جستجو در سایت

شرایط تحصیل در استرالیا برای مقاطع تحصیلی گوناگون

logo

مهاجرت تحصیلی به کشورهای پیشرفته و اروپایی برای دانش‌آموزان و دانشجویان جذابیت بسیار زیادی دارد. استرالیا به‌عنوان یکی از مقاصد برتر جهان برای تحصیل، سالانه افراد زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌کند. این کشور با داشتن سیستم آموزشی بی‌نظیر، تنوع فرهنگی، مناظر زیبا و شرایط زندگی مطلوب، یکی ازمقاصد مناسب برای تحصیل و زندگی به شمار می‌رود. حال سؤال اینجاست نحوه مهاجرت و تحصیل در استرالیا چگونه است؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سؤال را بدانید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

تحصیل در کشور استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا کدامند؟

به‌طورکلی تحصیل در کشور استرالیا مزیت‌های بسیار زیادی دارد. این کشور دارای بهترین سیستم آموزشی در دنیا است. دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی آن برترین برنامه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند. همچنین مدارک دانشگاه‌های و مدارس آن بسیار معتبر است. همچنین به‌عنوان یک کشور چندفرهنگی شناخته می‌شود و دانشجویان از تمام دنیا در این کشور تحصیل می‌کنند. این تنوع فرهنگی موجب برقراری ارتباطات بین‌المللی و ایجاد فرصت‌های جدید می‌شود.

تحصیل در کشور استرالیا می‌تواند در کسب فرصت‌های شغلی نیز مؤثر باشد. ارتباط نزدیک دانشگاه‌ها با بازار کار و امکانات موجود برای کارآموزی و پروژه‌های عملی می‌توانند به یافتن شغل کمک کنند. همچنین این سرزمین دارای امکانات و فرصت‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی بسیار زیادی است که دانشجویان می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. علاوه بر این دانشجویان بین‌المللی در این کشور اجازه کار پاره‌وقت حین تحصیل را دارند و پس از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانند اقامت کاری این کشور را نیز به دست آورند.

به‌طورکلی استرالیا تنوع زیادی از رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهد. این رشته‌ها شامل رشته‌های علوم و مهندسی، هنر، علوم اجتماعی، کسب‌وکار، بهداشت، فناوری اطلاعات و... است. این تنوع امکان انتخاب گزینه‌های متناسب با علاقه‌ها و توانایی‌های هر دانشجو را فراهم می‌کند. ازآنجایی‌که استرالیا در قلب آسیا و اقیانوسیه قرار دارد این موقعیت جغرافیایی راهبُردی باعث شده که این کشور بازار مهمی برای همکاری‌های تجاری و اقتصادی با کشورهای دیگر باشد. همچنین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی آن بسیاری از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این کمک‌ها می‌توانند به کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی کمک کنند.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

 هم دانش‌آموزان و هم دانشجویان می‌توانند برای تحصیل به استرالیا بروند؛ اما شرایط تحصیل در استرالیا برای هر کدام متفاوت است. بهتر است بدانید که امکان شروع تحصیل از سنین پیش‌دبستانی (حدود 6 سالگی) در این کشور وجود دارد. این امر به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که از سنین کمتر تحت‌نظر متخصصان آموزشی قرار گیرند و آمادگی لازم برای ورود به مراحل تحصیلی بالاتر را کسب کنند. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف شامل داشتن مدرک زبان، پذیرش از دانشگاه یا مدرسه، تمکن مالی و شرایط سنی مناسب است.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا معمولاً بالا است؛ اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه‌های نسبتاً معقول‌تری دارد. باید توجه داشت که هزینه‌ها بسته به شهر، دانشگاه و مقطع تحصیلی متغیر است. برای تحصیل در استرالیا، باید درخواست ویزای تحصیلی کنید. این ویزا یک مجوز موقت برای اقامت و تحصیل در این کشور است. برای ورود به دوره‌های تحصیلی، مدارکی مانند گواهی پیشینه تحصیلی، ترجمه مدارک به انگلیسی، ارزیابی توانایی زبان انگلیسی و ارائه مدارک مالی و اقتصادی موردنیاز است.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کالج

دانش‌آموزانی که پایه نهم را به پایان رسانده‌اند و می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنند. این امکان برای دانش‌آموزان تا پایان 18 سالگی وجود دارد. این کشور به دانش‌آموزان امکانات و شرایط ویژه برای تحصیل در کالج‌های معروف را ارائه می‌دهد. نکته قابل‌توجه این است که والدین نیز می‌توانند به‌عنوان همراه با فرزندان خود به این کشور بروند و تا اتمام سن ۱۸ سال همراه آنها باشند. کالج‌های استرالیا بهترین خدمات آموزشی، امکانات ورزشی و تفریحی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

این کالج‌ها علاوه بر تحصیل، در زمینه هنر، موسیقی و ورزش نیز فعالیت دارند. در حال حاضر، هزینه تحصیل در این کالج‌ها در محدوده ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار استرالیا در سال است. همچنین، هزینه زندگی متوسط یک دانش‌آموز در این کشور در حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار دلار استرالیا در سال تخمین زده می‌شود. سن ورود به کالج‌ها ۱۵ تا ۱۸ سالگی است و پس از اخذ دیپلم، اگر دانش‌آموزان بخواهند در این کشور به تحصیل ادامه دهند، می‌توانند یک دوره فاندیشن را بگذرانند. سپس با تقویت زبان انگلیسی و گذراندن دوره‌های مختلف می‌توانند به‌راحتی وارد دانشگاه شوند.

شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

دانشگاه‌های معتبر این کشور، از جمله دانشگاه‌های گروه هشت، دانشگاه سیدنی و دانشگاه وسترن که رتبه بین‌المللی بالایی دارند، جزو بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. برای ورود به این مقطع، متقاضی باید دوره فاندیشن را در یکی از کالج‌های استرالیا تمام کند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی آماده شود. البته افرادی که دارای مدرک دیپلم تحصیل هستند، نیز می‌توانند برای ورود به مقطع کارشناسی درخواست دهند.

مدت‌زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال است و در صورت نیاز به تقویت زبان انگلیسی، داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶ از الزامات ورود به دانشگاه‌های استرالیا است. حداقل معدل ورود به این مقطع باید بالای ۱۵ باشد. لازم به ذکر است که اگر معدل شخصی کمتر از 15 باشد، ابتدا باید در دوره فاندیشن شرکت کند و پس از اتمام آن وارد مقطع کارشناسی شود. هزینه تحصیل در این مقطع بسته دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

استرالیا به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته‌های مختلف شناخته می‌شود. برای اخذ پذیرش در مقطع فوق‌لیسانس، فرد باید از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شده و دارای نمره زبان بالا و معدل خوب باشد. داشتن پایان‌نامه نیز می‌تواند برای ورود به مقطع دکترا مؤثر باشد. همچنین دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنند. همچنین استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین بودجه را به بورسیه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهد.

شرایط تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا به مدرک آیلتس یا تافل و مقالات علمی ISI نیاز است و نمره آیلتس باید بالای 7 باشد. علاوه بر این، حمایت و همکاری موثر با سوپروایزر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند به تسهیل دریافت پذیرش و شروع دوره دکترا کمک کند. در این مقطع نیز دانشجویان می‌توانند برای تأمین مخارج خود به‌صورت پاره‌وقت کار کنند.

معرفی برترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل در استرالیا

دانشگاه‌های استرالیا از نظر کیفیت آموزش و موقعیت در رده‌بندی‌های جهانی قرار دارند و جزو معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند. برترین دانشگاه‌های این کشور عبارت‌اند از:

 • دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University (ANU))
 • دانشگاه سیدنی (University of Sydney)
 • دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)
 • دانشگاه نیو ساوت ولز (University of New South Wales (UNSW))
 • دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland (UQ))
 • دانشگاه موناش (Monash University)
 • دانشگاه وسترن استرالیا (University of Western Australia (UWA))
 • دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)
 • دانشگاه فناوری سیدنی (University of Technology Sydney (UTS))
 • دانشگاه ولونگونگ (University of Wollongong)

معرفی بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی یکی از روش‌های مهاجرت و دریافت اقامت استرالیا است. دانشجویان می‌توانند در اکثر رشته‌های موجود در این کشور ادامه تحصیل دهند. برخی از رایج‌ترین رشته‌های برای تحصیل در این کشور عبارت‌اند از:

 • مهندسی (Engineering): مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی نرم‌افزار
 • علوم کامپیوتر (Computer Science): هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، امنیت سایبری و توسعه نرم‌افزار.
 • حسابداری و مدیریت مالی (Accounting and Financial Management): مدیریت مالی، حسابداری مالی و برنامه‌ریزی مالی.
 • علوم پزشکی (Medical Sciences): پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری و داروسازی علوم زیست‌شناسی و بهداشت
 • رشته‌های مدیریت و تجارت (Management and Commerce): مدیریت استراتژیک، بازاریابی، مدیریت زنجیره تأمین و روابط کارکنان و مدیریت منابع انسانی.
 • هنر و طراحی (Arts and Design): طراحی صنعتی، هنرهای تجسمی و رسانه و فرهنگ.
 • علوم محیطی (Environmental Sciences): محافظت از محیط‌زیست، مدیریت آب‌وخاک و علوم جغرافیا.
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات (Information Technology and Communication): طراحی وب، توسعه وب، امنیت شبکه و ارتباطات دیجیتال.
 • رشته‌های علوم اجتماعی (Social Sciences): علوم اقتصادی، علوم اجتماعی و ارتباطات.
 • زیست‌شناسی مولکولی، بهداشت عمومی و علوم زیست‌شناسی درمانی (Biological Sciences and Public Health).

معرفی شهرهای دانشجویی در استرالیا

استرالیا شهرهای بسیار زیبایی دارد که هر کدام دارای ویژگی‌ها و فرهنگ‌های مخصوص به خود هستند. این شهرها اغلب دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی معتبر بوده و برای تحصیل و زندگی دانشجویی بسیار مناسب است. در ادامه تعدادی از شهرهای دانشجویی معروف این کشور را بیان می‌کنیم.

 • ملبورن (Melbourne): معروف به‌عنوان پایتخت فرهنگی و هنری استرالیا، دارای دانشگاه‌های برجسته‌ای مانند دانشگاه ملبورن و دانشگاه موناش، شهر چندفرهنگی با زندگی فعال و فرهنگی غنی.
 • سیدنی (Sydney): بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا با چشمه‌های فراوان اقتصادی، دارای دانشگاه‌های معتبری نظیر دانشگاه سیدنی و دانشگاه تکنولوژی سیدنی (UTS)، فرهنگ متنوع و زندگی پویا.
 • بریزبین (Brisbane): شهری معتدل با آب‌وهوای دلپذیر، میزبان دانشگاه‌های معروفی از جمله دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند، دارای سبک زندگی آرام.
 • آدلاید (Adelaide): شهری زیبا با فضای سبز و کیفیت زندگی بی‌نظیر، دارای دانشگاه‌های برجسته مانند دانشگاه فناوری آدلاید، مرکز فرهنگی و هنری با زندگی اجتماعی مطلوب
 • پرت (Perth): شهری دنج با ساحل‌های زیبا و آب‌وهوای خوب، میزبان دانشگاه‌های معتبری نظیر دانشگاه وسترن استرالیا، دارای فرهنگ درخشان و فعالیت‌های تفریحی غنی.
 • کانبرا (Canberra): پایتخت استرالیا و مرکز سیاسی و اجتماعی کشور، دارای دانشگاه‌های معروفی از جمله دانشگاه ملی استرالیا (ANU)، دارای زندگی فرهنگی و محیط دانشگاهی متمایز.
برترین دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا

 بیمه دانشجویی در استرالیا

 اخذ بیمه دانشجویی (OSHC) یکی از موارد ضروری برای تحصیل در استرالیا است و دانشجویان بین‌المللی حتماً باید آن را دریافت کنند. جهت خرید این بیمه ابتدا شرکت بیمه مربوط به آن را پیدا کنید. فهرست این شرکت‌ها معمولاً در وب‌سایت دانشگاه یا سایت‌های مربوطه وجود دارد. پس از انتخاب شرکت، باید برگه درخواست بیمه را تکمیل کرده و سپس مدارک موردنیاز از جمله کارت ویزا و نشانی اقامت خود در استرالیا را در فرم بنویسید. پس از تکمیل فرم درخواست، باید هزینه بیمه را پرداخت کنید. هزینه بیمه معمولاً بستگی به مدت‌زمان و نوع پوشش آن دارد.

 بعد از پرداخت هزینه و تأیید درخواست، گواهی بیمه صادر می‌شود. برای درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید گواهی بیمه OSHC با دیگر مدارک به سفارت تحویل داده شود. بیمه دانشجویی در کشور استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی، اجباری است و باید قبل از ورود به آن تهیه شود. همچنین مدت‌زمان آن باید بیشتر از مدت‌زمان تحصیلی شما در این کشور باشد. این بیمه درمانی است؛ ولی شرکت‌های بیمه می‌توانند پوشش‌های دیگری نیز ارائه دهند.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، باید مدارک خاصی را آماده کرده و برای سفارت بفرستید. به‌طورکلی مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا عبارت‌اند از:

 • ارائه مدارک شناسایی ترجمه شده
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ ورود به استرالیا
 • ارائه عکس رنگی با پس‌زمینه سفید و ابعاد مشخص
 • ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا
 • نامه پذیرش (Offer Letter) از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی که در آن پذیرفته شده‌اید.
 • ارائه مدارک معتبر زبان: مدارک زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس، TOEFL، PTE و غیره با نمره بالا
 • ارائه سوابق کاری و ترجمه شده: رزومه یا سوابق کاری به همراه ترجمه‌های معتبر
 • گواهی الکترونیکی ثبت‌نام (ECOE): گواهی الکترونیکی ثبت‌نام (Electronic Confirmation of Enrolment) از دانشگاه
 • هدف از مهاجرت (Statement of Purpose): نامه‌ای که انگیزه‌ها، اهداف شخصی و تحصیلی شما را بیان کند.
 • ترجمه سند ازدواج: در صورت متأهل بودن ترجمه معتبر سند ازدواج
 • تکمیل فرم‌های مربوطه: تکمیل و ارائه فرم‌های مرتبط با ویزای تحصیلی

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید ترجمه شده و معتبر باشند. همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که هر یک از مدارک ارائه شده با الزامات ویزای تحصیلی استرالیا سازگاری دارند. معمولاً مشاوران تحصیلی یا وب‌سایت‌های رسمی سفارت این کشور اطلاعات دقیق و به‌روزی در این زمینه ارائه می‌دهند.

شرایط تحصیل در استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در کشور استرالیا حتما فقط به داشتن و ارائه مدرک زبان امکان‌پذیر نیست؛ بلکه بدون آن نیز می‌توان در این کشور تحصیل کرد. برای تحصیل در دانشگاه‌ها یا مدارس این کشور باید در دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنید. برخی از دانشگاه‌ها و موسسه‌های استرالیا این دوره‌ها را برگزار می‌کنند و با عنوان "دوره آمادگی زبانی" یا "دوره‌های زبان انگلیسی" شناخته می‌شوند.

شرایط سنی تحصیل در استرالیا

سن یکی از اصلی‌ترین فاکتورها جهت دریافت ویزای استرالیا است. افرادی که می‌خواهند برای تحصیل به این کشور سفر کنند باید درمورد شرایط سنی آن اطلاعات کافی را به‌دست آورند. هر دانشگاه محدودیت‌های سنی خاصی برای اخذ پذیرش در دوره‌های مختلف دارد. این محدودیت‌ها معمولاً در وب‌سایت دانشگاه‌ها یا در صفحه مربوط به دوره‌های مختلف ذکر می‌شود.

به‌عنوان‌مثال اگر سن شما بالای 30 سال است و برای دریافت اقامت استرالیا از طریق ویزای تحصیلی اقدام کرده‌اید، باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد تحصیل در این کشور برای شما ضروری است. به‌طورکلی توصیه می‌کنیم برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر به سفارت این کشور یا وب‌سایت رسمی آنها مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از شرکت‌های مهاجرتی کمک بگیرید و اطلاعات لازم درباره مهاجرت تحصیلی به استرالیا را به‌دست آورید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا

افرادی که تصمیمشان اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیاست، باید مراحل قانونی آن را طی کنند. کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. لازم است که مشخص کنید که در چه رشته‌ای می‌خواهید به تحصیل ادامه دهید.
 2.  باید طبق رشته موردنظرتان دانشگاه مناسبی را انتخاب کنید.
 3. آماده‌سازی تمامی مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها، اعم از ترجمهٔ مدارک، گواهی‌نامه‌ها، رزومه و... بسیار ضروری است.
 4. پس از آماده‌سازی مدارک، باید درخواست خود را از طریق سایت دانشگاه موردنظر ارسال کرده و مدارک موردنیاز را به همراه آن ارائه دهید.
 5. پس از بررسی درخواست و مدارک توسط دانشگاه، در صورت تأییدپذیرش تحصیلی به شما اعلام خواهد شد.
 6. پس از اخذ پذیرش، باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای این کار نیز باید مدارک موردنظر را برای سفارت بفرستید.
 7. پس از دریافت ویزا می‌توانید به این کشور سفر کرده و تحصیل را شروع کنید.
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا بسته به عوامل مختلفی از جمله مقطع تحصیلی، شهر و نوع دانشگاه متغیر است. به‌طورکلی شهریه دانشگاهی (Tuition Fee) بستگی به مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه دارد. برای مثال، شهریه‌ها در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا معمولاً بیشتر از دوره‌های کارشناسی است. هزینه‌های زندگی نیز اجاره مسکن، خوراک، پوشاک، تفریحات، بیمه و سایر هزینه‌های روزمره را شامل می‌شود. به طور معمول و مانند هر کشور دیگری هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک است. همان‌طور که در مطالب بالا نیز بیان کردیم یکی از هزینه‌های معمول دیگر برای تحصیل در این کشور هزینه بیمه دانشجویی (OSHC - Overseas Student Health Cover) است. دریافت این بیمه برای دانشجویان بین‌المللی اجباری است. هزینه درخواست ویزا (Visa application fee) و دیگر هزینه‌های مرتبط با مدارک و مصاحبه ویزا نیز باید در نظر گرفته شود.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا

در استرالیا نظام تحصیلی به‌صورت خصوصی است و دانش‌آموزان و دانشجویان باید هزینه‌های تحصیل را پرداخت کنند. نکته قابل‌توجه این است که امکان اخذ بورس تحصیلی نیز وجود دارد. برای درخواست بورسیه تحصیلی در استرالیا مدارک و شرایطی لازم است. مهم‌ترین مدارم لازم برای دریافت بورسیه عبارت‌اند از:

 • نمره آیلتس (IELTS) 7 یا بالاتر: جهت اخذ برخی از بورسیه‌ها داشتن نمره آیلتس 7 یا بالاتر الزامی است. مدرک TOEFL نیز پذیرفته می‌شود.
 • توصیه‌نامه‌های معتبر: ارائه حداقل 2 توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه یا افراد معتبر که توانایی‌ها و تعهد فرد را تأیید کنند.
 • بیانیه هدف (Statement of Purpose - SOP): نوشتن یک بیانیه هدف قوی که شرایط شخصی، دلایل تحصیل در استرالیا، اهداف و تأثیر تحصیل در زندگی حرفه‌ای فرد را توضیح دهد.
 • رزومه (CV): تهیه و ارائه یک رزومه کامل و متناسب با تحصیلات و تجربه‌های شخص نیاز است.
 • پذیرش تحصیلی از دانشگاه معتبر: فرد باید پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبر در استرالیا داشته باشد.
 • سوابق تحصیلی متناسب با مقطع تحصیل: ارائه مدارک تحصیلی و سوابق آموزشی متناسب با مقطع تحصیل موردنظر بورسیه الزامی است.

شرایط کار حین تحصیل در استرالیا

دانشجویان حین تحصیل در این کشور می‌توانند به طور پاره‌وقت کار کنند. به‌طورکلی دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در طول هفته تا حداکثر 20 ساعت به کار پاره‌وقت بپردازند. این محدودیت در طول دوره‌های تحصیلی اجرا می‌شود. در تعطیلات نیز دانشجویان می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت (بیش از 20 ساعت در هفته) کار کنند. آنها می‌توانند به‌راحتی و از طریق وب‌سایت دانشگاه به دنبال شغل باشند. دانشجویان می‌توانند در کافه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و خود دانشگاه‌ها (مثلاً کتابخانه دانشگاه) مشغول به کار شوند.

اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل

افراد می‌توانند پس از دریافت ویزای تحصیلی اقدام به اخذ ویزای دائم کنند. برای دریافت اقامت دائم این کشور ویزاهای مختلفی وجود دارد. برای مثال ویزای نوع 489 (Skilled Regional Provisional Visa) که یک ویزای کاری است و امکان تبدیل آن به اقامت دائم وجود دارد. دانشجویان و دانش‌آموزان می‌توانند با درخواست کار اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند. شایان‌ذکر است که روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد. شما می‌توانید برای آگاهی از این روش‌ها از مشاوران ما در سبزینه کمک بگیرید.

جمع‌بندی

در این مقاله در مورد تحصیل در استرالیا که یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم این کشور است، صحبت کردیم و هرآنچه که در این مسیر نیاز است تا بدانید و انجام دهید را شرح دادیم. با این حال، توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در این زمینه از مشاوران و متخصصان ما در سبزینه  راهنمایی بخواهید. مشاوران ما آماده ارائه انواع خدمات مهاجرتی به شما عزیزان هستند. کافی است از راه‌های ارتباطی درج‌شده در سایت، با ما تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
ContantUs مشاوره رایگان