جستجو در سایت

راهنمای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

logo

اسپانیا کشوری زیبا با فرهنگی گرم و تاریخی غنی بوده و یکی از پربازدیدترین کشورهای اروپایی است. ایرانیان جهت سفر گردشگری به این کشور باید ویزای شینگن اسپانیا را از نوع توریستی اخذ نمایند. در این مطلب شما را با شرایط اخذ این نوع از ویزا آشنا خواهیم نمود.

چگونه ویزای توریستی اسپانیا بگیریم؟

اسپانیا نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی سختگیری‌های صدور ویزا را دارد. اکثر اقدام‌ها جهت اخذ ویزا به صورت انفرادی بدون دعوتنامه با ریجکتی مواجه خواهد شد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است به صورت تور گروهی از طریق یک آژانس معتبر ثبت نام نمایید. در غیر اینصورت، توصیه می‌شود از دوستان یا بستگان در اسپانیا دعوتنامه دریافت نموده و سپس نسبت به اخذ ویزای توریستی اسپانیا از طریق سفارت این کشور اقدام نمایید. بنابراین، دریافت دعوتنامه از یک آشنا یا از طریق یک آژانس مسافرتی اولین مرحله جهت دریافت ویزای اسپانیا است.

تعیین وقت سفارت و تهیه مدارک مورد نیاز در قدم بعدی قرار دارد. در قسمت زیر شما را با دیگر مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا آشنا خواهیم کرد.

گرفتن ویزای توریستی اسپانیا

انواع ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا در واقع همان ویزای تایپ C (کوتاه مدت) اسپانیا است که مدت مجاز اقامت آن کمتر از 90 روز بوده و می تواند به صورت سینگل (یک بار ورود) یا مولتی (چند بار ورود) صادر شود. اعتبار ویزای سینگل معمولاً کوتاه و ویزای مولتی می تواند تا حداکثر 5 سال باشد. ویزای تایپ C برای اهداف از سفر زیر اخذ می گردد:

 • توریستی: شما می توانید به صورت انفرادی یا از طریق شرکت در یک تور گردشگری، درخواست ویزای توریستی اسپانیا بدهید.
 • دیدار از اقوام یا دوستان: برای دیدار از اقوام یا دوستان در اسپانیا، باید دعوتنامه تهیه کرده و جهت درخواست ویزای تایپ C اقدام نمایید.
 • تجاری: برای اهداف تجاری، از جمله شرکت در نمایشگاه، جلسه کاری، همکاری با یک شرکت در اسپانیا و ...، باید جهت اخذ ویزای تایپ C اقدام نمود.

از دیگر اهداف سفر می توان به درمان، ترانزیت فرودگاهی، اهداف فرهنگی، تحصیل کوتاه مدت و ورزش اشاره نمود که نیازمند اخذ ویزای تایپ C اسپانیا است.

در صورتی با انواع ویزای توریستی اسپانیا و پروسه درخواست ویزا آشنایی کامل ندارید، می توانید از خدمات ویزا در سبزینه بهره مند شوید.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

مراحل دریافت ویزای توریستی اسپانیا

مراحل اخذ ویزای توریستی اسپانیا به شرح زیر می‌باشد:

 • تهیه دعوتنامه: شما می‌توانید از طریق یکی از دوستان در اسپانیا یا از یک آژانس مسافرتی دعوتنامه دریافت کنید. در این دعوتنامه باید تاریخ سفر، مدت اقامت، محل اقامت و هدف از سفر به صورت شفاف درج شوند.
 • اخذ وقت سفارت: در قدم بعدی، شما باید از طریق وب سایت رسمی سفارت اسپانیا قرار ملاقات جهت ثبت درخواست ویزای شینگن دریافت نمایید.
 • تهیه مدارک مورد نیاز: شما تا زمان قرار ملاقات خود، مهلت دارید مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا را تهیه نمایید. این مدارک شامل فرم درخواست ویزا، دعوتنامه، مدارک هویتی، عکس بیومتریک، مدارک مالی، مدارک شغلی، رزرو هتل و بلیط هواپیما و بیمه مسافرتی می‌باشد.
 • مراجعه حضوری به سفارت: پس از تهیه نمودن مدارک لازم، شما باید در روز تعیین شده در نامه قرار ملاقات خود به کارگزاری سفارت اسپانیا مراجعه نموده و جهت ثبت درخواست ویزای توریستی اسپانیا اقدام نمایید.
 • مشخص شدن نتیجه صدور ویزا: حدود ۲ یا ۳ هفته پس از درخواست ویزا، نتیجه ویزا مشخص شده و اگر با درخواست شما توسط کنسولگری سفارت اسپانیا موافقت شود، برچسب ویزا بر روی گذرنامه شما الصاق شده و اطلاعیه‌ای جهت تحویل گذرنامه به شما ارسال می‌شود.
دریافت ویزای توریستی اسپانیا

شرایط گرفتن ویزای توریستی اسپانیا

علاوه بر مدارک مورد نیاز که کمی پایین‌تر به آن پرداخته شده است، شرایط سنی، تأهل و وابستگی‌های شما نیز توسط کنسولگری سفارت اسپانیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به طور معمول، افراد متأهل بالای ۳۰ سال دارای وابستگی‌هایی از جمله فرزند، شغل، ملک، خودرو و درآمد در ایران از شرایط بهتری جهت اخذ ویزا برخوردار هستند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا

مدارکی که باید در روز قرار ملاقات تهیه نمایید و به کارگزار سفارت اسپانیا تحویل دهید عبارتند از:

 • مدارک هویتی: شامل شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه: گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • عکس بیومتریک: این عکس باید در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ با پس زمینه سفید باشد. رعایت استانداردهای سفارت برای عکس بیومتریک ضروری است. مراکز معتبر عکس برداری از این استانداردها آگاه هستند. هنگام مراجعه به مراکز عکس برداری، به آن‌ها اعلام نمایید که عکس درخواستی شما برای سفارت است.
 • دعوتنامه: چنانچه دعوتنامه از دوست یا اقوام تهیه نمودید، باید آن را ارائه نمایید.
 • فرم درخواست ویزا: این فرم باید به دقت تکمیل شده و به سفارت ارائه شود.
 • مدارک مالی: این مدارک شامل گردش حساب ۳ ماه آخر و نامه تمکن مالی است.
 • مدارک شغلی برای صاحبان کسب و کار: شامل جواز کسب، آگهی تأسیس در روزنامه رسمی، آخرین تغییرات، رسید مالیات و لیست بیمه تأمین اجتماعی کارمندان
 • مدارک شغلی برای کارمندان: قرارداد کار، نامه اشتغال به کار، فیش حقوق برای ۳ ماه آخر و پرینت وضعیت بیمه تأمین اجتماعی
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما: این مدارک اثبات کننده هدف از سفر و محل اقامت شما است. رزرو بلیط باید با تاریخ رفت و برگشت درج شده در فرم همخوانی داشته باشد. رزرو هتل توسط سفارت از هتل مورد نظر استعلام خواهد شد. چنانچه قصد اقامت در منزل شخص دعوت کننده دارید، باید محل اقامت شما ثبت شده و در دعوتنامه نیز درج شود.
 • بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی معتبر از یک شرکت بیمه مورد تأیید اسپانیا

هر گونه اشتباه یا نقص در مدارک مورد نیاز می‌تواند باعث ریجکت شدن درخواست ویزای اسپانیا شود. شما می‌توانید از خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه بهره‌مند شده و از مشاوره و راهنمایی‌های لازم برخوردار شوید.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی اسپانیا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی اسپانیا با توجه به نواسانات ارز روز به روز متفاوت است. جهت آگاهی از میزان تمکن مالی لازم و همچنین دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط و مدارک لازم با کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل نمایید.

ویزای توریستی اسپانیا برای ایرانیان

سه روش جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا برای ایرانیان وجود دارد. اقدام از طریق دعوتنامه، بدون دعوتنامه یا شرکت در تور از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر از روش‌هایی هستند که شما می‌توانید جهت اخذ ویزا اقدام نمایید. اگر در اسپانیا دوست یا اقوامی دارید که دارای شرایط مالی و اجتماعی مناسبی هستند، می‌توانید از آن‌ها دعوتنامه دریافت نمایید. لازم به ذکر است اکثر اقدام‌ها بدون دعوتنامه منجر به ریجکتی ویزای اسپانیا خواهد شد.

روش دیگر شرکت در یک تور مسافرتی از طریق آژانس و مجری‌های مستقیم تور می‌باشد. این تورها می‌توانند به صورت تکی یا ترکیبی با کشورهای دیگر برگزار شوند. در تورهای ترکیبی، بسته به برنامه ریزی تور ممکن است ورود اولیه شما به اسپانیا یا کشور دیگری باشد.

هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا

چنانچه به صورت خودکفا اقدام به اخذ ویزا کنید، هزینه اخذ ویزای توریستی اسپانیا شامل هزینه درخواست ویزا در سفارت و هزینه‌های جانبی از جمله عکس برداری، رزرو بلیط، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و… می‌شود. در صورت اقدام از طریق آژانس مسافرتی سبزینه، بسته به نوع خدمات دریافتی، هزینه‌ها متغیر می‌باشد.

خدمات آژانس سبزینه شامل تکمیل فرم، وقت سفارت، رزرو بلیط و هتل، بیمه مسافرتی و ارائه مشاوره در خصوص مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا می‌باشد. همچنین در برخی‌ها فصل‌ها تورهای اسپانیا از طریق سبزینه به عنوان مجری مستقیم تور برگزار می‌شود. جهت آگاهی از هزینه‌های به روز با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

هزینه ویزای توریستی اسپانیا

تفاوت ویزای توریستی اسپانیا با ویزیتوری

در واقع تفاوتی بین ویزای توریستی اسپانیا و ویزای ویزیتوری وجود ندارد. این دو اصطلاح به ویزای تایپ C (کوتاه مدت) اشاره داشته و مدت مجاز اقامت آن زیر 90 روز است. این نوع از ویزا می تواند به صورت سینگل (یک بار ورود) یا مولتی (چند بار ورود) صادر شود. مدت اعتبار ویزای تایپ C سینگل معمولاً کوتاه و تاریخ آن نزدیک به سفر بوده، و مدت اعتبار نوع مولتی می تواند تا حداکثر 5 سال باشد. ویزای تایپ C برای اهداف توریستی، بازدید از اقوام یا دوستان، تجاری، تحصیلی کوتاه مدت، درمانی، ترانزیت، فرهنگی و ورزشی اخذ می شود.

امکان گرفتن ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، متقاضیان می‌توانند خود از طریق دوستان یا اقوام در اسپانیا دعوتنامه دریافت نموده یا در یک تور گردشگری از طریق یک دفتر خدمات مسافرت هوایی شرکت نمایند. شرایط اجتماعی و مالی فرد دعوت کننده در نتیجه صدور ویزا تأثیر گذار خواهد بود.

امکان گرفتن ویزای توریستی اسپانیا بدون دعوتنامه

بیشتر درخواست‌های ویزای توریستی اسپانیا بدون دعوتنامه با ریجکتی مواجه خواهند شد. تنها افرادی که دارای مدارک مورد نیاز و شرایط ایده آل باشند می‌توانند ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایند. کارشناسان مجرب سبزینه با بررسی شرایط و مدارک شما، شانس صدور ویزا را به صورت تقریبی تخمین خواهند نمود.

اخذ ویزای توریستی اسپانیا

مدت زمان پاسخ دهی ویزای توریستی اسپانیا

بسته به میزان تقاضا و شلوغی مدت زمان بررسی مدارک شما در سفارت متغیر خواهد بود، اما به طور تقریبی پس از ثبت درخواست در کارگزاری سفارت، بررسی پرونده حدود ۲ تا ۳ هفته کاری به طول می‌انجامد.

فرم درخواست ویزای توریستی اسپانیا

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت اسپانیا به آدرس https://spainvisa-iran.com/persian/schengen_visa.php فرم درخواست ویزا را دانلود نمایید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا تا سقف ۹۰ روز اقامت مجاز صادر می‌شود. اگر ویزا به صورت مولتی (چند بار ورود) صادر شود، شما می‌توانید در هر دوره ۱۸۰ روزه به مدت ۹۰ روز در اسپانیا اقامت داشته باشید. به طور معمول مدت زمان اعتبار ویزای توریستی اسپانیا برای ایرانیان به همان مدت زمان مورد نیاز مسافر که در فرم و دعوتنامه درج شده است ثبت می‌شود.

شرایط تمدید ویزای توریستی اسپانیا

متأسفانه امکان تمدید ویزای توریستی اسپانیا وجود نداشته و متقاضی می‌بایست قبل از اتمام مدت مجاز اقامت، خاک این کشور را ترک کند. تنها در صورت بروز اتفاقات اضطراری از قبیل بیماری، بلایای طبیعی، جنگ، شیوع بیماری و… امکان تمدید ویزا وجود دارد. در این صورت با مراجعه به نزدیک‌ترین اداره پلیس در اسپانیا، درخواست تمدید باید ثبت شود. لازم به ذکر است در صورت ترک خاک اسپانیا پس از انقضای ویزا، عدم رعایت قوانین ویزا در سیستم مرتبط با حوزه شینگن ثبت شده و درخواست بعدی شما جهت اخذ ویزا به احتمال زیاد ریجکت خواهد شد.

وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

متقاضیان ویزای توریستی اسپانیا می‌بایست ابتدا نسبت به دریافت قرار ملاقات جهت ثبت درخواست اخذ ویزا اقدام نمایند. وقت سفارت یا همان قرار ملاقات را می‌توانید از طریق وب سایت رسمی سفارت اسپانیا به صورت آنلاین دریافت نمایید. همچنین می‌توانید از خدمات وقت سفارت آژانس سبزینه و دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم در خصوص مدارک مورد نیاز بهره‌مند شوید.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا

چنانچه درخواست ویزای شما ریجکت شود، سفارت یک نامه ریجکتی به شما تحویل می‌دهد که دلیل ریجکتی ویزا درج شده است. از عواملی که می‌توانند باعث رد شدن درخواست ویزا شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقص در مدارک: عدم تحویل همه مدارک مورد نیاز به سفارت
 • ناکافی بودن تمکن مالی: ناکافی بودن میزان موجودی شما در بانک
 • گردش حساب نامناسب: عدم گردش حساب لازم یا غیر طبیعی بودن آن
 • مدارک جعلی یا دستکاری شده: ارائه مدارک جعلی و غیر قابل استعلام‌
 • عدم تطابق تاریخ رزرو بلیط و هتل: همخوانی نداشتن تاریخ رفت و برگشت بلیط هواپیما و رزرو هتل با تاریخ‌های درج شده در فرم ویزا
 • عدم وابستگی در کشور مبدأ: نداشتن وابستگی‌های قانع کننده از جمله وابستگی‌های عاطفی، مالی و شغلی
 • شرایط نامناسب سن و تأهل: درخواست ویزا در سن پایین و وضعیت مجرد
 • دعوتنامه نامناسب: ارائه دعوتنامه ناقص یا دعوتنامه نامناسب و کم اعتبار از سمت فردی دارای شرایط زندگی غیر قابل قبول در اسپانیا

شرایط تبدیل ویزای توریستی اسپانیا به تحصیلی یا کاری

متأسفانه امکان تبدیل ویزای توریستی اسپانیا به تحصیلی یا کاری وجود نداشته و جهت کار یا تحصیل در اسپانیا باید به صورت جداگانه اقدام نمود. بنابراین، متقاضیانی که قصد تحصیل یا کار کردن در اسپانیا دارند، باید به صورت انفرادی یا توسط یک کارشناس مجرب مراحل قانونی را طی نموده و اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند.

درخواست اخذ ویزای توریستی اسپانیا از آژانس مسافرتی سبزینه

شما می‌توانید جهت دریافت خدمات ویزا از جمله تکمیل فرم درخواست ویزا، وقت سفارت، رزرو هتل و بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی معتبر و مشاوره از طریق کارشناسان مجرب آژانس سبزینه اقدام نمایید. جهت بهره مندی از خدمات مشاوره و دریافت راهنمایی‌های لازم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا چیست؟

ویزای توریستی اسپانیا همان ویزای شینگن اسپانیا از نوع تایپ C (کوتاه مدت) است. با این ویزا می توانید برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده یا دوستان، تحصیلی کوتاه مدت، درمانی، تجاری، فرهنگی، ورزشی یا ترانزیت به اسپانیا سفر کنید. مدت مجاز اقامت ویزای تایپ C زیر 90 روز است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا چیست؟

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا شامل کارت ملی، گذرنامه، عکس، فرم درخواست ویزا، مدارک شغلی، گردش حساب بانکی، نامه تمکن مالی، رزرو بلیط، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می باشد.

حداقل اعتبار پاسپورت برای ویزای توریستی اسپانیا چند ماه است؟

جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا، گذرنامه باید حداقل 6 ماه از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد.

ویزای توریستی اسپانیا چند روزه است؟

مدت اعتبار ویزای توریستی اسپانیا بستگی به مدت سفر شما دارد، و تا سقف 90 روز تعیین می شود.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 66  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان