب و کار و تمکن مالی امکان پذیر است. در ادامه به روش های مختلف اخذ اقامت یونان خواهیم پرداخت.

مزایای دریافت اقامت یونان

مزایای دریافت اقامت یونان شامل موارد ذیل می باشد:

 • دریافت اقامت 2 تا 5 ساله برای خانواده متقاضی (همسر و فرزندان)
 • امکان سفر به کشورهای شینگن بدون ویزا
 • هزینه کمتر زندگی نسبت به سایر کشور های شینگن
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • امکان تحصیل در کشورهای شنگن برای تمام اعضای خانواده
 • امکان تمدید اقامت یونان و اقدام جهت دریافت پاسپورت یونان در آینده
 • اجازه افتتاح حساب بانکی در یونان، و اتصال به تجارت جهانی
 • امکان انتقال اقامت به سایر کشور های شنگن
 • عدم نیاز به حضور مداوم در یونان
 • عدم نیاز به مدارک زبان
 • امنیت بالای کشور یونان
 • فاصله نزدیکتر به ایران نسبت به سایر کشورهای شنگن

انواع روش های مهاجرت به یونان چیست؟

انواع روش های مهاجرت به یونان شامل موارد ذیل می باشد:

دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

در این روش متقاضی می بایست مدارک مالی به سفارت یونان در تهران ارائه نماید که نشان دهنده موجودی به مبلغ 50،000 الی 100،000 یورو به یوروی نیمایی در حساب بانکی باشد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی به معنی اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی در طول مدت اقامت می باشد. در این روش علاوه بر موجودی 50،000 الی 100،000 یورو در بانک، متقاضی می بایست مدارکی به سفارت ارائه نماید که نشان دهنده درآمد 2،000 یورو در ماه برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند باشد. به عنوان مثال یک خانواده سه نفره می بایست دارای درآمد حداقل 2،800 یورو در ماه باشد. این درآمد می تواند حاصل از درآمد اجاره ملک، سود بانکی، سود سهام، کسب و کار، حقوق بازنشستگی و یا مجموعی از این منابع باشد.

در این روش ابتدا مدارک مورد نیاز به سفارت ارائه شده، و در صورت تأیید ویزای نوع D یونان ( ویزای ملی یونان ) برای متقاضی اخذ می گردد، که به آن ویزای نشنال یونان ( Greece National Visa ) می گویند. متقاضی به همراه این نوع از ویزا به خاک یونان وارد شده، و به همراه وکیل مهاجرت سبزینه به اداره مهاجرت یونان جهت انجام امور اداری مراجعه می نماید، و سپس کارت اقامت یونان را دریافت می نماید. اعتبار اولین کارت اقامت موقت یونان یک ساله می باشد، و پس از یک سال می بایست تمدید شود. اعتبار دومین، سومین و چهارمین کارت اقامت دو ساله می باشند. در مجموع اقامت متقاضی هفت سال به طول می انجامد، و پس از آن متقاضی می تواند جهت دریافت پاسپورت یونان و تابعیت یونان ( شهروندی یونان ) اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی شامل مدارک هویتی (شناسنامه، پاسپورت)، مدارک مالی، بیمه مسافرتی، گواهی سوء پیشینه، گواهی سلامت از بیمارستان مورد تأیید سفارت و ... می باشد. در صورتی که مدارک متقاضی (خصوصاً مدارک مالی) تکمیل باشد، اخذ اقامت یونان تضمینی خواهد شد.

متقاضیان می توانند جهت اقدام از طرق تمکن مالی با مشاور اقامت یونان در آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

مزایای اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مزایای اقامت یونان از طریق تمکن مالی به شرح ذیل می باشد:

 • امکان افتتاح حساب بانک
 • دریافت اقامت برای فرزندان زیر 18 سال
 • امکان تحصیل فرزندان
 • امکان سفر به کشورهای شینگن بدون ویزا

مراحل درخواست اقامت تمکن مالی یونان

مراحل درخواست اقامت تمکن مالی به شرح ذیل می باشد:

 1. ارائه مدارک مالی و مدارک هویتی مورد نیاز به سفارت و درخواست ویزا
 2. سفر به یونان و انجام امور اداری توسط متقاضی و وکیل طرف قرارداد
 3. صدور کارت اقامت یونان

شرایط اقامت خود حمایتی یونان تضمینی

جهت دریافت اقامت تمکن مالی، یا اقامت خودحمایتی یونان، متقاضی می بایست مدارک مالی مبنی بر موجودی 50،000 الی 100،000 یوروی نیمایی در بانک و درآمد ماهانه 2،000 یورو برای سرپرست، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند به سفارت ارائه نماید. پس از ارائه مدارک مالی فوق و مدارک هویتی، ویزای یونان صادر شده و متقاضی پس از ورود به خاک یونان می بایست نسبت به انجام امور اداری در اداره مهاجرت یونان جهت اخذ اقامت یونان اقدام نماید. مراحل اخذ اقامت به همراهی وکیل طرف قراداد صورت می پذیرد. متقاضی جهت تمدید اقامت خود می بایست درآمد فوق را حفظ نموده، و مدارک مالی آن را مجدداً به اداره مهاجرت یونان ارائه نماید.

حداقل درآمد لازم برای اقامت خود حمایتی یونان

همانطور که در بالا ذکر شد، حداقل درآمد مورد نیاز برای اقامت تمکن مالی یونان 2،000 یورو در ماه برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند می باشد.

مدارک لازم اقامت خود حمایتی یونان

مدارک مورد نیاز برای اقامت خود حمایتی یونان (اقامت تمکن مالی) در واقع مدارک مالی می باشد که می بایست به سفارت یونان در تهران ارائه شود. میزان تمکن و درآمد ماهانه کمی بالاتر شرح داده شد.

دریافت اقامت یونان با خرید ملک

دریافت اقامت یونان با خرید ملک به معنی دریافت ویزای طلایی یونان ( Greece Golden Visa ) می باشد. جهت اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می بایست یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 250،000 یورو خریداری نمود. در این روش به متقاضی ویزای نوع D یونان تعلق می گیرد. متقاضی پس از سفر به یونان می بایست نسبت به انجام امور اداری مربوط به دریافت کارت اقامت یونان اقدام نماید.

مزیت خرید ملک در یونان، مبلغ مورد نیاز کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی می باشد. در اکثر کشورهای اروپایی جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک می بایست ملکی به ارزش 500،000 یورو تهیه شود. مدت اعتبار اقامت یونان در این روش 5 سال و قابل تمدید می باشد. متقاضی می تواند ملک خود را پس از خریداری اجاره دهد.

لازم به ذکر است کارشناس گروه سبزینه در تمامی مراحل، حتی در یونان، شما را همراهی خواهد.

متقاضیان می توانند جهت دریافت مشاوره اقامت یونان با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایند.

 

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

 


مطالعه بیشتر: راهنمای اخذ وقت سفارت یونان


مزایای خرید ملک در یونان و اخذ اقامت از این طریق چیست؟

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک به شرخ ذیل می باشد:

 • امکان تردد در تمام کشورهای شینگن
 • دریافت اقامت دائم یونان
 • دریافت اقامت خانوادگی (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • دریافت اقامت برای والدین (والدین متقاضی و حتی والدین همسر)
 • امکان زندگی در 34 کشور اروپایی
 • امکان اجاره دادن ملک (و لذا نجات از خواب سرمایه)
 • عدم نیاز زندگی طولانی مدت در یونان
 • سرمایه مورد نیاز کمتر جهت خرید ملک نسبت به سایر کشورهای اروپایی

معایب و مشکلات خرید ملک در یونان و اخذ اقامت یونان از این طریق چیست؟

این روش از اخذ اقامت از معایب بسیار اندکی برخوردار است. از معایب آن می توان به میزان سرمایه لازم جهت خرید ملک (250،000 یورو) برای افراد ناتوان از لحاظ مالی، و یا نیاز به تسلط به زبان و فرهنگ یونانی جهت اخذ پاسپورت یونان (تابعیت یونان) اشاره نمود.

قوانین اقامت ویزای طلایی یونان یا اقامت از طریق خرید ملک

در این روش از اخذ اقامت متقاضی می بایست با خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250،000 یورو در یونان نسبت به دریافت اقامت دائم یونان اقدام نماید. تمام مراحل در تهران و یونان با حضور وکیل مجرب سبزینه طی خواهد شد. در این روش نیازی به اقامت طولانی مدت متقاضی در یونان نمی باشد، و ملک خریداری شده را می توان اجاره داد.

همان طور که از نام اقامت دائم پیداست، این نوع از اقامت هیچ زمان باطل نخواهد شد. متقاضی پس از گذر 7 الی 10 سال می تواند نسبت به دریافت پاسپورت یونان اقدام نماید. به علت تغییر قوانین یونان توصیه می شود جهت آگاهی از قوانین به روز در خصوص مدت زمان لازم جهت اقامت در یونان و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت یونان با کارشناسان مجرب آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایید.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک (ویزای طلایی یونان)

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک با خرید یک یا چندین ملک به ارزش 250،000 یورو قابل دریافت می باشد. مزیت این روش نسبت به تمکن مالی در این است که اقامتی که اخذ می شود اقامت دائم یونان می باشد، و هیچ زمان باطل نخواهد شد. از دیگر مزیت این روش عدم نیاز به اقامت طولانی مدت در یونان می باشد.

آیا ملک خریداری شده باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟

ملک خریداری شده می تواند به صورت اداری، تجاری، مسکونی و یا مجموعی از آن ها باشد. ملک خریداری شده می تواند در هر نقطه ای از یونان باشد.

حداقل ارزش ملک خریداری شده چقدر باید باشد؟

حداقل ارزش ملک خریداری شده در یونان باید 250،000 یورو باشد. لازم به ذکر است مزیت خریداری ملک در یونان مقدار کمتر سرمایه لازم جهت خریداری ملک نسبت به سایر کشور های اروپایی می باشد، زیرا در اکثر کشورهای اروپایی جهت دریافت اقامت می بایست ملکی به ارزش 500،000 یورو خریداری نمود.

فرآیند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟

فرایند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. عقد قرارداد با سبزینه و ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی یونان ( ویزای نوع C یونان )
 2. سفر به یونان جهت خرید ملک و انجام امور اداری در اداره مهاجرت یونان با همراهی وکیل
 3. برگشت به ایران و پیگیری مابقی امور اداری توسط وکیل
 4. دریافت کارت اقامت یونان پس از 2 ماه

مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چیست؟

مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه مدارک مالی مبنی بر اثبات توانایی مالی جهت خرید ملک به سفارت یونان در تهران. متقاضی می بایست مدارکی ارائه نماید که نشان دهنده توانایی خرید ملک به ارزش 250،000 یورو باشد.
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه
 • تکمیل فرم ویزا
 • دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

در این روش متقاضی می بایست یک شرکت در یونان ثبت نموده، و مبلغ 250،000 یورو سرمایه گذاری نماید. علاوه بر این سرمایه، متقاضی می بایست حقوق دو کارمند و یک حسابدار به مبلغ 2،500 یورو در ماه را پرداخت نماید.

دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت تنها برای تاجران و اقتصاددان هایی توصیه می شود که علاوه بر دریافت اقامت یونان، قصد کسب و کار حرفه ای نیز داشته باشند. این روش تنها برای افرادی توصیه می شود که بینش اقتصادی و کسب و کاری بالایی داشته باشند، و از فنون کسب درآمد و رقابت هوشمندانه، آن هم در کشور غریب، برخوردار باشند.

لذا این روش تنها برای افرادی توصیه می شود، که یک هدف مشخص و خاص جهت کسب و کار در یونان داشته باشند.

مزایای اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

مزایای اقامت یونان از طریق ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد:

 • دریافت اقامت برای فرزندان زیر 18 سال
 • امکان تحصیل فرزندان
 • امکان تردد در کشورهای شنگن بدون ویزا
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • کسب درآمد ارزی از شرکت ثبت شده

قوانین اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

جهت اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت، متقاضی می بایست نسبت به ثبت یک شرکت و راه اندازی کسب و کار در یونان اقدام نماید. سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی کسب و کار 250،000 یورو می باشد. متقاضی همچنین می بایست حقوق سه کارمند را به مبلغ 2،500 یورو در ماه پرداخت نماید.

شرایط اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

شرایط اقامت یونان از طریق ثبت شرکت توانایی مالی متقاضی جهت تأمین سرمایه و پرداخت حقوق ماهانه سه کارمند می باشد. سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت و پرداخت حقوق کمی بالاتر شرح داده شد.

مدارک لازم اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز برای اقامت یونان از طریق ثبت شرکت مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و ...) و مدارک مالی مورد نیاز (250،000 یورو) می باشد. مدارک می بایست جهت اثبات توانایی تأمین هزینه های شرکت به سفارت ارائه گردد.

دریافت اقامت یونان از طریق کار

دریافت اقامت یونان از طریق کار تنها زمانی امکان پذیر است که کشور یونان نیروی کار مورد نظر خود را پس از آگهی استخدام طولانی مدت در یونان و اروپا نیابد. در چنین شرایطی در صورتی که متقاضی از دانش و تخصص مورد نیاز برخوردار باشد، اخذ اقامت یونان از طریق کار امکان پذیر می شود.

 

اقامت یونان از طریق ویزای کار

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در یونان

مدارک لازم به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک هویتی مورد نیاز جهت درخواست ویزا
 • مدارک شغلی و تحصیلی جهت اثبات توانایی در تخصص مورد نظر

شرایط اخذ ویزای کار در یونان

کار در یونان زمانی امکان پذیر است که پس از آگهی استخدام به مدت طولانی در یونان و اروپا نیروی کار مورد نظر یافت نشود. لازمه استخدام در یونان و هر کشور دیگر در اروپا، برخورداری از تخصص مورد نیاز می باشد. جهت اثبات توانایی در تخصص مورد نظر، متقاضی می بایست مدارک شغلی، تحصیلی و هر مدرک دیگر مبنی بر تخصص خود ارائه نماید.

شرایط و وضعیت کار در یونان

در اقتصاد احیاء شده یونان، در حال حاضر مشاغلی بسیاری، مخصوصاً در حوزه گردشگری، یافت می شود. درآمد مناسب در یونان و هزینه های کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی باعث شده بسیاری از نیروی کار جوان به یونان مهاجرت نمایند. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از لیست مشاغل مورد نیاز و میزان حقوق آن ها به انگلیسی در گوگل جستجو نمایید.

دریافت اقامت یونان از طریق تحصیل

دریافت اقامت یونان از طریق تحصیل مستلزم دریافت پذیرش تحصیلی از یونان می باشد. جهت اخذ پذیرش تحصیلی از یونان متقاضی می بایست از ریز نمرات تحصیلی مناسبی در کشور خود برخوردار باشد. پس از ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت، برای متقاضی ویزای نوع D یونان ( ویزای ملی یونان ) صادر می گردد. متقاضی پس از ورود به یونان می بایست نسبت به انجام امور اداری در اداره مهاجرت یونان جهت دریافت کارت اقامت موقت یونان اقدام نماید.

 

دریافت اقامت یونان از طریق تحصیل

 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در یونان

متقاضیان جهت تحصیل در یونان می بایست از ریز نمرات مناسب در دانشگاه در ایران برخوردار بوده، و نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از یونان اقدام نمایند. متقاضی ابتدا با ویزای نوع D به یونان ورود کرده، و سپس می بایست نسبت به دریافت کارت اقامت خود اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان

متقاضی علاوه بر پذیرش تحصیلی و برخورداری از ریز نمرات بالا می بایست مدارک مالی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های شخصی و خوابگاه به سفارت یونان در تهران ارائه نماید.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج زمانی امکان پذیر است که متقاضی با یک فرد با تابعیت یونان در ایران ازدواج کرده، و نسبت به دریافت ویزای یونان در تهران اقدام نماید. متقاضی پس از ورود به یونان می بایست مراحل مربوط به ازدواج مجدد را در یونان طی نموده، و سپس نسبت به انجام امور اداری مربوط به دریافت اقامت در اداره مهاجرت یونان (Greece Immigration Office) اقدام نماید. توصیه می شود پیش از اقدام مراحل فوق، از مشاوره یک وکیل مهاجرت کاردان و مجرب در ایران و یا در یونان بهره مند شد.

 

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

 

شرایط اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در یونان

متقاضی ابتدا می بایست مراحل ازدواج را در ایران طی نماید، و سپس نسبت به درخواست ویزای ازدواج یونان در سفارت یونان در تهران اقدام نماید. متقاضی پس از ورود به خاک یونان می بایست نسبت به ازدواج مجدد در یونان اقدام نموده، و سپس نسبت به دریافت کارت اقامت خود اقدام نماید. دریافت تابعیت و پاسپورت یونان پس از 10 سال از زمان دریافت اقامت، مشروط به 7 سال اقامت و زندگی در یونان، امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم جهت ازدواج با تبعه یونانی

مدارک لازم شامل مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و ...) و مدارک ازدواج در ایران می باشد. این مدارک جهت اخذ ویزا می بایست به سفارت یونان در تهران ارائه شود. پس از ورود به یونان، زوجین می بایست نسبت به ازدواج مجدد در یونان اقدام نموده، و سپس جهت دریافت کارت اقامت به اداره مهاجرت در یونان مراجعه نمایند.

ازدواج مدنی در یونان

ازدواج مدنی در یونان به معنی ازدواج با یک فرد با تبعه یونانی در هر منطقه از خاک یونان و یا سفارت یونان در کشورهای خارجی با حضور یک شهردار یا کشیش و دو شاهد (که یکی از آن ها مترجم باشند) می باشد.

ازدواج مذهبی در یونان

ازدواج مذهبی در یونان به معنی ازدواج در کلیسا در یونان و با حضور یک کشیش می باشد. پیش از ازدواج مذهبی، زوجین می بایست کلاس های مربوطه را گذرانده، و نسبت قوانین به دین مسیحیت آگاهی داشته باشند. فرزندان در فرایند ازدواج تأثیری نخواهند داشت.

دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری می تواند از چند طریق صورت بپذیرد. سرمایه گذاری می تواند به خرید ملک، ثبت شرکت (راه اندازی کسب و کار) و یا تمکن مالی اشاره داشته باشد. اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک با خرید یک یا چندین ملک مجموعاً به ارزش 250،000 یورو امکان پذیر می باشد.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی با ارائه مدارک مالی به سفارت یونان در تهران، مبنی بر موجودی 50،000 الی 100،000 یورو به یوروی نیمایی در بانک، و درآمد 2،000 یورو در ماه برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند امکان پذیر می باشد.

اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت (راه اندازی کسب و کار) با سرمایه گذاری به مبلغ 250،000 یورو و پرداخت حقوق دو کارمند و یک حسابدار به مبلغ 2،500 یورو در ماه امکان پذیر می باشد.

 

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

 

مزایای سرمایه گذاری در کشور یونان چیست؟

سرمایه گذاری در یونان می تواند به سه روش خرید ملک، ثبت شرکت (راه اندازی کسب و کار) و تمکن مالی اشاره داشته باشد. از مزیت روش خرید ملک می توان به حفظ سرمایه و امکان اجاره دادن ملک اشاره نمود. از مزیت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار می توان به درآمد زایی در یونان، مشروط به طی نمودن راه صحیح کسب و کار و شناخت بازار، اشاره نمود.

محدودیت ها و معایب دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

روش خرید ملک ایمن ترین روش اخذ اقامت از لحاظ اقتصادی می باشد، و علاوه بر حفظ سرمایه می توان ملک را اجاره داد.

از معایب روش ثبت شرکت می توان به این مورد اشاره نمود که علاوه بر نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ 250،000 یورو و پرداخت حقوق دو کارمند و یک حسابدار به مبلغ 2،500 یورو در ماه، می بایست با طی نمودن راه صحیح کسب و کار و شناخت بازار سعی در درآمد زایی شرکت نمود. در غیر اینصورت متقاضی با ضرر های مالی سنگینی در ماه مواجه خواهد شد.

از معایب روش تمکن مالی می توان به این مورد اشاره نمود که متقاضی می بایست سال به سال مدارک مالی مبنی بر درآمد 2،000 یورو در ماه برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند به اداره مهاجرت یونان جهت تمدید اقامت ارائه نماید. چنانچه این درآمد ثابت نباشد و کاهش یابد، اقامت متقاضی تمدید نخواهد شد.

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

شرایط لازم جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، ارائه مدارک مالی مورد نیاز به سفارت یونان در تهران می باشد. تنها شرایط لازم توانایی مالی متقاضی جهت سرمایه گذاری از طرق خرید ملک، تمکن مالی و یا ثبت شرکت می باشد. تمدید اقامت مشروط به حفظ شرایط مالی متقاضی می باشد.

در روش خرید ملک، تنها با خرید یک یا چند ملک به ارزش 250،000 یورو به متقاضی اقامت دائمی یونان تعلق خواهد گرفت. متقاضی می بایست پس از پنج سال نسبت به تمدید اقامت یونان اقدام نماید. در این روش نیازی به اقامت طولانی مدت متقاضی در یونان نیست. به علت تغییر قوانین یونان توصیه می شود جهت آگاهی از مدت زمان لازم جهت اقامت در یونان با کارشناسان سبزینه تماس حاصل فرمایید.

در روش ثبت شرکت متقاضی می بایست در یونان شرکتی را به ثبت رسانده و با حداقل دو کارمند و یک حسابدار مشغول به کسب و کار شود. در صورت عدم توانایی متقاضی در ادامه دادن کسب و کار، اقامت وی تمدید نخواهد شد. ارائه مدارک شغلی به اداره مهاجرت یونان جهت تمدید اقامت الزامی می باشد.

در روش تمکن مالی متقاضی می بایست مدارک مالی خود را جهت تمدید اقامت سالیانه ارائه نماید، و در صورت کاهش درآمد اقامت تمدید نخواهد شد. ارائه مدارک مالی به اداره مهاجرت یونان جهت تمدید اقامت الزامی می باشد.

روند انجام سرمایه گذاری یونان به چه صورت است؟

سرمایه گذاری در یونان به سه روش خرید ملک (گلدن ویزا)، تمکن مالی و ثبت شرکت (راه اندازی کسب و کار) انجام می پذیرد. متقاضی در روش خرید ملک می بایست نسبت به خریداری یک یا چند ملک (اداری، تجاری یا مسکونی) به مجموع ارزش 250،000 یورو اقدام نماید. در روش تمکن مالی می بایست مدارک مالی مبنی بر موجودی 50،000 الی 100،000 یوروی نیمایی در بانک و درآمد ماهیانه 2،000 یورو برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند به سفارت یونان و اداره مهاجرت یونان ارائه گردد. منبع این درآمد می تواند حاصل از سود بانکی، اجاره خانه، درآمد کسب و کار، حقوق بازنشستگی، سود سهام بورس و یا مجموعی از این منابع باشد. در روش ثبت شرکت متقاضی می بایست نسبت به تأسیس و ثبت شرکت در یونان و سرمایه گذاری 250،000 یورو و پرداخت حقوق دو کارمند و یک حسابدار هر یک به مبلغ 2،500 یورو در ماه اقدام نماید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری یونان چیست؟

ویزایی تحت عنوان ویزای سرمایه گذاری وجود ندارد. متقاضی جهت دریافت کارت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری می بایست مدارک لازم را در درجه اول به سفارت یونان در تهران و در قدم دوم به اداره مهاجرت یونان ارائه نموده، و نسبت به دریافت ویزای نوع C یا D صرفاً جهت ورود به یونان و سپس انجام امور اداری در اداره مهاجرت یونان جهت دریافت کارت اقامت اقدام نماید. مدارک لازم جهت سرمایه گذاری صرفاً مدارک مالی مورد نیاز و مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و ... می باشد.

 • در صورت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک متقاضی می بایست یک یا چندین ملک در یونان به ارزش 250،000 یورو خریداری نماید. مراحل خرید خانه و انجام امور اداری در اداره مهاجرت یونان به همراهی وکیل طرف قرارداد سبزینه انجام می پذیرد.
 • در صورت سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی متقاضی می بایست مدارک مالی مورد نیاز را (50،000 الی 100،000 یوروی نیمایی به علاوه درآمد ماهیانه 2،000 یورو برای سرپرست خانواده، 500 یورو برای همسر و 300 یورو به ازای هر فرزند) به سفارت یونان در تهران و در قدم دوم به اداره مهاجرت یونان ارائه نماید. امور اداری جهت دریافت کارت اقامت، توسط متقاضی به همراهی وکیل طرف قرارداد ما انجام می پذیرد.
 • در صورت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت متقاضی ابتدا می بایست مدارک مالی مبنی بر توانایی تأمین هزینه راه اندازی کسب و کار (250،000 یورو) و پرداخت حقوق ماهانه سه کارمند (2،500 یورو) به سفارت یونان ارائه نموده، و پس از ورود به یونان نسبت به راه اندازی شرکت اقدام نماید. پس از این مراحل متقاضی می تواند نسبت به دریافت کارت اقامت خود اقدام نماید.

آسان ترین و بهترین روش اخذ اقامت یونان

در حال حاضر اخذ اقامت از طریق خرید ملک، تمکن مالی، ازدواج، کار برای متخصصان خبره، تحصیل برای دانشجویان ممتاز به عنوان آسان ترین و بهترین روش اخذ اقامت یونان توصیه می شود. آسان بودن این روش ها به شرایط متقاضی بستگی دارد.

چنانچه متقاضی از سرمایه کافی برخوردار باشد، اخذ اقامت از طریق خرید ملک و یا تمکن مالی توصیه می شود. چنانچه متقاضی فرصت ازدواج با یک فرد با تابعیت یونان داشته باشد، اخذ اقامت از طریق ازدواج توصیه می شود. و در نهایت چنانچه متقاضی از ریز نمرات بالا در دانشگاه برخوردار باشد، اقامت از طریق تحصیل پیشنهاد می شود.

در حال حاضر مشاغل مربوط به گردشگری در یونان به شدت تقاضای بالا دارد، و مورد حمایت دولت قرار می گیرد. جهت اگاهی از مشاغل مورد نیاز و یا رشته های تحصیلی مورد نیاز در یونان توصیه می شود از مشاوره یک وکیل مهاجرت مجرب بهره مند شوید.

مهاجرت به یونان و اخذ اقامت دائم یونان

یونان جزو کشور هایی است که از همان ابتدای درخواست ویزا، اجازه اقامت دائم را نیز به متقاضیان می دهد. شهروندان کشور های غیر اتحادیه اروپا باید شرایط زیر را جهت اخذ اقامت دائم یونان داشته باشند:

 • تسلط کامل به زبان یونانی
 • ارائه گواهی معتبر بدون سوابق کیفری
 • زندگی به مدت 5 سال در یونان
 • دارای تمکن مالی کافی جهت اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در یونان
 • داشتن بیمه درمانی معتبر
 • اثبات آدرس قانونی در یونان
 • ارائه مدارک مرتبط با داشتن مجوز اقامت موقت در یونان 

اقامت یونان سبزینه

در حال حاضر آژانس مسافرتی سبزینه با همکاری وکلای مجرب در یونان، نسبت به اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی و یا خرید ملک اقدام می نماید. متقاضیان می توانند جهت مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایند.

جهت دریافت مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا مشاوره حضوری در شرکت سبزینه با شماره 09121717717 تماس حاصل نمایید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 554  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان