جستجو در سایت

وقت سفارت آلمان

logo

آلمان یکی از کشور های اروپای مرکزی و عضو اتحادیه شنگن است. این سرزمین از بزرگترین اقتصاد های جهان در حوزه خودرو، دارو و صنایع شیمیایی به شمار می رود که سالانه افراد زیادی با هدف شرکت در همایش ها و رویدادها، دوره های آموزشی و تحصیلی، کار و تجارت، استفاده از خدمات درمانی و گردشگری به این کشور سفر می کنند. یکی از شلوغ ترین کنسولگری ها، سفارت آلمان است؛ از این رو تعیین وقت سفارت آلمان پروسه ای سخت و زمان بر است و ممکن است ماه ها به طول بینجامد.

در صورتی که قصد دارید برای دریافت ویزای آلمان از طریق کنسولگری آلمان درخواست دهید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با راهنمای اخذ وقت سفارت آلمان همراه باشید و با خدمات آژانس سبزینه در این زمینه آشنا شوید.

چگونه وقت سفارت آلمان بگیریم؟

فرایند تعیین وقت سفارت آلمان یک فرایند آنلاین است که تمامی مراحل آن از طریق سایت کارگزاری ویزامتریک تنها نماینده رسمی سفارت آلمان در ایران انجام می شود. 

کارگزاری ویزامتریک امور مربوط به تعیین وقت سفارت آلمان، امور مربوط به اخذ ویزای کوتاه مدت آلمان (ویزای شنگن آلمان)، انجام امور بیومتریک، دریافت مدارک و تحویل پاسپورت را انجام می دهد و چنانچه نیازمند دریافت ویزای بلندمدت آلمان هستید باید مستقیما از طریق سفارت آلمان در تهران اقدام نمایید.

جهت دریافت وقت سفارت آلمان کافی است به وب سایت ویزامتریک مراجعه نموده و مراحل مربوط به ثبت نام را تکمیل نمایید. همچنین می توانید این امر را با خیالی آسوده به کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه سپرده و از خدمات تکمیل فرم، رزرو بلیط هواپیما و هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان بهره مند شوید.

وقت سفارت آلمان در ایران

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان

نحوه گرفتن و مراحل تعیین وقت سفارت آلمان شامل پرداخت آنلاین وقت سفارت آلمان، مراجعه به سایت رسمی سفارت آلمان، تکمیل اطلاعات و مراحل طبق دستورالعمل وب سایت و در نهایت دریافت قرار ملاقات پس از چند هفته می باشد.

وقت سفارت برای آلمان حدود 2 الی 3 هفته به طول می انجامد، البته مدت زمان وقت سفارت آلمان بستگی به میزان تقاضا دارد. متقاضیان می توانند جهت گرفتن وقت سفارت آلمان با ارسال مدارک مورد نیاز وقت سفارت آلمان از طریق کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نمایند.

جهت دریافت مشاوره در خصوص شرایط و اخذ وقت سفارت آلمان با شماره 02141383 و در روزهای تعطیل با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

روش های متداولی جهت اخذ وقت سفارت آلمان وجود دارد، که یکی از این روش ها مراجعه به سفارت آلمان در تهران می باشد که به صورت حضوری می توان نسبت به تعیین وقت سفارت المان اقدام نمود. اما متقاضیان باید توجه داشته باشند جهت اینکه مشکلی در امور و روند کار خود نداشته باشند، حتماً از مراحل گرفتن وقت سفارت شنگن مطلع باشند و راهنمایی گرفتن وقت سفارت المان را مطالعه و استفاده نمایند.

وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین از طریق ویزامتریک بهترین و آسان ترین روش جهت اخذ وقت سفارت می باشد، که به راحتی می توان با ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت آلمان، تکمیل فرم های مربوطه و نامه درخواست وقت سفارت به زبان انگلیسی نسبت به اخذ وقت سفارت آلمان اقدام نمود.

  مشاوره جهت مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان مسئله مهمی است که بالاتر به آن اشاره شد، اما ارسال تصویر گذرنامه تنها یکی از این مدارکی بود که در صورت کسر بودن آن سفارت اقدام به لغو وقت تعیین شده می نماید. متقاضیان باید توجه داشته باشند کامل بودن و صحت تمامی مدارک می تواند به روند امور دریافت ویزای متقاضی کمک چشمگیری نماید.

مدارک لازم برای وقت سفارت آلمان شامل مدارک ذیل می باشد:

  • اسکن یا تصویر واضح صفحه اول گذرنامه
  • شماره موبایلی که در دسترس باشد
  • 2 آدرس ایمیل
  • تاریخ مورد نظر جهت سفر
  • نوع ویزای درخواستی
  • زمان تقریبی وقت سفارت آلمان

زمان تقریبی وقت سفارت آلمان با ورود به سایت سفارت آلمان و پس از ایجاد نام کاربری و تعیین نوع ویزای درخواستی قابل انتخاب می باشد. اینکه وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد بستگی به میزان تقاضا دارد، ولی به طور معمول وقت سفارت المان حدود 2 الی 3 هفته به طول می انجامد. به بیانی دیگر، از زمان درخواست وقت سفارت در سایت سفارت آلمان تا فرا رسیدن زمان انگشت نگاری حدود 2 الی 3 هفته زمان خواهد برد.

وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت تایید مدارک سفارت آلمان برای اهداف اداری در آلمان (مانند ازدواج، اقامت، ثبت شرکت، مسائل حقوقی و ...) نیاز می باشد. جهت اخذ ویزای آلمان نیازی به تایید مدارک نیست. تایید مدارک در سفارت آلمان به معنی اخذ 2 تاییدیه برای صحت مدارک می باشد، که تاییدیه اولیه توسط وزارت امور خارجه ایران ، و تاییدیه ثانویه توسط سفارت آلمان در تهران انجام خواهد شد. این امر تنها به این دلیل می باشد که ادارات آلمان از نحوه صدور مدارک در کشور های خارجی اطلاع نداشته و برای دریافت تصدیق نیاز به تایید دارند. متقاضیان می بایست ابتدا مدارک خود را توسط مترجمان رسمی دادگستری در دارالترجمه ها ترجمه کرده، سپس مدارک ترجمه شده را به مهر وزارت امور خارجه ایران ممهور کرده، و پس از آن جهت گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان اقدام نمایند. درخواست تایید مدارک سفارت آلمان به صورت حضوری، در باجه های امور حقوقی و کنسولی در سفارت آلمان در تهران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 7:30 الی 10:30 انجام پذیر می باشد. معمولا سفارت المان مدارک تایید شده را همان روز در ساعت 14:30 به متقاضی تحویل می دهد، ولی در اندک مواردی نیز مشاهده شده که بررسی مدارک تا چندین هفته به طول بیانجامد.

چگونه مدارک سفارت آلمان را تایید کنیم؟

مراحل تایید شدن مدارک برای سفارت آلمان به این صورت است که ابتدا مدارک متقاضی جهت ترجمه به دارالترجمه ارائه شده، و توسط مترجمین رسمی دادگستری به زبان مدنظر سفارت (آلمانی یا انگلیسی) ترجمه و سپس ممهور به مهر تاییدیه وزارت امور خارجه ایران می شود. مدارک ترجمه شده و تایید شده جهت اخذ تاییدیه ثانویه به باجه امور حقوقی و کنسولی سفارت آلمان در تهران ارائه می شود.

وقت سفارت آلمان چقدر طول می‌کشد؟ 

مدت زمان انتظار برای دریافت قرار ملاقات آلمان با توجه به فصل و میزان شلوغی از ۲ هفته تا ۷ هفته کاری متغیر است. مدت زمان بررسی پرونده و مدارک شما در سفارت نیز حدود ۲ تا ۳ هفته کاری به طول می انجامد. توصیه می شود حدود ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود، نسبت به دریافت وقت سفارت آلمان اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از میزان تقاضا و مدت زمان تقریبی انتظار با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

وقت سفارت آلمان چقدر طول میکشه

وقت انگشت نگاری سفارت آلمان

وقت انگشت نگاری سفارت آلمان در واقع همان وقت قرار ملاقات در شرکت ویزامتریک است. این شرکت کارگزار رسمی سفارت آلمان بوده و وظیفه انگشت نگاری و تحویل مدارک را بر عهده دارد. پرونده شما پس از ثبت درخواست ویزا، از ویزامتریک به کنسولگری آلمان جهت تصمیم گیری نهایی برای صدور ویزا ارسال می شود. جهت دریافت وقت انگشت نگاری باید به وب سایت ویزامتریک مراجعه نموده و مراحل اعلام شده را طی نمایید.

هزینه وقت سفارت آلمان

هزینه وقت سفارت آلمان شامل دو هزینه خدمات وقت سفارت در آژانس سبزینه و هزینه پرداختی به ویزامتریک می باشد. در پایان روز وقت سفارت پس از انجام انگشت نگاری از متقاضی شماره حسابی توسط ویزامتریک دریافت شده، و مبلغ پرداخت شده به این شرکت به حساب متقاضی باز خواهد گشت. با توجه به نواسانات ارز، هزینه ها ممکن است روز به روز متغیر باشد. بنابراین جهت آگاهی از هزینه وقت سفارت آلمان و همچنین دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل نمایید.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

از کجا وقت سفارت آلمان بگیریم؟

وقت سفارت آلمان را می توانید در وب سایت شرکت ویزامتریک، که کارگزار رسمی سفارت آلمان است، دریافت نمایید. با مراجعه به این وب سایت، می توانید دستورالعمل دریافت وقت سفارت را مطالعه نموده و نسبت به رزرو قرار ملاقات اقدام کنید. همچنین شما می توانید این امور را با خیالی آسوده به کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه سپرده و از خدمات دیگر، از جمله تکمیل فرم ویزا، رزرو هتل و بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی معتبر و مشاوره مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان بهره مند شوید.

آیا سفارت آلمان در تهران باز است؟

بله، سفارت آلمان در تهران دایر بوده و همچنین کنسولگری این سفارت جهت صدور ویزا فعال می باشد. متقاضیان ابتدا مدارک خود را به شرکت ویزامتریک تحویل داده و انگشت نگاری می شوند، سپس پرونده آن ها جهت تصمیم نهایی توسط ویزامتریک به کنسولگری سفارت آلمان ارسال می شود. بنابراین، برای بیشتر انواع درخواست های ویزای شینگن نیازی به مراجعه به سفارت یا کنسولگری نمی باشد. تنها در صورتی که قصد اخذ اقامت یا ویزای بلند مدت آلمان را برای اهداف تحصیلی، کار و ... دارید می توانید مستقیم به کنسولگری سفارت آلمان مراجعه نمایید.

آدرس و اطلاعات تماس سفارت آلمان در تهران

آدرس بخش ویزا و کنسولی سفارت آلمان در تهران:

تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک 7، ساختمان آرین

شماره تلفن بخش روادید و کنسولی:

02145301000

آدرس بخش ریاست سفارت آلمان:

تهران، خیابان فردوسی قبل از خیابان جمهوری، پلاک 324

شماره تلفن سفارت آلمان:

02139990000

لازم به ذکر است بسته به نوع درخواست، باید به مرکز مربوطه مراجعه نمود. به عنوان مثال، اگر درخواست شما اخذ ویزای شینگن آلمان است، باید به ویزامتریک مراجعه نمایید. اکثر درخواست ها در ویزامتریک انجام می شود، و تنها برای برخی از درخواست های خاص، مانند اخذ ویزای بلند مدت آلمان (بالای 90 روز)، باید به بخش ویزا و کنسولی سفارت آلمان مراجعه نمود.

جهت دریافت مشاوره در خصوص انواع مختلف وقت سفارت آلمان با کارشناسان سبزینه تماس حاصل فرمایید.

ساعت کاری سفارت آلمان

ساعت کاری ویزامتریک آلمان:

یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 08:00 تا 16:30 و برای تحویل گذرنامه از 08:00 تا 17:00

ساعت کاری بخش کنسولی:

یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 تا 12

مراجعه حضوری فقط با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.

آدرس کارگزاری سفارت آلمان در ایران

آدرس کارگزار سفارت آلمان (ویزامتریک):

تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبول (خیابان وزرای سابق)، نبش خیابان 21، ساختمان شیراز، پلاک 137، طبقه 1

شماره تلفن ویزامتریک:

02188700343

وقت فوری سفارت آلمان

متأسفانه امکان دریافت وقت سفارت آلمان به صورت فوری وجود نداشته، و متقاضیان می بایست در انتظار نوبت دهی ویزامتریک قرار بگیرند. در قدیم، دو نوع وقت عادی و پرایم (درجه یک) در سیستم وقت دهی ویزامتریک قابل ارائه بود، ولی امروزه فقط یک نوع رزرو قرار ملاقات برای همه افراد به صورت یکسان ارائه می شود. افرادی که قصد استفاده از خدمات بیشتر در قرار ملاقات خود، از جمله پذیرایی، عکس برداری، کپی و ... دارند می توانند با پرداخت هزینه اضافی در ویزامتریک از این خدمات بهره مند شوند.

وقت سفارت آلمان فوری

تغییر زمان مراجعه به کارگزاری پس از اخذ وقت سفارت آلمان

رزرو وقت سفارت آلمان در قدیم توسط سیستمی هوشمند و منظم انجام می شد، و امکان تغییر تاریخ نیز وجود داشت. امروزه، با تغییر سیستم وقت دهی، امکان تغییر تاریخ وجود ندارد. تنها راه تغییر زمان مراجعه به کارگزاری، عدم مراجعه در زمان تعیین شده و ثبت نام مجدد در لیست انتظار است.

شما می توانید جهت تعیین وقت سفارت آلمان و دریافت مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لغو قرار ملاقات کارگزاری پس از اخذ وقت سفارت آلمان

همانطور که در پاراگراف بالا نیز اعلام شد، امکان تغییر یا لغو قرار ملاقات کارگزاری پس از تعیین وقت سفارت در این سیستم جدید وجود ندارد. چنانچه هنوز به شما وقت ملاقاتی اختصاص داده نشده است، می توانید آن را لغو نموده و مجدد جهت درخواست اقدام کنید. در این صورت، وقت سفارت شما به زمانی عقب تر به تعویق خواهد افتاد. چنانچه مبلغ پیش پرداخت جهت تعیین وقت سفارت را پرداخت نموده اید و ثبت نام نموده اید، این مبلغ به شما توسط ویزامتریک عودت داده نخواهد شد.

آژانس سبزینه ارائه دهنده انواع خدمات وقت سفارت آلمان است. این خدمات شامل دریافت وقت سفارت، تکمیل فرم، رزرو بلیط برای سفارت، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز جهت افزایش درصد شانس اخذ ویزا می باشد.

وقت سفارت آلمان دانشجویی

دانشجویان برای دریافت وقت سفارت آلمان دانشجویی حتما باید از یک دانشگاه در کشور آلمان نامه پذیرش در دست داشته باشند تا بتوانند نسبت به دریافت وقت سفارت جهت اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام نمایند، و پس از دریافت نامه به مدت 12 ماه فرصت دارند جهت تعیین وقت سفارت ثبت نام نمایند. قابل ذکر است که دانشجویانی که در مدت یک سال فرصت به انجام ثبت نام و تعیین وقت سفارت نداشته اند، نامه از سوی موسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر قابل دسترس نخواهد بود و برای دریافت نامه مجدد باید به مدت 1 سال منتظر بمانند.

وقت سفارت آلمان در ترکیه

وقت سفارت آلمان در ترکیه یکی از روش هایی می باشد که متقاضیان برای دریافت و اخذ تعیین وقت سفارت اقدام می نمایند. این روش با توجه به وجود سفارت آلمان در تهران به صورت آنلاین قابل انتخاب نیست اما افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند می توانند با مراجعه به سفارتخانه آلمان در کشور ترکیه اقدام به تعیین وقت سفارت و اخذ ویزا نمایند.

وقت سفارت آلمان در ایران

وقت سفارت آلمان در ایران از طریق سفارت آلمان در تهران قابل تعیین می باشد. سفارت آلمان در تهران همچون گذشته اقدام به اخذ روادید و تعیین وقت می نماید. متقاضیان می توانند از وب سایت سفارت آلمان اقدام به ایجاد یک حساب کاربری و سپس تعیین وقت مورد نظر خود نمایند و یا با حضور در محل سفارت می توانند نسبت به اخذ تعیین وقت آلمان اقدام نمایند.

نکات مهم در رابطه با رزرو وقت سفارت آلمان

  • مدارکی که سفارت از شما درخواست کرده است را به ترتیب تعیین شده مرتب کنید.
  • کپی مدارک باید حتما بر روی کاغذ A4 باشد، حتی برای زمانی که اصل مدارک بزرگتر و یا کوچکتر از این ابعاد هستند.
  • هنگام ورود به سفارت، اشیا بزرگ و به غیر از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، به همراه نداشته باشید.

تعیین وقت سفارت آلمان با اژانس هواپیمایی سبزینه

متقاضیانی که تمایل به دریافت وقت سفارت دارند، می توانند با پرداخت هزینه رزرو قرار ملاقات به ویزامتریک و هزینه خدمات مربوطه به مجموعه آژانس هواپیمایی سبزینه نسبت به دریافت وقت سفارت آلمان اقدام نمایند. ویزامتریک مبلغ دریافت شده از متقاضیان را پس از انجام انگشت نگاری به آن ها عودت خواهد داد. علاوه بر وقت سفارت، شما می توانید از خدمات دیگر سبزینه، از جمله تکمیل فرم درخواست ویزا، رزرو بلیط، واچر هتل، بیمه مسافرتی، مشاوره در خصوص مدارک لازم جهت اخذ و ارائه توصیه های لازم و بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت بهره مند شوید.

متقاضیان خدمات ویزا می توانند از طریق تماس با کارشناسان سبزینه در خصوص شرایط، مدارک و تعرفه ها مشاوره دریافت نمایند.

سوالات متداول وقت سفارت آلمان

در مجموع چه هزینه هایی باید برای وقت سفارت آلمان پرداخت کرد؟

هزینه های وقت سفارت آلمان شامل واریز مبلغ اولیه به ویزامتریک قبل از تعیین وقت، پرداخت هزینه درخواست ویزا به یورو در روز قرار ملاقات در ویزامتریک و هزینه های جانبی جهت تهیه مدارک مورد نیاز است.

وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد؟

با توجه به میزان تقاضا و فصل، طیف وسیعی از مدت زمان وقت دهی توسط ویزامتریک وجود دارد و این بازه زمانی می تواند از 2 هفته تا 7 هفته باشد.

بهترین زمان اقدام برای رزرو وقت سفارت آلمان چه زمانی است؟

با توجه به امکان طولانی شدن زمان وقت دهی توسط ویزامتریک و بررسی پرونده در کنسولگری، توصیه می شود حدود 3 ماه قبل از تاریخ سفر، اقدام به رزرو وقت سفارت آلمان کنید.

آیا برای انگشت نگاری باید به سفارت مراجعه کنیم؟

بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد. اگر ویزای مورد درخواست شما از نوع تایپ C (کوتاه مدت) است باید برای انگشت نگاری به ویزامتریک مراجعه کرده، و برای ویزاهای بلند مدت باید به کنسولگری مراجعه نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 4297  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   6   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان