جستجو در سایت

وقت سفارت انگلیس

logo

انگلستان یک مقصد محبوب برای گردشگران و مهاجران است. دولت انگلیس ویزاهای متنوعی برای خارجی هایی که قصد سفر یا مهاجرت به انگلیس را دارند ارائه می دهد. بنابراین می توان گفت یکی از شلوغ ترین سفارت ها، سفارت انگلیس است و طبیعتا گرفتن وقت سفارت انگلیس نیز سخت و نیازمند داشتن آشنایی با روال آن است. در این مقاله به بررسی مراحل اخذ وقت سفارت انگلیس، مدارک مورد نیاز و مدت زمان تعیین وقت سفارت انگلیس می پردازیم.

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس ابتدا شامل مراجعه به پرتال سایت سفارت انگلیس و سپس انتخاب نوع ویزای انگلیس مورد نظر می باشد. متقاضی می بایست یک نام کاربری منحصر به خود جهت ورود به سایت سفارت انگلیس ایجاد، و سپس نسبت به تکمیل فرم ویزای انگلیس اقدام نماید. سپس بایستی یک محل مناسب (مانند آنکارا) جهت انگشت نگاری انتخاب نمود و پس از ثبت نهایی نسبت به پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس اقدام شود. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که در روز تعیین شده برای انگشت نگاری جهت ارئه مدارک در سفارت حضور داشته باشند. در صورت عدم حضور متقاضی، درخواست ویزای انگلیس از فهرست پیگیری سفارت خارج می گردد، لذا متقاضیان بایستی جهت تکمیل مراحل انگشت نگاری و مصاحبه با در دست داشتن کلیه مدارک در زمان مقرر در سفارت حضور یابند.

وقت سفارت انگلیس فوری

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس

متقاضی پس از تعیین وقت سفارت انگلیس در هر کدامیک از کشورهای انتخاب شده، می بایست در زمان تعیین شده جهت مصاحبه و احراز هویت، مدارک خود را به سفارت ارائه دهد. این مدارک لازم عبارتند از:

 • اسکن صفحه نخست گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست وقت سفارت انگلیس به فارسی (این فرم متفاوت از فرم درخواست ویزای انگلیس می باشد.)
 • تهیه بیلط هواپیما (رفت و برگشت) و واچر رزرو هتل
 • اسکن دعوتنامه از انگلیس و مدارک هویتی شخص دعوت کننده (درصورت وجود دعوتنامه)

هزینه وقت سفارت انگلیس به چه صورت است؟

هزینه وقت سفارت انگلیس به صورت پرداخت آنلاین می باشد. قابل ذکر است که هزینه وقت سفارت نسبت به مدت زمان حضور متقاضی متفاوت است که این هزینه ها به شرح ذیل می باشد.

 • هزینه وقت سفارت ویزای 6 ماهه انگلیس 250 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای 2 ساله انگلیس 650 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای 5 ساله انگلیس 1100 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای 10 ساله انگلیس 1340 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای دانشجویی انگلیس ( ویزای Tier 4 انگلیس ) 650 دلار + هزینه بیمه
 • هزینه وقت سفارت ویزای آکادمیک انگلیس 12 ماهه 440 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای دوره زبان انگلیس 6 ماهه 260 دلار
 • هزینه وقت سفارت ویزای دوره زبان انگلیس 12 ماهه 430 دلار
هزینه وقت سفارت انگلیس

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت انگلیس چقدر است؟

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت انگلیس قابل پیش بینی نیست. تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران از طریق سایت سفارت در روزهای سه شنبه ساعت 12 الی 1 ظهر امکان پذیر می باشد. واقعیت به این گونه می باشد که با توجه به نیمه تعطیل بودن و نیروی کم در سفارت انگلیس در تهران ، جهت تعیین وقت سفارت زمان بیشتری سپری خواهد شد. ولی با انتخاب محل سفارت در دیگر کشورهای همسایه ، فاصله این زمان از مرحله ثبت نام تا روز انگشت نگاری و ارائه مدارک کمتر خواهد بود. کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه با توجه به تجربه و آشنایی به تمامی مراحل اخذ ویزای انگلیس ، علاوه بر راهنمایی و مشاوره می توانند بهترین و متناسب ترین زمان و کشور را جهت وقت سفارت به متقاضیان ارائه دهد.

برگه عبور از سفارت ایران چیست؟

برگه عبور از سفارت ایران به برگه ای اطلاق می گردد که پس از ورود متقاضی به کشور انتخاب شده جهت تعیین وقت سفارت ، با مراجعه به کنسولگری ایران دریافت می گردد. متقاضی پس از تحویل مدارک احراز هویت به سفارت انگلیس ، می تواند بدون در دست داشتن گذرنامه تنها با وجود برگه عبور به ایران باز گردد.

تعیین وقت سفارت انگلیس فوری و تضمینی در سبزینه

تعیین وقت سفارت انگلیس فوری و تضمینی در سبزینه از طریق سفارت انگلیس در تهران ، انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان ( ایروان ) ، انجام پذیر می باشد.

تعیین وقت سفارت انگلیس

تعیین وقت سفارت انگلیس در دبی

تعیین وقت سفارت انگلیس در دبی به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد. در صورت انتخاب نمودن شهر دبی در کشور امارات ، برگه عبور از سفارت ایران برای متقاضی صادر نمی گردد، لذا متقاضی بایستی تا زمان دریافت نتیجه ویزا از سوی سفارت انگلیس به مدت پانزده روز کاری که معمولاً به 20 تا 25 روز می رسد در شهر دبی اقامت داشته باشد. صدور برگه عبور از سوی سفارت ایران به این جهت است که زمانی که گذرنامه مسافر در سفارت باقی می ماند، متقاضی بتواند با برگه عبور بدون گذرنامه خود به ایران باز گردد.

تعیین وقت سفارت انگلیس در ابوظبی

متقاضیانی که تعیین وقت سفارت انگلیس در ابوظبی را در مرحله اولیه ثبت نام انتخاب کرده اند، پس از ارائه مدارک و مصاحبه ، می بایست مدت زمان پانزده روز کاری (20 تا 25 روز) را جهت دریافت نتیجه درخواست ویزای انگلیس در ابوظبی اقامت داشته باشند. این مسئله تنها به این دلیل است که برگه عبور در ابوظبی از سفارت ایران صادر نمی شود.

همانطور که مستحضر هستید، زمان تقریبی بیست روز اقامت در شهر دبی یا ابوظبی برای دریافت نتیجه ویزا ، قطعاً مدت زمان بسیار طولانی و خسته کننده ای می باشد. به همین جهت سفارت انگلستان در امارات خدماتی ویژه جهت به تعجیل (جلوتر) انداختن نتیجه ویزا برای آن دسته از متقاضیانی که به دلایلی نمی توانند این مدت را در این کشور اقامت داشته باشند قرار داده است. این سرویس ها به شرح ذیل می باشند:

سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس

سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس یک سرویس جالب و پیشنهادی است که در این سرویس با پرداخت 212 پوند به صورت نقدی در محل سفارت انگلستان می توان مدت دریافت نتیجه ویزا ، از سوی سفارت را از 15 روز کاری به 5 تا 8 روز کاری کاهش داد. قابل ذکر است متقاضیان سرویس Priority می بایست جهت دریافت این خدمات قبل از انگشت نگاری به صورت آنلاین درخواست بدهند.

سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس یک سرویس عالی می باشد، و با خرید و انتخاب این سرویس متقاضی می تواند پس از  انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت انگلیس ، نتیجه درخواست ویزای خود را ظرف 24 ساعت دریافت کند. این سرویس با پرداخت 600 پوند قابل انتخاب می باشد، اما این سرویس تنها برای متقاضیانی قابل انتخاب است که اقامت امارات را دارند.

سرویس  Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

متقاضی با انتخاب سرویس  Passport Pass Backبرای وقت سفارت انگلیس با پرداخت نقدی هزینه 220 درهم در مرکز ویزا می تواند پس از انگشت نگاری ، گذر نامه خود را از سفارت انگلیس تحویل، و به ایران باز می گردد. پس از 15 روز کاری، نتیجه ویزای انگلیس از سوی سفارت به متقاضی اعلام می گردد و متقاضی برای دریافت ویزا می بایست پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد. متقاضی در صورت عدم تمایل به سفر دوباره به شهر دبی یا ابوظبی می تواند از خدمات پیکاپ ویزا استفاده نماید.

تعیین وقت سفارت انگلیس در ترکیه

متقاضی پس از ثبت نام و تعیین وقت سفارت انگلیس در ترکیه ، می بایست در شهر استانبول و یا آنکارا به مدت 2 روز کاری برای دریافت برگه عبور از سفارت ایران اقامت داشته باشد. نتیجه صدور ویزای انگلیس پس از 2 الی 3 هفته مشخص می شود، و پس از صدور ویزا گذرنامه متقاضی توسط خدمات پیکاپ ویزا به سفارت انگلیس در آنکارا یا استانبول ارسال، و برچسب ویزا به گذرنامه الحاق شده و نهایتا گذرنامه به آژانس مسافرتی سبزینه باز می گردد. چنانچه متقاضیان قصد تعجیل و به جلو انداختن صدور ویزا را داشته باشند می توانند با انتخاب سرویس PRIORITY هنگام درخواست وقت سفارت انگلیس آنلاین ، مدت زمان صدور ویزا را به تعجیل انداخته، و طی 5 تا 8 روز کاری ویزا را دریافت نمایند. هزینه این سرویس 212 پوند می باشد، که بایستی به صورت حضوری در محل سفارت انگلیس در آنکارا یا استانبول پرداخت شود. متقاضی همچنین می تواند به صورت حضوری درخواست سرویس Passport Pass Back بدهد که در این سرویس گذرنامه متقاضی پس از انگشت نگاری به وی باز می گردد و او می تواند به ایران بازگردد، و پس از 20 تا 25 روز گذرنامه خود را از طریق خدمات پیکاپ ویزا به ترکیه ارسال، و ویزا را دریافت نماید. هزینه این سرویس 380 لیر می باشد.

تعیین وقت سفارت انگلیس در ارمنستان

تعیین وقت سفارت انگلیس در ارمنستان در شهر ایروان انجام می گردد. متقاضیان پس از انتخاب این محل برای انجام انگشت نگاری می توانند جهت دریافت برگه عبور از سفارت ایران اقدام نمایند و سپس از خدمات پیکاپ ویزا که هزینه آن 60 دلار می باشد استفاده نمایند.

تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران VFS

تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران VFS از طریق سایت رسمی سفارت انگلیس انجام پذیر می باشد. متقاضیان پس از مراجعه به دفاتر VFS ، بایستی مدارک خود را ارائه دهند و پس از انگشت نگاری ، گذارنامه خود را به سفارت انگلیس تحویل داده و طی گذشت دو الی سه هفته، برگه نتیجه درخواست ویزا را به همراه گذرنامه از طریق پست دریافت نمایند. قابل ذکر است که در سفارت انگلیس در تهران انگشت نگاری و ارائه مدارک صورت می گیرد و از متقاضی مصاحبه نمی شود.

وقت سفارت انگلیس در تهران

آیا سفارت انگلیس در تهران باز است ؟

سفارت انگلیس در تهران دایر می باشد، و پس از توافقات هسته ای ( برجام ) در تاریخ 1 شهریور ماه سال 1394 سفارت انگلیس ، با حضور وزیر امور خارجه انگلیس بازگشایی شد. البته متقاضیان جهت ارائه مدارک لازم، انگشت نگاری و مصاحبه بایستی به VFS انگلیس در تهران مراجعه نمایند، و دیگر نیازی به مراجعه به سفارت انگلیس نمی باشد.

 ارائه خدمات وقت سفارت انگلیس توسط آژانس سبزینه

خدمات ویزا و وقت سفارت آژانس هواپیمایی سبزینه شامل اخذ ویزای شنگن انگلیس، تکمیل فرم درخواست ویزای  انگلیس ، آپلود مدارک در سایت سفارت انگلیس ، پرداخت آنلاین در سایت سفارت انگلیس ، دریافت وقت سفارت در کشور ترکیه ، امارات و ارمنستان ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک (خصوصا مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در روز وقت سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه می باشد.

متقاضیان خدمات ویزا و وقت سفارت می توانند جهت مشاوره رایگان در خصوص شرایط، مدارک و تعرفه ها با کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 708  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان