جستجو در سایت

وقت سفارت هلند

logo

هلند کشوری است در شمال غرب اروپا که به سرزمین گل ها و آسیاب های بادی معروف است. این سرزمین یکی از قدرتمند ترین کشور ها در زمینه های مختلف اقتصادی (زمینه فولاد سازی، صنایع غذایی و دارویی) بوده که به واسطه طبیعت زیبایی که دارد، یکی از قطب های بزرگ گردشگری به شمار می رود. با مطالعه این مطلب از سبزینه با شرایط اخذ وقت سفارت هلند (مراحل، مدارک و هزینه ها) و خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت وقت سفارت هلند آشنا شوید.

چگونه وقت سفارت هلند بگیریم؟

همانطور که پیش از این ذکر شد، وقت سفارت هلند از طریق سایت VFS Global انجام می شود. شرکت VFS در واقع کارگزار رسمی سفارت هلند در تهران می باشد که خدماتی چون انگشت نگاری و بررسی مدارک متقاضی، درخواست ویزای هلند در این مرکز انجام شده، سپس جهت تصمیم نهایی به سفارت هلند ارسال می شود. جهت تعیین وقت سفارت هلند نیازی به پیش ثبت نام نبوده، و متقاضی می تواند مستقیم به سایت VFS مراجعه نموده و اقدام نماید.

جهت تعیین وقت سفارت هلند می بایست مراحل زیر را طی نمایید:

 1. ورود به سایت VFS Global
 2. انتخاب کشور ایران به عنوان محل اقدام و کشور هلند به عنوان مقصد
 3. سپس صفحه ای جدید باز شده، که باید بر روی Book now کلیک نمایید
 4. مشابه مرحله قبل در صفحه جدید که باز می شود می بایست طی شده و بر روی Book now کلیک شود
 5. چنانچه اطلاعات کاربری خود را به همراه دارید آن را وارد نموده، در غیر این صورت بر روی New User کلیک نموده و در سایت ثبت نام نمایید
 6. چنانچه هنگام ورود به سایت با خطا مواجه شدید یا بلاک شدید، می بایست از مرحله اول مجدد اقدام نمایید
 7. پس از ورود به حساب کاربری، بر روی Schedule Appointment کلیک نمایید
 8. می بایست مرکز مورد نظر جهت انگشت نگاری و نوع وقت سفارت بر اساس تایپ ویزا را انتخاب نمایید
 9. سپس بر روی Add Customer کلیک نمایید و اطلاعات خود را وارد نمایید
 10. مراحل ثبت اطلاعات را ادامه نموده، سپس وارد صفحه تقویم می شوید. روز و ساعت مورد نظر خود را جهت تعیین وقت سفارت انتخاب نمایید.
 11. سپس گزینه موافقت با قوانین سایت را تیک زده، و در نهایت وارد صفحه پرداخت شوید
 12. پس از پرداخت هزینه وقت سفارت و تکمیل فرایند ثبت نام به صفحه ای بر می خورید که می توانید Appointment Letter خود را دانلود نمایید.

لازم به ذکر است مبلغ پرداختی در روز وقت سفارت به متقاضی توسط VFS عودت داده خواهد شد.

چنانچه با پیام تکمیل بودن ظرفیت در مرحله 8 مواجه شدید، می بایست در زمان دیگری سایت را بررسی نمایید. گاهی ظرفیت VFS محدود بوده و امکان تعیین وقت سفارت در اکثر زمان ها وجود ندارد.

همچنین می توانید جهت تعیین وقت، تکمیل فرم و دریافت مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز با کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

سفارت هلند vfs

سفارت هلند vfs یا همان دفتر وک مرکزی است که متقاضیان جهت احراز هویت (انگشت نگاری و ثبت چهره) به منظور اخذ ویزا به آن مراجعه می کنند. عبارت VFS مخفف Visa Facilitation Service به معنی تسهیلات و خدمات ویزا می باشد، و به آن VAC (Visa Application Center) به معنی مرکز اخذ ویزا نیز می گویند. مرکز VFS یا دفتر وک یک شرکت خصوصی و جایگزین برای سفارت ها می باشد، که متقاضیان جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه به منظور اخذ ویزا بایستی به آن مراجعه کنند. امروزه سفارت های بسیاری امور مربوط به اخذ ویزا را به دفاتر معتمد وک سپرده اند. سفارت هلند نیز یکی از سفارت هایی است که امور مربوط به خدمات ویزا را به دفاتر وک واگذار کرده است، و متقاضیان اخذ ویزای هلند می بایست جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و ثبت چهره به دفاتر وک (VFS) مراجعه نمایند.

وقت سفارت هلند فوری

در تبلیغات آژانس های هواپیمایی از عبارت "وقت سفارت" نیز برای "وقت VFS" استفاده می شود، که منظور از آن همان وقت VFS یا به عبارتی مراجعه حضوری به VFS هلند جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه می باشد. بایستی در نظر داشت جهت اخذ ویزای کشورهایی که دفاتر VFS را به عنوان نمایندگان خود جهت انجام امور اخذ ویزا انتخاب کرده اند، بایستی به دفاتر VFS (دفاتر وک) جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه مراجعه نمود، و دیگر نیازی به مراجعه به سفارت آن کشور نمی باشد. سفارت هلند در تهران واقع در فرمانیه، و VFS هلند در تهران واقع در هروی می باشد.

 با آژانس مهاجرتی سبزینه در زمینه مشاوره مهاجرت به هلند، اخذ وقت سفارت و ویزا تماس بگیرید

کشور هلند همواره برای ایرانیان یکی از مقصد های مهم برای اهداف توریستی و تحصیلی می باشد، و یکی از نقاط جذاب اروپا است که تعداد بسیاری از گردشگران را به خود جذب می نماید. متقاضیانی که قصد سفر به کشور هلند را دارند می توانند با مطالعه و راهنمایی کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه نسبت به تعیین وقت سفارت هلند اقدام نمایند.

وقت سفارت هلند در تهران

وقت سفارت هلند در تهران به صورت آنلاین از طریق سایت رسمی VFS هلند قابل تعیین می باشد. جهت گرفتن وقت سفارت هلند بایستی نامه درخواستی که اطلاعات هویتی، زمان سفر، زمان مد نظر برای وقت سفارت و نوع ویزای درخواستی در آن درج شده، به ایمیل VFS هلند ارسال شود. با توجه به حجم کاری و درخواست های در حال اقدام جهت اخذ ویزای شینگن هلند توصیه می شود که برای اجتناب از بروز هر مشکلی در روند کار و تاخیر در اخذ ویزای هلند ، 3 ماه پیش از آغاز سفر نسبت به ثبت نام و درخواست خود جهت تعیین وقت سفارت هلند اقدام شود.

وقت سفارت هلند در هروی

در صورتی که نامه فوق استانداردهای سفارت هلند را داشته باشد، نامه تاییدیه وقت سفارت هلند از سوی VFS به ایمیل متقاضی فرستاده می شود. وقت سفارت هلند غیر قابل استرداد یا تغییر می باشد، و در صورت عدم حضور متقاضی در روز تعیین شده، امکان تعیین مجدد وقت سفارت تا مدت یک ماه مقدور نمی باشد.

وقت سفارت هلند پالادیوم

مرکز VFS هلند در قدیم واقع در مرکز خرید پالادیوم بوده است، ولی اکنون متقاضیان بایستی جهت انگشت نگاری و مصاحبه به مرکز VFS هلند در میدان هروی مراجعه نمایند.

جهت تعیین وقت سفارت هلند می بایست ابتدا به وب سایت VFS کشور هلند مراجعه و با دریافت فرم سفارت ، آن را تکمیل و به آدرس ایمیل VFS ارسال شود. همچنین می توان به آدرس VFS هلند در تهران ، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر مراجعه، و به صورت حضوری نسبت به ثبت نام و تعیین وقت سفارت اقدام شود. سفارت هلند تهران واقع در فرمانیه، و VFS هلند واقع در هروی می باشد. متقاضیان اخذ ویزای هلند می توانند جهت اطمینان از روند اصولی اخذ ویزا و افزایش تضمین ویزای شینگن هلند درخواست ویزای خود را به کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه بسپارند.

فرم سفارت هلند در تهران

فرم سفارت هلند در تهران می تواند به 2 نوع فرم اشاره داشته باشد. فرم اول، یا شاید بهتر باشد به آن فرمت ثبت اطلاعات اطلاق گردد، در واقع فرمتی می باشد که از سایت VFS دریافت و تکمیل می شود (اطلاعاتی از جمله اطلاعات شخصی، برنامه سفر و نوع ویزای درخواستی در آن ثبت می شود) و سپس به ایمیل VFS هلند جهت تعیین وقت سفارت ارسال می شود.

وقت سفارت هلند تضمینی

فرم دوم، در واقع همان فرم درخواست ویزای شینگن می باشد که می توان به صورت حضوری یا کتبی نسبت به تکمیل آن اقدام، و در روز وقت سفارت در کنار مدارک لازم دیگر به VFS ارائه داد. روز وقت سفارت در واقع روزی می باشد که متقاضی به VFS جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه مراجعه می کند، و پس از آن پرونده متقاضی بررسی و نتیجه آن طی 2 الی 4 هفته به متقاضی اعلام می گردد. زمانی ویزای هلند تضمینی می شود که فرم درخواست ویزا طبق استانداردهای سفارت هلند تکمیل، و مدارک لازم برای ویزای هلند به درستی تهیه شود. کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه با ارائه مشاوره کامل در خصوص تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی) و ارائه توصیه های لازم در روز وقت سفارت جهت انگشت نگاری و مصاحبه نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام می نمایند.

وقت سفارت هلند چقدر طول می کشد؟

وقت سفارت هلند با توجه به میزان تقاضا و میزان وقت های تعیین شده می تواند از 2 هفته تا 3 ماه به طول بیانجامد. در واقع هیچ ثباتی در تعیین زمان وقت سفارت وجود ندارد، و زمان تعیین شده 2 الی 4 روز پس از درخواست در سایت به متقاضی اعلام خواهد شد. در حال حاضر متقاضیانی که اقدام به وقت سفارت هلند می نمایند، بایستی در نظر داشته باشند با توجه به حجم درخواست کنندگان ویزای هلند ، ممکن است مدت زمان تعیین وقت سفارت به بلندا کشیده شود. از این رو توصیه می شود متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند سه ماه پیش از سفر اقدام به تعیین وقت سفارت نمایند، چرا که ممکن است تمام برنامه ریزی های سفر مختل شود.

مراحل دریافت فرم سفارت هلند

مراحل دریافت فرم سفارت هلند (اگر منظور همان فرمت ثبت اطلاعات جهت تعیین وقت سفارت هلند باشد) بدین گونه می باشد که بایستی به سایت VFS  هلند مراجعه شود، و نسبت به دریافت و تکمیل فرمت مربوطه اقدام شود. سپس نامه درخواست وقت سفارت طبق فرمت دریافتی به آدرس ایمیل VFS هلند ارسال شود. پس از ارسال فرمت تکمیل شده به آدرس ایمیل دفتر وک (VFS)، اطلاعات ارائه شده توسط نمایندگان VFS با استانداردهای سفارت مطابقت داده خواهد شد، در صورت تطابق نامه تاییدیه‌ ای از سویVFS  با عنوانAppointment Confirmation  ارسال می گردد. معمولا این نامه تاییدیه از زمان درخواست وقت سفارت بین 3 الی 5 روز به طول می انجامد، و در آن روز مراجعه به VFS اعلام می گردد. مدت انتظار تا روز مراجعه به VFS هلند در شرایط عادی حدود 2 هفته می باشد، ولی در صورتی که میزان تقاضا و وقت های تعیین شده بیش از حد باشد ممکن است وقت سفارت (وقت VFS) تا 3 ماه نیز به طول بیانجامد.

بایستی در نظر داشت منظور از عبارت "وقت سفارت" در تبلیغات آژانس های هواپیمایی همان وقت VFS هلند می باشد. زیرا دفتر VFS به عنوان نماینده سفارت هلند جهت انجام امور اخذ ویزا برگزیده شده است. بدین معنی که متقاضیان بایستی به دفتر VFS هلند (دفتر وک) جهت اخذ ویزای هلند (ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه) مراجعه نمایند، و دیگر نیازی به مراجعه به سفارت هلند در تهران نمی باشد. در حالی که جهت اخذ ویزای برخی کشورهای شینگن (به دلیل عدم قرارداد با دفاتر VFS) بایستی مستقیما به سفارت آن کشور مراجعه نمود.

در مدت زمان انتظار تا فرا رسیدن روز وقت سفارت بایستی نسبت به تهیه مدارک لازم برای ویزای هلند اقدام نمود. فرم درخواست ویزای هلند نیز یکی از مواردی است که بایستی آن را از سایت سفارت هلند دریافت و تکمیل نمود، و در کنار مدارک لازم دیگر در روز وقت سفارت (وقت VFS) به دفتر وک (VFS) ارائه نمود.

مراحل اخذ ویزای هلند از درجه حساسیت بالایی برخوردار است و هرگونه اشتباه و مغایرت در روند اخذ ویزا از جمله اطلاعات ارسالی و مدارک ارائه شده در روز وقت سفارت منجر به ریجکتی ویزای هلند توسط افسر ویزا خواهد شد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت هلند

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت هلند شامل اطلاعات ابتدایی متقاضی می باشد، و موارد ذیل جهت تعیین وقت سفارت کفایت می کند. پس از معین شدن وقت سفارت بایستی نسبت به تهیه مدارک لازم ویزای هلند جهت ارائه به VFS در روز وقت سفارت اقدام نمود. مدارک لازم وقت سفارت هلند شامل:

 • تصویر پاسپورت
 • وضعیت تاهل
 • آدرس ایمیل
 • شماره موبایل
 • آدرس منزل
 • کد پستی (برخی سفارت ها)
 • تاریخ دقیق سفر
 • نوع ویزای درخواستی

متقاضی وقت سفارت هلند با ارائه مدارک فوق به کارشناسان آژانس سبزینه می توانند نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام نمایند.

پس از تعیین وقت سفارت هلند، بایستی نسبت به فراهم آوردن مدارک لازم ویزای شینگن هلند جهت ارائه به VFS در روز وقت سفارت اقدام نمود که شامل موارد ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم ویزای هلند (شامل تاریخ ورود و خروج به هلند، نوع ویزای درخواستی، منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در هلند (در صورت دعوتنامه)، برنامه دقیق سفر، و ...
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

***توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 5/3 در 5/4 ، رنگی ، زمینه سفید 70% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت 3 ماهه حساب جاری) با حداقل 70 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.)

***توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

***توضیحات:

-  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای هلند اجباری نیست ، ولی درصد اخذ ویزای هلند را افزایش می دهد.

-  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

-  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی می باشد.
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو جعلی منجر به ریجکتی ویزای هلند خواهد شد.
 • بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت زمان سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 یورو  (50000 یورو برای برخی کشورها) – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. بیمه پاسارگاد یکی از شرکت های بیمه گذار معتبر می باشد که از طریق سایت سبزینه می توانید اقدام به خریداری بیمه پاسارگاد به صورت آنلاین نمائید.
 • واچر هتل (تأئیدیه رزرو هتل) برای تمام شب های اقامت، یا "اصل" دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای هلند خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن هلند توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، دعوتنامه رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل ، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود)

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی ،آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

***توجه: مدارک می بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شود.

مدارک لازم ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط شخص متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. شرکت سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک لازم ویزای شینگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت متوجه جعل مدارک شغلی خواهد شد و متقاضی را ریجکت و در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت مناسب بودن شرایط متقاضی و تکمیل بودن مدارک، اخذ ویزای شینگن هلند تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی شامل سن (ترجیحاً بالای 30 سال) و وضعیت تاهل (ترجیحاً متاهل) می باشد.

هزینه وقت سفارت هلند

هزینه وقت سفارت هلند از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه برای هر نفر 180،000 تومان می باشد. متقاضیان وقت سفارت هلند می توانند با ارائه مدارک لازم برای وقت سفارت هلند به کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایند. لازم به ذکر می باشد فرم درخواست وقت سفارت هلند بایستی با دقت تمام و طبق استانداردهای سفارت هلند تکمیل شود. در غیر این صورت، هر گونه تناقض در اطلاعات درخواست و مدارک ارائه شده در روز وقت سفارت منجر به ریجکت ویزای هلند توسط افسر ویزا خواهد شد.

نکات مهم در ارتباط با دریافت وقت سفارت هلند

برای اخذ وقت سفارت هلند معمولا نیازی به مصاحبه نبوده و فقط نیاز به انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز است. به منظور اخذ وقت سفارت هلند حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • ظاهری آراسته داشته باشید و به موقع در سفارت حضور داشته باشید.
 • مدارک مورد نیاز را به صورت کامل تهیه کنید، چرا که در صورت ناقص بودن آنها، امکان دارد درخواست شما رد شود. توجه داشته باشید باید این مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • از آنجایی که برای سفر به هلند حتما نیاز است ویزای شنگن داشته باشید، باید تمامی شرایط لازم جهت دریافت ویزای شنگن را داشته باشید.

وقت سفارت هلند با آژانس هواپیمایی سبزینه

وقت سفارت هلند از طریق سایت VFS انجام شده، که کارگزار سفارت هلند در تهران می باشد.متقاضیان محترم می توانند جهت تعیین وقت سفارت هلند توسط آژانس مسافرتی سبزینه اقدام نمایند. همچنین می توانند جهت مشاوره در خصوص اخذ ویزای هلند ، دریافت ویزای شینگن، تکمیل فرم درخواست ویزا، اخذ وقت سفارت، تهیه مدارک لازم برای ویزای هلند، مدارک لازم ویزای شینگن، خدمات پیکاپ ویزا از ترکیه ، امارات و ارمنستان با کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1590  |
 3.60   از   5/00   از تعداد   5   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان