جستجو در سایت
logo

اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی که با آلمان، مجارستان، جمهوری چک و سوئیس همسایه است. این کشور همواره یکی از مقاصد محبوب هنرجویان بوده و پایتخت آن (وین) با نام پایتخت موسیقی جهان شناخته می شود. اتریش دارای طبیعت زیبای کوهستانی و بنا های باشکوه تاریخی بوده و مکان مناسبی برای گردش و تفریح به شمار می رود.

در صورتی که شما نیز قصد سفر و یا مهاجرت به این کشور زیبا را دارید، این مطلب در رابطه با شرایط اخذ ویزای اتریش (مدارک و مراحل مورد نیاز) را مطالعه فرموده و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای اتریش آشنا شوید.

چگونه ویزای اتریش بگیریم؟

جهت اخذ ویزا اتریش می بایست ابتدا نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش (وقت VFS اتریش) به صورت آنلاین از طریق سایت VFS اتریش اقدام نمود. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت اتریش مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزا را، مانند بررسی مدارک متقاضی و انجام انگشت نگاری، بر عهده گرفته است. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود.

پس از تعیین شدن وقت سفارت می بایست مدارک مورد نیاز را تهیه و به زبان آلمانی ترجمه نموده، و در روز وقت سفارت جهت تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.

مدارک متقاضی در شرکت VFS گلوبال تهران بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه ویزای اتریش به سفارت اتریش ارجاع داده می شود. چنانچه ویزای اتریش مورد تایید و قبول سفارت اتریش قرار گیرد، گذرنامه به همراه برچسب ویزای اتریش آماده تحویل خواهد بود. انجام پروسه بررسی مدارک تا زمان اعلام جواب ویزای اتریش بسته به میزان شلوغی و تقاضا متفاوت می باشد. در حال حاضر این پروسه حدود 2 تا 3 هفته به طول می انجامد.

چنانچه با مراحل درخواست ویزای اتریش آشنایی کافی ندارید، می توانید از خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه، از جمله تکمیل فرم ویزا، وقت سفارت، رزرو بلیط، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره مدارک مورد نیاز، بهره مند شوید.

اخذ ویزای تضمینی اتریش

انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت اتریش

ویزای کوتاه مدت اتریش به دسته ای از ویزاها اطلاق می گردد که مدت مجاز اقامت آن (Duration of Stay) بیش از 90 روز نباشد. این دسته از ویزاها شامل گروه ویزاهای نوع A، B و C اتریش می شود، که دارای قوانین یکسان با دیگر کشورهای شینگن می باشد. ویزای نوع A اتریش جهت ترانزیت فرودگاهی، ویزای نوع B اتریش جهت ترانزیت زمینی 5 روزه و ویزای نوع C اتریش جهت اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و درمان کوتاه مدت اخذ می گردد. ویزای بلند مدت اتریش به ویزای نوع D اتریش ( ویزای ملی اتریش ) گفته می شود، که جهت اهداف تحصیلی و کاری بلند مدت اخذ می گردد. مدت مجاز اقامت این نوع از ویزا بیش از 90 روز می باشد. در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزا اتریش خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش یا ویزای نوع C اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و گاهاً درمان کوتاه مدت اخذ می گردد.

ویزای شینگن اتریش

ویزای شینگن اتریش در واقع همان ویزای اتریش می باشد، که شامل 4 گروه A، B، C و D می شود. قوانین ویزاهای شینگن همگی با هم یکسان است، و تنها تفاوت بین آن ها در سختگیری ویزا شدن، برخی مدارک لازم، قوانین ترجمه مدارک و مصاحبه، قوانین تحصیل، کار و اقامت و دیگر شرایط خاص می باشد. دارنده ویزای شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن سفر نماید، ولی ورود اول وی حتما می بایست به کشور صادر کننده ویزا باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش به نوعی از ویزا گقته می شود که جهت تحصیل در اتریش اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از اتریش اقدام نمود. ارائه مدارکی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی الزامی می باشد. ویزای تحصیلی می تواند بسته به نوع دوره آموزشی از دو نوع کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) و بلند مدت (بیش از 90 روز) باشد. جهت تحصیل در اتریش به مدت بیش از 90 روز می بایست نسبت به دریافت ویزای ملی اتریش ( ویزای نوع D اتریش ) و مجوز اقامت اتریش اقدام نمود. برخی از مراحل اداری در تهران، و برخی دیگر در اتریش انجام می پذیرد.

ویزای ازدواج اتریش

ویزای ازدواج اتریش به ویزای گفته می شود که جهت اقامت در اتریش از طریق ازدواج اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ازدواج اتریش می بایست ابتدا یک بار در ایران با یک فرد اتریشی ازدواج کرده، و پس از طی شدن مراحل اداری در سفارت یا کنسولگری اتریش در تهران و اخذ ویزای این کشور، به خاک اتریش ورود کرده و مراحل اداری ازدواج نیز در اتریش طی شود. لازم به ذکر می باشد پس از ورود به کشور اتریش، می بایست نسبت به انجام مراحل اداری مربوط به اخذ مجوز اقامت موقت اتریش اقدام نمود. زوجین می بایست به مدت 5 سال با یکدیگر در اتریش زندگی کرده، و پس از آن نسبت به اخذ مجوز اقامت دائم اتریش و گرفتن تابعیت اتریش اقدام نمایند.

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در اتریش (Work) اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از اتریش اقدام نمود. کار در اتریش تنها مختص افراد استثنائی و متخصص است، و تنها در صورتی امکان پذیر است که نیروی مورد نظر پس از آگهی استخدام در اتریش و دیگر کشورهای شینگن یافت نشود.

ویزای تجاری اتریش

ویزای تجاری اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تجاری (Business) اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک جلسه و یا عقد قرارداد باشد. جهت اخذ ویزای تجاری اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تجاری از اتریش اقدام نموده، و سپس مدارکی که نشان دهنده همکاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت اتریشی باشد ارائه نمود.

ویزای اقامت دائم اتریش

ویزای اقامت دائم اتریش در واقع همان مجوز اقامت دائم اتریش یا شهروندی اتریش می باشد. جهت اخذ اقامت دائم اتریش می توان از طرق تحصیلی، ازدواج یا سرمایه گذاری اقدام نمود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش یا ویزای نوع A اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت ترانزیت و توقف در فرودگاه اتریش به منظور تعویض پرواز اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان اتریش

ویزای ملاقات خانواده و دوستان اتریش به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در اتریش اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای بازدید خانواده و دوستان اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از اتریش ( دعوتنامه Family از اتریش ) اقدام نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزای نوع C اتریش ( Austria Visitor Visa ) اقدام نمود.

مراحل دریافت ویزای اتریش

مراحل اخذ ویزای اتریش به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا می بایست نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش آنلاین از طریق سایت شرکت VFS اتریش اقدام نمود. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی لازم و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود.
 2. پس از تعیین وقت، می بایست در روز تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.
 3. مدارک متقاضی در شرکت VFS بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه ویزای اتریش پرونده متقاضی به سفارت اتریش ارجاع داده می شود. چنانچه پرونده متقاضی مورد قبول سفارت اتریش واثع گردد، گذرنامه وی به همراه برچسب ویزای اتریش آماده تحویل خواهد بود.
برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

شرایط گرفتن ویزای اتریش

امروزه اتریش به یک کشور محبوب برای مهاجرت و پناهندگی تبدیل شده است. فرد متقاضی ویزای اتریش باید شرایط قابل قبول را داشته باشد. در ادامه به شرایط اخذ ویزای اتریش اشاره خواهیم کرد:

 • تمکن مالی مناسب
 • ارائه گردش بانکی سه ماه اخیر
 • داشتن تاریخچه سفری قابل قبول
 • داشتن سوابق بیمه تامین اجتماعی 
 • ارائه دعوتنامه (از سوی یک شرکت و یا یک شخص)
شرایط دریافت ویزای اتریش فوری

مدارک لازم برای ویزای اتریش

مدارک لازم برای دریافت ویزای اتریش به شرح ذیل می باشد:

 • فرم پر شده درخواست ویزای اتریش (شامل تاریخ ورود و خروج به اتریش، نوع ویزا درخواستی، منابع مالی تامین هزینه سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در اتریش (در صورت وجود دعوتنامه) و برنامه سفر)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزا های شینگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصا کشور های حوزه شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • 2 قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره و بدون روتوش
 • پرینت گردش حساب (3 ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی می بایست دارای تراکنش های طبیعی بوده، و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزی ها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد)

*توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار حساب بانک تاثیرگذار می باشد. می بایست توجه داشت که از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. به علت احتمال استعلام سفارت یا شرکت vfs اتریش از بانک تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزای اتریش ، نبایست بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت نمود.

 • ارائه پرینت سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • تمکن مالی از بانک (ذکر موجودی به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملکی جهت اخذ ویزای اتریش الزامی نمی باشد، اما درصد موفقیت اخذ ویزای اتریش را افزایش خواهد داد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه همراه با کد رهگیری بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایتنامه محضری یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • رزرو بلیت هواپیما رفت و برگشت. *توجه فرمایید رزرو های جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای اتریش خواهد شد.
 • تهیه بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو. *شرکت بیمه گذار نیز می بایست در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی سامان از طریق سایت سبزینه اقدام نمایند.
 • رزرو هتل خارجی (برای تمام شب های اقامت)، یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. *لازم به ذکر می باشد رزرو های جعلی منجر به رد شدن ویزای اتریش خواهد شد.

مدارک لازم برای محصلین

 • توصیه نامه از استاد دانشگاه ، گواهی اشتغال به تحصیل

مدارک شغلی لازم برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ اعتبار قرارداد کاری ، تاریخ شـروع به خدمت ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (بر روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ ، شماره ، امضا مدیرعامل و مهر شرکت ، آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، فیش حقوقی 3 ماه آخر ، لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • کارت نظام پزشکی ، پروانه طبابت ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت (که درآمد و سمت در آن لحاظ شود)

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری، معرفی نامه، جواز ساخت، آگهی تأسیس شرکت یا کارت نظام مهندسی، سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، درآمد و تعداد روزهای مرخصی ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تأسیس، سوابق بیمه
 • گواهی نامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • فیش حقوقی ، حکم بازنشستگی

*توجه: تمامی مدارک می بایست به زبان مورد تأیید سفارت اتریش (آلمانی) ترجمه شود.

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. آژانس سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی ، مدارک لازم ویزا شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمایید سفارت در صورت مشاهده هر گونه جعل ، ویزای متقاضی را ریجکت و او را در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت تکمیل بودن مدارک متقاضی و مناسب بودن شرایط وی، اخذ ویزای شینگن اتریش تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی وضعیت تأهل (ترجیحا متأهل) و شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال) می باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اتریش با کارشناسان مجرب سبزینه به شماره 02141383 تماس حاصل نمایید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اتریش برای کودکان زیر سن قانونی

مدارک هویتی و عمومی مانند متقاضیان عادی: این مدارک شامل مدارک هویتی، دو قطعه عکس جدید در ابعاد 3.5 در 4.5، پاسپورت، فرم درخواست ویزا، دعوتنامه، رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی و ترجمه مدارک

گواهی اشتغال به تحصیل: اگر کودک در حال تحصیل است، گواهی اشتغال به تحصیل باید ارائه گردد.

رضایت نامه محضری: اگر کودک به تنهایی یا به همراه یکی از والدین سفر می کند، گواهی محضری اجازه خروج از کشور الزامی است.

لازم به ذکر است درصد شانس صدور ویزای توریستی اتریش برای کودکان زیر سن قانونی در صورت سفر به تنهایی اندک است.

میزان تمکن مالی برای ویزای اتریش

میزان تمکن مالی با توجه به شرایط و مدارک هر متقاضی متفاوت است. بنابراین، جهت آگاهی از میزان تمکن مالی، ابتدا نیاز است شرایط و مدارک شما توسط کارشناسان سبزینه مورد بررسی قرار گیرد. در صورت اقدام جهت اخذ ویزای اتریش از طریق آژانس سبزینه، می توانید تمام مراحل درخواست ویزا را تحت نظر و مشاوره کارشناسان سبزینه با خیالی آسوده طی نمایید.

اخذ ویزای شینگن اتریش تضمینی

دریافت ویزای اتریش به دعوتنامه نیاز دارد؟

ویزای توریستی اتریش بدون دعوتنامه حتماً می بایست به همراه واچر رزرو هتل اخذ گردد. چنانچه متقاضی از شرایط و مدارک مناسب (خصوصاً گردش حساب و تمکن مالی مناسب) برخوردار باشد، نیازی به دریافت دعوتنامه از اتریش نمی باشد.

ویزای توریستی اتریش با دعوتنامه بسته به اعتبار و ارزش دعوتنامه و شرایط متقاضی می تواند در شانس ویزا شدن اتریش تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال درصد ریجکتی ویزای اتریش برای متقاضی جوان با دعوتنامه از خانواده در اتریش بالا می باشد. به این علت که این نوع دعوتنامه نشان دهنده وابستگی و پیوندهای خانوادگی در اتریش می باشد، و باعث مشکوک شدن افسر ویزا به عدم بازگشت متقاضی جوان می شود.

چنانچه دعوتنامه از طرف فردی در اتریش برای والدین خود باشد، درصد احتمال ویزا شدن اتریش افزایش می یابد. دعوتنامه های بزینسی و کنفرانسی از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین، دعوتنامه ها گاهاً تأثیرگذار، و گاهاً نتیجه عکس دارند.

توصیه می شود پیس از اقدام برای ویزای اتریش، ابتدا از مشاوره کارشناسان آژانس سبزینه بهره مند شوید.

ویژگی های عکس بیومتریک برای ویزای اتریش

ویژگی های عکس ویزای اتریش به شرح ذیل می باشد:

ویژگی های عکس ویزای اتریش 1

توضیحات تصاویر فوق:

 • عکس مربوط به 6 ماه اخیر باشد.
 • عرض عکس 35 تا 40 میلیمتر باشد.
 • صورت می بایست 70 تا 80 درصد فضای عکس را به خود اختصاص داده باشد. بالای شانه نیز می بایست نمایان باشد.
 • عکس می بایست شفاف و فوکس شده باشد. عکس تار یا کدر مورد قبول شرکت VFS اتریش نمی باشد.
 • عکس می بایست بدون تا خوردگی و یا خط خوردگی باشد.
ویژگی های عکس ویزای اتریش 2

توضیحات تصاویر فوق:

 • نگاه متقاضی می بایست مستقیم به دوربین باشد.
 • رنگ پوست می بایست طبیعی باشد، و لذا تن عکس می بایست تنظیم باشد.
 • کنتراست و روشنایی عکس می بایست تنظیم باشد.
 • عکس می بایست با رزولوشن بالا و بر روی کاغذ باکیفیت پرینت گرفته شود.
 • عکس می بایست روی کاغذ مخصوص عکس پرینت گرفته شود.
ویژگی های عکس ویزای اتریش 3

توضیحات تصاویر فوق:

 • چشم می بایست واضح و در حالت باز باشد و توسط مو پوشانده نشده باشد.
 • صورت می بایست عمود بر لنز دوربین و بدون زاویه باشد و دو چشم در یک خط صاف قرار گیرد.
 • زمینه عکس می بایست سفید باشد.
 • عکس می بایست با فلش گرفته شده باشد ، و بدون سایه و بازتاب فلش باشد. چشم در عکس نبایست قرمز باشد.
ویژگی های عکس ویزای اتریش 4

توضیحات تصاویر فوق:

 • در صورت عینکی بودن، می بایست از بازتاب نور فلش در شیشه عینک خودداری نمود.
 • در صورت امکان، از پوشیدن عینک با فریم ضخیم خودداری نمایید.
 • فریم عینک نباید باعث پوشانده شدن چشم ها بشود.
 • پوشش سر مجاز نمی باشد (به غیر از موارد مذهبی). در صورت محجبه بودن، صورت می بایست از از لبه سمت چپ تا لبه سمت راست و پایین چانه تا بالای پیشانی کاملاً مشخص باشد.
ویژگی های عکس ویزای اتریش 5

توضیحات تصاویر فوق:

 • در عکس می بایست تنها خود فرد حضور داشته باشد. به عنوان مثال عکس کودک به همراه مادر یا فرد دیگری نباشد.
 • در پشت متقاضی نباید صندلی یا لوازم دیگر قرار گیرد ، و زمینه می بایست کاملا روشن و یک دست باشد.
 • دهان می بایست به حالت بسته و عضلات صورت آزاد باشد.

هزینه اخذ ویزای اتریش

قیمت و هزینه اخذ ویزای اتریش 350 یورو می باشد. خدمات ویزا آژانس سبزینه به صورت تفکیک شده و جداگانه نیز ارائه می گردد. چنانچه به برخی از مراحل اخذ ویزا آشنایی ندارید، می توانید از خدمات ویزای آژانس سبزینه بهره مند شوید. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایید.

هزینه ویزای اتریش

با ویزای اتریش به کدام کشورها می توانیم سفر کنیم؟

با ویزای اتریش می توان به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کرد. از جمله پرطرفدارترین و پربازدیدترین این کشورها، می توان به فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، هلند، پرتغال، سوئیس و ... اشاره کرد. ذکر این نکته ضروری است که ورود اول شما حتما باید به کشور اتریش باشد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای اتریش

با توجه به احتمال به طول انجامیدن وقت دهی قرار ملاقات جهت انگشت نگاری و همچنین بررسی مدارک جهت صدور ویزا، بهتر است حدود 3 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای درخواست ویزای اتریش اقدام کنید.

مدت زمان دریافت ویزای اتریش

مدت زمان بررسی و تایید ویزای اتریش در شرکت VFS و سفارت اتریش از زمان انگشت نگاری با توجه به میزان تقاضا و شلوغی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر این پروسه حدود 2 هفته به طول می انجامد. مدت زمان انتظار تا زمان وقت سفارت از زمان درخواست وقت سفارت نیز با توجه به میزان شلوغی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر این مدت انتظار حدود 2 الی 10 روز می باشد.

پیگیری ویزای اتریش

پیگیری ویزای اتریش از طریق پل ارتباطی آژانس سبزینه و سفارت اتریش انجام پذیر می باشد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از مراحل طی شده در شرکت VFS و سفارت اتریش و جواب ویزای اتریش با آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

مدت زمان اعتبار ویزای اتریش

مدت زمان اعتبار ویزای اتریش از نوع سینگل به دلیل سختگیری های حاضر برای ایرانیان حدود 20 تا 25 روز، و مدت مجاز اقامت 4 تا 14 روز می باشد. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب (خصوصا سن بالای 30 و سابقه سفر مناسب) و مدارک کامل (خصوصا تمکن مالی و گردش حساب مناسب) برخوردار باشد، ویزای مولتی اتریش به وی تعلق خواهد گرفت. مدت اعتبار ویزای مولتی اتریش تا سقف 2 سال و مدت مجاز اقامت آن 90 روز می باشد.

مدت اعتبار به معنای Visa Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. به عنوان مثال متقاضی با ویزایی به مدت اعتبار 20 روزه و مدت مجاز اقامت 7 روزه می تواند از زمان شروع اعتبار تا زمان پایان اعتبار ویزای خود، به خاک اتریش ورود کرده و به مدت 7 روز در آن کشور اقامت داشته باشد.

اخذ ویزا اتریش تضمینی

سریع ترین راه اخذ ویزای اتریش

سریع ترین راه اخذ ویزای اتریش، بستگی به میزان شلوغی و تقاضا و مدت زمان وقت دهی جهت انگشت نگاری می باشد. گاهی نیز انتخاب یک تور گردشگری که زمان اجرای آن نزدیک است، می تواند سریع ترین روش باشد. در هر صورت، با توجه به متغیر بودن شرایط و میزان تقاضا، جهت آگاهی از سریع ترین روش اخذ ویزا بهتر است با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

شرایط تمدید ویزای اتریش

چنانچه ویزای اتریش از نوع توریستی باشد قابل تمدید نمی باشد. ویزای اتریش، تنها در صورتی که از نوع اقامت تحصیلی یا کاری باشد، تحت شرایط خاص و طبق قوانین اداره مهاجرت، قابل تمدید است. جهت تمدید ویزای اتریش، شما باید حدود 3 ماه قبل از انقضای ویزای خود به اداره پلیس یا اداره مهاجرت مربوطه مراجعه نموده و درخواست تمدید اقامت خود را ثبت نمایید. درخواست تمدید ویزا ممکن است تا چند هفته به طول بینجامد.

افراد توریست که قصد اقامت در اتریش به مدتی بیش از مدت درج شده در ویزای خود دارند، باید قبل از تاریخ انقضای ویزا یا اتمام مهلت مدت مجاز اقامت به کشور خود بازگشته، و جهت اخذ ویزای مجدد اقدام نمایند. توصیه می شود میزان درخواست ویزای اتریش در طول سال بیش از یک بار نشود و در صورت نیاز به سفر بیشتر، حداقل 3 ماه بین هر سفر فاصله وجود داشته باشد.

در برخی از شرایط اضطراری، مانند بیماری یا رخدادهای طبیعی، متقاضی می تواند اقامت خود را در اتریش تمدید نماید.

وقت سفارت برای اخذ ویزای اتریش

قبل از انگشت نگاری و درخواست ویزای اتریش، نیاز است نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید. جهت دریافت قرار ملاقات باید به وب سایت VFS مراجعه کرده و مراحل مربوطه را طبق دستورالعمل موجود در وب سایت طی نمایید. شما همچنین می توانید از خدمات وقت سفارت اتریش آژانس مسافرتی سبزینه بهره مند شوید. علاوه بر وقت سفارت، خدمات قابل ارائه در این دفتر شامل تکمیل فرم، رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اتریش می باشد.

فرم درخواست ویزای اتریش

فرم درخواست ویزای اتریش در وب سایت رسمی دولت اتریش به آدرس https://www.bmeia.gv.at/fa/oeb-teheran/reisen-nach-oesterreich/einreise-und-aufenthalt/wie-stelle-ich-einen-antrag موجود است. با مراجعه به این وب سایت می توانید فرم مورد نظر خود را، با توجه به نوع ویزای درخواستی، بیابید.

سفارت اتریش در ایران

سفارت اتریش در تهران واقع در خیابان نیاوران، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 الی 8 می باشد. ساعات کاری سفارت اتریش ساعت 8:30 تا 15:30 می باشد. روزهای تعطیل سفارت اتریش جمعه و شنبه می باشد.

ادرس شرکت VFS اتریش در تهران

شرکت VFS اتریش در تهران واقع در خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه چهارم می باشد. ساعات کاری شرکت VFS اتریش ساعت 8:00 الی 17:00 می باشد. روزهای تعطیل شرکت VFS اتریش جمعه و شنبه می باشد.

ریجکت ویزای اتریش

همه ریجکتی ها به این علت می باشد که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • نقص در مدارک ارائه شده یا اطلاعات اشتباه
 • عدم ارائه برنامه سفر واضح و دقیق
 • عدم ارائه رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در سفر
 • عدم ارائه مدارک مالی کافی (گردش حساب و تمکن مالی) جهت اثبات توانایی تامین هزینه های سفر
 • عدم ارائه مدارکی که نشان دهنده وابستگی ها در ایران باشد (پیوند های خانوادگی، گواهی اشتغال به کار، آگهی تأسیس، سند ملک یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد)
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا مخدوش
 • سابقه سفر نا مناسب (Travel History)
 • دعوتنامه نامناسب یا دارای نقص
 • عدم ارائه رزرو پرواز
 • ارائه مدرک جعلی

رفع ریجکت ویزای اتریش و اعتراض به رد شدن آن

پس از اعلام ریجکتی ویزا اتریش می بایست ابتدا نسبت به آگاهی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای اتریش اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای اتریش در برگه ای به نام برگه ریجکتی در روز تحویل گذرنامه به متقاضی تحویل داده می شود. همچنین طریقه اعتراض و آدرس مرکزی که نامه باید به آن ارسال شود در قسمت پایین نامه درج شده است.

پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش با فرم و محتوا استاندارد اقدام نمود. اطلاعات ذیل پیش از آغاز متن می بایست در آغاز نامه درج شود:

 1. تاریخ تنظیم نامه اعتراض
 2. نام متقاضی
 3. تاریخ تولد
 4. محل تولد
 5. شماره پاسپورت
 6. آدرس پستی
 7. ایمیل
 8. شماره پرونده
 9. نوع ویزای درخواستی
 10. تاریخ انگشت نگاری و درخواست ویزا
 11. تاریخ ریجکتی ویزای اتریش
 12. علت ریجکت شدن ویزای اتریش (که در نامه ریجکتی درج شده است)
 13. موضوع

مواردی که در پایان نامه، پس از متن، باید درج شود عبارتند از:

 1. نام متقاضی
 2. ایمیل
 3. شماره تلفن
 4. تاریخ و امضا

شما همچنین می توانید با کمک یک وکیل مجرب در این زمینه، نامه اعتراض را تنظیم نموده و آن را به مرکز مورد نظر ارسال نمایید.

چه اشخاصی برای ورود به اتریش به ویزای شینگن نیاز دارند؟

تمام افراد مقیم ایران نیاز به اخذ ویزای شینگن جهت ورود به اتریش دارند. علاوه بر ایران، ملیت های 104 کشور دیگر نیاز به اخذ ویزا جهت سفر به این کشور دارند. افراد مقیم نیوزیلند، استرالیا، آمریکا، کانادا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و 27 کشور حوزه شینگن نیازی به اخذ ویزا ندارند.

با توجه به اینکه قوانین صدور ویزا برای ایرانیان به طور دائم در حال تغییر است، می توانید با بخش کنسولی یا کارگزار سفارت اتریش جهت آگاهی از آخرین قوانین در خصوص اخذ ویزا تماس حاصل فرمایید.

چه مدت زمانی می توان بدون ویزا در اتریش ماند؟

چنانچه متقاضی پس از انقضای ویزای خود در اتریش به اقامت خود ادامه دهد، در درخواست مجدد ویزا به احتمال بالا با ریجکتی مواجه خواهد شد. بنابراین، شما باید حتما به تاریخ شروع (From)، تاریخ پایان (Until) و مدت مجاز اقامت (Duration of Stay) دقت نموده، و طبق شرایط زمانی اعلام شده در اتریش اقامت داشته باشید.

ویزای اتریش می تواند تا سقف 90 روز برای مدت مجاز اقامت صادر شود، ولی امروزه این مدت زمان برای ایرانیان معمولاً به همان تعداد روزهای درخواستی تعیین می شود. چنانچه با درخواست اخذ ویزای مولتی اتریش موافقت شود، شما می توانید در هر دوره 180 روزه به مدت 90 روز در اتریش اقامت داشته باشید. به عنوان مثال، شما می توانید 2 سفر 45 روزه در 6 ماه اول سال، و 3 سفر 30 روزه در 6 ماه دوم سال داشته باشید. در صورت نیاز به اقامت بیش از 90 روز شما باید نسبت به اخذ ویزای بلند مدت اتریش (تایپ D) اقدام نمایید.

دریافت مشاوره اخذ ویزای اتریش از سبزینه

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای اتریش ، در ابتدا با بررسی شرایط و مدارک متقاضی درصد شانس ویزای اتریش را برآورد می نماید، و چنانچه متقاضی از شرایط و مدارک کافی برخوردار نباشد، از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه در حوزه اتریش شامل اخذ ویزا اتریش ، اخذ وقت سفارت اتریش ( وقت VFS اتریش )، تکمیل فرم ویزای اتریش ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت می باشد.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند از طریق تماس با آژانس سبزینه نسبت به دریافت مشاوره ویزای اتریش اقدام نمایند.

متقاضیان می توانند جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط آژانس هواپیمایی سبزینه بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمایند.

سوالات متداول ویزای اتریش

آیا امکان پناهندگی با ویزای اتریش وجود دارد؟

خیر، برای دریافت پناهندگی در اتریش باید مراحل قانونی مربوط به آن را طی کنید. ویزای اتریش فقط برای ورود موقت برای هدفی مشخص است.

آیا بدون داشتن دعوتنامه، امکان درخواست ویزای اتریش وجود دارد؟

بله، بدون دعوتنامه نیز می توانید برای ویزای اتریش درخواست بدهید. البته احتمال صدور ویزا با دعوتنامه، افزایش می یابد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای اتریش چه زمانی است؟

با در نظر گرفتن مدت زمان مورد نیاز برای وقت دهی VFS و همچنین بررسی پرونده در کنسولگری سفارت اتریش، توصیه می شود حدود 3 ماه قبل از سفر خود، برای درخواست ویزای اتریش اقدام کنید.

ویزای اتریش چند روزه است؟

با توجه به نوع ویزا و شرایط متقاضی متفاوت است. ویزای تایپ C اتریش تا سقف 90 روز، و ویزای تایپ D برای اقامت بیش از 90 روز صادر می شود.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 1288  |
 3.80   از   5/00   از تعداد   5   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان