جستجو در سایت

وقت سفارت سوئد

logo

سوئد جزو کشورهای محبوب برای سفر است. دلیل محبوبیت این کشور هم، رفاه بالای اجتماعی، اقتصادی، جمعیت کم و همچنین امنیت آن برای زندگی است. اگر شما به جاذبه‌های گردشگری در جهان علاقه‌مند باشید، حتماً نامی از استکهلم را شنیده‌اید که از جاذبه‌های گردشگری آن است. این کشور که جزو چهارمین کشور بزرگ در اروپا محسوب ‌می‌شود، علاوه بر جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده زیاد و جذاب، مکان خوبی هم برای فعالیت‌های تجاری است.

اما برای آنکه به کشور سوئد سفر کنید، باید برای ویزا درخواست دهید که یکی از مهم‌ترین مراحل آن، دریافت وقت سفارت سوئد است. در این مقاله از سبزینه اطلاعات جامعی در مورد وقت سفارت کشور سوئد ارائه می‌دهیم تا مسیری که در پیش دارید، هموارتر شود.

انواع وقت سفارت سوئد در تهران

هر ایرانی که قصد سفر یا زندگی در کشور سوئد را دارد، برای دریافت وقت سفارت این کشور باید به کنسولگری سوئد در ایران مراجعه کند تا بتواند پس از ارائه مدارک لازم و مراحل مختلف، ویزای سوئد را دریافت کند. برای اخذ وقت سفارت سوئد، می‌توانید از دو راه زیر اقدام کنید:

وقت سفارت سوئد به‌صورت عادی

اصولاً بیشتر متقاضیان برای تعیین وقت سفارت سوئد، روال معمول و رایج را طی می‌کنند. افرادی که روش عادی برای دریافت نوبت از سفارت سوئد درخواست می‌دهند، باید مراحل مورد نیاز برای این کار را همانطور که در شرایط و ضوابط اعلام‌شده وجود دارد، طی کنند. در روند عادی، افراد تا مدت دو ماه پس از درخواست، وارد سفارت کشور سوئد می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید در مدت این دو ماه، تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزا را آماده کنید.

وقت سفارت سوئد به‌صورت فوری

اگر شما برای دریافت ویزای سوئد عجله دارید، می‌توانید تعیین وقت سفارت به صورت فوری را درخواست دهید. این روش به شما کمک می‌کند تا روند دریافت ویزای، سریعتر انجام شود. بنابراین شما می‌توانید حتی کمتر از یک‌ ماه، به سفارت سوئد مراجعه کنید و مراحل دریافت ویزا را پشت‌سر بگذارید. برای رزرو وقت سفارت به‌صورت فوری، می‌توانید از طریق سایت سفارت و تعیین زمان دلخواه خود، اقدام کنید.

البته باید درنظر بگیرید که امکان دریافت وقت سفارت این کشور، در هر زمانی وجود ندارد. همچنین وقت فوری، قابلیت تغییر ندارد. بنابراین بهتر است که در زمان مراجعه، غیبت نداشته‌ باشید. چرا که در غیر این صورت، باید دوباره برای تعیین وقت سفارت این کشور، برنامه‌ریزی کنید.

اما شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که تفاوت بین وقت عادی و فوری چیست؟ با توجه به موارد گفته شده درباره ویژگی‌های هر مورد، مهم‌ترین تفاوت‌های این دو روش، هزینه و زمان آن است. بر این اساس، هزینه دریافت وقت سفارت به‌صورت فوری بیشتر از عادی است؛ اما در مقابل، زمان تعیین وقت سفارت به‌صورت عادی هم بیشتر می‌شود.

تعیین وقت سفارت سوئد

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت سوئد

طبیعتاً برای مهاجرت یا سفر به کشور سوئد، شرایط و مدارک خاصی باید داشته ‌باشید؛ اما قبل از ارائه مدارک لازم در سفارت برای دریافت ویزای سوئد، باید مدارک مقدماتی را آماده کنید. این مدارک عبارت‌اند از:

 1. فرم درخواست: در وهله اول، باید فرم درخواست را کاملاً تکمیل و چاپ کنید. توجه کنید که اگر فرد متقاضی کمتر از 18 سال داشته ‌باشد، باید فرم درخواست به‌دست سرپرست قانونی او امضا شود.
 2. گذرنامه معتبر: برای اقامت به سوئد، داشتن گذرنامه الزامی است. البته گذرنامه باید حداقل 3 ماه قبل از سفر دریافت شده باشد و اعتبار آن مورد تایید کشورهای زیر نظر شینگن باشد. همچنین باید حداقل 2 صفحه خالی داشته‌ باشد و زمان صدور آن، در دوره 10 ساله قبل باشد.
 3. رسید پرداخت هزینه مصاحبه: برای انجام مصاحبه در سفارت سوئد، باید هزینه مشخصی را پرداخت کنید. بنابراین باید در زمان مراجعه، رسید تایید پرداخت را به‌همراه داشته ‌باشید.
 4. اطلاعات بیومتریک: به‌طور کلی هر فردی که قصد دارد ویزای کشورهای عضو شینگن را دریافت کند، باید اطلاعات خاصی را در سفارت آن کشور ثبت کند. بنابراین سفارت سوئد، برخی از اطلاعات خاص شناسایی افراد شامل اثر انگشت و عکس مخصوص را در مراجعه حضوری ثبت می‌کند. همچنین برای ثبت این اطلاعات، تنها برای اولین درخواست ویزا، نیاز به حضور خود فرد است؛ از همین روی برای دفعات بعد، این شناسایی به‌صورت خودکار انجام ‌می‌شود.
 5. بیمه مسافرتی: متقاضیان ممکن است که در طول سفر به سوئد، دچار بیماری‌ها و مشکلات مربوط به امور پزشکی شوند. بنابراین لازم است که برای هزینه‌های احتمالی درمان‌های فوری پزشکی و حمل‌ونقل فرد به کشور خود، بیمه مسافرتی برای بیمار در نظر گرفته شود. این بیمه باید مورد تایید کشورهای شینگن باشد و میزان آن حداقل 30000 یورو باشد.
 6. دعوتنامه: ارائه دعوت‌نامه از شخصی که قصد دیدار با آن در کشور سوئد را دارید، یکی از موارد مهم است.

اگر مدارک اولیه برای دریافت وقت سفارت سوئد را نداشته ‌باشید، در خواست شما پذیرفته نمی‌شود. همچنین جدای از این مدارک، باید تمامی اسناد و مدارک مربوط به دریافت ویزا را هم آماده کنید و در صورت نیاز، به سفارت ارائه دهید.

اخذ وقت سفارت سوئد

مراحل اخذ وقت سفارت سوئد

برای آنکه بتوانید از سفارت سوئد وقت بگیرید، در ابتدا باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل و هزینه ملاقات را هم پرداخت کنید. سپس لازم است که اقدامات زیر را برای دریافت وقت ملاقات انجام دهید:

 1. به وب‌سایت سفارت سوئد مراجعه کنید و تمامی نکات مهم درباره مدارک و دستورالعمل‌های مربوط به آن را بخوانید. سپس تمامی مدارک خود را در سایت بارگذاری کنید و پرداخت آنلاین وقت سفارت را انجام دهید.
 2. اگر کارت اعتباری بین‌المللی ندارید، می‌توانید از شخص دیگری برای این کار کمک بگیرید. به این صورت که نام کاربری و رمز عبور خود را به آن فرد بسپارید تا پرداخت آنلاین را انجام دهد.
 3. برای تمامی افراد خانواده و همراهان خود، وقت ملاقات رزرو کنید. توجه داشته‌ باشید که وقت ملاقات، به هیچ‌عنوان قابل‌تغییر نیست. بنابراین اگر به هر دلیلی غیبت داشته ‌باشید، سفارت مسئولیت آن را قبول نمی‌کند.
 4. با توجه به اینکه تنها راه وقت گرفتن از سفارت سوئد به‌صورت آنلاین است، اگر توانایی ثبت نام اینترنتی را ندارید، کار را به‌دست همان فرد دعوت‌کننده در سوئد بسپارید. به این صورت که فرد منتخب شما، فرم درخواست را به‌جای شما پر می‌کند و وقت سفارت را برای شما می‌گیرد.
 5. در موارد خاص و فوری از جمله مراسم تدفین یا امور کاری پیش‌بینی‌نشده، می‌توانید مدارک اثبات‌کننده فوری‌بودن ملاقات را ارائه دهید و از این طریق، وقت ملاقات را جلوتر بیندازید.

مدت زمان اخذ وقت سفارت سوئد

فرآیند دریافت وقت عادی سفارت سوئد حدود 30-90 روز و وقت فوری سفارت سوئد کمتر از یک ماه طول می کشد.البته توجه داشته باشید که هزینه ای که برای دریافت وقت فوری سفارت سوئد پرداخت می کنید بیشتر بوده و این وقت تنها در صورتی که زمان محدودی برای ورود به کشور سوئد داشته باشید به کار می آید.

پس از گرفتن وقت سفارت سوئد، روند بررسی مدارک آغاز می شود. به طور معمول بررسی این مدارک توسط سفارت حدود دو تا چهار هفته طول می کشد.

پرداخت هزینه برای دریافت نوبت از سفارت سوئد

دریافت وقت سفارت سوئد، بدون پرداخت هزینه به سفارت امکان‌پذیر نیست. از طرفی نحوه پرداخت هزینه به‌صورت آنلاین و با کمک کارت اعتباری بین‌المللی یا کارت ‌بانکی انجام‌ می‌شود.

البته برای چند مورد خاص، امکان پرداخت حضوری و ارسال درخواست کاغذی هم وجود دارد که در این صورت، هزینه ریالی، به‌حساب سفارت سوئد در بانک پاسارگاد واریز می‌شود. ضمناً هزینه‌های مربوط به واریز با استفاده از اینترنت و کارت‌بانکی، بر عهده سفارت نیست. هزینه‌های پرداخت شده هم به هیچ‌عنوان قابل استرداد نیست. ضمن اینکه پرداخت‌ها باید به نام خود متقاضی باشد تا در رسید آن ثبت شود.

آدرس سفارت سوئد در تهران

شما می‌توانید برای مراجعه به سفارت کشور سوئد، به آدرس تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک 27 مراجعه کنید. همچنین اطلاعات دیگر برای برقراری ارتباط با سفارت، شامل موارد زیر می‌شود:

 • شماره‌تلفن: 02123712200
 • فاکس سفارت سوئد در تهران: ارسال فاکس، از طریق شماره 22296451
 • ایمیل سفارت سوئد در تهران: ambassaden.teheran@gov.se

البته توجه کنید که حتماً به ساعت‌های کاری سفارت توجه داشته‌ باشید.

آدرس سفارت سوئد در تهران

نکات مهم در ارتباط با تعیین وقت سفارت سوئد

قبل از اخذ وقت سفارت سوئد، حتماً به نکات زیر توجه کنید:

 • تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزا، باید مهر دارالترجمه رسمی داشته ‌باشند.
 • همه اسناد شما اعتبارسنجی می‌شوند؛ از همین روی به فکر ارائه اسناد جعلی نیفتید.
 • در صورت وجود زخم روی انگشت، حتماً آن را با مسئولین در میان بگذارید؛ چرا که عملیات انگشت‌نگاری را دچار مشکل می‌کند.
 • مسئولیت کیف و اشیا قیمتی بر عهده سفارت نیست. بنابراین مراقب وسیله‌های شخصی خود باشید.
 • در هنگام ورود به سفارت، لوازم الکترونیکی و دیجیتالی خود را به نگهبانی تحویل دهید.

دریافت خدمات وقت سفارت سوئد از آژانس سبزینه

دریافت وقت سفارت سوئد، یکی از مهم‌ترین مراحل برای به‌دست آوردن ویزای این کشور است. بنابراین اگر توانایی و دانش تخصصی برای این کار را ندارید، می‌توانید به سبزینه مراجعه کنید. ما یکی از بهترین و قدیمی‌ترین آژانس‌های رزرو وقت سفارت هستیم که کارشناسان و متخصصان ما به شما در تعیین وقت سفارت کشور سوئد کمک می‌کنند. بنابراین می‌توانید برای مشاهده خدمات ما در آژانس، وارد سایت شده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 325  |
 3.50   از   5/00   از تعداد   2   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان