جستجو در سایت

راهنمای اخذ ویزای آلمان

logo

آلمان کشوری است در شمال اروپای مرکزی که با کشور هایی همچون لهستان، جمهوری چک، فرانسه و هلند همسایه است. این کشور دارای بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا بوده و یکی از بزرگترین صادر کنندگان در زمینه صنایع شیمیایی، دارو و صنعت خودرو است. زیبایی های طبیعی و دیدنی های تاریخی آلمان همواره این سرزمین را به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری جهان تبدیل کرده است.

در صورتی که شما نیز قصد اخذ ویزای آلمان را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با چگونگی و مراحل اخذ ویزای آلمان همراه باشید و همچنین با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای این کشور آشنا شوید.

چگونه ویزای آلمان بگیریم؟

نخستین گام جهت اخذ ویزا آلمان گرفتن وقت سفارت آلمان (وقت ویزامتریک آلمان) به صورت آنلاین می باشد. جهت تعیین وقت سفارت بایستی به سایت رسمی سفارت آلمان مراجعه کرده، و نسبت به تکمیل فرم اطلاعات شخصی و نوع ویزای درخواستی و سپس پرداخت آنلاین اقدام نمود. قدم بعدی تهیه مدارک لازم ویزای آلمان جهت ارائه به دفتر Visametric آلمان در تهران می باشد، که می توانید کمی پایین تر لیست کامل مدارک مورد نیاز ویزای آلمان را مطالعه نمایید.

تفاوت ویزای شنگن آلمان با دیگر ویزاهای شنگن در این است که بایستی مدارک اصل (ترجمه نشده) را به دفتر ویزامتریک آلمان در روز تعیین شده ارائه، و سپس نسبت به انگشت نگاری و مصاحبه اقدام نمود.

چنانچه متقاضی از شرایط مناسب (ترجیحاً سن بالای 30 سال، متأهل و دارای سابقه سفر مناسب به هر کشوری در جهان) برخوردار باشد، و مدارک وی (خصوصاً مدارک مالی و شغلی) تکمیل باشد می توان گفت اخذ ویزای آلمان تضمینی می شود.

در صورتی که اخذ ویزای آلمان از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه انجام شود، تمام این مراحل با اطمینان و دقت تمام توسط کارشناسان مجرب ما انجام خواهد شد. علاوه بر این، ارائه مشاوره کامل در خصوص مدارک مورد نیاز و ارائه توصیه های لازم در روز وقت سفارت در خصوص ارائه مدارک و انگشت نگاری نیز انجام خواهد شد.

ویزای شینگن آلمان

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان شامل ویزای کوتاه مدت آلمان ، ویزای توریستی آلمان ، ویزای تجاری آلمان ، ویزای تحصیلی آلمان ، ویزای کاری آلمان ( ویزای طولانی مدت )، ویزای ملاقات خانواده و دوستان آلمان ، ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان و ویزای ورود مجدد آلمان می باشد، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت آلمان

ویزای کوتاه مدت آلمان می تواند به ویزای نوع a ( ویزای ترانزیت فرودگاهی )، ویزای نوع b (با مدت مجاز اقامت 5 روزه) یا ویزای نوع c ( ویزای توریستی ) اشاره داشته باشد، که دارای مدت مجاز اقامت کوتاه مدت (معمولاً زیر 90 روز) باشند.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان یا ویزای نوع c آلمان به روادیدی اطلاق می گردد که جهت اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا در صورتی که به صورت مولتی صادر گردد معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه می باشد. به علت سختگیری ویزای آلمان برای ایرانیان این احتمال وجود دارد که مدت اعتبار ویزای شنگن آلمان و مدت مجاز اقامت به مقدار کمتری صادر گردد. گاهاً شاهد صدور ویزای آلمان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان آلمان

ویزای ملاقات خانواده و دوستان برای اشخاصی اخذ می گردد که قصد دیدار از اقوام و آشنایان در آلمان دارند. شرایط لازم برای ویزای ملاقات خانواده و دوستان شامل تکمن قوی شخص دعوت کننده به منظور اثبات توانایی تأمین مالی برای اقامت و هزینه های مسافر در کنار دیگر مدارک لازم ویزای شنگن می باشد، که کمی پایین تر به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای تجاری آلمان

ویزای تجاری آلمان در واقع همان ویزای نوع c آلمان می باشد که به اهداف تجاری اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تجاری آلمان ، متقاضی بایستی دعوتنامه از یک شرکت در آلمان که مرتبط با تخصص وی است به همراه داشته باشد. چنانچه مدارک دیگری که نشان دهنده همکاری بین شرکت در ایران و شرکت در آلمان باشد بایستی ارائه شود. ویزای تجاری المان برای کسانی اخذ می گردد که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس می باشد.

