جستجو در سایت

ویزای تحصیلی انگلیس

logo

ویزای تحصیلی انگلیس چیست؟

ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای Tier 4 از زیر مجموعه ها و انواع ویزای انگلیس محسوب می شود. در این نوع ویزا فرد پس از دریافت پذیرش تحصیلی (دریافت نامه ای حاوی کد CAS) که نشان از پذیرش تحصیلی وی از یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می نماید.

در این مقاله به بیان کلیه پیش نیازها و مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می پردازیم.

تحصیل در یکی از کشورهای پیشرفته دنیا عامل و زمینه ساز تحولاتی بزرگ در زندگی می باشد. بهره مندی از سطح زندگی استاندارد، شغل مناسب و بسیاری موارد دیگر تا درجه زیادی در گرو سطح دانش و مدارک تحصیلی شما می باشد. فرصت تحصیل در انگلیس با دریافت ویزای تحصیلی انگلیس امکان پذیر است که خود شروعی مناسب برای دریافت اقامت دائم این کشور محسوب شود.

 

ویزای تحصیلی انگلیس چیست

 

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای Tier 4 یا همان ویزای تحصیلی به چند دسته تقسیم می شود که شامل:

ویزای عمومی تحصیلی

 معادل انگلیسی این ویزا General study visa است.

این نوع ویزا موسوم به ویزای دانشجویی انگلیس می باشد. برای افراد بالای 16 سال سن و به منظور ادامه تحصیل مقاطع بالاتر از دیپلم اخذ می گردد. فرد پس از دریافت این ویزا از یکماه قبل از شروع تحصیل تا پایان مدت زمان تحصیل مجوز حضور در خاک این کشور را دارا می باشد.

ویزای تحصیلی کودکان

معادل انگلیسی آن Child study visa می باشد.

این نوع ویزا تحت عنوان ویزای دانش آموزی انگلیس شناخته می شود. برای افراد در بازه سنی 4 الی 16 سال صادر می شود و ویزه تحصیل تا پیش از مقطع کارشناسی محسوب می گردد. از امتیازات این مدل ویزا امکان همراهی خانواده با فرزند می باشد.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی

معادل انگلیسی آن Short term study visa است.

این مدل ویزا دارای اعتبار 6 ماه بوده و به منظور شرکت در دوره های آموزشی موسسات و یا دوره های آموزش زبان و... اخذ می گردد. با اخذ این ویزا فرد از یک هفته پیش از شروه دوره آموزشی مجوز حضور در خاک این کشور را دارد. لازم به ذکر است این ویزا قابل تمدید نمی باشد.

 

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیسی

اولین و مهم ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی انگلیس مطمئناَ دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات عالی و مدارس تحت پوشش و زیر مجموعه ویزای Tier 4 است. لازم به ذکر است دریافت ویزای تحصیلی انگلیس تابع یک سیستم امتیازبندی می باشد که متقاضی می بایست حداقل 40 امتیاز دریافت نماید، که البته 30 امتیاز مرتبط به نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه و مدارس و موسسات آموزشی کشور انگلیس بوده و مابقی از طریق شروط دیگر که در ادامه ذکر می شود کسب می گردد.

مهم ترین شرایط لازم دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلیس شامل:

 • نامه پذیرش تحصیلی معتبر
 • تمکن مالی مناسب
 • سطح دانش زبان مناسب برای شرکت در دوره آموزشی

لازم به ذکر است پس از دریافت نامه پذیرش فرد 6 ماه فرصت دارد تا اقدامات لازم جهت دریافت ویزا را به انجام برساند و در صورت گذشت این مدت زمان و عدم اقدام فرد، پذیرش نامه تحصیلی از اعتبار ساقط می گردد.

یکی از مزیت های این روش دریافت ویزا بر سایر روش های اخذ ویزای انگلیس، همان سیستم امتیازبندی می باشد که حتی بر نظر آفیسر پرونده ارجعیت دارد. در واقع در سایر پرونده های اخذ ویزا انگلیس نظر آفیسر در نهایت تعیین کننده پرونده است. اما در اینجا همه چیز در گروِ سیستم امتیازبندی و امتیاز کسب شده توسط شما می باشد که این امتیاز وابسته به شرایط نامه پذیرش شما، شرایط سنی، مالی و... کسب می گردد.

در ادامه به معرفی لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس خواهیم پرداخت.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

 

مدارک لازم ویزای تحصیلی انگلیس

لازم به ذکر است کلیه مدارک خواسته شده می بایست دارای ترجمه رسمی بوده و همچنین در صورت پر نمودن فرم آنلاین درخواست ویزا، می بایست کپی فرم ارائه گردد.

 • پاسپورت جدید با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه پاسپورت قدیمی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • پرینت حساب بانکی 6 ماه اخیر
 • ارائه نامه تمکن مالی از بانک (مدرکی مستند به توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل)
 • در صورت تعهل ارائه اصل سند ازدواج و ترجمه آن
 • برای افراد زیر 16 سال جهت اخذ ویزای دانش آموزی (ارائه مشخصات یکی از والدین)
 • ارائه مدرک زبان با سطح B2 برابر با آیلتس 5.5 (در صورت تسلط به زبان انگلیسی و نداشتن مدرک آیلتس، متقاضی می بایست دانشگاه و مرکز آموزشی را انتخاب نماید که ارائه مدرک زبان از الویت مدارک آن نباشد)
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

جهت دریافت اطلاعات دقیق و راهنمایی با مشاوران مجرب با تماس حاصل فرمایید.

شرایط ویزای همراه انگلیس (ویزای گاردین)

در پروسه دریافت ویزای تحصیلی انگلیس نیز شرایطی برای همراهی خانواده وجود دارد. بدین معنا که برای کودکانی که ویزای دانش آموزی دریافت می نمایند امکان اقدام به دریافت ویزا و همراهی پدر و مادر وجود دارد. همچنین در افراد بزرگسالی که به منظور ویزای دانشجویی اقدام می نمایند امکان همراهی همسر و کودکان زیر 18 سال نیز موجود می باشد. البته لازمه تمامی این موارد برخورداری از تمکن مالی مناسب می باشد که مشخص کننده این است افراد توانایی تامین هزینه های زندگی خود در انگلیس را دارا می باشند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس

کشور انگلیس دارای نظام آموزشی قوی و متقاضیان فراوان می باشد. به همین جهت دریافت بورسیه تحصیلی این کشور بسیار دشوار می باشد. تا جایی که بسیاری از شهروندان انگلیس هم جهت تحصیل در دانشگاه ها شهریه پرداخت می نمایند. البته که راه هایی برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد که شامل سوابق علمی و پژوهشی درخشان، مقالات علمی معتبر در ISI، تحصیل و بهره مندی از مدرک تحصیلی از دانشگاه های بسیار معتبر است. بورسیه های تحصیلی برای داشجویان می تواند به عنوان کمک هزینه و یا هزینه کامل تحصیل و زندگی باشد.

بورسیه تحصیلی انگلیس به دانشجویان بین المللی شامل دو بخش خصوصی و دولتی می گردد. و نوع دولتی دارای دو زیر مجموعه chevening و commonwealth است.

فرایند و مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اولین و مهم ترین اقدام در دریافت ویزای تحصیلی، در اختیار داشتن پذیرش تحصیلی (CAS) از مراکز معتبر انگلیس می باشد.

پس از دریافت کد پذیرش تحصیلی اقدام به دریافت ویزا می نمایید.

فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به صورت آنلاین می باشد. در مرحله اول می بایست نوع ویزا تحصیلی مشخص گردد. در مرحله بعد کشوری که از آن قصد اقدام دارید مشخص می گردد. در مرحله بعدی از متقاضی پرسیده می شود که آیا امکان حضور برای انگشت نگاری در دفتر کنسولگری کشور انتخابی را دارد یا خیر. در صورت عدم امکان می توانید کشوری که امکان حضور در کنسوگری آن به منظور انگشت نگاری را دارا هستید انتخاب نمایید.

در مرحله بعد با وارد نمودن ایمیل و تعیین گذروازه یک حساب کاربری ایجاد می گردد. و در ادامه در مراحل مختلف با وارد نمودن اطلاعات شخصی و کد پذیرش تحصیلی و در نهایت پرداخت هزینه مورد نظر ثبت نام خود را نهایی می نمایید.

مشاورین ما در سبزینه می توانند در انجام تمامی مراحل و ارائه مشاوره لازم جهت تکمیل مدارک، شما را یاری می نمایند. بدین منظور با برقراری تماس روند کاری خود را به ما بسپارید تا به دقت و درستی انجام گردد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

عوامل گوناگون نظیر کشوری که از آن اقدام به دریافت ویزا نموده اید و همچنین دسته بندی صحیح مدارک و ارائه مدارک کامل و درست در مدت زمان صدور ویزا نقشی تعیین کننده دارد.

اما به طور معمول بعد از اخذ پذیرش تحصیلی و در صورت کامل بودن مدارک دیگر، دریافت ویزا حدود یک ماه به طول می انجامد.

بنا بر اطلاعیه رسمی خدمات دیجیتال بریتانیا متقاضی تا 3 ماه پیش از تاریخ سفر به انگلیس می تواند برای ویزای تحصیلی اقدام نماید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس

مدت اعتبار ویزای تحصیلی بسته به مقطع و مدت زمان تحصیل تا انتهای دوره تحصیلی می باشد. بدین منظور متقاضیان ویزای کوتاه مدت آموزشی از یک هفته پیش از آغاز دوره و متقاضیان ویزای عمومی تحصیلی از یک ماه پیش از شروع زمان تحصیل امکان حضور در خاک بریتانیا را دارند.

پس از پایان دوره تحصیل فارغ التحصیلان خارجی یک مهلت قانونی جهت یافتن شغل مناسب داده می شود. چنانچه طی این مدت پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت گردد ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر می یابد. و پس از آن نیز می توان جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمود.

بهترین دانشگاه های انگلیس

لیست زیر شامل بهترین دانشگاه های کشور بریتانیا می باشد که در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • ایمپریال کالج لندن
 • UCL
 • ادینبرا
 • منچستر
 • کنیگز کالج
 • LSE
 • بریستول
 • وارویک
 • گلاسگو
 • دورهام
 • بیرمنگهام
 • ساوت همپتون
 • لیدز
 • شفیلد
 • سنت اندروز
 • ناتینگهام

کار در انگلیس برای دانشجویان و فارق التحصیلان

تمامی دانشجویان تمام وقت بین المللی در انگلیس مجاز به 20 ساعت کار در هفته هستند. که البته توصیه دانشگاه ها برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد به بالا، به کمتر از 6 ساعت کار در هفته به منظور تمرکز بر بیشتر بر روی دروس می باشد.

بدین منظور با مراجعه به واحد کاریابی انجمن دانشجویی و یا مراجعه به سایت های کاریابی، فرصت های کاری نیمه وقت برای دانشجویان را می توان بررسی نمود.

هزینه زندگی برای یک فرد در انگلیس که شامل خوراک، هزینه اجاره آپارتمان، هزینه رفت و آمد می گردد به طور میانگین 1500 پوند در ماه می باشد. با انجام کارهای نیمه وقت میانگین حدود 600 پوند در ماه می توان درآمد کسب نمود که کمک هزینه مناسبی برای زندگی در هنگام تحصیل خواهد بود.

 همچنین با انجام کار نیمه وقت مرتبط با رشته تحصیلی، علاوه بر کسب مهارت عملی و تجربه یک پوئن برای پذیرش مقاطع بالاتر تحصیلی محسوب شود.

کار نیمه وقت در حین  تحصیل سبب کسب رزومه قوی برای دریافت پیشنهاد شغلی پس از اتمام تحصیل می گردد. همچنین دانشجو پس از اتمام تحصیل از طریق دانشگاه می تواند مشاوره لازم برای یافتن شغل مناسب را کسب نماید.

لازم به ذکر است پس از پایان تحصیل در انگلیس یکسال فرصت دارید تا شغل مناسبی پیدا کرده و ویزای کاری انگلیس را دریافت نمایید و در آینده این ویزا را به ویزای دائم و اقامت تبدیل نمایید.

از جمله وب سایت های کاریابی معروف در انگلیس شامل:

www.londonjobs.co.uk

www.jobsite.co.uk

www.jobs.ac.uk

www.indeed.co.uk

اقامت و تابعیت انگلیس بعد از تحصیل

همانطور که در مطالب بالا عنوان نومودیم پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی فرد یکسال فرصت جهت یافتن شغل مناسب را دارد. در صورت یافتن شغل و پیشنهاد کاری مناسب ویزای تحصیلی به ویزای کاری مبدل می گردد. و در ادامه می توان این ویزا را به دریافت اقامت و تابعیت انگلیس تبدیل نمود.

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

انجام تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس شامل، ساخت اکانت و تکمیل فرم، مشاوره برای تکمیل مدارک و چک نمودن مدارک، پرداخت سفارت توسط تیم مجرب سبزینه امکان پذیر می باشد. با برقراری تماس با مشاوران ما علاوه بر دریافت مشاوره راهنمایی رایگان از هزینه دریافت ویزای تحصیلی مطلع شوید.

 

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

 

مشاوره ویزای تحصیلی انگلیس با سبزینه

چنانچه قصد دریافت وقت سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای تحصیلی به کشور انگلیس را دارید و در خصوص مراحل و روش انجام کار اطلاعات کافی را نداشته و نیازمند راهنمایی و کمک در این مسیر هستید با کارشناسان ما در سبزینه تماس برقرار نمایید. سبزینه مشاوره ای کامل و بی نقص از اولین قدم شما برای مهاجرت  به انگلیس را در اختیارتان قرار می دهد و تا انتهای مسیر دریافت ویزا با شما همراه و هم گام خواهد بود.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 2.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان