جستجو در سایت

وقت سفارت

logo

دریافت وقت سفارت حضوری و آنلاین

دریافت وقت سفارت حضوری و آنلاین به معنی گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین از پرتال سایت رسمی سفارت کشور مورد تقاضا یا مراجعه حضوری به سفارت داخل ایران یا کشورهای همسایه می باشد. جهت گرفتن وقت سفارت حضوری متقاضی بایستی با مراجعه حضوری به سفارت تعیین وقت نماید و چنانچه سفارت مربوطه در یکی از کشورهای همسایه باشد ملزم به تحمیل یک هزینه اضافی سفر بابت اخذ وقت سفارت می باشد ، بدین صورت که با مراجعه به مرکز اداری مشخص شده در کشور مربوطه اقدام به تعیین وقت می نمایید و مجددا در تاریخ مشخص شده جهت انگشت نگاری باید مراجعه نمایید.

اما گرفتن وقت سفارت آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری امکان پذیر می باشد و مزایایی که نسبت به وقت سفارت حضوری دارد مشتمل به سریع تر بررسی شدن مدارک و امکان ویرایش فرم قبل از ثبت و ... می باشد. قابل ذکر است که جهت گرفتن وقت سفارت نیاز به یک کارت بین المللی بانکی می باشد.

جهت دریافت مشاوره در خصوص وقت سفارت کشورهای مختلف بر روی گزینه مورد نظر در قسمت زیر کلیک نموده، یا با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

وقت سفارت کشورها

وقت سفارت چیست؟

وقت سفارت به مراجعه حضوری به سفارت یک کشور جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری و مصاحبه به منظور اخذ ویزا می گویند. به بیان دیگر جهت اخذ ویزای کشور مقصدی که قصد سفر به آن را دارید باید در ابتدا قبل مراجعه به سفارت وقت بگیرید و بعد از تعیین وقت ، ملزم به آن هستید که در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه نمایید و بعد از تحویل مدارک خود منتظر بررسی سفارت بمانید. در مواردی که کشور مقصد در ایران سفارتخانه نداشته باشد، متقاضی می بایست جهت اخذ ویزا به کشورهای همسایه سفر کند و اقدامات لازم را در سفارت کشور مورد نظر اتخاذ نماید. به عنوان مثال متقاضیان ویزای کانادا و ویزای امریکا می توانند جهت گرفتن وقت سفارت از انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان و تفلیس اقدام نمایند. جهت راهنمایی و تکمیل اطلاعات می توانید از کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه مشاوره دریافت نمایید.

وقت سفارت اروپا عادی

چرا باید وقت سفارت بگیریم؟

به منظور اخذ وقت سفارت قبل از مراجعه به سفارت مربوطه باید اقدام به تعین وقت سفارت نمایید. این عمل موجب به تسهیل در روند امور و جلوگیری از ازدحام و صفوف طولانی و صرفه جویی در زمان متقاضیان اخذ وقت سفارت می باشد. متقاضیان می توانند جهت گرفتن وقت سفارت به صورت فوری و عادی ( حضوری یا آنلاین ) اقدام نماید که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

دریافت وقت سفارت فوری به چه صورت است؟

همانطور که بالاتر  عنوان کردیم می توانید به دو صورت وقت سفارت فوری یا عادی جهت اخذ ویزا اقدام نمایید. چنانچه برای سفر به مقصد مورد نظر عجله داشته باشید و ملزم باشید که در تاریخ مشخص و دقیقی سفر کنید می بایست به صورت اخذ وقت سفارت فوری ( وقت سفارت VIP ) اقدام نمایید تا این امکان برای شما مهیا شود که در کمتر از دو هفته به سفارت وارد شوید. در غیر این صورت اگر زمان کافی برای تکمیل مدارک و ترجمه داشته باشید و زمان مشخص و دقیقی برای سفر از پیش تعیین نکرده باشید می توانید به صورت عادی اقدام نمایید و با صبر و حوصله به امور مربوطه بپردازید. البته وقت سفارت فوری برخی کشورها با وقت سفارت عادی از لحاظ زمانی تفاوت چندانی ندارد، و تفاوت آن تنها در روند انجام امور اداری در روز وقت سفارت می باشد. بدین معنی که متقاضی دیگر نیاز به ایستادن و انتظار در صف ندارد، و در سالنی متفاوت و مبله، کارهای اداری از جمله ارائه مدارک ، انگشت نگاری و مصاحبه را انجام خواهد داد.

هزینه گرفتن وقت سفارت به چه صورت است؟

هزینه گرفتن وقت سفارت به صورت عادی یا فوری متفاوت می باشد. متقاضی بابت اخذ وقت سفارت فوری باید هزینه بیشتری بپردازد، در حقیقت با پرداخت هزینه بیشتر می توانید در کمترین زمان به سفارت وارد شوید اما در برخی موارد ممکن است تفاوتی بین هزینه گرفتن وقت سفارت عادی و فوری وجود نداشته باشد. همچنین متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزا و انگشت نگاری به سفارت می باشد. مقدار هزینه بسته به کشور انتخابی متغیر می باشد. قابل ذکر است که برای افراد زیر شش سال و بالای هشتاد سال هزینه انگشت نگاری دریافت نمی شود و همچنین افراد بین شش تا دوازده سال هم نصف هزینه انگشت نگاری را پرداخت می نمایند. بنابراین با توجه به قوانین سفارت مورد نظر متقاضی می بایست هزینه را آماده نماید زیرا در صورت عدم پرداخت درخواست متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. در ادامه لیست هزینه وقت سفارت توسط آژانس هواپیمایی سبزینه را مطالعه نمایید.

با توجه به اینکه جهت پرداخت اخذ وقت سفارت نیاز به کارت بین المللی بانکی می باشد، جهت تسریع  و انجام دقیق امور مرتبط به وقت سفارت ، متقاضیان می توانند از طریق متخصصان مربوطه آژانس هواپیمایی سبزینه  با آرامش خاطر اقدام نمایند.

لیست قیمت اخذ وقت سفارت به شرح زیر می باشد:

 • هزینه وقت سفارت ایتالیا 100،000تومان
 • هزینه وقت سفارت فرانسه 100،000تومان
 • هزینه وقت سفارت المان 290،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت یونان 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت هلند 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت بلژیک 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت چک 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت اتریش 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت اسپانیا 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت پرتغال 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت لهستان 100،000 تومان
 • هزینه وقت سفارت دانمارک 100،000 تومان
نحوه گرفتن وقت سفارت کشورهای شینگن

گرفتن وقت سفارت تمامی کشورهای حوزه شینگن در کوتاه ترین زمان ممکن

برای سفر به کشورهای حوزه شینگن که واقع در قاره اروپا می باشد نیاز به ویزای شینگن می باشد. متقاضی با داشتن ویزای هر یک از کشورهای حوزه شینگن می تواند به تمامی کشورهای این حوزه سفر نماید. بدین ترتیب دارنده این ویزا از این امتیاز برخوردار است که با یک ویزا به تمامی کشورهای این حوزه سفر نماید.

برای گرفتن ویزای شینگن ابتدا باید اقدام به اخذ وقت سفارت از سفارتخانه کشور مورد نظر نمایید و تمامی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل آماده و ارائه دهید. در حقیقت اخذ ویزای کشور مربوطه منوط به کامل بودن همین مدارک دارد و این مساله بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا در صورت ناقص بودن مدارک احتمال ریجکت شدن ویزا بسیار زیاد می باشد. این مدارک شامل مدارک هویتی ، گردش حساب و تمکن مالی مناسب ، مدارک شغلی ، رزرو بلیط هواپیما ، رزرو هتل یا دعوتنامه معتبر ، و … می باشد.

 متقاضی پس از آماده سازی مدارک می بایست آن را به دارالترجمه بسپارد، دارالترجمه مدارک را ترجمه و مهر رسمی روی آن درج می نماید که تائیدیه درستی آن می باشد.

پس از آماده سازی مدارک می بایست در تاریخ و زمان مشخص شده مدارک را به سفارت مربوطه تحویل داده و منتظر بررسی آن توسط سفارت بمانید که معمولا این روند بین دو تا چهار هفته زمان می برد و سپس نتیجه را برای اقدام بعدی دریافت نمایید. مرحله آخر پیکاپ ویزا ( پیکاپ پاسپورت ) می باشد، که نماینده قانونی آژانس هواپیمایی سبزینه در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه پاسپورت متقاضی را بدون نیاز به حضور وی جهت چسباندن برچسب ویزا در پاسپورت ( پیکاپ ویزا یا برداشتن ویزا ) به سفارت کشورهای همسایه ارسال می نماید.

مراحل گرفتن وقت سفارت

 • ابتدا با شماره 41383-021 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را اعلام نمایید.
 • اسکن پاسپورت خود همراه با مدارک مورد نیاز که همکاران ما اعلام کرده اند را ارسال نمایید.
 • باتوجه به مراحل و روند وقت دهی هر سفارت منتظر آماده شدن کانفرم وقت سفارت خود باشید.
 • هنگام آماده شدن وقت سفارت همکاران ما با شما تماس می گیرند.
 • به منظور کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه آماده خدمت رسانی به شما می باشند.
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
ContantUs مشاوره رایگان