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان به ویزایی اطلاق می گردد که برای اهداف تحصیلی برای مدت کمتر یا بیشتر از 90 روز اخذ می گردد. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان شامل پذیرش تحصیلی از آلمان، اثبات توانایی مالی جهت تأمین هزینه ها و دیگر مدارک لازم برای ویزای شینگن می باشد. برای اهداف تحصیلی بیش از 90 روز، باید نسبت به اخذ ویزای بلند مدت آلمان (تایپ D) اقدام نمود.

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری آلمان به روادیدی گفته می شود که جهت اهداف کاری و شغلی در آلمان برای مدت کمتر یا بیشتر از 90 روز صادر می گردد. به این نوع روادید، اگر از نوع اقامت بلند مدت باشد، کارت آبی نیز اطلاق می گردد. مدت اعتبار کارت آبی تا 4 سال و قابل تبدیل به اقامت دائم آلمان نیز می باشد. مدارک لازم برای ویزای کاری آلمان شامل جاب آفر از آلمان (پیشنهاد شغلی) در کنار دیگر مدارک لازم برای ویزای شینگن می باشد، که کمی پایین تر به لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان اشاره شده است.

ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان

ویزای ترانزیت فرودگاهی یا ویزای نوع a به نوعی از ویزا گفته می شود که به منظور تعویض پرواز در خاک آلمان به مقصدی خارج از حوزه شنگن اخذ می گردد. در این نوع ویزا شخص اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای ورود مجدد آلمان

ویزای ورود مجدد آلمان یا ویزای بازگشت آلمان مخصوص اشخاصی است که مجوز اقامت دائم آلمان را دارند. چنانچه این اشخاص قصد بازگشت به آلمان داشته باشند ولی کارت اقامت آلمان آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت آلمان دارند.

مراحل دریافت ویزای آلمان

مراحل دریافت ویزای آلمان در گام نخست شامل تعیین وقت سفارت در سایت رسمی سفارت آلمان می باشد. در این مرحله بایستی نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای آلمان (درج اطلاعات شخصی و نوع ویزای درخواستی) و پرداخت آنلاین اقدام نمود. متقاضی پس از این مرحله بایستی در انتظار ایمیل تأییدیه وقت سفارت باشد، که در آن زمان مراجعه حضوری به دفتر ویزامتریک آلمان مشخص شده است. دفتر ویزامتریک دفتری است که مسئولیت امور اداری مربوط به اخذ ویزای آلمان را بر عهده گرفته است، و سفارت آلمان دیگر مسئول امور مربوط به اخذ روادید نمی باشد.

پس از تعیین وقت سفارت آلمان، متقاضی می بایست در روز مقرر به دفتر ویزامتریک تهران مراجعه، و نسبت به ارائه اصل مدارک (بدون ترجمه) به ویزامتریک، انگشت نگاری و مصاحبه اقدام نماید. سپس متقاضی می بایست تا زمان جواب ویزای آلمان خود منتظر بماند.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

شرایط گرفتن ویزای آلمان

شرایط دریافت ویزای آلمان به معنی شرایط فرد متقاضی و مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان می باشد. زمانی اخذ ویزای آلمان تضمینی می شود که متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد. معمولا افراد متأهل بالای 30 سال از شانس ویزای آلمان بیشتری برخوردار هستند. کمی پایین تر به معرفی لیست کامل مدارک لازم برای ویزای آلمان خواهیم پرداخت.

شرایط دریافت ویزای آلمان

مدارک لازم برای ویزای آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان شامل موارد ذیل می باشد:

 • شناسنامه
 • اصل پاسپورت که دارای 2 صفحه خالی باشد به همراه کپی صفحه مشخصات پاسپورت
 • پر کردن فرم ویزای آلمان
 • دو قطعه عکس 45 در 35 میلیمتر با زمینه سفید (توجه داشته باشید که عکس بایستی در 12 ماه اخیر تهیه شده باشد.)
 • تکمیل پرسشنامه امنیتی
 • برگه بیمه مسافرتی
 • کپی تمام ویزاهای درخواست شده در 5 سال اخیر
 • مسیر سفر (برنامه سفر)
 • بلیط هواپیما یا رزرو پرواز
 • واچر رزرو هتل
 • مدارک محل اقامت و تأمین هزینه سفر
 • اصل و کپی دعوتنامه (توجه داشته باشید که تاریخ دعوتنامه از زمان درخواست ویزای آلمان نبایستی قدیمی تر از 6 ماه باشد)
 • در صورت وجود دعوتنامه، تاییدیه محل اقامت و مدارک مالی شخص دعوت کننده به منظور اثبات توانایی تأمین هزینه های مسافر
 • پرینت 3 ماهه تراکنش های بانکی به حروف و ارقام لاتین (توجه داشته باشید که اصل پرینت گردش مالی به همراه مهر بانک بایستی ارائه شود.)
 • در صورتی که پرینت تراکنش ها موجود نمی باشد، مدارک دیگر در خصوص تمکن مالی ( کارت های اعتبار بین الملل ، چک های مسافرتی، و ... ) ارائه شود.
 • ارائه مدارک قانع کننده برای افزایش ناگهانی موجودی (مانند وام)
 • سند ملکی در ایران (در صورت وجود)

مدارک برای کارمندان دولت:

 • گواهی کار یا انتساب به خدمت به همراه آخرین فیش حقوقی

مدارک برای کارمندان:

 • گواهی کار یا آخرین قرارداد شغلی به همراه فیش های حقوقی 3 ماه اخیر ، گواهی تامین بیمه اجتماعی و خدمات درمانی یا مدارم مشابه. در صورت عدم وجود مدارک فوق، گواهی کارفرما ارائه شود.

مدارک برای شرکت داران:

 • گواهی ثبت شرکت یا فعالیت (مثال: پروانه کسب یا گواهی اداره ثبت شرکت)، و گواهی عضویت در بیمه تامین اجتماعی ، خدمات درمانی یا مدارک مشابه

مدارک برای مدیران یا سهامداران شرکت های ایرانی:

 • معرفی نامه امضا شده توسط نماینده رسمی برای تایید سمت درخواست کننده ، گواهی ثبت شرکت (مثال: آگهی روزنامه رسمی)، در صورت عدم وجود ثبت در روزنامه رسمی گواهی انتساب به خدمت در شرکت ارائه شود.

مدارک برای هنرمندان:

 • گواهی عضویت در انجمن هنری (مثال: انجمن عکسان، سینما و ...)، یا مدرکی که نشان دهنده فعالیت هنری باشد (مثال: فستیوال، نمایشگاه و ...)، و گواهی بیمه تامین اجتماعی یا مدرک مشابه

مدارک برای بازنشستگان:

 • گواهی دریافت حقوق بازنشستگان

مدارک برای دانشجویان/دانش آموزان و اشخاصی که به سن قانونی نرسیده اند:

 • گواهی موقعیت اجتماعی یا گواهی شغلی والدین و در صورت وجود، کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه

مدارک برای بیکاران:

 • گواهی موقعیت اقتصادی-اجتماعی (مثال: شجره نامه، شناسنامه، اسناد ملکی، گواهی ازدواج و ...)

مدارک برای اتباع غیر ایرانی که در ایران ساکن هستند:

 • مجوز اقامت در ایران که پس از اتمام ویزای درخواستی دارای 3 ماه اعتبار باشد.

مدارک برای اشخاص زیر سن قانونی:

 • رضایتنامه حق حضانت، در صورت سفر خردسال به تنهایی یا به همراه تنها یکی از والدین
 • موافقت و اجازه کتبی مدرسه، در صورت سفر کودک در زمان تعطیلات مدرسه

مدارک برای برخی مقامات یا افراد خاص:

مدارک برای اعضای مجلس، کابینه دولت یا نهادهای حکومتی دیگر:

 • گواهی کار یا حکم خدمت، یادداشت رسمی یا مدارک رسمی دیگر

مدارک برای کارمندان کنسولگری، سفارت یا نمایندگی سازمان ملل یا کمیته سازمان ملل یا کمیته های رسمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

 • حکم خدمت و یا گواهی کار از طرف کارفرما

مدارک برای دفاتر اسناد رسمی:

 • گواهی کار یا حکم انتصاب

مدارک برای اعضای اتحادیه ها و کانون های تخصصی (معماران، وکلای حقوقی، داروسازان، دندان پزشکان، جراحان، پزشکان و اعضای خانواده آن ها):

 • گواهی اتحادیه تخصصی

مدارک برای قاضی ها:

 • حکم انتصاب و یا گواهی کار از طرف وزارت دادگستری

مدارک برای کارمندان رده بالای دولتی:

 • یادداشت رسمی و یا حکم انتصاب نهاد مربوطه

مدارک برای پرسنل دانشگاه (اساتید، مدرسان، پرسنل علمی، مدیران، رؤسای دانشگاه ها، رؤسای دانشکده ها و ...):

 • حکم انتصاب و یا گواهی کار از طرف دانشگاه

مدارک برای نیروی انتظامی، پرسنل ارتش و نهاد های نظامی دیگر:

 • یادداشت رسمی، حکم انتصاب یا گواهی کار از اداره مسئول

مدارک برای روزنامه نگاران:

 • گواهی کار در انتشارات یا رسانه، کارت خبرنگاری

مدارک برای ورزشکاران:

 • گواهی از طرف فدراسیون ورزشی با اعلام تاریخ عضویت و رده ورزشی (مثال: حرفه ای/آماتور)، یا مدارکی که نشان دهنده شرکت در مسابقات رسمی ملی یا بین المللی، تاییدیه کمیته ملی المپیک برای اعضای تیم های ملی

میزان تمکن مالی برای ویزای آلمان

میزان تمکن مالی برای ویزای آلمان بستگی به شرایط شغلی، مالی، تأمین هزینه های سفر توسط دعوت کننده، تعداد روزهای سفر و ... دارد. به طور معمول، تمکن مالی به میزان حدود 350 تا 450 میلیون تومان جهت اخذ ویزای آلمان مورد نیاز است. با توجه به نواسانات نرخ ارز و شرایط فردی، این میزان می تواند متغیر باشد.

در صورت اقدام جهت اخذ ویزای آلمان از طریق آژانس سبزینه، کارشناسان ما با بررسی شرایط و مدارک شما، حدود میزان تمکن مالی را تخمین خواهند زد. همچنین می توانید از خدمات دیگر ما از جمله تکمیل فرم، وقت سفارت، رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی معتبر و مشاوره مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن آلمان بهره مند شوید.

دریافت ویزای آلمان به دعوتنامه نیاز دارد؟

ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه در صورتی که متقضای در مدارک خود واچر رزرو هتل به همراه دارد قابل اخذ می باشد.

ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه نمایشگاهی ، کاری ، تحصیلی یا از اقوام و آشنایان قابل اخذ می باشد. چنانچه متقاضی دعوتنامه اقوام و آشنایان از آلمان به همراه دارد بایستی آدرس محل اقامت، شماره تلفن و نام شخص دعوت کننده را در فرم درخواست ویزای آلمان درج نماید. در صورت اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه اقوام و آشنایان دیگر نیازی به واچر رزرو هتل نمی باشد.

اعتبار دعوتنامه از آلمان، فارغ از اینکه شخص دعوت کننده از اقوام درجه یک باشد یا یک دوست باشد، به وضعیت مالی و شغلی شخص دعوت کننده به دلیل تأمین هزینه های مهمان بستگی دارد. به این معنی که هر چه وضعیت مالی شخص دعوت کننده مناسب تر باشد، اعتبار دعوتنامه نیز بالاتر است، و تضمین ویزای آلمان نیز افزایش می یابد.

ویژگی های عکس بیومتریک برای ویزای آلمان

در این قسمت پس از هر تصویر توضیحات مربوط به آن را شرح خواهیم داد.

ویژگی های عکس ویزای آلمان 1

توضیحات مجموعه عکس بالا: اندازه عکس باید 3.5 در 4.5 باشد، و در 6 ماه اخیر تهیه شده باشد. عکس نباید مخدوش، دارای لک یا تار باشد. همچنین عکس باید بدون روتوش باشد.

ویژگی های عکس ویزای آلمان 2

توضیحات مجموعه عکس بالا: چشم ها باید به صورت مستقیم به سمت دوربین باشند. هیچ انعکاس یا قرمزی نباید در چشم ها وجود داشته باشد. روشنایی و کنتراست عکس باید تنظیم باشد، و رنگ پوست نیز طبیعی باشد. عکس باید بر روی کاغذ مخصوص عکس، و با کیفیت بالا چاپ شود. پس زمینه عکس نیز باید سفید باشد.

ویژگی های عکس ویزای آلمان 3

توضیحات مجموعه عکس بالا: چشم ها باید باز و مشخص باشند و مو بر روی آن ها قرار نگرفته باشد. صورت باید بدون زاویه، مستقیم رو به دوربین و در وسط عکس باشد. فرد باید 70 تا 80 درصد فضای عکس را شامل شود، و شانه ها نیز باید در عکس نمایان باشند. هیچ سایه ای نباید بر روی صورت افتاده باشد.

ویژگی های عکس ویزای آلمان 4

توضیحات مجموعه عکس بالا: اگر از عینک استفاده می کنید، نباید هیچ انعکاس نوری در عینک وجود داشته باشد. عینک باید بدون رنگ باشد، و قاب عینک نیز چشم ها را نپوشاند. همچنین شما باید از پوشیدن کلاه خودداری نمایید. صورت افراد با حجاب، باید به صورت کامل از پیشانی تا زیر چانه نمایان باشد.

ویژگی های عکس ویزای آلمان 5

توضیحات مجموعه عکس بالا: عضلات و حالت صورت باید رها باشند، و دهان به صورت بسته باشد. هیچ فرد یا اشیاء دیگر به جز صورت و شانه متقاضی نباید در عکس قرار گیرد.

لازم به ذکر است مراکز عکس برداری معتبر، خود آگاه به استانداردهای عکس برداری برای سفارت هستند، و شما باید پیش از عکس برداری به آن ها اعلام کنید که درخواست شما برای سفارت است. توصیه می شود افراد که عینکی هستند هنگام عکس برداری از عینک استفاده نکنند.

هزینه اخذ ویزای آلمان

در صورت تمایل به استفاده از برخی خدمات به صورت تفکیک شده، از جمله وقت سفارت، تکمیل فرم، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان، هزینه ها متغیر می باشد. سبزینه با دارا بودن کارت اعتباری بین المللی قادر به انجام رزرو هتل به صورت مستقیم از سایت های رزرواسیون خارجی می باشد. تعرفه بیمه مسافرتی بستگی به تعداد روز و نوع بیمه دارد.

جهت آگاهی از هزینه های به روز خدمات ویزای آلمان، با آژانس مسافرتی سبزینه به شماره 02141383 تماس حاصل نمایید.

هزینه ویزای آلمان

با ویزای آلمان به کدام کشورها می توانیم سفر کنیم؟

با ویزای شینگن آلمان شما می توانید به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. از جمله مهم ترین کشورهای شینگن می توان به فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، اتریش، هلند و ... اشاره نمود. نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که با ویزای آلمان ورود اول شما باید به کشور آلمان باشد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای آلمان

با توجه به امکان به طول انجامیدن وقت دهی ویزامتریک و بررسی پرونده توسط کنسولگری آلمان، بهتر است حدود 3 ماه قبل از سفر خود نسبت به دریافت قرار ملاقات ویزامتریک اقدام نمایید. مدت زمان وقت دهی ویزامتریک با توجه به میزان شلوغی از 2 هفته تا 7 هفته کاری، و مدت زمان بررسی مدارک حدود 2 تا 3 هفته کاری خواهد بود. قبل از اقدام به اخذ ویزای شینگن بهتر است از مشاوره و راهنمایی های لازم در خصوص بهترین زمان برای درخواست ویزا و نکات پیرامون آن توسط کارشناسان مجرب سبزینه بهره مند شوید.

مدت زمان دریافت ویزای آلمان

مدت زمان بررسی و تایید ویزای آلمان بستگی به زمان وقت سفارت دارد، و با توجه به میزان تقاضا و شلوغی متفاوت خواهد بود. معمولا همه مراحل اخذ ویزای آلمان صفر تا صد حدود یک ماه تا یک ماه و نیم به طول می انجامد. مدت زمان بررسی مدارک و اعلام نتیجه ویزای آلمان توسط کنسولگری سفارت آلمان در تهران حدود 2 تا 3 هفته به طول می انجامد.

پیگیری ویزای آلمان

پیگیری ویزای آلمان و اطلاع از مراحل طی شده از طریق وب سایت ویزامتریک امکان پذیر می باشد. با توجه به دسترسی کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه به پرتال سایت ویزامتریک، متقاضیان می توانند جهت آگاهی از مراحل طی شده توسط آژانس مسافرتی ویزای آلمان سبزینه اقدام نمایند.

مدت زمان اعتبار ویزای آلمان

چنانچه ویزای شما از نوع تایپ C (کوتاه مدت) باشد، مدت زمان اعتبار آن تا سقف 90 روز صادر خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که کنسولگری با توجه به شرایط شما، هدف از سفر و مدت زمان سفر درخواستی، مدت اعتبار ویزای شما را مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال، چنانچه قصد شما به سفر به آلمان به صورت توریستی باشد و در فرم خود مدت سفر خود را 7 روز اعلام کرده باشید، ممکن است کنسولگری مدت اعتبار ویزای شما را به همان 7 روز تعیین کند.

اگر ویزای شما از نوع مولتی باشد، اعتبار ویزا می تواند تا سقف 5 سال ثبت شود. با ویزای مولتی، شما می توانید به مدت زمان 90 روز در هر 180 روز در آلمان اقامت داشته باشید. لازم به ذکر است مدت زمان مجاز اقامت (Duration of Stay) و مدت اعتبار ویزا (Validity) دو مفهوم متفاوت هستند. به عنوان مثال، ویزای شما ممکن است در تاریخ 1 تیر صادر شده باشد و Validity آن تا 29 تیر باشد. در این فاصله شما فرصت دارید به کشور آلمان سفر نمایید. از طرفی دیگر، بر روی این ویزا ممکن است Duration of Stay به مدت 7 روز ثبت شده باشد؛ به این معنی که شما می توانید به مدت 7 روز در آلمان اقامت داشته باشید. چنانچه بیشتر از مدت مجاز اقامت در این کشور اقامت داشته باشید، به عنوان یک تخلف از قوانین شینگن در سیستم ثبت خواهد شد، و درخواست بعدی ویزای شما با احتمال زیاد ریجکت خواهد شد.

اگر قصد سفر به آلمان جهت تحصیل یا کار برای بیش از 90 روز دارید، باید جهت اخذ ویزای تایپ D (بلند مدت) اقدام کنید.

سریع ترین راه اخذ ویزای آلمان

سریع ترین روش جهت اخذ ویزای آلمان بستگی به میزان تقاضا و مدت زمان وقت دهی ویزامتریک و عوامل دیگری دارد. ممکن است در زمان های شلوغی در ویزامتریک، ثبت نام در یک تور گردشگری یا نمایشگاه که تاریخ آن نزدیک به زمان مورد نظر شما باشد، روش سریع تری نسبت به دریافت قرار ملاقات به صورت انفرادی از ویزامتریک باشد. بنابراین، با توجه به عوامل زمان و میزان شلوغی، بهتر است قبل از اقدام به درخواست ویزا، از مشاوره رایگان در سبزینه بهره مند شوید.

شرایط تمدید ویزای آلمان

تمدید ویزای آلمان، اگر از نوع تایپ C (کوتاه مدت) باشد، تنها در شرایط ضروری مانند جنگ، بیماری، بلایای طبیعی، بسته شدن مرزهای هوایی و ...، با اطلاع قبلی به نزدیک ترین اداره پلیس در آلمان، امکان پذیر است. در غیر اینصورت، امکان تمدید ویزای تایپ C تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نمی باشد. اگر ویزای شما از نوع بلند مدت باشد، در صورت امکان می توانید طبق قوانین آن در اداره پلیس یا مهاجرت تمدید کنید.

وقت سفارت برای اخذ ویزای آلمان

اولین قدم جهت درخواست ویزای آلمان، دریافت وقت سفارت از کارگزار رسمی سفارت آلمان، ویزامتریک، می باشد. جهت دریافت قرار ملاقات باید به وب سایت ویزامتریک مراجعه نموده و مراحل وقت سفارت را دنبال کنید. همچنین می توانید امور دریافت وقت سفارت را با خیالی آسوده به کارشناسان آژانس سبزینه بسپارید، و از خدمات دیگر مانند رزرو بلیط هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره مدارک مورد نیاز نیز بهره مند شوید.

فرم درخواست ویزای آلمان

فرم درخواست ویزای آلمان در سایت رسمی سفارت آلمان و سایت رسمی ویزامتریک آلمان به آدرس https://www.visametric.com/iran/Germany/fa/p/frm-drkhoast قابل دسترسی می باشد، لکن به علت حساس بودن مراحل اخذ ویزا توصیه می شود تکمیل فرم ویزای آلمان را به کارشناسان مجرب سبزینه بسپارید.

متقاضیان اخذ ویزا آلمان می توانند جهت کسب مشاوره ویزای آلمان در خصوص شرایط و مدارک لازم و تعرفه ها با آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در ایران واقع در تهران، خیابان فردوسی، پلاک 320-324 می باشد.

ویزامتریک ایران آلمان:

ویزامتریک آلمان در ایران واقع در تهران، خیابان وزرا، نبش خیابان 21، پلاک 137 می باشد.

ریجکت ویزای آلمان

گاهی درخواست ویزای آلمان حتی برای افرادی که واجد شرایط هستند به ناحق ریجکت می شود. در این صورت می توان با اعتراض به این تصمیم، جهت درخواست بازبینی پرونده توسط سفارت اقدام نمود. در صورتی که رد شدن درخواست ویزای متقاضی دلیل منطقی داشته است، اعتراض به ریجکتی بی فایده است. برخی از عواملی که می توانند باعث ریجکتی شوند به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک جعلی: ارائه هر گونه مدارک جعلی یا دستکاری شده جهت بهبود مدارک می تواند باعث ریجکتی شود.
 • نقص مدارک مورد نیاز: در صورتی که مدارک را به صورت کامل تحویل نداده باشید یا اعتبار آن ها نقص داشته باشد، ممکن است درخواست شما ریجکت شود.
 • تناقض در اطلاعات: اگر در اطلاعات درج شده در فرم، بلیط، رزرو هتل، دعوتنامه، بیمه مسافرتی و مدارک تحویل داده شده تناقض وجود داشته باشد و تاریخ ها، هدف از سفر، محل اقامت و اطلاعات داده شده در بین همه مدارک همخوانی نداشته باشد، احتمال رد شدن درخواست ویزا وجود دارد.
 • شرایط مالی نامناسب: اگر میزان تمکن مالی ناکافی باشد یا میزان آن با شغل و شرایط زندگی شما همخوانی نداشته باشد می تواند یکی از دلایل ریجکتی باشد. از طرفی، گردش حساب ناکافی، غیر عادی یا شک بر انگیز نیز می تواند باعث رد شدن درخواست شود.
 • نداشتن وابستگی های قانع کننده: در صورتی که متقاضی وابستگی های عاطفی، مالی یا شغلی قانع کننده ای در کشور خود نداشته باشد، احتمال رد شدن درخواست ویزا وجود دارد.
 • دعوتنامه نامناسب یا دارای نقص: دعوتنامه ضعیف و کم اعتبار از سمت یک شخص غیر واجد شرایط یا دارای نقص در اطلاعات ممکن است یکی از دلایلی باشد که ویزای شما ریجکت شود.
 • شرایط نامناسب سنی: اگر در سن خیلی پایین و در وضعیت مجرد درخواست ویزا بدهید، ممکن است این درخواست رد شود.

رفع ریجکت ویزای آلمان و اعتراض به رد شدن آن

بررسی ریجکت شدن ویزای آلمان از دو طریق قابل انجام می باشد. روش اول تنظیم کردن نامه اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان می باشد، که به همراه ضمیمه کردن مدارک اثبات کننده اشتباه ریجکتی و ناحق بودن ریجکتی به صورت ایمیل یا پست به سفارت ارائه می شود. بایستی توجه داشت که نامه اعتراض به سفارت بایستی در فرمت استاندارد و نگارش صحیح ارسال شود. کارشناسان مجرب سبزینه در خصوص تنظیم نامه ریجکتی، ارسال به سفارت و پیگیری آن آماده خدمت رسانی به متقاضیان می باشند.

روش دوم شکایت از سفارت برای ریجکتی ویزای آلمان توسط وکیل می باشد. برخی سفارت ها وکیل های ایرانی را قبول نداشته، و تنها وکلای کشور خود را می پذیرند. در این صورت بایستی نامه اعتراض به همراه مدارک اثبات کننده ناحق بودن ریجکتی و اشتباه سفارت تنظیم و توسط وکیل به سفارت ارسال و پیگیری شود.

نکاتی که در جلسه حضوری اخذ ویزای آلمان باید بدانید

اگر جهت اخذ ویزای آلمان از طریق آژانس سبزینه اقدام می نمایید، کارشناسان مجرب ما تمام نکاتی که باید در جلسه حضوری در ویزامتریک رعایت کنید را به شما اعلام می نمایند. برخی از این نکات عبارتند از:

 • شما باید به موقع در تاریخ و ساعت اعلام شده در قرار ملاقات خود حاضر شوید.
 • به دلیل کمیاب بودن جای پارک، توصیه می شود از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید.
 • چنانچه با تأخیر در ملاقات حاضر شوید، پرونده شما پذیرش نخواهد شد و باید قرار ملاقات دیگری رزرو نمایید.
 • پرینت نامه وقت ملاقات را باید به همراه داشته باشید.
 • تمامی مدارک باید در کاغذ A4 پرینت شده باشد.
 • اگر پرینت برخی مدارک را فراموش کرده اید، این خدمات در ویزامتریک با پرداختن هزینه آن به یورو انجام می شود.
 • شما باید مبلغ درج شده در نامه وقت سفارت را به یورو به همراه داشته باشید.
 • مدارک باید به صورت کامل به ویزامتریک تحویل داده شود.
 • رفتار موجه و مؤدبانه در قرار ملاقات توصیه می شود.

دریافت مشاوره و خدمات اخذ ویزای آلمان در سبزینه

خدمات ویزا آژانس سبزینه در حوزه آلمان شامل اخذ ویزای آلمان، اخذ وقت سفارت آلمان (وقت ویزامتریک آلمان)، تکمیل فرم ویزا آلمان، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز، ارائه توصیه های لازم در خصوص باید ها و نباید ها در روز وقت سفارت و ... می باشد.

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای آلمان ، ابتدا با بررسی مدارک فعلی متقاضی درصد شانس اخذ ویزای آلمان را برآورد می نماید. چنانچه متقاضی از مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای ویزای آلمان برخوردار نباشد، شرکت سبزینه از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای آلمان با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاهده ویزای آلمان و دیگر ویزاهای شنگن اخذ شده توسط آژانس هواپیمایی سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام سبزینه واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمایید.

ویزای شنگن آلمان دارای شرایطی متفاوت با دیگر ویزاهای شینگن می باشد. جهت اخذ ویزای آلمان بایستی مدارک اصل را به دفتر ویزامتریک آلمان در تهران ارائه نمود. زمانی اخذ ویزای آلمان تضمینی می شود که متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد. آژانس سبزینه تا کنون در زمینه اخذ ویزای توریستی آلمان موفق بوده، و با انجام کلیه مراحل اخذ ویزای آلمان و ارائه مشاوره کامل در خصوص تهیه مدارک لازم آماده خدمت رسانی به متقاضیان ویزا آلمان می باشد.

سوالات متداول ویزای آلمان

ویزای آلمان چند روزه است؟

مدت مجار اقامت (Duration of Stay) بستگی به هدف از سفر، نوع ویزا و شرایط متقاضی دارد. ویزای تایپ C تا سقف 90 روز و ویزای تایپ D برای بیش از 90 روز صادر می شود. اعتبار ویزاهای سینگل (یک بار ورود)، که به آن Validity می گویند، بستگی به تصمیم کنسولگری سفارت آلمان داشته و اعتبار ویزاهای مولتی (چند بار ورود) می تواند تا حداکثر 5 سال باشد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای آلمان چه زمانی است؟

بهتر است حدود 3 ماه قبل از سفر، نسبت به درخواست ویزای آلمان اقدام کنید. دو مدت زمان که باید در نظر بگیرید، مدت زمان نوبت دهی قرار ملاقات ویزامتریک و مدت زمان بررسی پرونده در کنسولگری است.

آیا امکان پناهندگی با ویزای آلمان وجود دارد؟

خیر، ویزای آلمان فقط برای ورود به این کشور به صورت موقت برای هدفی مشخص است. برای دریافت پناهندگی آلمان باید مراحل قانونی مربوط به آن طی شود.

آیا بدون داشتن دعوتنامه، امکان درخواست ویزای آلمان وجود دارد؟

بله، بدون دعوتنامه نیز می توانید برای ویزای آلمان درخواست بدهید. البته شانس اخذ ویزا می تواند با دعوتنامه افزایش یابد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 4278  |
 4.72   از   5/00   از تعداد   18   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان