جستجو در سایت

قوانین و مقررات

logo

شرایط و ضوابط عمومی

 1. فعالیت وب سایت سبزینه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و همچنین مطابق با قوانین و جرایم اینترنتی در مجموعه قوانین و مقرارت تجارت الکترونیکی میباشد.
 2. خدمات ارائه شده در این وب سایت ،مختص به " سبزینه " است و هرگونه سوءاستفاده از متن ها ، اطلاعات ، عکس ها ، طرح ها ، لوگوها و نقشه های موجود در این وب سایت پیگرد قانونی دارد . تنها با ذکر نام و نشانی و لینک به صفحه اینترنتی وب سایت " سبزینه " افراد مجاز به استفاده از مطالب این وب سایت در اینترنت می باشند و در صورت استفاده اطلاعات به صورت کتبی در رسانه ها ، با کسب اجازه ی کتبی از مدیریت شرکت  " سبزینه " بلامانع است.
 3. اطلاعات شخصی وارد شده توسط کاربران در سایت " سبزینه " محرمانه و دارای امنیت بالایی است و سبزینه نهایت تلاش خود را جهت نگهداری و محافظت از این اطلاعات به کار میبرد . بنابراین برای حفظ حریم امنیتی اطلاعات شخصی کاربران ، هر کاربر متعهد میشود تا هیچ گونه اطلاعاتی را از روی سایت هک نکرده و مشارکتی نیز با اشخاص حقوقی و حقیقی در انجام این امر نداشته باشد و همچنین در صورت مشاهده و اطلاع از هرگونه هک توسط شخص یا موسسات دیگر در اسرع وقت این امر را به اطلاع مدیریت سایت سبزینه برساند.
 4. کاربران متعهد میشوند اطلاعات شخصی خود را در ثبت نام و رزرو به صورت صحیح وارد کنند. در صورت وارد کردن اطلاعات ناقص یا نادرست مسئولیت آن بر عهده ی خود کاربران است .
 5. کاربران متعهد می شوند که هر گونه تغییر در مشخصات شخصی خود را در اسرع وقت در وبسایت " سبزینه " اصلاح نمایند ، چنانچه این اصلاحات صورت نگیرد ، این وبسایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.
 6. وبسایت " سبزینه " اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.
 7. هرگونه سوء استفاده از نام تجاری " سبزینه " سایت اینترنتی " سبزینه " ، مکاتباتی از سوی " سبزینه " و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت را ایجاد نماید ممنوع بوده ، چنانچه این امر صورت گیرد از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح ، دادگاه های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.
 8. وب سایت " سبزینه " اطلاعات پرواز و فروش اینترنتی بلیط هواپیمایی را ارائه می دهد و در قبال آن شرایطی از قبیل : تاخیر یا تعجیل پرواز ، کنسلی مسئولیتی پذیرا نخواهد بود .

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما

 1. نحوه ی خرید و رزرو بلیط در وب سایت " سبزینه " دارای مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیک می باشد و هرگونه تخلف در این امر تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. کاربر در ضمن خرید و رزرو اینترنتی بلیط متعهد میشود که از کلیه ی قوانین و مقررات خرید بلیط در این سایت آگاهی کامل دارد.
 2. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری ، مسئولیت تاخیر یا تعجیل و کنسلی ، در زمان انجام پرواز ، بر عهده ی آن شرکت هواپیمایی می باشد.
 3. هنگام ثبت نام و رزرو بلیط ، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد ، و " سبزینه " ، هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده اند را بر عهده ندارد و برای اصلاح اطلاعات ، مسافر میبایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
 4. بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر میباشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 5. در قوانین هواپیمایی کشوری ، مسافران نوزاد کمتر از دو سال ، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال ، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده ی سنی ، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. و بلیط کودک را به هیچ وجه نمی توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.
 6. لازم به ذکر است که در بلیط های نرخ مصوب ، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد ، کودک و بزرگسال متفاوت است ، اما در بلیط های چارتری و غیر قابل استرداد ، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 7. پس از انجام و پرداخت و تایید بلیط ، رزرو و خرید قطعی شده و اطلاعات بلیط به کاربر پیامک و ایمیل میشود. هنگام مراجعه به فرودگاه ، در پروازهای چارتر ارائه ی یک نسخه ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه ی شماره ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 8. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر ، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری ، شامل جریمه ی کنسلی می شود. مقدار این جریمه بنا بر قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر ، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه ی پول ، به طور آنلاین به حساب مسافر برمیگردد. مدت زمان بازگشت وجه ، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) میباشد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و هزینه ی بلیط این پروازها در صورت کنسلی به طور کامل پرداخت میشود.
 9. لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمهی کنسلی را شامل نمیشود. در این صورت مسافر فرم درخواست آنلاین استرداد بدون جریمه را پر میکند.
 10. لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه ی کنسلی شود.
 11. خریدار حق تغییر قیمت بلیط ، دست بردن در مفاد بلیط به هر طریق و هر شکل ، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
 12. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانمهای باردار، افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - عروقی ، بیماریهای تنفسی ، صرع ، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده ، کسانی که دیالیز میشوند یا کسانی که از داروهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری میباشد. همچنین لازم است که این مسافران ، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.
 13. بر اساس قوانین موجود ، صدور بلیط در مسیرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای افغانستان ، هند ، بنگلادش و پاکستان مقدور نیست و درصورت خرید بلیط توسط این افراد، تمام مسئولیتهای بعدی ، بر عهدهی خودِ کاربر خواهد بود.

قوانین کنسلی بلیط هواپیما

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
ContantUs مشاوره رایگان