جستجو در سایت

وقت سفارت فرانسه

logo

فرانسه یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که جزو  10 کشور برتر جهان برای مهاجرت محسوب می شود. فرانسه هر سال مقصد توریستی، تحصیلی، زندگی و کار افراد زیادی از سرتاسر جهان است.با افزایش تعداد متقاضیان سفارت فرانسه برای سهولت و سرعت پاسخگویی بخشی از خدمات خود نظیر وقت سفارت فرانسه و  امور مربوط به ویزای فرانسه را به کارگزاری vfs واگذار نمود. در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با نحوه دریافت وقت سفارت فرانسه (مدارک، هزینه ها و ...) همراه بوده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با اخذ وقت سفارت فرانسه آشنا شوید.

 

 کلیک کنید: اخذ اقامت فرانسه

 

نحوه گرفتن و مراحل دریافت وقت سفارت فرانسه

نحوه گرفتن و مراحل دریافت وقت سفارت فرانسه به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. گام نخست جهت تعیین وقت vfs فرانسه مراجعه به سایت رسمی دولت فرانسه و ایجاد یک حساب کاربری می باشد.
 2. سپس بایستی نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزا موجود در سایت رسمی فرانسه اقدام نمود.
 3. در گام بعدی بایستی نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه آنلاین در سایت فوق لقدلام نمود. در این مرحله متقاضی بین دو گزینه تعیین وقت سفارت و تعیین وقت vfs حق انتخاب دارد، که بنا بر تأکید وب سایت جهت تعیین وقت سریع تر توصیه می شود گزینه تعیین وقت درخواست ویزا در مرکز وی اف اس گلوبال فرانسه واقع در میدان هروی در تهران انتخاب شود.
 4. در گام بعدی علاوه بر ایجاد درخواست وقت سفارت در سایت فوق، بایستی ایمیلی به مرکز vfs گلوبال فرانسه ارسال نمود که حاوی اطلاعات ذیل باشد:
  • نام و نام خانوادگی
  • تاریخ تولید
  • جنسیت
  • ملیت
  • شماره موبایل
  • شماره گذرنامه
  • تاریخ اعتبار گذرنامه
  • تاریخ سفر

هر گونه اشتباه در تکمیل فرم درخواست، مراحل درخواست وقت سفارت فرانسه در سایت یا ارسال اطلاعات متقاضی منجر به رد شدن وقت سفارت فرانسه خواهد شد. لذا توصیه می شود برای اطمینان از درستی روند و امور مربوط به تعیین وقت سفارت فرانسه جهت تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای فرانسه از طریق کارشناسان مجرب آژانس مهاجرتی سبزینه اقدام شود.

پس از تعیین وقت سفارت فرانسه امکان کنسلی یا تغییر تاریخ وقت وجود ندارد، و در صورت عدم حضور متقاضی در زمان معین شده بایستی مجدداً نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمود.

در نهایت پس از تأیید شدن وقت سفارت فرانسه ایمیلی تحت عنوان نامه تأییدیه وقت سفارت فرانسه از طرف دفتر وی اف اس گلوبال هروی ارسال می شود، که پرینت آن بایستی در روز وقت سفارت به دفتر vfs ارائه شود.

در صورت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه، بایستی ابتدا نسبت به تعیین وقت کمپ تحصیلی فرانسه اقدام نمود.

وقت سفارت فرانسه فوری

شرکت vfs سفارت فرانسه

شرکت vfs سفارت فرانسه به شرکتی می گویند که مسئولیت خدمات اخذ ویزای فرانسه را از سفارت فرانسه بر عهده گرفته است، و متقاضیان جهت انجام امور مربوط به اخذ ویزای فرانسه مانند ارائه مدارک و انگشت نگاری در روز وقت سفارت بایستی به دفتر vfs فرانسه در تهران مراجعه نمایند.

پیش از مراجعه به دفتر vfs گلوبال فرانسه بایستی نسبت به تعیین وقت سفارت فرانسه (وقت vfs فرانسه) از طریق سایت رسمی فرانسه اقدام نمود. شرکت vfs گلوبال علاوه بر صدور ویزای فرانسه ، مسئولیت صدور ویزای برخی از کشورهای دیگر در حوزه شنگن را نیز بر عهده گرفته است.

شرکت vfs اروپا در حوزه خدمات ویزای فرانسه خدماتی چون وقت سفارت فرانسه ، صدور ویزای توریستی فرانسه ، صدور ویزای تحصیلی فرانسه، صدور ویزای کاری فرانسه و صدور ویزای خانوادگی فرانسه را تحت پوشش خود قرار داده است.

سفارت فرانسه در تهران واقع در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64، و مرکز vfs فرانسه در تهران واقع در خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، ساختمان هروی سنتر، طبقه پنجم می باشد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق آژانس مسافرتی سبزینه به شرح ذیل می باشد:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولید
 • جنسیت
 • ملیت
 • شماره موبایل
 • شماره گذرنامه
 • تاریخ اعتبار گذرنامه
 • تاریخ سفر

در واقع جهت تعیین وقت سفارت نیازی به ارائه مدارک اصلی مانند گذرنامه، مدارک مالی، مدارک شغلی و ... نمی باشد، و ارائه اینگونه مدارک تنها در روز وقت سفارت و انگشت نگاری الزامی می باشد.

مدارک لازم جهت ارائه به vfs فرانسه در روز وقت سفارت شامل:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه (شامل تاریخ ورود و خروج به فرانسه، نوع ویزای درخواستی، منابع مالی تأمین سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در فرانسه (در صورت دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق و ...
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل گذرنامه جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی گذرنامه پیشین (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای حوزه شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی ، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره و بدون روتوش
 • گردش حساب بانکی (پرینت سه ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریز ها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد.)

*توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی و تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش حساب تأثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت یا vfs از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت آن ارائه شود.
 • تمکن مالی (به زبان انگلیسی) و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملکی (درصورت وجود)

*توضیحات:

-  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای فرانسه اجباری نیست، اما درصد اخذ ویزای فرانسه را افزایش می دهد.

-  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

-  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر هجده سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایتنامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو پرواز رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکتی ویزای فرانسه خواهد شد.
 • خرید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خریداری بیمه مسافرتی آنلاین از طریق سایت سبزینه اقدام نمایند.
 • واچر هتل (تأییدیه رزرو هتل) برای تمام شب های اقامت، یا اصل دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت - واچر جعلی منجر به ریجکتی ویزای فرانسه خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن فرانسه توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ شـروع به خدمت، تاریخ اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه آخر + لیست بیمه سه ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی برای پزشکان

 • کارت نظام پزشکی، پروانه طبابت، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوقی

*توجه: مدارک می بایست به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شنگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. شرکت هواپیمایی سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمائید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و ویزای متقاضی را ریجکت کرده و در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت مناسب بودن شرایط متقاضی و تکمیل بودن مدارک وی، اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی شامل وضعیت تاهل (ترجیحاً متأهل) و سن (ترجیحاً بالای 30 سال) می باشد.

نمونه فرم وقت سفارت فرانسه

متقاضیان می توانند جهت دریافت نمونه فرم وقت سفارت فرانسه به سایت رسمی دولت فرانسه مراجعه نمایند، و یا جهت تکمیل فرم وقت سفارت فرانسه از طریق کارشناسان مجرب آژانس سبزینه اقدام نمایند.

وقت سفارت فرانسه چقدر طول می کشد؟

وقت سفارت فرانسه و نوبت دهی از زمان درخواست یک تا دو هفته به طول می انجامد. البته وقت دهی می تواند با توجه به میزان شلوغی و تقاضا متفاوت باشد.

 

وقت سفارت فرانسه چقدر طوی میکشد

 

وقت سفارت فرانسه در تهران

وقت سفارت فرانسه در تهران در مرکز vfs فرانسه در هروی انجام می پذیرد. پیش از این، مکان سابق وقت سفارت فرانسه پالادیوم واقع در زعفرانیه بوده است. جهت تعیین وقت بایستی طبق دستورالعمل فوق ابتدا نسبت به ایجاد حساب کاربری در سایت رسمی دولت کانادا و تکمیل فرم درخواست ویزا اقدام نمود. چنانچه متقاضیان جهت تعیین وقت سفارت از طریق آژانس سبزینه اقدام می نمایند، بایستی اطلاعات لازم مربوط به متقاضی را که لیست آن کمی بالاتر ذکر شد به شرکت سبزینه ارائه دهند.

ساعت کاری سفارت فرانسه و روز های تعطیل آن

ساعت کاری سفارت فرانسه بخش کنسولی از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 7:30 تا 20:00 می باشد. روزهای تعطیل سفارت جمعه و شنبه می باشد. شما همچنین می توانید با مراجعه به سایت رسمی سفارت فرانسه به آدرس ir.ambafrance.org از روزهای تعطیل رسمی در سال جاری را به صورت به روز مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است بیشتر درخواست های اخذ ویزا در شرکت VFS، کارگراز رسمی سفارت فرانسه در ایران، انجام می شود. این شرکت، واقع در هروی سنتر در تهران بوده، و وظیفه تحویل مدارک و انگشت نگاری را بر عهده دارد. پس از اینکه پرونده شما در VFS ترتیب بندی می شود، به سفارت فرانسه برای تصمیم گیری نهایی توسط کنسولگری ارسال می شود.

ساعت کاری VFS فرانسه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 تا 17:00 می باشد. جهت مراجعه به این مرکز، شما باید از قبل قرار ملاقات از طریق سایت VFS دریافت نموده باشید. پرسنل VFS دستورالعمل های لازم برای دریافت گذرنامه را به شما شرح خواهند داد.

آدرس ایمیل سفارت فرانسه برای انجام امور گوناگون

آدرس ایمیل سفارت فرانسه برای خدمات کنسولی به شرح زیر است:

consulaire.teheran@diplomatie.gouv.fr

چنانچه درخواست شما در ارتباط با امور ویزا است، می توانید از طریق ایمیل زیر آن را ارسال نمایید:

visas.teheran@diplomatie.gouv.fr

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، بیشتر درخواست های اخذ ویزای فرانسه از طریق VFS انجام می شود. شما می توانید پرسش های خود را از طریق ایمیل VFS به آدرس info.franceiran@vfshelpline.com ارسال نمایید. توجه داشته باشید که اطلاعات هویتی، از جمله نام، شماره پاسپورت، شماره ریفرنس وقت ملاقات VFS و شماره پرونده درخواست اخذ ویزای فرانسه باید در ایمیل درج شوند.

شما همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی با VFS به شماره 02191008046 راهنمایی دریافت نمایید.

وقت سفارت فرانسه در تهران

 

هزینه وقت سفارت فرانسه

هزینه وقت سفرات فرانسه از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه 190،000 تومان می باشد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره در خصوص مهاجرت به فرانسه، اخذ ویزای فرانسه ، خدمات ویزا شامل تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه ، تعیین وقت سفارت فرانسه ، مدارک لازم ویزای فرانسه (خصوصاً مدارک مالی) ، بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت و انگشت نگاری با کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

مقررات امنیتی هنگام حضور در سفارت فرانسه

همه سفارت ها در بدو ورود، مراجعان را به منظور موارد امنیتی مورد بازرسی قرار می دهند. برخی از این مقررات امنیتی بر شرح زیر است:

 • مراجعه کننده مجاز به حمل یک کیف دستی کوچک می باشد.
 • تلفن همراه باید به صورت سایلنت قرار گیرد.
 • هر نوع اشیاء غیر مرتبط با امور اداری ممنوع است. فندک، اشیاء تیز، وسایل الکترونیک و مواد غذایی از جمله این اشیاء می باشند.
 • عکس برداری، فیلم برداری یا ضبط صدا در سفارت ممنوع است.
 • افراد ناتوان یا مسن، که نیازمند همراه هستند، باید این موضوع را به اطلاع نگهبان سفارت برسانند و از راهنمایی آن ها بهره مند شوند.
 • افراد زیر 18 سال باید به همراه قیم قانونی یا والدین خود به سفارت مراجعه نمایند.
این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2205  |
 3.63   از   5/00   از تعداد   8   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

Fawzia Azizi یکشنبه 3 اردیبهشت 1402

سلام علیکم میخام وقت بگیرم در سفارت فرانسه

پاسخ
Admin در پاسخ به Fawzia Azizi چهارشنبه 6 اردیبهشت 1402

سلام دوست عزیز، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید. در خدمتتون هستیم.

پاسخ
ContantUs مشاوره رایگان