جستجو در سایت

راهنمای اخذ ویزای توریستی آلمان

logo

آلمان یک مقصد محبوب برای گردشگران و بازدیدکنندگانی است که می‌خواهند فرهنگ، تاریخ و طبیعت زیبای این کشور را تجربه کنند. بااین‌حال، باتوجه‌به ملیت خود، ممکن است برای ورود به این کشور و منطقه شنگن نیاز به ویزا داشته باشید.

برای درخواست ویزای توریستی آلمان، باید شرایط خاصی را رعایت کنید و نیاز به آماده‌سازی مدارک مختلفی است که ما در این مطلب از سبزینه تصمیم گرفتیم به طور کامل نحوه درخواست این ویزا را برای شما شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه ویزای توریستی آلمان بگیریم؟

جهت اخذ ویزای توریستی آلمان، شما باید ابتدا از طریق وب سایت ویزامتریک به عنوان کارگزار رسمی سفارت آلمان نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. داشتن دعوتنامه معتبر از دوست یا اقوام در آلمان در افزاریش شانس صدور ویزا کمک کننده است. پس از ثبت نام برای وقت سفارت، شما باید مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید. لیست مدارک مورد نیاز کمی پایین‌تر در این مطلب ذکر شده است. سپس در روز قرار ملاقات، باید در ساعت تعیین شده در نامه وقت سفارت به ویزامتریک مراجعه نموده و جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک اقدام کنید. بررسی مدارک حدود ۲ تا ۳ هفته به طول خواهد انجامید و نتیجه صدور ویزا طی یک اطلاعیه به شما اعلام خواهد شد.

شما همچنین می‌توانید از خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه، از جمله تکمیل فرم، وقت سفارت، رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی و مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان بهره‌مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید.

دریافت ویزای توریستی آلمان

انواع ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان را می‌توان بسته به تعداد دفعات ورود به این کشور و هدف از سفر به دو نوع زیر تقسیم نمود:

بر اساس تعداد دفعات ورود

ویزای توریستی آلمان به دو صورت یک بار ورود (سینگل) و چند بار ورود (مولتی) صادر می‌شود. در نوع سینگل، مسافر می‌تواند تنها یک بار به کشور آلمان ورود کند و پس از سفر، ویزا دیگر اعتباری ندارد. مدت اعتبار این ننوع از ویزا تا سقف ۹۰ روز است، ولی معمولاً به همان مدت سفر مورد نیاز که توسط مسافر در فرم درج شده و توسط دعوت کننده در دعوتنامه نیز درج شده است صادر خواهد شد.

در نوع مولتی، مسافر می‌تواند چندین بار به آلمان ورود کند. اعتبار این نوع از ویزا بسته به عوامل مختلف توسط سفارت تصمیم گیری می‌شود و تا سقف ۵ سال می‌باشد. به طور معمول اعتبار ویزای مولتی برای ایرانیان ۱ تا ۳ سال ثبت می‌شود. در این نوع از ویزا، مسافر می‌تواند در هر دوره ۱۸۰ روزه به مدت ۹۰ روز در آلمان اقامت داشته باشد.

بر اساس اهداف سفر

ویزای توریستی در واقع همان ویزای تایپ C شینگن است که برای اهداف توریستی، تجاری، درمانی، مسابقات ورزشی، تحصیل کوتاه مدت و… اخذ می‌شود. همانطور که ذکر شد، مدت مجاز اقامت این نوع از ویزا تا سقف ۹۰ روز در هر ۱۸۰ روز است. در صورتی که این ویزا به صورت سینگل صادر شده باشد، مدت مجاز اقامت آن بسته به هدف از سفر و مدت سفر لازم توسط سفارت تصمیم گیری شده و حداکثر تا ۹۰ روز می‌باشد.

مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان

 مراحل اخذ ویزای شینگن آلمان به‌صورت زیر است:

 • متقاضی باید فرم مربوط به ویزا را به صورت آنلاین پر کند.
 • در مرحله بعد باید مدارکی که برای این نوع ویزا موردنیاز است را کامل کنید.
 • اخیراً روند مصاحبه ویزای توریستی آلمان تغییر کرده است و شما نیاز دارید تا برای ویزای شنگن در فهرست انتظار قرار ملاقات سفارت ثبت‌نام کنید. نوبت‎ها به ترتیب ثبت‌نام به متقاضیان داده می‌شود.
 • هزینه ویزا باید به طور کامل پرداخت شود و رسید آن را به همراه داشته باشید.
 • سپس بعد از انگشت‌نگاری و تحویل مدارک، ممکن است یک مصاحبه کوتاه با شما انجام شود و بعد از آن باید منتظر اعلام نتیجه بمانید.
مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان

شرایط گرفتن ویزای توریستی آلمان

شرایط سنی، تأهل و وابستگی‌های عاطفی، شغلی و مالی در کنار مدارک مورد نیاز در نتیجه ویزا تأثیر گذار هستند. معمولاً افراد بالای ۳۰ سال، متأهل و دارای منبع درآمد یا دارایی‌ها و وابستگی‌های عاطفی، مانند فرزند، در ایران از شانس بیشتری برای اخذ ویزا برخوردار هستند. در قسمت پایین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آلمان شرح داده شده است.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

 مدارک اخذ ویزای توریستی آلمان

 برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان باید مدارک زیر را آماده و ارسال کنید:

 • فرم درخواست ویزای مسافرتی آلمان
 • پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • 2 قطعه عکس مطابق با دستورالعمل‌های ذکر شده در چک‌لیست سفارت که در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • مدارک مربوط به اقامت در آلمان، مانند رزرو هتل یا محلی که قرار است، در آن جا اقامت داشته باشید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای کسانی که به مدرسه یا دانشگاه می‌روند و گواهی کاری برای افرادی که مشغول به کار هستند. این گواهی باید در نامه سربرگ‌دار شرکت تهیه شود. اگر شاغل یا محصل نیستید، نیازی به تهیه این مدارک نیست.
 • تهیه کاورلتر که در آن هدف شما از سفر به آلمان و همین‌طور مدت زمانی که قصد دارید در این کشور اقامت کنید، شرح داده شود.
 • تهیه بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30 هزار یورو که این بیمه باید در همه کشورهای حوزه شنگن معتبر باشد.
 • رزرو بلیت هواپیمای رفت‌وبرگشت.
 • ارائه برنامه تور و مکان‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید.
 • گواهی تمکن مالی
 • کسانی که قبلاً به حوزه شنگن سفر کرده‌اند، باید یک کپی از ویزای خود را ارائه دهند.
 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه، سند ازدواج و مدارک مربوط به فرزند در صورت وجود.
مدارک اخذ ویزای توریستی آلمان

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان

کسانی که جزو شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، برای اخذ ویزای توریستی کشور آلمان باید نشان دهند که در زمان اقامت خود در این سرزمین می‌توانند از عهده مخارج خود بربیایند. در این میان اگر شما پول کافی نداشته باشید، کسی که در این کشور زندگی می‌کند و برای شما دعوت‌نامه فرستاده است، می‌تواند تضمین کند که هزینه‌های زندگی شما را می‌پردازد. برای اثبات تمکن مالی شخص باید یک نامه از بانک به همراه گردش سه ماهه خود به سفارت ارائه دهد.

در صورت اقدام جهت درخواست ویزای توریستی آلمان از طریق سبزینه، تمام شرایط و مدارک شما مورد بررسی قرار گرفته و میزان تمکن مالی مورد نیاز و مناسب با شرایط شما اعلام خواهد شد.

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در خصوص شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزا با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل نمایید.

هزینه دریافت ویزای مسافرتی آلمان

یکی از شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان پرداخت هزینه ویزا است که میزان این هزینه بستگی به ملیت، سن و فاکتورهای دیگر دارد که در ادامه به بیان هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت. هزینه خدمات ویزای توریستی آلمان در آژانس مسافرتی سبزینه، با توجه به تنوع و گستردگی خدمات و شرایط متقاضی، متفاوت است. جهت آگاهی از خدمات قابل ارائه در سبزینه و دریافت مشاوره با شماره 02141383 تماس حاصل نمایید.

شهروندان کشور

سن 0-6 سال

سن 6-12 سال

بالای 12 سال

ایرانی

0 یورو

40 یورو

80 یورو

کشورهای دیگر

0 یورو

40 یورو

80 یورو

سایرین

0 یورو

35 یورو

35 یورو

افراد زیر نیازی به پرداخت هزینه ویزا ندارند:

 • همسر شهروند اتحادیه اروپا
 • کودک زیر 6 سال
 • فرزندان شهروندان اروپایی یا همسران آن‌ها
 • والدین کودک آلمانی زیر 18 سال
هزینه دریافت ویزای توریستی آلمان

تفاوت ویزای توریستی آلمان با ویزیتوری

ویزای توریستی آلمان همان ویزای تایپ C آلمان است و از لحاظ تایپ و مدت مجاز اقامت تفاوتی با ویزای ویزیتوری ندارد. در واقع، ویزای تایپ C آلمان ممکن است با توجه به هدف از سفر، تحت عنوان توریستی یا ویزیتوری صادر شود. مدت مجاز اقامت این نوع از ویزا، تا سقف 90 روز بوده و مدت دقیق آن با توجه به هدف از سفر و شرایط متقاضی توسط کنسولگری سفارت آلمان تصمیم گیری و تعیین می شود.

بنابراین، تفاوتی بین ویزای توریستی آلمان و ویزای توریستی وجود ندارد، و هر نوع ویزایی که برای مدت مجاز اقامت زیر 90 روز صادر شود، ویزای تایپ C می باشد. به ویزاهایی که برای بیش از 90 روز اخذ می شود، ویزای تایپ D گفته می شود.

امکان گرفتن ویزای توریستی آلمان با دعوتنامه

برای اخذ ویزای توریستی آلمان می‎توان از دعوت‌نامه هم استفاده کرد. در واقع دریافت یک دعوتنامه از طرف یکی از اعضای خانواده، شرکت یا یک دوست می‌تواند روند دریافت این ویزا را برای متقاضی ساده‌تر کند. البته این نامه باید شرایط خاصی داشته باشد که در ادامه به بیان جزئیات بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

 دعوت‌نامه لازم نیست به شکل خاصی نوشته شود، بنابراین می‌توان آن را به‌عنوان یک نامه کاملاً معمولی ارائه کرد، اما توجه به این نکته ضروری است که باید حاوی تمام اطلاعات لازم باشد. بااین‌حال اگر با هدف سفر کاری نوشته می‌شود، باید حاوی سربرگ رسمی شرکت، مهر شرکت و امضای مدیرعامل باشد.

اطلاعات دعوت نامه، برای بازدید از یک دوست یا اعضای خانواده

اطلاعات لازم برای گرفتن ویزای توریستی آلمان با دعوت‌نامه به صورت زیر است:

 • آدرس کامل و همچنین شماره تلفن و آدرس ایمیل میزبان
 • شماره کارت شناسایی یا شماره مجوز اقامت میزبان
 • کپی شناسنامه یا مجوز اقامت میزبان
 • نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و آدرس میهمان
 • مدارک مربوط به رابطه فرد دعوت‌کننده با میهمان که این مدارک می‌تواند شامل گواهی ازدواج، قرار ملاقات‌های قبلی، مدارک تولد یا ... باشد.
 • هدف از سفر که شامل شرکت در یک کنفرانس بین‌المللی، دیدار از اعضای خانواده یا ملاقات با دوست می‌شود، در نامه ذکر شود.
 • تاریخ ورود و خروج به آلمان و مدت زمان اقامت میهمان مشخص شود.
 • امضای فرد دعوت کننده در نامه ضروری است.

اطلاعات دعوت‌نامه برای بازدید تجاری

 • نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن شخص دعوت‌کننده
 • نام و نام خانوادگی، آدرس و پاسپورت شخصی که قرار است، از او دعوت کنید
 • نامه از کافرما که علت سفر در آن ذکر شده باشد.
 • زمان بازدید از آلمان و شماره پرواز شخص دعوت‌ شده، مشخص باشد.
 • ذکر اطلاعات مربوط به محل اقامت فرد دعوت شده
 • تاریخ ورود و خروج از آلمان
 • امضای شخص دعوت‌کننده

اخذ ویزای توریستی آلمان بدون دعوتنامه

برای دریافت ویزای توریستی آلمان حتما نیازی به داشتن دعوت‌نامه نیست و کافی است تا مدارک و شرایط لازم برای دریافت این ویزا را داشته باشید. کسانی که دعوت‌نامه ندارند، بهتر است، پیش از اقدام برای درخواست ویزای آلمان حتما بلیت رفت‌وبرگشت خود را تهیه کنید یا برای اینکه سفارت مطمئن شود شما به کشور خود باز می‌گردید، می‌توانید در برنامه‌ تورهای آژانس‌های مسافرتی شرکت کنید؛ به این صورت این گونه آژانس‌ها برای گرفتن ویزای شما اقدام خواهند کرد. به طور کلی دعوت‌نامه روند کار شما را ساده‌تر کرده و درصد شانس صدور ویزا را افزایش می‌دهد؛ اما وجود آن اجباری نیست.

با ویزای توریستی آلمان به کدام کشورها می‌توانیم سفر کنیم؟

ویزای توریستی آلمان در واقع همان ویزای شینگن تایپ C است که با آن می‌توان به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کرد. البته لازم به ذکر است چنانچه قصد سفر به کشورهای دیگر را دارید، ورود اول شما باید به کشور آلمان باشد.

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی آلمان

مدت زمان وقت دهی ویزامتریک بسته به میزان شلوغی متغیر است. در کل، توصیه می‌شود حدود ۳ ماه قبل از تاریخ سفر نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. جهت آگاهی از میزان شلوغی و مدیریت زمان با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل نمایید.

مدت زمان پاسخ دهی ویزای توریستی آلمان

تصمیم نهایی در مورد درخواست‌های ویزا توسط سفارت آلمان در ایران بررسی می‌شود و مدت زمان بررسی درخواست شما بین دو روز تا سه هفته طول می‌کشد، بنابراین حداقل دو هفته پیش از سفر برای درخواست ویزای توریستی این کشور اقدام کنید، علاوه بر این متقاضیان می‌توانند سه ماه پیش از سفر درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

فرم درخواست ویزای توریستی آلمان

شما می‌توانید فرم درخواست ویزای توریستی آلمان را در وب سایت ویزامتریک به آدرس https://www.visametric.com/iran/Germany/fa/p/frm-drkhoast دانلود کرده و تکمیل نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان یک ویزای کوتاه‌مدت است و اعتبار آن 90 روز است، پس متقاضیان می‌توانند، به مدت سه ماه در یک دوره 180 روزه به این کشور سفر کنند.

شرایط تمدید ویزای مسافرتی آلمان

امکان تمدید ویزای توریستی آلمان برای متقاضیان وجود دارد، اما نیازمند شرایط زیر است:

 • دلایل بشردوستانه: هنگامی که فرد نیاز به درمان فوری داشته باشد یا این که درگیر حادثه‌ای شود که امکان خروج از آلمان برای وی وجود نداشته باشد، همچنین درصورتی‌که یکی از اعضای خانواده وی در شرایط بحرانی باشد، می‌تواند این ویزا را تمدید کند.
 • مشکلات Force Majeure: مشکلات فورس ماژور شامل شرایط بد آب‌وهوایی، توقف پروازها یا رخ‌دادن جنگ غیرمنتظره، زلزله و مسائلی ازاین‌قبیل باعث تمدید ویزا می‌شود.
 • ورود دیرهنگام: چنانچه متقاضی دیرتر از زمانی که ویزا روی پاسپورت وی زده شده است، وارد آلمان شود، می‌تواند درخواست تمدید کند.
 • دلایل شخصی: دلایل فوری تجاری یا حرفه‌ای که از قبل قابل‌پیش‌بینی نبوده‌اند.

وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی آلمان

اولین قدم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان دریافت وقت سفارت از کارگزار رسمی سفارت آلمان است. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ویزامتریک نسبت به دریافت وقت ملاقات اقدام نموده یا این امر را به کارشناسان آژانس سبزینه بسپارید. همچنین شما می توانید از خدمات دیگر ویزا در سبزینه، از جمله تکمیل فرم، رزرو بلیط هواپیما و هتل، بیمه مسافرتی و دریافت مشاوره در خصوص مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان بهره مند شوید.

ریجکت شدن ویزای توریستی آلمان

دلایل مختلفی که می‌تواند منجر به ریجکتی درخواست ویزای توریستی آلمان شود به‌صورت زیر است:

 • ارسال مدارک ناقص یا جعلی عدم وجود بیمه‌نامه مسافرتی معتبر عدم ارائه تمکن مالی کافی پاسپورت نامعتبر تمام‌شدن دوره اقامت در آلمان ارائه‌ندادن گواهی سوءپیشینه نامشخص بودن هدف سفر به آلمان
 •  از آن جا که سفارت آلمان در قبولی درخواست ویزای شنگن بسیار بااحتیاط عمل می‌کند بهتر است تا پیش از درخواست این ویزا با افراد باتجربه مشورت کرده و مدارک خود را به‌صورت دقیق آماده کنید.

رفع ریجکت ویزای مسافرتی آلمان و اعتراض به رد شدن ویزا

تنها در صورتی که تمام شرایط و مدارک شما تکمیل بوده و هیچ گونه سوابق‌عدم رعایت قوانین حوزه شینگن را نداشته اید، می‌توانید به تصمیم ریجکتی ویزای آلمان اعتراض نمایید. دستورالعمل اعتراض به ریجکتی ویزا در قسمت پایین نامه ریجکتی شرح داده شده است و شما می‌توانید به کمک یک وکیل مجرب نسبت به اعتراض به رد شدن ویزای خود اقدام نمایید. در صورتی که ریجکت شدن ویزای شما دلیل منطقی داشته است، اعتراض به این تصمیم مؤثر نمی‌باشد.

ویزای توریستی آلمان یکی از ویزاهایی است که توسط آن شخص می‌تواند به‌راحتی در آلمان کار پیدا کند و سپس ویزای خود را تغییر دهد، از همین جهت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیداکردن جاب آفر در این کشور به شمار می‌رود. زیرا همان‌طور که می‌دانید، پیداکردن یک شغل از ایران بسیار سخت است، پس در این مقاله به‌صورت کامل شرایط و مدارک لازم برای ویزای شنگن را برای شما توضیح دادیم تا روند کار برای شما آسان‌تر شود.

در صورتی که به راهنمایی و مشاوره نیاز داشتید، می‌توانید روی تخصص و مهارت کارشناسان ما در سبزینه حساب کنید. آنها شما را در مسیر دریافت ویزای توریستی آلمان راهنمایی می‌کنند تا این مسیر برای تان هموارتر شود.

درخواست ویزای توریستی آلمان

شرایط تبدیل ویزای توریستی آلمان به تحصیلی یا کاری

امکان تبدیل ویزای توریستی آلمان به تحصیلی یا کاری وجود نداشته و این نوع ویزا (تایپ C) فقط برای اهداف گردشگری، بازدید، درمانی، تجاری، تحصیلی کوتاه مدت، ورزشی و هر هدفی که متقاضی برای آن نیاز به اقامت در آلمان به مدت زیر 90 روز داشته باشد، اخذ می گردد. بنابراین، اگر هدف شما تحصیل یا کار در آلمان به مدت بیش از 90 روز است، باید جهت ویزای تایپ D آلمان اقدام نمایید.

درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان از آژانس مسافرتی سبزینه

در صورتی که با پروسه درخواست ویزای توریستی آلمان آشنایی کافی ندارید، می توانید خدمات ویزا را با خیالی آسوده به کارشناسان مجرب سبزینه بسپارید. خدمات این آژانس شامل وقت سفارت، تکمیل فرم، رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی و مشاوره در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز است.

در صورت اقدام جهت اخذ ویزای توریستی آلمان به صورت صفر تا صد، تمام شرایط و مدارک شما توسط کارشناسان ما تحت بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده هر گونه کسری یا نقص در مدارک، راهنمایی های لازم به شما اعلام خواهد شد. همچنین درصد حدودی احتمال صدور ویزا با توجه به مدارک و شرایط موجود، تخمین زده خواهد شد.

در صورتی که با برخی از مراحل درخواست ویزای توریستی آلمان آشنایی ندارید، امکان گزینش برخی از خدمات به صورت تفکیک شده نیز برای شما وجود دارد. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان چیست؟

ویزای توریستی آلمان، ویزای شینگن تایپ C آلمان است که برای اقامت کمتر از 90 روز اخذ می شود. ویزای تایپ C می تواند برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده یا دوستان، تجاری، تحصیلی کوتاه مدت، ورزشی، درمانی و امثال این اهداف که نیاز به اقامت زیر 90 روز دارند، صادر شود.

ویزای توریستی آلمان چند روزه است؟

مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت ویزای توریستی آلمان با توجه به شرایط و مدارک متقاضی، هدف از سفر و تصمیم کنسولگری مشخص می شود. مدت مجاز اقامت این نوع از ویزا می تواند تا سقف 90 روز تعیین شود.

حداقل اعتبار پاسپورت برای ویزای توریستی آلمان چند ماه است؟

پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه از تاریخ خروج از آلمان اعتبار داشته باشد. با توجه به اینکه بهترین زمان برای درخواست ویزای آلمان حدود 3 ماه قبل از تاریخ سفر است، بنابراین توصیه می شود پاسپورت شما از تاریخ درخواست ویزا 6 ماه اعتبار داشته باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 176  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان