جستجو در سایت

شرایط تحصیل در انگلستان در مقاطع تحصیلی گوناگون

logo

به نظر شما دلیل انتخاب تحصیل در انگلیس چیست و برای این کار چه اقداماتی لازم است؟ امروزه افراد زیادی راغب به تحصیل در کشور انگلیس هستند. اما نمی‌دانند که این کار چه مزایایی دارد و باید برای این کار چه اقداماتی انجام دهند. به همین جهت قبل از هر چیزی باید با نیازمندی‌ها و مدارک آن آشنا باشند و بعد از طی‌کردن مراحل آن به تحصیل بپردازند. به همین جهت در ادامه این مقاله از سبزیه قرار است با شرایط تحصیل در انگلیس آشنا شوید!

تحصیل در کشور انگلیس

ویژگی ها و مزایای تحصیل در انگلستان کدامند؟

بهتر است قبل از انتخاب و پیگیری مراحل تحصیل در انگلستان، با مزایا و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید:

 • دانش زبان انگلیسی: همان‌طور که می‌دانید زبان رایج در بریتانیا، انگلیسی است. برای همین شما برای ارتباط با مردم انگلستان و دیگر کشورها، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. جالب است بدانید که این شرایط، باعث شده تا بیش از 100 هزار دانشجو از کشورهای دیگر دنیا با زبان‌های متفاوت در لندن، به تحصیل مشغول باشند. 
 • بالابودن کیفیت آموزش و اعتبار مدارک تحصیلی: شما می‌توانید در برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی انگلیس شرکت کنید و از شرایط و امکانات باکیفیت آن، نهایت استفاده را ببرید. از طرف دیگر، مدارک دریافتی شما بعد از تحصیل به‌قدری معتبر است که می‌توان از آن در ابعاد بین‌المللی استفاده کرد.
 • ورود به بهترین دانشگاه‌های دنیا بدون کنکور: جالب است بدانید که شما برای تحصیل در انگلیس، نیازی به کنکور ندارید و می‌توانید با امکاناتی مناسب دوره‌های مختلف تحصیلی را بگذرانید و بدون داشتن دغدغه و استرس کنکور به درجات عالی علمی برسید. نکته حائز اهمیت اینجاست که کشور انگلستان به‌عنوان یکی از قطب‌های علمی معتبر در جهان به شمار می‌رود. چون بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان مانند دانشگاه آکسفورد در این کشور وجود دارند.
 • وجود دوره‌هایی کوتاه‌تر و متنوع‌تر: یکی از مشکلات و دغدغه محصلان و دانشجویان، طولانی‌بودن دوره‌های تحصیلی است. این موضوع باعث می‌شود که افراد به دنبال گذراندن دوره‌هایی کوتاه‌تر اما باکیفیت‌تر باشند. البته این موضوع در کشور انگلستان صدق نمی‌کند. چون دوره‌های تحصیلی در این کشور نسبت به دیگر نقاط جهان کوتاه‌تر است. مثلاً افراد برای گذراندن دوره لیسانس و دکتری تنها 3 سال را می‌گذرانند و دوره ارشد نیز 1 ساله به اتمام می‌رسد. مسئله مهم‌تر درباره تحصیل در انگلیس نیز تنوع رشته‌های دانشگاهی است. برای مثال شما می‌توانید در دانشگاه‌های لندن از میان 30 هزار رشته تحصیلی، مناسب‌ترین و بهترین رشته را برای تحصیل در کشور انگلیس انتخاب کنید.
 • امکان دریافت ویزای کار بعد و هنگام تحصیل در انگلستان: بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، امکان دریافت دو سال ویزای کاری را دارند و بسیاری از دانشجویان نیز می‌توانند در حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته، به صورت تمام وقت به کاری برای کسب درآمد مشغول باشند.
 • نزدیک بودن به ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی: بسیاری از ایرانیان به‌غیراز کشور انگلیس، کشورهای دیگر مانند استرالیا، آمریکا و کانادا را نیز برای تحصیل انتخاب می‌کنند. اما وجه تمایز انگلیس، نزدیک‌تر بودن آن نسبت به این کشورها به ایران است. اما موقعیت جغرافیایی خوب انگلیس فقط به ایران ختم نمی‌شود. چون افراد می‌توانند با مهاجرت تحصیلی به این کشور، از ارتباط با کشورهای دیگر اروپایی و امکان سفر به این کشورها نیز بهره ببرند.
 • بهره‌گیری از بورس‌های تحصیلی متنوع: از دیگر مزایای تحصیل در انگلیس، وجود بورس‌های تحصیلی در مدارس و دانشگاه‌های این کشور است که همه دانشجویان خارجی و داخلی، باتوجه‌به شرایطشان می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند.
 • تحصیل در محیط بین‌المللی و متنوع فرهنگی: باتوجه‌به بین‌المللی بودن دانشگاه‌های انگلستان، شما می‌توانید به‌علاوه تحصیل، با افرادی از کشورهای دیگر نیز ارتباط داشته باشید و از تجربه‌های آن‌ها نیز استفاده کنید. از طرف دیگر هم‌زیستی در کنار افرادی با ملیت‌ها و فرهنگ‌های متفاوت نیز باعث کسب دستاوردهایی ناب از محیط فراخ و فرهنگ انگلستان و آشنایی با کشورهای دیگر می‌شود.
 • سریع‌تر بودن ورود به رشته‌های علوم پزشکی: رؤیای بسیاری از جوانان، قبولی در رشته‌های پزشکی است و این رؤیا در دانشگاه‌های انگلیس نسبت به دیگر کشورها سریع‌تر به وقوع می‌پیوندد. برای مثال بسیاری دیگر از کشورهای مطرح دنیا مثل آمریکا، استرالیا و کانادا، با وجود رقابت با انگلستان، برای ورود به رشته پزشکی باید دوره‌ها و سطوح مختلفی را گذراند. این در حالی است که انگلستان شما را هرچه زودتر به رؤیای پزشکی می‌رساند. از طرف دیگر دانشجویان پزشکی نیز امکاناتی درجه 1 برای تحصیل دارند و تحت آموزش‌هایی با سطوح بالا قرار می‌گیرند.
 • وجود امکاناتی بالا با خدمات آموزشی مناسب: جالب است بدانید که افراد با تحصیل در انگلیس می‌توانند از امکاناتی باورنکردنی مانند وجود 120 کتابخانه فقط در شهر لندن استفاده کنند که یکی از معروف‌ترین و بهترین آن‌ها، کتابخانه بریتانیا با 150 میلیون کتاب با موضوعات متنوع است. همین امر نیز مزایای تحصیل در کشور انگلستان را بیشتر از قبل می‌کند.
 • رایگان بودن هزینه‌های بهداشتی و درمانی رایگان: جالب است بدانید که دانشجویان با گذراندن بیش از 6 ماه تحصیل در انگلستان، می‌توانند از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. این خدمات که برای پوشش کامل خدمات بهداشتی و درمانی NHS است، باعث کاهش نگرانی‌های دانشجویان از بابت هزینه‌های زندگی در کشوری اروپایی می‌شود. البته فراموش نکنید که این مزیت وقتی کاربردی است که موقع ثبت نام و ورود به انگلستان نزد پزشک، برای دریافت خدمات درمانی، ثبت نام کنید.
 • کم‌تر بودن هزینه‌های تحصیلی در انگلستان: همان‌طور که گفته شد، مدت‌زمان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس نسبت به دیگر کشورها کوتاه‌تر است. همین امر نیز باعث کم‌تر شدن هزینه‌های تحصیل برای افراد مهاجر می‌شود.

شرایط سنی تحصیل در کشور انگلستان چگونه است؟

افراد 16 سال به بالا می‌توانند برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنند. البته این افراد باید مکانی برای گذراندن دوره تحصیلی خود از طرف حامی دانشجویی با مجوز اقدام کنند. از طرف دیگر برای حمایت از خود و پرداخت هزینه‌های دوره، پول کافی داشته باشند. فراموش نکنید که افراد 16 و 17 ساله باید رضایت والدین خود را نیز به همراه مدارک مهاجرت ارائه دهند.

شرایط تحصیل در انگلیس

مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان

شما قبل از اقدام برای تحصیل در انگلستان، باید مدارک زیر را فراهم کنید:

 • پاسپورت فعلی و مدارک معتبر مسافرتی
 • مدارک ذکر شده در CAS شما، توجه داشته باشید که ممکن است در CAS شما هیچ مدرکی ذکر نشود در نتیجه نیازی نیست مدرک خاصی را نیز ارائه دهید.
 • مدرک تسلط به زبان انگلیسی
 • ترجمه مدارک به زبانی غیر از زبان انگلیسی:  این ترجمه‌ها وقتی نیاز است که مدرک شما به زبان انگلیسی نباشد و شامل مواردی چون تأیید مترجم درباره اصلی بودن سند اصلی، اطلاعات تماس شرکت ترجمه و تاریخ ترجمه می‌شود.
 • مدارک اثبات تمکن و توانایی مالی: باتوجه‌به اینکه تحصیل شما در انگلیس با هزینه‌های متفاوتی همچون خوراک، مسکن و خرید کتاب و... همراه است؛ کشور انگلستان باید از توانایی مالی شما از بابت این هزینه‌ها اطمینان حاصل کند. برای همین نیاز است مدارکی را برای اثبات داشتن مقدار مشخصی پول برای هزینه‌های تحصیل و زندگی در بریتانیا ارائه کنید. این مدارک نیز شامل صورت‌حساب‌های بانکی شخصی (بیانیه‌های جامعه ساختمانی)، نامه‌های بانکی، وام نامه‌های رسمی و نامه‌های حمایت مالی رسمی می‌شود. فراموش نکنید که مدارک تمکن مالی، برای جلوگیری از ندادن ویزای انگلیس به شما، حتماً باید ارائه شوند.
 • ارائه رضایت‌نامه از حامی دولتی: این مدرک، شامل کسانی می‌شود که در سال گذشته، به‌صورت رسمی توسط دولت یک کشور حمایت می‌شوند. به همین جهت باید نامه‌ای از دولت به‌عنوان حامی ارائه شود تا رضایت اسپانسر ویزای دانشجویی شما را برای تحصیل در انگلستان تأیید کند.  
 • ارائه مدرک و سند، دال بر ارتباط شما با والدین یا قیمتان: برخی از افراد، پول و سرمایه خود برای تحصیل در انگلستان را به والدین خود می‌سپارند تا آن‌ها از این وجه نگه‌داری کنند. برای همین باید رابطه خود با والدینشان را ثابت کنند که این امر نیز با ارائه گواهی تولد یا گواهی فرزندخواندگی نیز قابل‌حل است.
 • ارائه نامه از والدین یا قیم: این نامه باید با امضا و تاریخ باشد و در صورتی نیاز به ارائه آن است که وجه و پول شما تحت نام یکی از والدین نگه‌داری می‌شود. در واقع برای ارائه این مدرک باید نامه‌ای از والدینتان مبنی بر رضایت شما برای استفاده از پول نیز ارائه شود.
 • رضایت‌نامه والدین برای افراد زیر 18 سال: در صورتیکه شما برای شروع تحصیل زیر 18 سال هستید؛ باید نامه‌ والدین یا قیم قانونی خود را به عنوان رضایت‌نامه تحصیل و مهاجرت نیز به مراجع مربوطه ارائه دهید.
 • ارائه نتایج آزمایش‌های پزشکی: این مورد برای وقتی است که در 6 ماه گذشته در کشوری زندگی کرده‌اید که آزمایش سل در آن امری رایج است. برای این‌که مطمئن شوید آیا باید این آزمایش را نیز انجام بدهید یا نه باید به اطلاعات UKVI مراجعه کنید.
 • گواهینامه ATAS (گواهی طرح تأیید فناوری دانشگاهی): این مدرک را باید برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه دهند. صدور این گواهی، تقریباً 1 ماه طول می‌کشد که در صورت نیاز به آن نیز در CAS شما ذکر می‌شود.

سطح زبان موردنیاز برای تحصیل در انگلستان

فراموش نکنید که تحصیل در انگلستان، نیازمند داشتن نمره‌ای مورد قبول در آزمون آیلتس است. این نمره نیز باتوجه‌به نوع دانشگاه موردنظر شما برای قبولی و سطح دوره تحصیلی شما متفاوت است. اما به‌صورت کلی بیشتر دانشگاه‌های این کشور، افراد را با نمره‌های آیلتس 6.0 و 6.5 را می‌پذیرند. شما می‌توانید در زیر از نمره مورد قبول در هر یک از مقاطع تحصیلی آشنا شوید:

 • سطح زبان موردنیاز برای تحصیل در مدارس انگلستان: در این مقطع داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی ضروری است. اما نیازی به دریافت نمره آیلتس نیست و افراد می‌توانند از سنین 5 تا 18 سالگی، در مدارس انگلستان مشغول به تحصیل شوند. اما چون باید در آزمون A-LEVEL شرکت کنند، باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • نمره مورد قبول آیلتس برای تحصیل در مقطع لیسانس انگلستان: برای گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان در دوره کارشناسی، شما باید نمره آیلتسی برابر با 6.5 به بالا داشته باشید. البته تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان نیز به نمره آیلتس 7.0 به بالا نیاز دارد.
 • نمره مورد قبول آیلتس برای تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس انگلستان: پذیرش در دوره‌های پیش از کارشناسی‌ارشد نیز به نمره آزمون آیلتس 5.0 به بالا نیاز دارد. این دوره‌ها، برای افزایش مهارت‌های زبانی و ارتباطی دانشجویان در نظر گرفته شده است. در واقع شما باید اول در این دوره شرکت کنید و بعد برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنید. توجه داشته باشید که مدرک لیسانس شما برای پذیرش فوق‌لیسانس، باید تکمیل باشد. حداقل نمره آیلتس موردنیاز به این مقطع نیز 6.0 به بالا است. اما دانشگاه‌های برتر به نمره‌ای معادل 5 و 6 یا بیشتر نیاز دارند.
 • نمره مورد قبول آیلتس برای تحصیل در مقطع دکتری انگلستان: برای این مقطع نیز شما باید نمره آیلتسی برابر 6.5 تا 7 داشته باشید و در 4 بخش خواندن، نوشتن، شنیداری و مکالمه به خوبی عمل کنید.البته هر یک از دانشگاه‌ها در مقطع دکتری، نیازمندی‌های خاص خود را دارند که باید قبل از هر کاری آن‌ها را از طریق سایت دانشگاه موردنظرتان بررسی کنید. از طرف دیگر باید برای پذیرش در مقطع دکتری، استاد راهنما داشته باشید و از او تأییدیه دریافت کنید و بعد مدارک قبولی در آزمون آیلتس را ارائه کنید.

تحصیل در انگلستان بدون نیاز به مدرک آیلتس

شما می‌توانید از راه‌های زیر بدون نیاز به مدرک زبان مانند آیلتس، برای تحصیل در بریتانیا اقدام کنید:

 1. شرکت در کلاس‌های pre-sessional زبان: دوره‌های آموزش زبان قبل از کلاس‌های دانشگاه
 2. انجام مصاحبه آنلاین: تأیید صلاحیت دانشجویان، برای پذیرش توسط دانشگاه‌ها و بهترین کالج‌های انگلستان
 3. تحصیل در دبیرستان به زبان انگلیسی: دریافت نمره خوب در دبیرستان‌هایی با آموزش به زبان انگلیسی
 4. کسب نمرات بالای زبان انگلیسی در دبیرستان: درنظرگرفتن نمرات زبان انگلیسی دوره دبیرستان توسط برخی از دانشگاه‌ها به‌جای بررسی مدرک زبان
 5. دریافت مدرک کارشناسی مرتبط با رشته‌های مختلف زبان انگلیسی: در صورت داشتن تخصص زبان انگلیسی و تحصیل در رشته‌هایی مانند ادبیات و مترجمی زبان انگلیسی
تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در مدارس انگلیس

متقاضیان برای تحصیل در این مقطع، باید بورسیه تحصیلی بگیرند تا بتوانند به‌صورت رایگان در انگلیس تحصیل کنند. بعضی مواقع نیز به دانش‌آموزان کمک‌هزینه یا تخفیف در پرداخت شهریه تحصیل نیز تعلق می‌گیرد. از شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا
 • داشتن نمره بالای کنکور در ایران
 • وجود سوابق علمی، فرهنگی، آموزشی و هنری

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در این مقطع نیز باید موارد زیر را به یاد داشته باشید:

 • شرکت در امتحانات حداقل 3 درس از دوره A-LEVEL و موفقیت در آن‌ها یا گذراندن دوره Foundaction
 • تکمیل برگ مخصوص و جایابی مرکز گزینش دانشگاهی UCAS
 • گذراندن دوره Bachelor در صورت نداشتن نمره A-Level به‌شرط پشت سرنهادن یک سال ابتدایی (Foundation Year)
 • داشتن مدرک IELTS با نمره 5.5 تا 6

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی‌ ارشد

متقاضیان این مقطع، باید قبل از هر کاری به سایت دانشگاه موردنظرشان مراجعه کنند و برای پذیرش تحصیلی درخواست دهند. به‌صورت کلی ددلاین و زمان‌بندی تایم‌های دانشگاه‌ها متفاوت است و باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید. بعد از آن باید طبق مراحل زیر برای تحصیل در انگلیس در مقطع ارشد اقدام کنید:

 • داشتن توصیه‌نامه آکادمیک و تخصصی: این موارد نشان‌دهنده تخصص و توانایی تحصیلی شما به‌عنوان دانشجویی موفق در رشته موردنظرتان است و باید از طرف مربی و استاد شما ارائه شود. چون این‌گونه شانس پذیرش بیشتری در دانشگاه خواهید داشت.
 • انگیزه‌نامه: این مورد نیز شامل انگیزه فرد برای تحصیل در رشته و دانشگاه موردنظرش است و باید برای مجاب کردن مسئولین دانشگاه ارائه شود تا آن‌ها قبول کنند که فرد متقاضی شایستگی تحصیل در دانشگاه انگلستان را دارد.
 • آپلود مدرک تحصیلی در مقاطع قبلی برای انجام بررسی‌های نهایی دانشگاه موردنظر: مدارک متقاضیان کارشناسی‌ارشد، باید در سیستم UKPASS بارگذاری شود. از طرف دیگر فرد متقاضی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد. بعضی دیگر از دانشگاه‌ها نیز برای افرادی با داشتن تجربه کاری مرتبط با رشته شانس پذیرش بیشتری در نظر می‌گیرند.

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری

افراد برای تحصیل در مقطع دکتری باید همانند مقطع کارشناسی‌ارشد، مراحلی چون درخواست پذیرش، ارائه توصیه‌نامه، ارائه انگیزه‌نامه قوی و ارائه مدرک تحصیلی در مقاطع قبلی را در سایت ذکرشده آپلود کنند. اما بعد از آن باید برای خود استاد راهنمایی به‌عنوان سوپروایزر پیدا و انتخاب کنند و با او در ارتباط باشند.

البته فراموش نکنید که این امر زمان‌بر است. برای همین شما باید از مدت‌ها قبل با یکی از اساتید دانشگاه مورد‌نظرتان از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و برای مجاب کردن او با بیان هدف و قصد خود برای تحصیل در دانشگاه انگلستان متقاعد کنید. در واقع اگر شما در این امر نیز موفق باشید و بتوانید استاد راهنمای خود را متقاعد کنید، او شما را تأیید می‌کند.

همین امر نیز باعث طی‌شدن فرایند پذیرشتان می‌شود و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای شما نیز افزایش می‌یابد. جالب است بدانید که متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در کشور انگلستان، باید به‌علاوه ارائه مدارک تحصیلی و داشتن نمره آیلتس 6.5 و حداقل نمره 90 تافل، پروپوزالی تحقیقاتی با موضوع مرتبط با رشته خود را نیز به دانشگاه موردنظرشان ارائه دهند.

شروع سال تحصیلی مدارس انگلستان

مدارس انگلستان از اول سپتامبر کار خود را آغاز می‌کنند و سال تحصیلی نیز تا 39 هفته طول می‌کشد. جالب است بدانید که هر سال تحصیلی در بیشتر مدارس انگلستان، سه ترمه هستند که هر ترم نیز به دو نیم‌ترم تقسیم می‌شود. به صورت کلی زمان‌بندی ترم‌های سال تحصیلی در مدارس انگلستان نیز به صورت زیر هستند:

 • ترم پاییز: از اوایل سپتامبر تا اواسط دسامبر (نیم ترم در اواخر اکتبر)
 • ترم بهار: از اوایل ژانویه تا عید پاک (نیم ترم در اواسط فوریه)
 • ترم تابستانی: از عید پاک تا اواسط جولای (نیم ترم در اواخر ماه می یا اوایل ژوئن)

جالب است بدانید که در پایان هر نیم ترم تعطیلاتی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود و تعطیلات تابستانی نیز از اواخر جولای تا اوایل سپتامبر است و حدود 6 تا 9 هفته است. این مقدار نیز با توجه به منطقه و نوع مدرسه ممکن است متفاوت باشد.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ های انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان نیز از 1 سپتامبر شروع می‌شود و تا 31 آگوست طول می‌کشد. جالب است بدانید که سال تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور نیز همانند مدارس به سه ترم (با همان زمان‎بندی) تقسیم می‌شوند.

معرفی برترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلیس را دارند می‌توانند در رشته‌های زیر مشغول به تحصیل شوند. توجه داشته باشید که این رشته‌ها به‌عنوان مناسب‌ترین و بهترین رشته‌ها برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌روند:

 1. علوم کامپیوتر
 2. علم داده
 3. حقوق
 4. مدیریت (MBA و MIM)
 5. پزشکی (MBBS)
 6. مدیریت معماری و ساخت‌وساز
 7. مهندسی
 8. تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار
 9. مد و طراحی داخلی
 10. حسابداری و امور مالی
 11. پرستاری
 12. فیزیوتراپی

هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

جالب است بدانید که هزینه تحصیل در انگلستان نسبت به تحصیل در دیگر کشورها مانند استرالیا و آمریکا کم‌تر است. این هزینه کم نیز به دلیل مدت کوتاه‌تر دوره‌های تحصیل و وجود موسسه‌های متنوع با رشته‌های گوناگون است که امکان انتخاب را برای طیف مختلفی از متقاضیان با سلایق گوناگون فراهم می‌کند. این نکته قابل‌ذکر است که هزینه تحصیل در انگلستان باتوجه‌به رشته و مقطع و کیفیت دانشگاه متغیر است. اما به‌صورت تقریبی شامل موارد زیر می‌شود:

 • دوره کارشناسی: 8000 تا 38000 پوند در سال
 • دوره کارشناسی‌ارشد: 12000 تا 20000 پوند در سال
 • دوره دکتری: 15000 تا 25000 پوند در سال

هزینه خوابگاه دانشجویی در انگلستان

وضعیت اسکان دانشجویان مهاجر، یکی از مهم‌ترین موارد در مهاجرت تحصیلی و اقامت انگلیس است. این افراد باید در سال اول ابتدا در خوابگاه‌های داخل دانشگاه اقامت داشته باشند و از سال دوم نیز باید خوابگاه‌های خصوصی را انتخاب کنند. از طرفی هزینه اسکان برای دانشگاه‌های لندن با دیگر دانشگاه‌ها متفاوت است. مثلاً هزینه مسکن در لندن تقریباً 8073 پوند در سال است و دانشجویان هر هفته باید به صورت هفتگی 125 پوند هزینه مسکن بدهند. البته فراموش نکنید که نحوه و سبک زندگی شما در انگلستان، در هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور تاثیر دارد.

تحصیل در کشور انگلستان با بورسیه

به‌صورت کلی دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی، باید در انگلستان برای تحصیل خود شهریه بپردازند و باید بدانید که تحصیل در این کشور رایگان نیست. مگر این‌که افراد بتوانند با بورسیه تحصیلی یا حمایت‌های مالی به این کشور برای تحصیل مهاجرت کنند. فراموش نکنید که بورسیه‌های تحصیلی اهمیت زیادی دارند و شامل مواردی چون هزینه‌های دانشگاهی و تحصیل دانشجویان، هزینه‌های زندگی و حمل‌ونقل، هزینه درخواست ویزا و هزینه بلیت رفت‌وبرگشت به انگلستان می‌شود. این بورسیه‌ها بیشتر به افراد برتر و ممتاز بین‌المللی تعلق می‌گیرد و این افراد باید هم معدل بالایی داشته باشند و هم سطح زبانشان عالی باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله از سبزینه به طور کامل در مورد شرایط تحصیل در انگلیس در مقاطع تحصیلی گوناگون صحبت کردیم و هرآنچه لازم بود تا برای پیمون این مسیر بدانید، توضیح دادیم. با این حال دریافت مجوز تحصیلی در این کشور و ریجکت نشدن درخواستتان نسبتا پیچیده و سخت است و اگر اطلاعات کافی در این مورد نداشته باشید، شانس پذیرش شما کاهش می‌یابد. ما در سبزینه با کمک کارشناسان و وکلای باتجربه که سال‌ها در این حوزه فعالیت داشتند و پرونده‌های مهاجرتی متعددی را با موفقیت به پایان رسانده‌اند، می‎توانیم این مسیر پر پیچ و خم را برایتان هموار کنیم. کافی است با ما تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 81  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان